Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

A fentebb közölt hanyag forráskezelés megfelelően mutatja be a homonkuluszt. Igaz, ha Cundior nem ragaszkodna elfuserált módon  az ÚTK erőltetéséhez, akkor az eredeti forrást idézte volna ide, ugyanis ez a szöveg a KKUK-ból "lopott", de az 1TK-ban is ugyanez található, semmi szükség egy kései és számtalan hibát felhalmozó feldolgozásukat idézni, mintha mértékadó volna. A fogalmi meghatározás mellett a Bestiárium tartalmazza a homonkulusz játéktechnikai kidolgozását, ami már szerepel itt - jól mutatja, mennyire szegényes az ÚTK rendszer az eredeti MAGUS fényében, mert annak Bestiáriumából ez (is) kimaradt, pedig érdekes lehetne a kettő összevetése - már ha volna. 

Szerencsésebbnek tartanám a MAGUS-ra vonatkozó kérdéseket az eredeti MAGUS források felhasználásával megválaszolni, mert a korcs-rendszerekkel való keverés, bármennyire menő lázadó dolognak tűnhet az önigazolást keresők szemében, adott esetben bizony jelentős ellentmondásokat eredményezhet - szerencsére itt nem. 

.. és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az más kérdés, hogy a mágia típusától függően nem biztos, hogy olyan könnyen hozzáfér egy idegen testben. Hogy fogyasztja el egy homonkulusz a hatalom italát? Hogy végez szexuálmágiát? Tűzvarázslók beépített dolgai működnek-e? Egy pap istene még mindig segít-e? Varázslónál talán ezzel nincs gond, de erről is lehetne hosszabban beszélgetni.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 12. 25. at 14:30-kor Moandor írta:

Üdvözletem és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Nosztalgiából regisztráltam az oldalra és általában inkább READ-ONLY leszek. Valamikor én is aktívan M.A.G.U.S.-oztam 1993 és 2000 között. Ha találok valami érdekes szösszenetet, akkor megosztanám itt a nagyérdeművel. Elsőként ajánlanék egy weboldalt, ahol M.A.G.U.S. szabálykönyveket és a RÚNA magazinokat (eredeti, jó minőségű SCAN példányok mind) lehet letölteni (semmi regisztráció, semmi reklám stb.). Hátha nem ismeritek.... Ezen az oldalon (ha visszább lapozunk) nem csak a M.A.G.U.S.-ról vannak szabálykönyvek, hanem rengeteg másikról is. És vannak közöttük magyar nyelvűek is.

The Trove - MAGUS

A felsorolásból elsőre én hiányolom a Wayne Chapman - Ynev Geofrámiája című könyvet.

1788332880_Geofrmia.jpg.0488609454995f8f1fff2df7d7238981.jpg

Nincs meg ez esetleg valakinek PDF formátumban vagy tud valaki egy használható letöltési linket? :respect:

... és még a teljes Bíborhold - Holdtölte magazin is elérhető. Bíborhold - Holdtölte magazin

Link a hozzászóláshoz

Pálinkás jóreggelt!

Szerintem ha a lélek bírt bizonyos intellektuális képességekkel, akkor azokkal akkor is tisztában lesz ha bebörtönzik. Már ha a gazdatest alkalmas ilyesmire! Elég körülményes lenne egy olyan testben varázsolni, aminek nincs keze, vagy pl egy ork pap (a valóságban lehet h van az orkok között is pap, de ezek nem játszható karik).

Link a hozzászóláshoz
19 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Az elvetemült varázslót játszók rendszeresen jönnek kisnövéső/ törpe alkatú/törpe, gyerekméretű, betegesen sovány stb. varázslóval, hogy kisebb legyen a tömegük. Vajon miért? :roll:

Ezzel lett tele a @köm! Ezért van nekem egy 90 kg-os elhízott, beképzelt Kyr varázslóm, izomsorvadással...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...