Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

5 órával ezelőtt-kor Moandor írta:

Hát, olyan mérges lettem.... :siros: 

A The Trove-on található Rúna magazin első száma hiányos (ha nincs sorba szkennelve, az a kisebbik gond). Ááá... De ha végignézném az egész Trove könyvtárat, akkor csak azért is hibátlan lenne a többi téma. :ordog:

Shen nem végzett hiábavaló munkát... :taps:

Szerencsére, ebből még pont van egy alternatíva... Rúna magazin 1. szám (1994 - február)

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

an más választásod, egy hölgy esetén? Sokan még irigyelnének is.

Köszi, kihagynám :D Ugyan én kísértem oltárhoz, de nem én vagyok a férje. Csak egy megtürt barát.

6 perccel ezelőtt-kor Kate írta:

másrészt az "oszd be" rész is a te mondatod szokott lenni, az nem ismerős?

Nem illenek a szavaim a szádba!

Tessen engem is nyalogatni, mert nagyon g@ci KM tudok ám lenni.

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:
1 órával ezelőtt-kor Lozartan írta:

Az ő tüze hamvassza el végleg Orwellát

Valamiről lemaradtam, ez hol vagyon leírva?

Szerintem a Kyr birodalom bukását okozó háborúra célzott, ahol Sogron anyrjai tettek pontot az ügy végére. Persze nem teljesen, hiszen Orwella végülis elhozta a birodalom végét, de azért jobb így gondolni rá. :)

Lozartan és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Lozartan írta:

Öööö.... izé, nem Sogron? Az ő tüze hamvassza el végleg Orwellát, a Rút Szukát! Nagyon elegem van már belőle mindkét világban.

Lozartan, valahogy egyetértek. Nekem is inkább Arel, Darton vagy Kyel szimpibb. Lehet azért, mert a karakterem egyik társa dartonita, és szimpatizál a sráccal, mondhatni barátok. De lehet, hogy csak simán szimpi 😁

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Lozartan írta:

A Sötét tréfák patrónusa nekem is nagy kedvencem. :)

Az. Halálvicces egy figura a szó szoros értelmében. Én is sok mindenből viccet csinálok lassan. A saját elkövetett marhaságaimon jókat tudok kacagni 🤣 Mondták is hogy komolytalanul félvállról veszem a dolgokat. De ez van, inkább így, mint keseregve, sírtam eleget, elég belőle 🙂

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
26 perccel ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

Az ősi paktum  mikor íródott? melyik korba. biztos nem a jelenbe- hetedkorba- hiszen akkor nem ősi paktum volna a neve.

Szia Sebastian! 

A Szószedet menüpont alatt kimerítő választ kapsz, de bemásolom ide most:

"

Az istenek közti egyezmény, amely kimondja, hogy nem jelennek meg és avatkoznak be közvetlenül az elsődleges anyagi síkon. Kimondja, hogy egyetlen égi sem avatkozhat az elsődleges anyagi síkon zajló folyamatokba úgy, hogy isteni hatalmát közvetlenül, teremtésre vagy pusztításra használja. Keletkezésének pontos idejéről viták folynak, ám a legtöbbek szerint a harmadkorra datálható, amikor már elfogadói esetleg csak nevükben különböztek, lényegükben azonban azonosak voltak a ma ismert istenekkel. Fő védnöke és szorgalmazója Krad volt és szinte minden istent és hatalmasságot megnyert neki, kit szép szóval, kit erőszakkal. Az egyezményhez csatlakozók az ősi törvények értelmében már nem is képesek saját akaratukból megjelenni az elsődleges anyagi síkon, csak ottani híveik mesterkedésével lehet rá lehetőségük; persze ez is az egyezmény megszegésének számít. Megszegői ellen az istenek együttesen lépnek fel, mint például Orwella esetében, de valahol itt magyarázható az Amhe-Ramun elleni kráni (Ranagol) – pyarroni szövetség is.
(Forrás: A halál havában (1.kiad.), 176/4; Papok, paplovagok 1, 44/1/0; Geofrámia, 119/3)"
 
MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...