Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Egyéni megitélés, saját Ynevkép és baráti társaság kérdése.

Ha már vitázunk feldobok mást.

Elég sok Ranagol vitát láttam már, Orwellásat viszont egyet se.

Ezért gondolom azt, hogy mindkét tábornak igaza van. Ranagol vallásával úgyahogy lehet azonosulni, lehet benne darwini elemeket találni. Hisz az ETK Dartont és Kyelt is a jó(?) istenek közé sorolta csupán azzal, hogy a pyaroni pantheon tagjai. Pedig mindkettőn el lehetne rágodni, ahogy Antoh-on is és Ranilon is.

Felhozhatnám akár Tharr-t is, hisz a ppl2 óta az ő képe is sokkal árnyaltabb, "emberibb" lett. Gyakorlailag korok óta változásban van ez az isten, saját hatáskörét egyre kijjebb tolja, és árnyaltabbá teszi. Anno csak a jogos fájdalom istene volt, míg mára patronált hatásköreit szinte fel se lehetne sorolni.

Orwellát viszont senki nem hozza fel. Az mindenkinek egyértelmű, hogy ő eredendően gonosz. Ennek ellenére mégis mikor a gonosz vallásokról esik szó mindenki automatikusan Ranagolt vágja rá.

Csak gondolkodónak szúrtam ide.

Deodatus és Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ranagol gonosz, mert a kitalálója annak szánta. Ugyanígy Tharr és Orwella is.

Ők a balanszai a "jó" isteneknek.

Persze a laza kb. harminc év alatt sok vita, ötlet, stb. volt leginkább Ranagolról. Olyat is olvastam, hogy valami űrhajó-féleség és fejjel lefele fúródott a földbe (vagy valami ilyesmi) :D:D

Ez a darwinizmushoz hasonlítgatás a leginkább elterjedt máshol is, de attól Ő még gonosz, mert a nevében haláladót szednek és élő, érző lényeket áldoznak.

 

Tharr legjobb tudomásom szerint nem isten, hanem egy guttar, azaz kíndémon volt és feltört, amikor meggyengült Kyria. 

 

Orwella is gonosz, a történelem szerint Ő okozta Kyria hanyatlását, de nem olyan tápos, mint Ranagol, aki  a legdurvább helyen főisten (Krán) :) Valószínű ez az oka...

 

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A szocialdarvinizmusból meg "sátánizmusból" sokat merítő Ranagol-hit szerintem mindig is vonzotta az edgelordságra hajlamos szerepjátékosokat, beleértve magamat is :)

Szerintem fontos, amit Daraboló ír. A legtöbb "gonosz" istenhívő meg tudja magyarázni magának, miért nem is gonosz hanem igaz, amit képvisel. Orwellánál ez valamiért szerintem is nehezebb. Vajon mivel nyugtatja, ideologizálja meg hitét egy orwellánus?

Amúgy a későgáspári, retconnolt értelmezés szerint (spoiler?) asszem Ranagol, Darton, Domvik is mind "csak" erősebb aspektusai az Egynek, amik egymás felé sodródnak, míg a pyarroni családban Orwellaként megismert istennő mögötti erő, azaz Avida Dolor, Kyria elpusztítója az egyik legerősebb része az Egynek. (Ha jól értettem!?)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Deodatus írta:

Amúgy a későgáspári, retconnolt értelmezés szerint (spoiler?) asszem Ranagol, Darton, Domvik is mind "csak" erősebb aspektusai az Egynek, amik egymás felé sodródnak, míg a pyarroni családban Orwellaként megismert istennő mögötti erő, azaz Avida Dolor, Kyria elpusztítója az egyik legerősebb része az Egynek. (Ha jól értettem!?)

Nem szeretem ez az elméletet. Erőltetett!

Az én Ynevemen (óóó már fogom a fejem, ebbűű vita lesz More!) az egyet a nép hitének ereje hozta létre. Az én (mondjuk másnál is olvastam már) eredet történetem szerint, az egy mögött sohasem állt tényleges isten, csupán mikor a hívők és azok imáinak száma elérte a kritikus pontot... a nemlétező létezővé vállt!

Imádom ezt az elméletet.

... és de. Számít mennyi hive van egy istennek (ppl bevezető rész, tudom kellene oldalszám, de most nincs nálam), mondjuk szerény véleményem szerint az is számít, ki imádja az istent. Lásd Adron, aki a pantheon egyik legerősebb istene, hive viszont alig vannak pár százan, ezren. De legalább azok szinte kivétel nélkül "varázslópapok- papvarázslók" vagy varázslók.

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az én Ynevemen (óóó már fogom a fejem, ebbűű vita lesz More!) az egyet a nép hitének ereje hozta létre. Az én (mondjuk másnál is olvastam már) eredet történetem szerint, az egy mögött sohasem állt tényleges isten, csupán mikor a hívők és azok imáinak száma elérte a kritikus pontot... a nemlétező létezővé vállt!

Miért lenne? Maximum elmondja valaki, hogy a kiadványok alapján felépíthető - nevezzük hivatalos - MAGUS asztali szerepjáték Ynevén - meg a világán - nem a hívők hitének ereje hozza létre az isteneket - szép is volna. A hívek száma az Elsődleges Anyagi Síkon elérhető és érvényesíthető befolyást határozza meg. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Harcértékben kicsit gyengébbek, mint a többi paplovag (úgy, ahogy pl. Krad lovag 9 Hm-et kap), de tök jó képzettségei vannak. Ellana hívő, tehát hasonló a mentalitása, mint a papnőknek :)

Valamint a szférikusok közül ez a szférapárosítás szerintem a legjobb : Élet-Lélek-Természet.

Nem akarom ide linkelni, mert másik oldalon van (Shalafiék találták ki)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fura elképzelés... egyébként. Szerintem nem véletlen, hogy Ellanának nincsenek paplovagjai. Ő más értékeket, más megoldásokat támogat, nem az erőszakot. Ebbe egy paplovag nem fér bele... értsd: kötve hiszem, hogy hatalmat adna egy erőszakoskodó - ezt tanulja, ezt a megoldást választja - (már amennyire egy paplovag "lovagabb" mint egy papnő) személynek - hiszen nem az ő általa hirdetett értékeket képviseli. Ez attól még, hogy selyemfiú, nem valósul meg. Tehát nincs Mp... 

Az meg, hogy a szférákta is összekuszálta, merthogy kapott még egyet (paplovagként...) azt már nem kommentesem inkább... sajnos a szerző - pedig már nem tizenéves - több egyébként ígéretes alkasztját sikerült elfogadhatatlanná tápolni ezzel a "játékosi mentalitással". 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Eredetileg én is úgy emlékeztem, hogy 2 szférája van csak az Ellana papnőknek...

A leírása a kasztnak nem rossz, megmagyarázza a kaszt létrejöttét. Szerintem vállalható, főleg, ha sikerül azt a mentalitást hozni. 

Én egyértelmű párhuzamot vélek felfedezni a Krad pap (tudomány, kíváncsiság, kutatások) és paplovag (megszerzem a cuccokat a papnak) rendszerében, mint az Ellana papnő, paplovag kombinációban. Az egyik a világibb, tudományosabb (szex kult. MF :D) dolgokkal foglalkozik, a másik az erőt képviseli.

Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor DartonCF írta:

Én egyértelmű párhuzamot vélek felfedezni a Krad pap (tudomány, kíváncsiság, kutatások) és paplovag (megszerzem a cuccokat a papnak) rendszerében, mint az Ellana papnő, paplovag kombinációban. Az egyik a világibb, tudományosabb (szex kult. MF :D) dolgokkal foglalkozik, a másik az erőt képviseli.

Egyetértek MG-vel.

Ez egy pantheon, itt nincs szükség az erő képviseletére, ha mégis lenne csak szólnak valamely testvér vallás hiveinek. Bár valószinübbnek tartom, hogy a boldog s jól fizető hívek önként állnak a papnők segítségére.

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egyetértek MG-vel.

Ez egy pantheon, itt nincs szükség az erő képviseletére, ha mégis lenne csak szólnak valamely testvér vallás hiveinek. Bár valószinübbnek tartom, hogy a boldog s jól fizető hívek önként állnak a papnők segítségére.

Ez azért így nem igaz, mert a pantheonon belül is vannak nézetkülönbségek, érdekkülönbségek. A hívek biztos támogatnák Őket, de nem érnek fel a kalandozókkal ugye...

Link a hozzászóláshoz

Nem arelhez fordulnak segítségért természetesen, de dreinaval és kraddal jó a kapcsolatuk (ezt is leírja a könyv). Egyébként pont most olvastam el az aktuális részt a ppl-ben a vita miatt. Nagyon szépen leírják, milyen módszereik vannak saját maguk megvédésére és külön kitér rá, nagy felkiáltójellel, hogy papjai és paplovagjaik nincsenek.

Eredetileg a szférák miatt csaptam fel a könyvet, de sehol sem találtam, hogy bövül volna Ellena szférikus hatalma. Ugyanúgy két szférával rendelkezik. Csupán a választható jellem típusok száma nőtt meg eggyel. Lehetőség van az Élet, a Rend és a Káosz jellemek használatára a különböző kombinációkban. A szférikus hatalomban viszont nincs változás.

Link a hozzászóláshoz

Ja, PPL1 72. oldal, ezt akartam én is írni. Most olvastam el :)

Egyébként a leírásból kitűnik, hogy elvben (ha a könyv is engedné...) simán jó lehet saját paplovag, mert sok mindenben beleszólnak és csak nagyobb probléma esetén kapnak segítséget a papi széktől. Egyébként saját magának kell megoldani mindent. Nem egyszerűbb, ha saját "harcosai" vannak?:)

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor DartonCF írta:

Nem egyszerűbb, ha saját "harcosai" vannak?:)

Hát vannak neki :) ők a szex pajtik. Meg ott vannak a könyvben említett pyaron hű fejvadászklánok is. Nem kell mindent lefedni. A kevés néha több. Ezért nincs Uwel pap, Krad paplovag vagy Orwella pap.

Megnéztem, átsiklottam felette. Igazatok van.

Így éjszakás után, annak is örülök, hogy nem kancsalítok egész nap :D 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...