Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Egy órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

A tegnapi napon Con Salamandertől és a közösség több mágusától kaptam egy ETK-t. Köszönöm a bizalmat , valamint h e titkos tudományok megismerésében segítségemre voltatok. Köszönöm!

Egy ranagolita legmélyebb tiszteletével; 

Nono. Semmi érzelemkinyilvánítás mert aztán jöhet az ostor meg egy rabszolga akit félholtra verhetsz... :D

Link a hozzászóláshoz

Hát ha sarkosan vesszük az igaz hívők, nem istenítik Ranagolt. Félnek tőle és a hatalmától. Elfogadják erejét és fensőbbségét, de végig azon munkálkodnak, hogy feljebb kerülhessenek akár magát Ranagolt is letaszítva a trónjáról.

Érzelem kinyilvánítás meg nuku.

Link a hozzászóláshoz

Talán itt is van a kutya elásva.Ranagol hitet úgy vettem hogy értelemmel törekvés a tökéletesedés feléfelé önérdekből. tehát nem teljesen érzelem mentesen.Főleg a gorvikiaknál. A dzsennek nálam sokkal inkabb a tetra altal leírtak szerint cselekesznek.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 01. 07. at 9:58-kor tetra írta:

Ami egy örök ellentmondás a MAGUS világában. Az önérdek is érzelemből fakad. A színtiszta mentál az nem a saját érdekében dolgozik, az önnfenntartás, hatalomszerzés nem cél, hanem eszköz.

Egyetértünk.

Idéznék magamtól, ha megengeded. "Érzelem KINYILVÁNÍTÁS nuku"

Nem azt mondtam, hogy nincs. Csak nem büszkélkednek vele. :D

Link a hozzászóláshoz

On 2021. 01. 07. at 9:53-kor Darabolo írta:

Hát ha sarkosan vesszük az igaz hívők, nem istenítik Ranagolt. Félnek tőle és a hatalmától. Elfogadják erejét és fensőbbségét, de végig azon munkálkodnak, hogy feljebb kerülhessenek akár magát Ranagolt is letaszítva a trónjáról.

Érzelem kinyilvánítás meg nuku.

Erről eszembe jutott Faerűn (Forgotten Realms, Dungeons and Dragons). Ott pedig Lolth, és a követői, a sötét elfek. Náluk is pontosan ugyanez van.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Öntsünk tiszta vért a kehelybe!

A Ranagol vallás két altípusa létezik, a kráni és a jelentősen félreértett gorviki. 

A kráni - mondjuk nyugodtan eredetinek - az ész, az akarat felsőbbrendűségét hirdeti. A kontroll nélküli érzelmek gyengítenek, azokat uralni kell. Adott esetben elnyomni, adott esetben - ha az a hasznos - szabadjára engedni. Az nem jó, szerinte, ha az érzelmek vezetnek - átgondolás nélkül - és azok hatására cselekedik valaki. tehát uralni kell az érzelmeket. (azok vannak, a természet részei, sőt, még asztrálos káosz-angyal is van...). Csak uralkodni kell felettük. 

A gorviki félreértelmezés teljesen elveti az érzelmeket, hiszen azok alacsonyrendűek, tehát sem a megnyilvánulásuk, sem az elsőségük nem elfogadott, de ez abszurdum, persze, hogy nem megy, vagy csak a nagyon fanatikus keveseknek - lásd a homokszem... gorviki szerzetesrendje - és ezért sorozatosan jóvá kell tenni - persze más szenvedése árán. 

Nekem valami ilyesmi jött le eddigi olvasmányaimból. 

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Érzelmeket nyilvánítanak bőséggel

A gorviki vonal soha nem állt közel hozzám.

42 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Csak azért kérdezem, mert szertnék többet megtudni Ranagolról (és ezzel együtt Kránról) és érdeklődnék hol tudnék utánajárni a kosfejű istenségnek.

Kránosat tudok 1-2-t, ranagolos most úgy hirtelen egy se jut eszembe. Kifejezetten róla szoló szerintem nincs is, bár a nálam okosabbak ezt majd cáfoják/helybenhagyják. :)

Az biztos, hogy roppant nehéz egy hithű kráni ranagolitát kijátszani. Km-ként is nagy feladat és többször majdnem bele is tört a bicskám, ha lelkiismeretes vagyok akár óráim is rámennek egy jobb mondat, reakció kigondolására.  Valamiért egy ilyen egyén kijátszásánál nekem mindig egy szociopata korképe ugrik be! Egy sikeres szociopatáé, aki külföldön az esetek többségében a legnagyobbak/leggazdagabbak közé verekszi magát, míg hazájában csak egy csoró senki az ezerből.

Mintha egy magyar menne az USA-ba :hiszti:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Ranagol vallásról leginkább a Summarium Krán-leírásában, a PPL2-ben (előbbi Krán, utóbbi Gorvik) olvashatsz. Ranagoliták viselkedését szépen mutatja szerintem a Kráni kórnikák novellái, a Hideg karok ölelése novella, a Tizedik, a Fekete vizek Gorvikos novellája (az aztán elendor!), A Bábjáték és más elbeszélések, (érdekes, hogy a Gorviki pokol és a Gorviki vér szerintem kevésbé, de azért akad benne) Ja, és majdnem kihagytam a Renegátot! És némi adalékot a Karneválban is találsz. 

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a ranagoliták nem szociopaták és nem is lehet a viselkedésüket leírni különböző személyiségzavarokkal. Ranagol vallása gyakorlatilag nem más mint az ynevi szociáldarwinizmus. Az élet kiszelektálja a gyengéket mint egyedi mint faji szinten. Akik elbuknak azokért nem kár mert ők csak gyengék voltak. Az érzelemmentesség nem előírás, hanem csak egy következmény, hiszen ha nem tudod kezelni az érzelmeidet akkor  nem tudsz tiszta fejjel döntést hozni, akkor elég gyorsan meghalhatsz egy olyan világban amiben a legkisebb hibának és komoly következménye lehet.      
Ranagol egyáltalán nem gonosz, csak egy igazságos és következetes ám de könyörtelen isten.  Ott van például a Dúlás ami egy arányos válaszlépés volt csak, hiszen Pyarron elvett egy kráni prófétát Krántól mire Krán is  elvett egy pyarroni prófétát Pyarrontól.  A Fehér Páholy kevélységének  árát közben Pyarron fizette meg.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem egészen ugyanazok az elképzeléseink a gonoszságról és az arányosságról. Lehet Kránt meg Ranagolt szeretni, a rosszfiúk mindig népszerűek, de ilyen szinten félreérteni az azért erős. Dehát az alkotók sem értették, miért értené az olvasó?

Link a hozzászóláshoz

Ejnye tetra ha téged meg csíp egy szúnyog akkor nem fújod le rovar irtóval? Ez arányos? Vagy gonoszság? A szúnyog szerint biztos, de ő már  a földön vergődik. 
Kránt fel lehet fogni, hogy az a gonosz elme roggyantak országa, meg úgy ahogy én. Amúgy nincs nagy különbség közte látszólag, persze csak látszólag.  Meg persze Ranagol hite egy inhumán vallás alapjában, olyan fajoktól ered akikhez képest az ember csak egy idegesítő szúnyog.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nem mondtam hogy szociopaták, csak hogy azok jutnak eszembe rolúk.

Erős tulzás azt állítani @tetra, hogy maguk az alkotok se fogták fel, milyen istent hoztak létre.

Meg ne sértődj, de elég erős önképed lehet, ha te úgy érzed felül tudsz rajtuk emelkedni, és ha ők nem is, de te érted.

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 01. 08. at 12:52-kor tetra írta:

Pontosan biztos, hogy nem. Érzelmeket nyilvánítanak bőséggel. De az is egy erősen meritokratikus alapokra épülő társadalom (kivéve a nemi szegregációt).

Közben nekem is eszembe jutott egy ikonikus novella ( nem jut eszembe a címe) ami egy kráni fejvadászról, és annak végtelen tiszteletéről szól feljebbvalója felé. Szóval egyet kell értenem, a hangsúly az érzelmek írányitásán van.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...