Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

9 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A szaráfi alku nem is létezik az 1tk rendszeréhez... házi kidolgozásai vannak egyik-másik karakteralkotásban - elég szörnyűek, és véletlenül sem tükrözik azt, amit a Renier cikk szerint kellene - és az ÚTK-ban, ami meg ha lehet még rosszabb. A házi verziók közül -szerintem Darabolo írása áll leginkább közel és használható, játszható módon valósítja meg azt a szerafizmust, ami valóban a szerafizmus. 

Kicsit elpirultam...

6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Csak mellékesen említem meg,hogy - hacsak nem tévesek az ismereteim - a nyirokdémonok (mely közül egy nemrég az egyik modulban játéktechnikai szinten is kidolgozásra került) is képesek a test megszállására. Szerintem ennek kapcsán cseppet sem felesleges megemlíteni,hogy a sötét entitások ezen fajtájának tagjai a ynevi történelem során a szószedet szerint olykor jelentős személyekkel kötött szeráfi alkut.

A házilag kidolgozott, versenyre készült müveket (még az én szerafizmusomat se) vegyük szabály szerint valónak, és szerintem ne is hivatkozzunk rá, mert ezek csak "magus szerüek". Démonok kötnek alkut, ebben igazad van. Akár nyirok démon is lehet az ami alkut köt, de ahogy MG mondta, ennek egy olyan nyirokdémonnak kell lennie, aki már a társai közt valahogy naggyá vált! Sőt tovább megyek. Őt már nem is nyirok démonnak fogják hívni, hisz ez egy faj megnevezése, melynek egyedei teljes egészében megegyeznek egymással, az utolsó latig...... EZ mivel már több mint a társai, egyik másik "fajhoz" fog tartozni, vagy ne adja ég NEVE lesz : "Granul, a veszelytő". Remélem átment (így 2 unikum után csak reménykedni tudok).

6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Akkor ezek szerint léteznek olyan - változó arányban felmagasztosult lényekkel kötött - alkuk,paktumok,egyezségek amelyek nem a szerafizmus kategóriájába sorolhatóak...se az UTK,se a Renier írás nem mond erről egy mondatot sem!  Ezzel most nem okvetlenül akarom cáfolni amit leírsz,csak jelezni akarom,hogy Renier egy elég fontos vonatkozás felett suhant el...teljes egészében,ugyanis a nem szeráfi démoni (vagy egyéb) paktumokról egy szó se lett leírva!

Igen léteznek! DE, ezek nem paktumok! Egy varázsló képes lehet megidézni egy démont, s a megfelelő metódusokkal szolgálatra bírni. Akár ígéretekkel, akár fenyegetésekkel. DE, a démon képességeihez (vulaghart nem számolva) nem fog hozzáférni.

A vulaghar azért se köthet paktumot, mert a test nem válik avatárrá. Mind a kettő személyiség meg marad benne, és folyamatosan harcolnak egymással a felszínre kerülésért! Ennek semmi köze a paktumokhoz.

6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

A kicsiny eszmecserének amit itt folytatunk szerintem nem pusztán elméleti síkon kellene folynia: a D&D egyik nagy előnye a M*-hoz képest,hogy a paktumok sokkal inkább integrálva vannak a játékba mint az M*-ban. (Pl: a warlock szerződő felek nélkül nem is tud varázsolni!) Ha nem akarjuk,hogy a M* lemaradjon (ami a közelgő magyar D&D alapkönyvek kiadásával egyre inkább fenyegető veszéllyé fog válni) akkor talán jó volna kezdenünk valamit a szerafizmussal,használhatóbbá kellene tenni valahogy. (Abból pedig,hogy a DV által beígért nyári bétázásból már megint nem lett semmi,egyre valószínűbbnek látszik részükről semmilyen hivatalos fejleményre nem számíthatunk a témával kapcsolatban,még vázlatos támpontokat sem nyújthatnak az ilyen próbálkozások kiforrásához.)

Használd az enyém :D 

Jelenleg 4 olyan paktumom van ami nem jelent meg sehol, ha akarod át is küldhetem őket.

5 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

(láttad valahol többes számban, azaz nyirokdémonok

Igen! Méghozzá egy kalandmodulban, ahol a nyirokdémonOK egy bebörtönzött hatalmasság kiszabadításán fáradoztak ( ha már kalandokra hivatkozunk). Le is meséltem, méghozzá nagy sikerrel.

5 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Amennyiben Darabolo írása az eddigi legjobb (nekem nagyon jól átgondoltnak tűnt) akkor talán ezt kellene népszerűsíteni. (Én pl: a MAGUS az igazi csoportban többször megtettem már,igaz inkább csak mellékesen volt megemlítve néhány alkalommal egy-egy bejegyzésben.)

Jaaaj, nemá skacok :)

Hát mindjárt iszom rátok még egy unikumot :D 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem ez nem bizonyít semmit. Az, hogy van valaki, akire nagy hatalmú nyirokdémon-avatárként utalnak, - de a neve nincs ott... - az nem jelent semmit annak vonatkozásában, hogy az nem/vagy igen, Harratigrahin. Ez nem perdöntő. Ahogy egy kalandmodul sem, hiszen az házi. (persze ha nem ellentmondó, beemelhető, sőt, mint említettem, nekem tetszik is, hogy legyen csak több kategória és legyen egy olyan típus a vulaghar-létrehozó mellett is, ami meg tud szállni embereket. - megjegyzem, logikailag is van helyük, hiszen ha kialakult egy ilyen, akkor ez a képesség miért ne jöhetne elő más démonok esetében is?) csak ugye most az egyébként nyilvánvalóan több szerzőtől és időben keletkezett művek összevetésén dolgozgatunk... Amúgy is az Anyrok alkonya, Lobogók hajnala kötetpár körüli szoros munka, szilárd koncepció feltételezi az egyik korábbi, de ott is megjelent mű, a (S) éjre vált a nap ismeretét és ötleteinek felhasználását, abban pedig egyetlen nyirokdémon van... 

De szerintem megegyezhetünk abban, és elfogadhatjuk, hogy a nyirokdémon nem egyedi, hanem egy típus. Képes lehet az ember megszállására - de az is lehet, hogy csak az ember nyirokrendszerének menipulálására - hiszen a megszállásról nincs infó, a hivatalosan ismert egyetlen (és egy név nélküli, vagy ugyanaz, vagy másik) nyirokdémon már annyira durva volt, hogy nem megszállt, hanem szeráfi alkut kötött! Nem mellesleg, a szeráfi alkut kötő hatalmat több alkura is törekednek, és az is inkább látszik logikusnak, hogy nem mind emelkedetti lyen rangra, hanem egy kötögette ezeket... tehát Harratigrahin... ezen a ponton is próbálták összefésülni a történeteket. Teáh én inkább azt látom, hogy ez a Shirra is inkább, mint kevésbé volt Harratigrahin szerafistája. 

Idéz

Abból kiindulva,hogy mit tudok róluk,elég eltérőnek tünnek. 

"Gyökeresen más fajta kapcsolat a túlvilági lényekkel az a fajta kapcsolat, amit összefoglaló néven hívjunk szerafizmusnak. A halandó birtokába jut olyan invokációknak, aminek segítségével az adott túlvilági hatalmasság egy-egy aspektusát megjeleníti a világban: pl. egy földúr szerafistája sziklakeménnyé bűvöli a bőrét, "gyökeret erszet" és mozdíthatatlanná válik, sötétséget ont, stb.; a S éjre vált a Nap nyirokdémon-szerafistája a testnedvekkel machinál, fájdalmat okoz a nyirokcsomókban, stb.
Mindenki számára titok, hogy mi haszna ebből a túlvilági hatalomnak (a továbbiakban egyszerűen: démon). Az avatárrá válás, azaz e világban való manifesztáció a szerafista testét használva, nem lehet cél: hiszen alig 1-2% válik avatárrá. Talán a halandók benyomásai azok, amik "vérfrissítésként" hatnak rá. Nem tudni.
A szeráfi "alkuszöveg", avagy "szerződés" birtokosának a démon köteles válaszolni: az alkuhoz kötve van." daekow hozzászólása 2004.12.21, 02:03-kor az lfg.hu-n Kornya Zsolt fórumában. [ONLINE] http://lfg.hu/forum/index.php/topic/2804-kornya-zsolt-magus-os-foruma/page-12

Ez cseppet sem hasonlít a Sharabbatistra. 

Megbocsáss, de ez mit állít, bizonyít? Nem is arról szól, ahová érvnek szánod. Az alap kérdés, ugye, hogy lehet, hogy Shabratistt is nyirokdémon? Ez a bekezdés nem erről szól... Az, hogy egy szeráfi alkut kötött nagyhatalmú nyirokdémon milyen képességeket ad, TELJESEN MÁS kell hogy legyen, mint amit olyanformában kölcsönözhet a halandónak, hogy megszállja. Már csak azért is, mert egyszerűen más fejlettségi szinten állnak. A szerafista már az isteni hatalomközvetítéshez hasonlóan, nem ugyanúgy, de már affelé tartva kap hatalmat, míg akit megszállnak, az meg úgy, hogy ott a démon, és ezt-azt megcsinál, biztosít neki. Nem gondolom, hogy ez szükségszerűen ugyanúgy kellene, hogy kinézzen... nem sok értelme lenne akkor. És mondom, egy félig isteni lény nehogy már ugyanazt a hatamat tudja csak adni, mint amikor még csíra állapotban megszáll valakit... ez nem támasztja alá. Persze én sem állítom határozottan, hogy shrabtistt nyirokdémon, de akár az is lehet, és a te felvetésed, hogy lám, az egy másik típus, ugyanígy nem bizonyítható ezen források alapján. 

Mellesleg az idézett szövegrész már tartalmazza azt, amikor elementál - azaz nem démon! - de még csak nem is külső sík lakó kötött szeráfi paktumot - és noha mindjárt megtámadom a szövegedet is, én mintha emlékeznék erre már a szerafizmus cikkből is, nem véletlen, hogy kezdettől fogva így kezeltem én is ezt. 

A másik, hogy azt tanácsolom, kicsit rendezzük már a forrásokat. A források NEM egyenértékűek, főleg nem azok, amik egy hibára, félreértésre épültek. Attól még, hogy RR fórumán valaki nyilatkozik, az semmivel nem ér többet, mint pl. amit mi itt... ez nem forrás. RR cikke az, egy regény az, egy szabálykönyv méginkább... hiszen játékról beszélünk. Emellett fontos a kiadás ideje is, meg a hozzáadott érték. Szóval: Forráshierarchia, légyszi! 

 

A kidolgozási szándékodat akkor félreértettem... te a természetszellemekre gondolsz - most nem azért, de ezeknek a velük kapcsolatos cikked után finoman szólva is te vagy a szakértője... hát dolgozd! A szerafizmus adott - ezt nem is részletezem, Darabolo már megitta érte a feleseket, ahogy olvasom :D. Szóval az kész. A népszerűsítés alatt nem pontosan értem, mit értesz.. és hogy mi a cél, vagy az ok. A cikkek között van, elolvasható. Aki ismeri, használhatja. Az, hogy a MAGUS az igazi csoport mit mond... hát, finoman szólva sem meghatározó... ne vedd sértésnek. Van ott egy-két érték, néhány cikk is született, de alapvetően - bár jó ötlet, hogy ott is megjeleníted - nem ad semmit a témához - teszem azt, ha ott mindenki éljenzi a cikket, se fog jobban vagy kevésbé elfogadottnak számítani MAGUS körökben. Sajnos ugyanakkor az a csoport csak SM hozzászólásgeneráló megjegyzéseiről szól, én sem véletlenül léptem ki belőle - meglehetősen kevés volt az érdemi MAGUS téma, és ott is oltári blődségeket állapítottak meg - tisztelet a kivételnek, és mondom, akar érték is... de a forma sokkal inkább való a semmit nem eredményező beszélgetésekre, a divat sírásra és fikázára megoldási javaslatok nélkül, mint az érdemi munkára. Ha felvetődik, megtalálható, lásd, itt is előjött a téma, hát ezt javasoltuk, mint játéktechnikát rá. 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A másik, hogy azt tanácsolom, kicsit rendezzük már a forrásokat. A források NEM egyenértékűek, főleg nem azok, amik egy hibára, félreértésre épültek. Attól még, hogy RR fórumán valaki nyilatkozik, az semmivel nem ér többet, mint pl. amit mi itt... ez nem forrás. RR cikke az, egy regény az, egy szabálykönyv méginkább... hiszen játékról beszélünk. Emellett fontos a kiadás ideje is, meg a hozzáadott érték. Szóval: Forráshierarchia, légyszi! 

Persze, mi sem világosabb számomra minthogy sorrendet kell fellállítani a forrásértékek mentén. Tiszta sor. Mindazonáltal már te magad is kiemeltél fórumos hozzászólásokat és cikké tetted őket,pl:az Ekbír-sivataggal kapcsolatban egy GA hozzászólás esetében,az egykori DV fórumról. (Csak mellékesen jegyzem meg,hogy az ott feltüntetett törzsek szállásterületét akár jelölni is lehetne,ha jól emlékszem a helyük ha nem is teljesen pontosan,de körülhatárolhatan megvan adva. De mindegy,sokadalagos dolgról van szó.) Szerintem egy hivatalos író fórumos hozzászólása - amennyiben mindenki számára elérhető - mindenképpen bizonyosmértékű forrásértékkel bír elvégre hivatalos,bár ez a forrásérték nyilvánvalóan nem akkora mint egy szabálykönyvben vastaggal kiemelt szövegrészé. 

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Az, hogy egy szeráfi alkut kötött nagyhatalmú nyirokdémon milyen képességeket ad, TELJESEN MÁS kell hogy legyen, mint amit olyanformában kölcsönözhet a halandónak, hogy megszállja.

Most leírhatnám ,hogy milyen dolgok vannak leírva az UTK-ban,de tudom hogy egy ultraortodox ETK-s játékosi közösség fórumán ez (sajnos) teljesen felesleges lenne.

Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A kidolgozási szándékodat akkor félreértettem... te a természetszellemekre gondolsz - most nem azért, de ezeknek a velük kapcsolatos cikked után finoman szólva is te vagy a szakértője... hát dolgozd!

Ami késik nem múlik. ;) Egyébként ilyen téren fontos különbséget tenni természetszellemek és állatszellemek között. A Renier-szöveg alapján úgy tűnik,hogy természetszellemek felléphetnek szeráfi alku tagjaiként (ugyanis ez  a hír járja egyes ilanori természetszellemekről,illetve az egyik hekkáról is megemlítik egy Boomen szövegben),velük ellentétben az "eltávozott lelkek és különféle állatszellemek viszont nem, mert túl szoros szálakkal kötdnek az általunk ismert világhoz."

 

Link a hozzászóláshoz
56 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Most leírhatnám ,hogy milyen dolgok vannak leírva az UTK-ban,de tudom hogy egy ultraortodox ETK-s játékosi közösség fórumán ez (sajnos) teljesen felesleges lenne.

Nem lenne vele semmi baj, de amit ott írnak az használhatatlan! Próbáltam használni és nem ment. Illetve kimerül annyiban, hogy a felhasználó kap egy kis mannát Ép-ért, Fp-ért! 

Csakhogy a szerafizmusnak nem ez a lényege! A szerafizmusnak az a lényege, hogyha egy denevérrel szeráfi alkut kötsz, akkor te is tudj vakon- hallás alapján közlekedni. 

A butítás itt nem állt meg, sajnos azt se magyarázták el a paktum kötőjének ez miért jó. Most komolyan, mi a fészkes fenét kezd 1 ép-vel egy félisteni lény, aki reggelire megevett 3 elf lelket!?

Még annyit, én aztán pont lepukizom kinek mi a játék, nem ítéllek el, mert UTK-t játszol, és most nem is ezen vitázunk. Amiről most beszélünk annak mind az ETK-ban, mint az UTK-ban igaznak kellene lennie.

56 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Ami késik nem múlik. ;) Egyébként ilyen téren fontos különbséget tenni természetszellemek és állatszellemek között. A Renier-szöveg alapján úgy tűnik,hogy természetszellemek felléphetnek szeráfi alku tagjaiként (ugyanis ez  a hír járja egyes ilanori természetszellemekről,illetve az egyik hekkáról is megemlítik egy Boomen szövegben),velük ellentétben az "eltávozott lelkek és különféle állatszellemek viszont nem, mert túl szoros szálakkal kötdnek az általunk ismert világhoz."

Itt szerintem ne Boomen-t vegyük alapnak, hanem azt aki megteremtette ennek a történetét. Méghozz Reniert. Szeráfi alkut, ha elég magasra jutott, mindenki, értsd és mond MINDENKI tud kötni. Vegyük csak példának az évezredek alatt megerősödött holt crantai lelkeket akik képesek a necroszerafizmusra, de elméletem szerint akár a hajdan volt máguskirályok/ élő félistenek is képesek lehettek/lehetnek rá. Sőt Renier tovább megy! Köss 10 paktumot, vagy csak szedd össze valahonnan őket, és csak annyira használd őket, hogy te ne válj avatárrá, viszont megerősödhess a segítségükkel.... aztán ha eljött az a nap, mikor már nem lesz ellenfeled... köss te is paktumot. IMÁÁDOM!

Link a hozzászóláshoz

Greol : Rövid megjegyzések a Káosz-Angyalok hitének ellentmondásos helyzetével kapcsolatban (Kiegészített,kijavított változat!!!)


(Továbbá: kráni kalendárium rövid ismertetésekkel, kártyalapokkal)

------------------ <A szerafizmusról szóló eszmecsere kibontakozása végett jónak látom idemásolni ezt az "M* az igazi" csoportban megjelent vázlatos összefoglalót> ------------------


1.A Káosz-Angyalok hite ellentmondásos helyet foglal el a Kosfejes Nagyúr vallásán belül. Egyfelelől a Káosz-Angyalok annyiban mindenképp a kráni államvallás szerves részét képezik amennyiben ezek a Ranagol aspektusaiként szemlélt szeráfi entitások[1] a híveik részéről feléjük irányuló szakrális energia egy részét tovább áramoltatják Viharfellegek Felett Mosolygó (azaz Ranagol) irányába, illetve olyan módon is, hogy a Káosz-Angyalok szolgálnak a kráni kalendárium felosztásának alapjaiként. Ezzel szemben azonban viszont Gorvikban ahol a Káosz-Angyalok hite törvényenkívülinek minősül, kegyetlen üldöztetésnek van kitéve. (Shadon északi szomszédjában egyébként a Káosz-Angyalok hitének legjelentősebb képviselői a szörnyűséges Feketerendként néven elhíresült, Dea Macula lovagrend tagjai, akik Káosz-Huvarghot tisztelik.)[2]


2.Vajon mi állhat ennek a különös valláson belüli törésvonalnak a hátterében? (Azonkívül,hogy Gorvikban a Káosz-Angyalok hitét a Lenagyobb Úr eltorzult utánzatainak imádataként szemlélik,ami legfelejebb azért lehet létjogosult, hogy példaként szolgálhassanak a veszélyes és tévútra csaló tökéletlenségre?) Jómagam ezt leginkább Káosz-Angyalok eredetének tudom be: a Gyűrű-Hegység sötét nagyúrával való kapcsolatuk meglehetősen változatos: akad olyan amellyel a kapcsolat a legközvetlenebb mind eredetét,mind pedig jelenbéli mivoltát tekintve,mások pedig olyasféle entitásnak tekinhetőek akiket Ranagol igazából éppencsak eltűr és a feléje irányuló szakrális erő révén valamilyen mértékben hasznot húz kultuszaik meglétéből.[3] Az előbbire példa kráni elfek kalahórája Verrion H'Anthall (ő kalendáriumon kívüli Káosz-Angyalnak számít, akit a mítosz szerint Ranagol teremtette Tyssa L'imenel lecsapolt véréből, úgy, hogy hozzágyúrta saját nedveihez) az utóbbira pedig Káosz-Khakht,vagy másnéven Káosz-Khakotbaal. (Ő a tagadás angyala, aki azt tanítja, hogy az istentisztelet leghatásosabb módja az istenkáromlás. Hívei rituális orgiákon gyalázzák őt és Ranagolt, vér helyett fekáliát és testi váladékokat áldoznak neki. A szektát általában eretneknek tekintik, gyülekezeteit gyakran consulari rendeletre számolják fel.)


3. Vagyis a Káosz-angyaloknak van egy része amelyik voltaképpen csak közvetetten kötődik a Kosfejeshez és valamilyen mértékben talán önjárónak,korlátozattan függetlennek és önállónak tekinthető:ez a részlegesen önjáró mivolt akkor tesz szert jelentőségre,hogyha figyelembe vesszük,hogy a Káosz-Angyalok (legalábbis egy részük) Ranagoltól eltérően,tudatosan próbálják terjeszteni kultuszukat a Fekete-Határon kívül. Ilyenre találunk példát Erionban,illetve az említett Dea Macula lovagend esetében Shadon kiterjedt részein és Gorvikban is.[4] A már említett gorviki hittétel mellett miszerint a többi isten csak azért létezhet,hogy a Legnagyobb Úr akaratából a tökéletlenség példáiként létezzenek,a gorvikai Ranagol-egyház központosított jellegéből fakad,ami ellentmondásban áll a Káosz-Angyalok korlátok közé szorított,de ténylegesen létező önállóságával. Ez pedig magyarázatot ad a gorviki egyház Káosz-Angyalokkal szembeni ellenszenvére.


Káosz-Angyalok


Tavasz (Csont Ünnepe)


Baarloch


Nem állnak rendelkezésre információk Baarlochról.


Thakyuz


Nem tudunk semmit vele kapcsolatban.


Metha


 Az élet és a termékenység angyala. Hívei testében minden sejt rákos burjánzásnak indul; a magasabb fokozatok beavatottjai nyálkás protoplazmává degenerálódnak, amely időről időre önálló értelem nélküli sarjakat fiadzik. Gyakorlatilag elpusztíthatatlanok; mert a legkisebb épen maradt szövetdarabka is órák alatt reprodukálni tudja az eredeti élőlényt.
Ő adományozta a Titkos Nyelvet a Sa-quadoknak. SUM 199
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1818
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1820
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1334


Huvargh


A téboly angyala, a költők és próféták pártfogója. Időnként a jövőbelátás adományával ruházza föl híveit; máskor vakká és süketté teszi őket. Szektája sérthetetlenséget élvez a birodalmon belül, a gyülekezetek mégsem hosszú életűek: általában önmagukat pusztítják el.
A téboly angyala, a Dea Macula lovagok a követői. PPL2.köt 90.o
https://mk.deltavision.hu/a-muvesz/
https://mk.deltavision.hu/a-tegla/
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-3211
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1804
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4218
https://lapkereso.spacebar.hu/?search=dea macula
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1843


Sraddhu


A kínzómesterek és méregkeverők védangyala; pártfogását mindazokra kiterjeszti, akik művészetté emelik a lassú, gyötrelmes halált. Hatáskőre olykor átfedésbe kerül Káosz-Huvarhgéval, így például a hóhérpoéták testvériségének esetében, akik mások szenvedéséből merítenek ihletet, s miközben áldozataik haldokolnak, ők versbe szedik utolsó óráik kínjait.
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1801
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1958


Yethvag


A rémálmok és a személytelenség angyala, aki patronál szerafistákat, és minden aspektusában a megtévesztésig hűen hasonul Ranagolhoz. Káosz-Yethvagról nevezték el a kráni naptár hatodik hónapját.
(Forrás: Summarium, 458/2/2; Raoul Renier - Szerafizmus)


Nyár (Hús Ünnepe)


Hlarghash


Teljes mértékig ismeretlen.


Vulak


A paradoxonok és az átmeneti állapotok angyala; minden alkonyatkor és szürkületkor manifesztálódik a birodalom valamelyik keresztútján, és magának követeli az arra járók lélegzetét. Szektája kizárólag élőholtakból áll, a magasabb fokozatok beavatottjai pedig csak időszakosan léteznek: periodikusan kisápadnak a nemlétbe, majd újra összeállnak.


http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4814
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4817

Abbog

Karnális lény, a test és a hús angyala. Hívei annak az ideális állapotnak az elérésére törekednek, amelyben az egész világ egyetlen hatalmas organizmussá olvad össze, méltó anyagi testként szolgálva Ranagolnak. Szertartásaikon elevenen falják föl egymást, hogy ily módon összpontosítsák az életerejüket. A nemzést és a tükröket istenkáromlónak vélik, mivel megszaporítják az élőlényeket.


Kakhothbaal


(Más néven: Káosz-Khakht) A tagadás angyala, aki azt tanítja, hogy az istentisztelet leghatásosabb módja az istenkáromlás. Hívei rituális orgiákon gyalázzák őt és Ranagolt, vér helyett fekáliát és testi váladékokat áldoznak neki. A szektát általában eretneknek tekintik, gyülekezeteit gyakran consulari rendeletre számolják fel.


Isfakkas


Ranagol teremtette gólemisten, egy mágikus konstrukció. (SUM 394)


Uqnat


Más néven Uqmat. Természetangyal, az őselemek egységének és harmóniájának szimbóluma. Azt hirdeti, hogy az élet aberráció, a szervetlen természet szent összhangjának megbontása. Hívei igyekeznek a legalapvetőbb és legprimitívebb elemi alakzatokká redukálni magukat; a gyülekezetek elöljárói avatatlan szemlélő számára szikláknak, forrásoknak, örökégő lángoknak tűnnek. A tiszteletére celebrált áldozati szertartásokon vízzel telt verembe bilincselnek egy önként jelentkező szektatagot, majd mielőtt megfulladna, tölcsércsövön keresztül parazsat öntenek a tüdejébe.
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1819
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4096


Ősz (Vér Ünnepe)


Yukk'rt


Az első káosz-angyal, az éhség és a meddőség megnyilvánulása. (SUM 394) Uroyahaas akadt rá, amikor Krán alapításakor, a Kráni torony építése helyett, az óceánban úszkált. SUM 393 Ekkor már több tízezer éve nem voltak hívei, akiknek régebben a főistenük volt, Habmoraj és Eledelt Terelő néven. (SUM 394)
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1800
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-6306


Samambrag


Démoni lény, a ragály és a rothadás angyala. Hívei mocsárlázzal fertőzik meg magukat, és hagyják elüszkösödni a sebeiket; a járványok terjesztését szent feladatuknak tartják. A tökéletesség mércéje az ő szemükben az, minél kevesebb testvészre van szüksége valakinek ahhoz, hogy életképes maradjon.
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1973
https://lapkereso.spacebar.hu/?search=Samambrag


Raddaq


Felmagasztosult ősaquir, aki fajtája utolsó képviselőjeként belefáradt az életbe, és évezredeken keresztül próbálta elpusztítani önmagát, mindhiába. Végül apoteózison esett át, s a halálvágy és a melankólia angyalává vált. Hívei veszedelmes orgyilkosok, akik felkutatják és Ranagol kebelére küldik mindazokat, akiknek földi élete véleményük szerint túl hosszúra nyúlt. Elsődleges céljuk az, hogy bevetésük során minél látványosabb halált haljanak.
Törvénye: aki táplálékot akar, küzdjön meg érte. SUM 187
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4218
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4810


Thuragh


 Tisztázatlan státusú asztráldémon, aki elődje kultuszának teljes megsemmisítésével emelkedett a Káosz-angyalok közé. Tanítása szerint az érzelmektől leghathatósabban úgy szabadulhatunk meg, ha előbb felfokozott intenzitással átéljük, majd magunkba zárva elemésztjük őket. Hívei voltaképpen eleven asztrálvámpírok, értelmes lények érzelmeivel táplálkoznak. Az asztrálmásukon kifejlődő paraziták és torzulások idővel kiütköznek anyagi testükön is.


http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1617


Muthmu


Nem találtam semmit vele kapcsolatban.


Ouddak


Más néven Káosz-Ouddaka. A huszonnégy kráni káosz-angyal egyike, az öléskor kiontott vér szimbóluma, amely felhasználatlanul folyik el, s önálló életre kél, hogy bosszút álljon a gyilkoson. Hívei örökéletűnek hiszik magukat, s egy bizonyos beavatási fokozaton túl valóban azok: holtuk után cseppfolyós vérgólemmé válnak, s ebben az alakban szinte lehetetlen elpusztítani őket. A tiltott határ környékén százával kóborolnak az ilyen szörnyek; emlékeiket, önálló személyiségüket rég elvesztették már, a mágikus kisugárzások azonban ellenállhatatlan vonzerőt gyakorolnak rájuk. A Káosz-Ouddaka szektáival háborúzó klánok csak akkor számíthatnak győzelemre, ha minden elesett ellenségnek fölmetszik az ereit, és az utolsó kortyig kiisszák belőlük a vért. Káosz-Ouddakáról nevezték el a kráni naptár tizennyolcadik hónapját. (Forrás: Summarium, 455/1/3, 458)
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1952
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1954


Tél (Velő Ünnepe)


Ngau


A huszonnégy kráni káosz-angyal egyike, nevéről a Birodalmi Emlékezetben olvashatunk, a források kevéssé említik. Káosz-Ngauról nevezték el a kráni naptár tizenkilencedik hónapját. (Forrás: Summarium, 399/2/5, 458)


Ellentmondásos dolgokat találtam vele kapcsolatban. A szövegek forrásértéke igen kétséges.
https://mk.deltavision.hu/tiltott-tudas-tekercsei-3-halott-lombok-gyermeke/


Morgshay


Ismeretlen.


Garaul


„A khatiffá vált orkok általában nem őrzik meg törzsi kereteiket, hanem egyénileg vagy kisebb csoportokban betagolódnak a tartományok társadalmába, noha gyér számú kivételek előfordulnak – pl. amikor egy törzs testületileg vívja ki magának a beköltözés jogát. A Fekete Határon túl nincsenek se orwellánus, se démonimádó orkok, aminthogy a déli kishéroszok hívei sem tudták megvetni a lábukat; Hurag Dhaur kultusza azonban aránylag elterjedtnek mondható, a külviláginál sokkal vadabb és erőszakosabb változatban. Ezenkívül számos ork khatif csatlakozik Káosz-Garaul szektáihoz, aki kiváltképpen alkalmatos védnök számukra: Orwella Átka alól ugyan nem mentesítheti őket, ám mint Lélekölő, legalább azt biztosítani tudja nekik, hogy ha személyesen végeznek velük, ellenségeik is hasonló sorsra jussanak.”   Kornya Zsolt hozzászólása az lfg.hu-n Kelt 2003.08.22, 09:54-kor [ONLINE] http://lfg.hu/forum/index.php/topic/2804-kornya-zsolt-magus-os-foruma/page-21


Usporgas

Az alábbi szöveg forrásértéke sajnos nem tűnik túl nagynak:

https://mk.deltavision.hu/az-alku/

Buulzaab

A sötétség és a feledés angyala, más néven a Fények Kioltója. Manifesztációi eltörlik a színeket és kihűtik az élőlények vérét. Tanítása szerint az emlékezet gyarló dolog, a lelki tökéletesedés akadálya; ezért hívei minden napnyugtakor elfelejtik addigi életüket, és új személyiséget öltenek magukra.


http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-4158
http://lapkereso.spacebar.hu/?search=id-1783


(Az információk összegyüjtésében nagy segítégemre volt kalandozok.hu szószedete is.)
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[1] Pl: 2.oldal [ONLINE] https://www.kalandozok.hu/magus/runa/magia/szerafizmus/szerafizmus(raoulrenier)runa.pdf ill. Doctrina Nigra - Kráni (kra) Kráni, szerafista írásmű, amely a káosz-angyalokkal kötendő szövetségre nézvést szolgál iránymutatásul. (Rúna, VI/2, Szerafizmus1, 24/1/1) Ehhez kapcsolódóan jónak látom felhívni a figyelmet egy ellentétre ami a szekták között áll fenn: „Kránban, ahol a szerafizmus ugyanolyan mágikus hagyománynak számít, mint a többi, az egységes szekták túlnyomó részét a Káosz-angyalok patronálják. Ezek a szerafisták felsőbbrendűnek tartják magukat azoknál a gyülekezeteknél, amelyek hagyományos módon tisztelik patrónusukat. Elvégre ők nem szolgák, hanem szerőzdő felek, és Ranagol angyalai személyesen lényegítik át őket! Mondanunk sem kell, hogy a lesajnált gyülekezetek a megvetésre gyűlölettel válaszolnak. Hiába követik ugyanazt a természetfölötti hatalmat, a két tábor engesztelhetetlen ellensége egymásnak, s ahol találkoznak, ott bizony vér folyik." (16.o) Bár a kiragadott szövegrészlet a kráni állapotokat mutat be, véleményem szerint nyugodtan feltételezhetünk hasonló dolgokat a Kránon kívüli Káosz-Angyal szektákról is. Akárcsak a fentebb felsorakoztatott dolgok, végeredményében ez is a Káosz-Angyalok bizonyos mértékű önállóságáról alkotott képet erősiti meg.
A fentebbiekhez érdemesnek látom hozzácsatolni ezt a próbálkozást is,ami a Káosz-Szekták papjait (akiket szerintem a Kornya által „hagyományosnak” említett csoportba sorolhatunk) akarja játszhatóvá tenni:
https://www.kalandozok.hu/magus/kalandozok/jatszhatokasztok/pap/pap/kaoszszektakpapjai(mg)kalandozok.pdf
[2] http://mk.mirror.spacebar.hu/a-muvesz/
[3] Mindehhez értelmes hozzátenni,hogy - bár sokan kétségbevonják ezt – Ranagolnak Kránban is van hagyományos értelemben vett egyházszervezete és papsága is,noha kétségetlen,hogy jelentősége közelsem akkora mint Gorvikban. „A gorviki kultúrának sikerült úgy átvennie egyes kráni jellegzetességeket, hogy ugyanakkor megőrizte alapvető emberi lényegét (…) A szervezeti kereteket Kránból átvett eszmékkel igyekeztek megtölteni; ezek közül a legjelentsebb természetesen a Ranagol-hit. A vallás intézményesítése azonban shadoni elvek szerint történt: a szervezett egyháznak, a papi személyeknek Kránban sokkal kevesebb befolyása van a hívek mindennapos életére, mint a Szentföldön.” 2.o [ONLINE] https://www.kalandozok.hu/magus/dvforum/geoframia/kultura/gorvikikulturkor(raoulrenier)dvforum.pdf
 
[4] (4)Summarium, 412/2/911; PPL2, 90/1/3, Wayne Chapman: Tűnt napok aranya, élők dicsősége 223.o,697.o
 

Link a hozzászóláshoz

 

 Üdv., Kalandozók!

 A téma, amit felvetnék és amiben ezúttal is a segítségetekre tartanék számot, nem érinti ugyan a szerafizmus témáját, de talán sok KM számára hasznos lehet...

 Arról lenne szó, hogy az ETK-ból, mint javított szabálygyűjteményből valahogyan lemaradt a NJK-k Harcértékeit összefoglaló, taglaló táblázat, ami a régi kiadásokban (KKUK) még a Kalandmesterek Útmutatójában megvolt. Tudom, hogy nem egy nagy valami az egész, egy táblázat mindössze, de kiindulási alapnak megteszi a közembereket illetően!

 Be tudná esetleg valaki másolni nekem ezt a számomra hiányzó táblázatot?! Hasznát látnám...

 Felvetődött bennem egy kérdés: Ynev világán a rablók, útonállók, kalózok mind kizárólag alacsony Tsz-re bemesélhető ellenfelek lennének, viszonylag alacsony harcértékekkel?!

 Mert ha egy közemberét veszem és hozzáadom a fegyverből származó módosítót, még akkor sem ellenfél egy útonálló egy 1. szintű harcosnak sem; nem kihívás! Gondolom, Km-ként szabadon módosíthatom, átírhatom a statisztikáikat, hogy úgymond "személyre szabjam" az ellenfeleket, de azért jó lenne erre nézve egy kiforrottabb, összefogóbb séma.

 Más: az Új Tekercsek végén nagy vonalakban taglalják az ostromszereket, de a valóságos, földi eszközökhöz képest szerintem gyengére sikeredtek. Amíg egy hosszú íj akár 180 lábról halálos lehet, addig egy hajóra szerelt ballistának partközelben kell maradni ahhoz, hogy célozni lehessen vele, kitéve magát a kezelő személyzet az ellenség nyilainak? Számomra épp a távolság a lényeg, messziről szétlőni a célpontot úgy, hogy az lehetőleg ne tudjon visszavágni! Ezért volt halálos Bizánc idejében a görögtűz! Egy kőhajító gépezettel anno 400 méterről is lehetett tüzelni, 4,5 kg-nál nem nehezebb súlyú lövedékekkel! Na, az már valami...

 Yneven a tűzköpő lenne a görögtűz "megfelelője"?!

 Amber

Link a hozzászóláshoz

Szia Amber,

természetesen a harcértékeket úgy módosítod, ahogy akarod. Szerintem próbáld logikusan összerakni:

ha az útonállók pl katonákból lettek, használd azt alapnak, ha parasztból, de már túl vannak pár balhén, akkor azt, és adj hozzá pár HM-et.

Az ostromfegyverekkel kapcsolatban pedig ne feledd: Yneven van mágia, emiatt pl a lőfegyverek létjogosultsága is kisebb!

Csatoltam a táblázatot.

Jó játékot!

2020-09-07_061490.jpg

Link a hozzászóláshoz

Útonállók gyakran katonákból lesznek, amikor megszűnik a munkájuk mert vége van egy háborúnak pl.

No meg az útonállást nem párharcokként kell elképzelni. Hiába kemény csávó a kalandozó, ha ráfognak féltucat számszeríjat, akkor nem fog pattogni, hacsak nem visel súlyos páncélzatot vagy Slan, és még akkor is valószínűleg erősen meggondolja.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek az előttem szólókkal. 

Az útonálló inkább egy pillanatnyi kategória, nem egy kaszt, nem egy egységes képzettséget adó iskola... bárki lehet útonálló. Veteránok, magas szintű lovag és tanítványai... megjegyzem, érdekesek is lehetnek, ha nem csak egy rakat statisztika, hanem van történetük, fájdalmuk, motivációjuk, netán céljaik is... még akár "meg is téríthetők", szövetségessé is tehetők, stb. (éljenek a szociális szálak). 

A másik dolog - ezt is említette Tetra - hogy nem egy az egy elleni küzdelem jellemzi az útonállást. Megjegyzem, ilyen is lehet, egy becsületesebb vidéken tök jól jöhet ki, érdekes is lehet, ha az útonállás gyakorlatilag egy pénzes viadalra való kényszerítés a bajnoknak... de alapvetően a túlerő, a meglepetés, a csel, a csapda... mind az útonállás részei lehetnek, és lesznek, ha egy kicsit is jót akar magának az útonálló csapat. 

De pl. érdekes útonálló lehet egy magas szintű - kb. legyőzhetetlen - slan is, no nem a legtisztább fajtából, akinek mondjuk csak pár arany kell, de mivel idegen a vidéken, fogalma sincs, hogy szerezzen, esetleg már át is verték. Ha a játékosok meg odaadják neki, mert kiderül mindez, akkor meg elmegy és intézi, amit akar. (persze legyen ám jó indoka). De lehet harci állatok alkalmazásával, csapdákkal, előzetesen megmérgezett karakterekkel - az úti fogadós is benne volt... -, túlerővel, célzófegyverekkel, valamilyen fenyegető fegyverrel - ha már szóba került, akkor pl egy ostromfegyverrel - jó indítás szétlőni a kordét... igaz, hogy még egyszer már nem működik, de ezt a karaktereknek nem kell tudnia... - élőholtakkal, csúnya varázslatokkal, vallási fanatizmussal, kegyetlen vidékeken a kivárással és fárasztással is lehet az útonállókat erősíteni. Kis fantázia. Senki nem fogja a táblázatot lobogtatni, hogy - de hát egy útonálló Té-je csak 4 lehet... ha igen, akkor ne mesélj neki - még. És fontos, hogy két útonálló csapat is különbözzön, ne ugyanolyan ízetlen-bűzetlen, csak statisztika csapat legyen. 

 

Ostromfegyverek

Azok ritkák. Mert drágák, senki nem ért hozzájuk, ráadásul állandóan elromlanak, és van helyettük mágia is. Inkább érdekességek. Emellett, ez az Új tekercsek szövegéből is kiviláglik, nem igazán egy-egy karakter ellen való. Tehát egy kráni elf íjász lehet, hogy hamarabb kiszedi a kezelőket, minthogy ők eltalálják a kőgolyóval... És főleg, az ostromfegyver sem párharcra való. Várfalon átlőni, várfalat lebontani, sok védőt egyszerre megsebezni, ilyesmi. 

Antail és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

 

 Üdv., Kalandozók!

 Köszönetet szeretnék mondani három "bajtársamnak", Con Salamandernek, Tetrának és MG-nek a legutóbbi segítségükért: hálás köszönetem, srácok!

 És mert nekem sajnos nincsen meg nyomtatott formátumban a Summarium, ezért nem tudom benne megnézni az Ynev ünnepeivel foglalkozó részt... jelenleg az Antoh kultusz, Tengercsend ünnepe érdekelne: hogyan is néz ki, hogy kell elképzelni, a népek milyen áldozatot mutatnak be az istennőnek, hány napig tart ez az ünnepség, stb.!

 Megjegyzem, az oldalnak is jót tenne talán egy olyan cikk, ami az ynevi ünnepekkel foglalkozik (persze csak akkor, ha még nincs efféle gyűjtemény, mert én nem találtam sehol)!

  Maradok őszinte hívetek:

             Amber

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van ilyen gyűjteményünk. 

Javaslom áttanulmányozásra az Ynev nagy naptára című írást. 

A kezdeti - belátom, akr ijesztő is lehet - táblázatok után, az 55 oldaltól jönnek a programozott események, tehát ünnepek leírásai. Ami van róluk. Ez egyébként kivonat a szószedetből... ABC rendben találod Ynev létező és eddig közölt ünnepeinek leírását. Hangsúlyozom, azt, ami van róluk... egyik ünnep sincsen agyon dolgozva, ezeket neked, KM-nek kell feltöltened a kultúra és a téma ismeretében eseményekkel, meghatározni, mi milyen, és kitalálni benne a kalandozók szórakozási lehetőségét is. 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem emlékszem, hogy Graum kasztját bárhol konkretizálták volna, de én is tolvajnak tekinteném - tekintve, hogy egy-két kidolgzott nagy karakterrel ellentétben vele ezt nem tették meg, vagy sehol nem jelent meg, ez csak feltételezés. A Summariumos élettörténete szerint kalandozóévei előtt - vagy az elején "lopott, csalt és harapott is", ami egy kezdeti tolvaj kasztra enged következtetni. 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ez a M.A.G.U.S. álandó, egyszer "high fantasy", egyszer "low fantasy" ellentmondása. Én nem emlékszem az irodalomban arra, hogy Graum varázsló lenne, illetve a szabálykönyv szerint, még én se játszhatok varázslóval, csak ha már nagyon tapasztalt vagyok, de egy goblin tolvaj mellé simán odaírják, hogy azért varázsló is, mert az fasza!

Gondolom Alyr unalmában kitanította, hiszen ki lehetne alkalmasabb magasmágusnak, mint aki nem lehet az! Csak akkor miért nem varázsló mindenki?

Darabolo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért azt mindenki érzi, hogy ezeket a túlzásokat inkább a szükségszerűség, és nem az átgondoltság okozta. 

Arról nem emlékszem említésre, hogy Graum bárkinek a karaktere lett volna a Nagyok közül, valószínűbb, hogy vagy egy nevesített NJK volt, de még valószínűbbnek tartom, hogy "csak" Chapman regényeinek egy karaktere. Feltételezem, nem véletlenül nem írta meg ő sem soha a pontos játéktechnikai kasztját... mert nem volt fontos és ki sem lett találva. A kártya meg teljesen más dolog, ott kellettek az érdekes karakterek, amiket gondolom, hogy a kártya szempontjából is lehetett használni, tehát volt erejük... ezért lett varázsló... ami valóban elég butaságnak tűnik... nade a kártya folyamatosan ezzel kínlódik, hogy használható lapokra, értsd, karakterekre van szüksége, de ugyanakkor szeretne a MAGUS-ból meríteni, hogy valahogy mégiscsak elmondhassa, hogy MAGUS. Graum azon kevés felbukkanásában, ahol szerepel a történetekben, sehol nem igazán domborítja ki sem a mesterkém - jogos Tetra felvetése :D - és főleg nem a varázsló mivoltát... tehát súly nélkül szerepelt ez a kártyán. Graum tolvajságára lehet következtetni, de egyébként meg gorduinnal kalandozott néha, az, hogy Alyr ÉSZ titkosszolgálat vezető lett, Graum meg meterkém - aminek a hogyanjátmikéntjét ugyanúgy nem írták meg - az még nem jelenti azt, hogy taníttatta volna... ennyi erővel lehetne az összes ÉSZ kalandozót per varázslónak is titulálni... szerintme nem érdemes a kérdést komolyabban venni, mint ami, inkább érdekesség. 

Link a hozzászóláshoz
47 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Arról nem emlékszem említésre, hogy Graum bárkinek a karaktere lett volna a Nagyok közül...

Nováké volt állítólag. Egyébként valahol említették, hogy tud valami minimálisat varázsolni, meg aztán ki tudja hogy milyen házilag mokolt rendszerrel tolták akkoriban Novákék, mert ez ugye még a 80-as évek vége felé volt amikor még tervben sem volt a magus. 
A valhallás érában kártyán nem egy olyan kalandozó jelent meg akiről semmilyen  információk sincs (nekünk, de a készítőknek meg igen) 

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

ezt még el is tudom hinni, csak a magasmágia rész szurja a szemem. Annyi mágia fajta van amihez érthetett egy "lilőbit"-et

Ha pusztán a szabályokból indulunk ki, akkor a "kicsit értett a varázslói mágiához", az a mágiahasználat Mf-et jelenti szerintem, ahol kap 10 Mp-ot. Ez a képzettség pedig csak a varázslói mágiára létezik. Ezzel ő maradna tolvaj kasztú, de képes lenne arra a kicsi mágiára, amiről szó volt. Persze ez is több sebből vérzik, mert ki tanítaná meg rá stb., de mégis emészthetőbb, mint egy teljes értékű varázsló.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...