Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Dehát a TTK már publikus, és ezt mind tudja.

TTK?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

https://mk.deltavision.hu/tiltott-tudas-tekercsei-iv-cwyeh-phet-snil/

Most találtam. Ez a viszonylag rövid,hivatalos forrásokra támaszkodó,versekkel tűzdelt cikk a ynevi gyíklények egyik legjelenetősebb csoportjának (a snileknek) eredetét mutatja be,és fellebenti a lelplet a földmélyi sötétség egy hátborzongató titkáról is,amely a kontinens jelentős részének biztonságát sodorhatja veszélybe.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
http://lfg.hu/4048/rpg/gnomok/ Ez a némi játéktechnikát is tartalmazó, közepesen hosszú írás a gnómok ősi fajáról közöl eddig nem vagy csak kevéssé ismert információkat. (Pl:Vallás,gazdasági kapcsolatok,párválasztási szokások) Az írásból két dolgot különösen érdemesnek tartok kiemelni:
  1. 1) A cikkből kiderül,hogy a gnómoknak van egy Sheral-környéki városuk ami nagy valószínűséggel a legősibb máig fennálló településnek tekinthető, amely már az elsődkorban (vagy talán már az elött is) létezhetett.
  2. 2) Az általuk istenként imádott Berzebaalal kapcsolatban leírt dolgok erősítik azt a gyanúmat,hogy a Satralist valójában nem Kilencek teremtették,hanem ősi és hatalmas természetszellemek,akiknek az alkotását késöbbiek során a Nagyok csak felhasználták a saját céljaikra.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
16 órával ezelőtt-kor Greol írta:

2) Az általuk istenként imádott Berzebaalal kapcsolatban leírt dolgok erősítik azt a gyanúmat,hogy a Satralist valójában nem Kilencek teremtették,hanem ősi és hatalmas természetszellemek,akiknek az alkotását késöbbiek során a Nagyok csak felhasználták a saját céljaikra.

Azért egy házi kieg. kedvéért ne menjünk szembe a rendszerrel.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

milyen rendszerrel?

A MAGUS GA-féle teremtéstörténetének a legnagyobb vicce, hogy nem is teremtéstörténet, nem teremtenek benne semmit, maximum formálnak... hanem odamennek (valahova, ami már meg van teremtve), majd jön valaki, aztán összevesznek rajta :D
(érzitek ebben az öniróniát, ugye? :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 07. 01. at 12:14-kor Darabolo írta:

Azért egy házi kieg. kedvéért ne menjünk szembe a rendszerrel.

UTK-s anyagokban célzások szintjén több helyen le vannak írva ilyen dolgok,ráadásul Chapman az előző két könyvében a nem válaszolja meg a kérdést,hogy  a kontinenst hordozó planéta pontosan miként jött létre,csupán arra ad választ,hogy kik formálták azt a késöbbiek során. Az értelmes,teremtett lények kapcsán viszont tudatosan tartja homályban az olvasót: őszintén leírja: bizonytalan hogy az első inteligens kreatúrák miként jöttek létre,lehet hogy spontán folyamatok révén alakultak ki,lehet hogy teremtették őket. (Az,hogy pontosan ki vagy kik nincs 100%-os bizonyossággal leírva.)

Az viszont,hogy a gnómok istenét a természettel azonos ősi teremtőként tisztelik,ha jól emlékszem már ETK-s anyagokaban is le van írva. (Forrást most hirtelen nem tudok adni egyikhez sem,de ha gondolod kikereshetem őket.) 

Mint máshol is leírtam,a M*-al kapcsolatban az összehangoló szintetizálás híve vagyok: ezalkalommal is ebben a szellemben írtam a fentebbieket.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

19 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Mint máshol is leírtam,a M*-al kapcsolatban az összehangoló szintetizálás híve vagyok: ezalkalommal is ebben a szellemben írtam a fentebbieket.

Másképpen nem is lehet - illetve nincs értelme. Különben csak egyik vagy másik könyvről beszélgetnénk... ami önmagában nem képviseli azt, amit MAGUS-nak hívunk. csak együtt. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Éppen azon töprengek,hogy vajon Kaorakunak Niarén,Enoszukén és az ezekről a helyekről származó eironi kolóniákon kívül található-e valahol számottevőbb mennyiségű követője?

Azt tudom,hogy  a sárkányisten hite Abasziszban "fogadalmas vallás" szintjére lett emelve egy enoszukei követ látogatása után (aminek megtörténte némileg cáfolja a szigetországról kialakult,teljes elzártságon alapuló -  a játék szempontjából teljesen káros és értelmetlen -  képet),de ez szerintem nem lehetett több egy diplomácia által megkövetelt üres formaságnál,aminek a késöbbiek során semmiféle érdembeli hatása nem lett a nagyhercegség vallási életére. Ha nem csal az emlékeztem,akkor Chapman sem említett ilyesmit a legutóbbi könyvében az Abasziszról szóló részben. 

Tiadlanban esetleg?Elvégre ott a népesség jelentős hányada niarei eredetű.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Enoszukéval  japán próbálták több kevesebb sikerrel lemásolni, beültetni a játékba. Az elzárkozás innen ered. Én érdekesnek tartom.

A másik kérdés amit felvetettél engem is érdekelne, jómagam Erionra szavaznék. Esetleg még az elszórtan található harcművész iskolák közül is párat ide sorolnék.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Enoszukéval  japán próbálták több kevesebb sikerrel lemásolni, beültetni a játékba. Az elzárkozás innen ered. Én érdekesnek tartom.

Szerintem inkább Koreát (pontosabban a koraújkori Csoszont) tekinthették kiindulási pontnak,ugyanis inkább ezt jellemezte évszázadokon keresztüli külvilágtól való elzárkozás,mintsem a középkori és koraújkori Japánt.  Ugyanakkor ahogy olvasgatom a szószedet és a kronólógia Enoszukéval kapcsolatos részeit,egyre inkább erősödik bennem az érzés,hogy Enoszuke-kiegben leírt 100%-ig izolált szigetország képét bátran kihajíthatjuk a kukába: ez ugyanis sem a regényekkel,sem a többi hivatalos anyaggal nem fér össze,és mint fentebb jeleztem nem is értelmes a játék szempontjából.

Minek választott volna a hetedik fekete-lobogó úrként valakit akinek az országát a külvilággal csupán néhány titokban és törvényellenesen megnyitott térkapu köti össze a külvilággal,és ilyen módon semmiféle beleszólása sincs a kontinens hatalmi viszonyaiba ?Ha tényleg csak a nagyritkán megnyitott kapuk révén lehet élve elhagyni a császároságot,hogyan került Eironba egész negyedeket benépesítő enoszukei kolónia? Milyen sinemosi gazdasági érdekeltségek vannak Enoszukéban mikor a szigetország legkisebb mértékben sincs bekapcsolódva a kontinens gazdasági vérkeringésébe? Ha tényleg teljesen szeparálva van,hogyan (és miért?) kerülnek követek Abasziszba?

Itt valami nagyon nem stimmel.

Egyre inkább erősödik bennem a gyanú,hogy a Szürkecsuklyások valójában csak egy d100-as rendszerre alapozott távol-keleti szerepjátékot akartak piacra dobni,nem pedig tovább bővíteni a M* világképét. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A korás válaszban hiszek neked, ennyire nem vagyok jó töriből (bár azért én se ijedek meg e témában).

Viszont, ha nem haragszol nem osztom a véleményedet a kukázásról. Nem gondolom, hogy 1-2 vagy akár 100 ember véleménye miatt is ki kellene kukázni valamit, ami nem mellékesen szerintem egyébként nagyon jó. Ha nem illik a világképedbe akkor ne meséld be, ezt könnyű betartani. Ne vidd a csapatot oda, és ne találkoztass velük oda valósit. De azért a kukázás, az durva.

Egybíránt a kérdéseid 90% -ra az Enoszuke kiadvány választ ad!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mi? Ellentmondások és értelmetlenségek vannak az ÉN YNEVEMEN?!? Ez hogy lehet! 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Greol, nem értem, min vagy annyira fennakadva. Máskor nem okoz gondolt EGYBEN értelmezni a forrásokat. Ezt is így kell. Enoszuke zárt. De azért vannak kivételek... :) Soroltál párat. De mondjuk lehet, hogy két paraszt nem hajt csak úgy át egy birkát a határon, mint mondjuk abasziszból Doriába. 

Enoszukét japánról másolták... Eredetileg is, mert a "nindzsák cool-ok", és utána is, mert Jardain "japanológus", és csak meg kell nézni a szó szerint japánból átvett enoszukei kifejezéseket :D A japán történelemben nem vagyok annyira otthon, hogy felismerjem az átfedéseket, de gyanítom, hogy egy igazán hozzáértő számos megfelelést találna. 

Erionba térkapun mentek... amit néha meg is nyitnak.... zöld hullám vándorai? Ez most csak beugrott. De valahol mintha ilyesmit olvastam volna. 

Kaouraut tisztelő nagyobb közösségről én sem tudok. Viszont egyáltalán nem alap, hogy ahol sok enoszukei van, ott Kaoraku kerül elő... tessék megnézni, hogy milyen isteneket tisztelnek Enoszukén, és melyiket kik és milyen elterjedéssel...  Kaoraku csak addig volt az "alap+ enoszukei isten, amíg a szigetet a Szürkecsuklyások alaposabban ki nem dolgozták (vagy Japánt át nem írták rá - nézőpont kérdése). 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Viszont, ha nem haragszol nem osztom a véleményedet a kukázásról. Nem gondolom, hogy 1-2 vagy akár 100 ember véleménye miatt is ki kellene kukázni valamit, ami nem mellékesen szerintem egyébként nagyon jó. Ha nem illik a világképedbe akkor ne meséld be, ezt könnyű betartani. Ne vidd a csapatot oda, és ne találkoztass velük oda valósit. De azért a kukázás, az durva.

De itt nem az én véleményemről van szó,hanem azokéról akik kiadványokat írják! Ellentmond a többi hivatalos kiadványnak és a regényeknek!

Amúgy - tényleg nem kötekedésből kérdezem - mi jó benne?Jóformán nem is M* hanem egy satnyára sikeredett d100-as Legend of the Five Rings. 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egybíránt a kérdéseid 90% -ra az Enoszuke kiadvány választ ad!

Átnéztem már párszor,nem rémlik ilyesmi,persze időnként nekem is kimennek dolgok a fejemből. Meglepődnék,ha tényleg így volna.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
28 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

De mondjuk lehet, hogy két paraszt nem hajt csak úgy át egy birkát a határon, mint mondjuk abasziszból Doriába. 

Nyilván. Ynev más részeihez képest képest eléggé elszigetelt lehet. Amit én vitatok a 100%-os izoláltság létjogosutsága,illetve az,hogy mennyire fér össze a többi kiadványban leírtakkal.

Szerintem semennyire.

28 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Kaouraut tisztelő nagyobb közösségről én sem tudok. Viszont egyáltalán nem alap, hogy ahol sok enoszukei van, ott Kaoraku kerül elő... tessék megnézni, hogy milyen isteneket tisztelnek Enoszukén, és melyiket kik és milyen elterjedéssel...  Kaoraku csak addig volt az "alap+ enoszukei isten, amíg a szigetet a Szürkecsuklyások alaposabban ki nem dolgozták (vagy Japánt át nem írták rá - nézőpont kérdése). 

Igazad van,megy is a csillag.

Amúgy érdmesnek tartom megjegyezni,hogy Niare elzártságát is ugyanennyire rossznak tartom. Egy újabb hatalmas kiterjedésű folt a térképen amit nem lehet rendesen felhasználni semmire sem. Ráadásul itt még annyival is rosszabb a helyzet,hogy Chapman az utolsó könyvben több helyen megerősítette az ország elzártságát,ami ugyan nem pont ugyanolyan mértékű mint Szürkecsuklyás Enoszuke elszeparáltsága,de elég ahhoz,hogy felhasználhatatlan maradjon. (Tudom,volt már egy kisérlet a terület játékba való bevonására egy modul erejéig,de nem tudom hogy ez mennyire sikerült jól,vagy hogy a késöbbiekben mennyire lehetne ezt megismételni.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért tetszik, mert tetszik.

Az ideggörcs kerülget a sámánoknak már az említésétől is (nálam nem játszhatnak velük, mint ahogy tolvajjal sem), mégse győzködlek a kedvenc kasztodról, hogy de hát miért szereted... Kinek ez, kinek az.

Ynev olyanra lett megalkotva, hogy mindenki megtalálja azt amit keres. Ami nem tetszik, oda nem kell ellátogatni. Hidd el, sok csapat épp az izoláltság miatt játszik, ezeken a területeken. Vannak csapatok akik élútat játszanak le egy-egy ország határain belül, sőt tovább megyek 1-1 város határain belül. Mégis teljes értékű játékot játszanak. Nekem pl. nagy álmom egy enoszukei életút, csak eleddig nem találkoztam olyan KM-el aki hajlandó lett volna rá, VAGY kellőképpen áttudta volna érezni a középkori-, ókori japán szellemiségét. 

Most mond meg őszintén, mindez fönn a francban a tenger közepén, hát nem fér el?! Annyi lukas folt van még yneven, ha akarsz valami érdemlegeset helyette, alkosd meg és bíztosra veszem, hogy @MagyarGergely tárt karokkal fogja fogadni. Olvastam már cikkedet, és alapos író vagy, nem adsz ki silányat a kezeid közül.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Már miért ne lehetne semmire se használni?? Nem értem. Komolyan. 

Az nem új - ne mondd, hogy az... - hogy az Ynevet leíró, másoktól és más időben keletkezett leírások között byzon-nagy ellentmondások vannak... De ez az elzárkózás dolog pont nem az. 

Mert nem az és kész. 

Játszani akarsz ott? Tedd. Lehet - ahogy fentebb írták is - eleve enoszukéra, Niaréra tervezett életutat játszani. Hajrá. 

Nem lehet kijönni. bemenni? Tényleg? Yneven az összes leírás ilyen... nem lehet abbitot csempészni... de a kalandozóknak lehet. Nem lehet Toronba/kránba menni, de a kalandozók megoldják... stb. Nem lehet Enoszukét lehagyni... tényleg? A játékosok, a kalandozók megoldják, ez lesz a feladatuk. 2-3-4-5-6 játék alkalom... ahogy éppen KM-ként gondolod. Több játékom, előtörténetjátékom volt már, ahol ez a két régió érintve volt... sosem okozott legyőzhetetlen akadályt - csak éppen meg kellett küzdeni érte, ez adta az értékét utána! 

Több kalandmodulban is érintett mindkét terület... tehát még találkozni is lehet onnan származókkal. Elképzelhetők a két országból származó közösségek - meg kell írni a történelmüket, hogyan kerültek oda, ahova. 

Ha pedig Ynev töréténelmének lasú fejlődését is követed, akkor mára eléggé szétzilálódott mind a sziget, mind a ki-beutazást megnehezítő erők... és a három részre osztott Enoszuke már igencsak bekapcsolódott Ynev vérkeringésébe. Tehát még játszhatóbb.  

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az ideggörcs kerülget a sámánoknak már az említésétől is (nálam nem játszhatnak velük, mint ahogy tolvajjal sem)

Na ez érdekel, mi az ellenszenv forrása szegény %bűvészekkel szemben?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Több kalandmodulban is érintett mindkét terület... tehát még találkozni is lehet onnan származókkal. Elképzelhetők a két országból származó közösségek - meg kell írni a történelmüket, hogyan kerültek oda, ahova. 

Ha pedig Ynev töréténelmének lasú fejlődését is követed, akkor mára eléggé szétzilálódott mind a sziget, mind a ki-beutazást megnehezítő erők... és a három részre osztott Enoszuke már igencsak bekapcsolódott Ynev vérkeringésébe. Tehát még játszhatóbb.  

Igen,szerencsére a játékosi közösségek és a hivatalos anyagok is felülírták már valamennyire. A jövőben azon kellene lenni,hogy ez tovább erősödjön,még jobban kidolgozottá válljon.

Remélhetőleg idővel Niaréval kapcsolatban is hasonló folyamatok indulnak meg,amelyek idővel a hivatalosság szintjére lépnek. Akkor majd elérkezik egy részletes Niare leírás ideje.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Na ez érdekel, mi az ellenszenv forrása szegény %bűvészekkel szemben?

Régi rossz emlék. Volt egy tolvaj a csapatban aki a játékot teljes mértékben kisajátította, és a tolvajlásra és betörésekre használta el a játék idő nagy részét. A csapat nem tudott hozzá csatlakozni, mert egyrészt nem szólt ezekről, másrészt nem az a típusú csapat volt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Regényekben (pl: Syburr csillaga) és a játékosi egyesületek moduljaiban is többhelyen feltűnnek "mainstream" sztereotípiáknak megfelelő kisértetek. 
(Azaz áttetsző,légies,lebegő alakok,akiknek az elméje - szemben a Bestiáriumban szereplő,ilyen necográfiai osztályba besorolt teremtményekkel - nem  károsodott és mégcsak nem is feltétlenül számítanak különösebben rosszindulatúnak.)

Számomra úgy tűnik,hogy ellentmondás áll fenn a regények kisértetei és a Bestáriumban leírtak között.

Történt valamiféle kisérlet az ellentmondás feloldására vagy ez már megint egy olyan dolog ami csak engem érdekel?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...