Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Ez nem az én napom :D 

Kyel papot akartam mondani. Tényleg fáradt vagyok :) 

Orwella papok csak nők! Paplovag csak férfi. Ennyi.

A kalandozókkal senki sem veszi fel a versenyt, szóval ez vacak érv, hisz akkor már írjuk a Della papoknak is védelmet, őket se védi senki. Vagy írjunk Uwel papokat, mert hát végül is milyen dolog, hogy egy istennek nincsenek teljes értékű papjai (mondjuk erről is megvan a teóriám). Ha nincs, hát nincs. Van sok más mód amivel megtudja magát védeni. 

Én nem hallottam még női paplovagról, bár páran már biztos játszottak ki ilyet. Női lovaggal sem találkoztam még, bár ezt is biztos kipróbáltak már mások is. Személy szerint én el tudok képzelni, egy CSAK a kasztjábal lovag nőt, akit viszont a társadalom nem fogad be. Amolyan Trónok harcás Briene félét.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Daraboló jól látja szerintem. Ennyi erővel mindennek is csinálhatnának mindent... hüly.. érveket bármikor lehet hozni. A PPL meglehetősen részletesen szólt a papokról, paplovagokról... persze még lehet találni párat, de inkább irodalmi, mint ilyen elcseszett logikát alapul véve. 

Én meséltem már versenyeken több női lovagnak, paplovagnak is... de szeritnem sem tipikus, mindig érdekesség. És igen, társadalmilag az a háta mögött sugdosós, beszólongatós, lenézős, aztán esetleg meglepődős fajták. 

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A kalandozókkal senki sem veszi fel a versenyt, szóval ez vacak érv, hisz akkor már írjuk a Della papoknak is védelmet, őket se védi senki.

Della papok nem épülnek be, nem próbálnak a nagypolitikában részt venni, nem intrikálnak...ellenben az Ellana papnőkkel. Az Ellana papnők emberáldozó szektákat, boszorkány és boszorkánymesteri rendeket számolnak fel és ide kell az ütőerő. Úgy gondolom, hogy ezek nem hülye érvek, hanem én máshogy látom a dolgokat.

Csináltak Uwelnek is ilyen nem hivatalos szerzetest, ami paplovagból lett, azt hiszem, bár az nem tetszett annyira.

Nálunk a csapatban az ivararány 4:4, így volt már női lovag/paplovag/harcos/varázsló, de a jelenlegi helyzet a legrosszabb 3 boszival...:)

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

Miért , paplovag nem lehet nő?

Nem minden esetben.
Pl. Orwellánál csak női papok (papnők) és férfi paplovagok vannak. Ranagolnak csak férfi szolgái lehetnek papként és paplovagként is, de sok helyen nincs ilyen megkötés. (Még nem sikerült mindent végigolvasnom, de pont dolgozom egy ilyen táblázaton.)

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Egyszerű. Én vagyok a kalandmester.

Magadnak mesélsz? :hiszti: Sorry nem hagyhattam ki :P

3 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Ranagolnak csak férfi szolgái lehetnek papként és paplovagként is

Ez kimaradt az életemből, át kell olvasnom az ide vágó passzust. Bár megmondom őszintén a gorviki

rfiakat ismerve, ez akár egyértelmű is lehet.

Kránban meg ugyibár nincsenek papok.

5 órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

Nálunk a csapatban az ivararány 4:4, így volt már női lovag/paplovag/harcos/varázsló, de a jelenlegi helyzet a legrosszabb 3 boszival...:)

Nincs ezekkel semmi baj, én is hagynám mindegyiket. Mondjuk a női paplovagot azért megfingatná az élet :D

Teljességgel megértelek, jelenleg két boszorkánnyal "küzdök" és az egyikük fejébe

vette, hogy kellene egy harmadik a csapatba, hogy meglegyen a kőr.... éjszakánként sírni szoktam....

5 órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

Della papok nem épülnek be, nem próbálnak a nagypolitikában részt venni, nem intrikálnak...ellenben az Ellana papnőkkel. Az Ellana papnők emberáldozó szektákat, boszorkány és boszorkánymesteri rendeket számolnak fel és ide kell az ütőerő. Úgy gondolom, hogy ezek nem hülye érvek, hanem én máshogy látom a dolgokat.

Nem kell! Ők az inkvizicióval működnek együtt! Az pedig a teljes pantheont képviseli, és ott se mindenki pap vagy paplovag. Rengeteg harcos, ügyvéd, bíró, lovag van köztük. A fejvadászokat nem is említve.

Ütőerő? Elhiheted, hogy a csodaszép hölgyeknek több száz Ellena hitű, hitbuzgó lovagja van, akik nem a csajok két szép szeméért, hanem saját vallási fanatizmusuk okán, első szóra lerohanják a kiszemelt orwellánus kastélyt.

Dreina hatalma se a kisebbségben lévő paplovagoktól, inkább a nagyszámú lovagtól eredeztethető!

Meg egyébként is mivel jobb egy paplovag? 1hm-el szintenként, meg nehézpáncéllal? A beépülést hoztad fel példának, de ez igazából rossz példa. Egy igazi ügynök nem visz magával senkit, évekig munkálkodik a bejutáson és külön személyíséget épít ki a küldetés alatt. Nem lehet mellette mindig egy tagbaszakadt férfi. Pláne, ha egy boszorkány rendbe épül be! Mit is keresne ott kérem szépen? A templomban megint csak nem léphet be férfi, csak "áldozás" céljából, ergo ha egy vendég bevadul a lányok magukra maradnak, de hidd el! A csajszik meg fogják tudni védeni magukat. Nem hiába papok! A 8hm-et ők is kapják és d3 al több mp-ot mint egy paplovag + a teljes isteni arzenál a rendelkezésükre áll, nem csak a "Kis" része és a mérgekről, bódító szerekről még nem is meséltem.

Személy szerint semmi bajom azzal, ha így játszotok. Vallom, hogy akkor szabályos egy játék, ha mindenki jól érzi magát, de a létjogosultságának elismerését ne akard ránk kényszeríteni.

szerk. ui: Most már nagyon fáradok... :D 

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 01. 10. at 22:32-kor Darabolo írta:

Kránban meg ugyibár nincsenek papok.

Ezt már hivatalosan is megcáfolták:

"A vallás intézményesítése azonban shadoni elvek szerint történt: a szervezett egyháznak, a papi személyeknek Kránban sokkal kevesebb befolyása van a hívek mindennapos életére, mint a Szentföldön.” 

Raoul Renier: Gorviki kultúrkör  https://www.kalandozok.hu/magus/dvforum/geoframia/kultura/gorvikikulturkor(raoulrenier)dvforum.pdf

Egyébként  a kráni ranagol-papság meglétére számos más jel is mutat,pl: a Renegátban is vannak - sajnalatos módon kissé homályos - utalások a létezésükre. 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Én nem tudom megnyitni.

Bocsánat, csak ezt a linket találtam. Felméri Peti ökörködik, mögötte a polcon meg van egy (másfél) sor Magus regény. (Alatta van WH40K, meg Shadowrun is pár darab.)

Sőt talán (a háta mögött) fölülről a második sorban a könyvekre fektetve egy Új tekercsek meg egy Titkos fóliáns is feszít.

frissítés: itt is meglett

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 01. 14. at 13:30-kor Greol írta:

Ezt már hivatalosan is megcáfolták:

"A vallás intézményesítése azonban shadoni elvek szerint történt: a szervezett egyháznak, a papi személyeknek Kránban sokkal kevesebb befolyása van a hívek mindennapos életére, mint a Szentföldön.”

Értem mit mondasz. Ez nem hivatalos. Hivatalos az ami a szabálykönyvekben megjelent, esetleg egy Rúnában.

Most bocsáss meg kérlek, ha nyers leszek. A fiúkkal már legurítottunk pár sört. Nem áll szándékomban megbántani.

DE, a tö@öm tele van azzal, hogy cirka 10-15 író akik , egyébként ott hágják át a M.A.G.U.S. szabályait, ahol csak lehet, szabályszinten befolyásolhatják a játékot. Egymással se törődnek, nem hogy a játék szabályaival, így gyakran egymásnak ellent mondó "szabályozásokat" vezetnek be a rendszerbe, ami után a játékosok két kézzel kapnak (tapasztalat sajnos), és unós untalan ezeket a példákat hozzák fel játék közben.

"- dehát egy alapszintű varázsló (adeptus) pár mágikus szó után egy kavicsot mozgásra bírt, akár csak egy elementált! Az én varim miért ne tudna ilyet? Hát még le is írták, hogy butácska varázsló, mert a tűz elemi formához nem ért."

Ha, egy PPL3-ban le lesz írva, hogy Kránban igenis vannak papok, akkor majd használni is fogom, addig viszont csak egy író agymenése, aki képtelen a kooperációra (teszem hozzá a könyv ettől még lehet jó).

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Értem mit mondasz. Ez nem hivatalos. Hivatalos az ami a szabálykönyvekben megjelent, esetleg egy Rúnában.

Most bocsáss meg kérlek, ha nyers leszek. A fiúkkal már legurítottunk pár sört. Nem áll szándékomban megbántani.

DE, a tö@öm tele van azzal, hogy cirka 10-15 író akik , egyébként ott hágják át a M.A.G.U.S. szabályait, ahol csak lehet, szabályszinten befolyásolhatják a játékot. Egymással se törődnek, nem hogy a játék szabályaival, így gyakran egymásnak ellent mondó "szabályozásokat" vezetnek be a rendszerbe, ami után a játékosok két kézzel kapnak (tapasztalat sajnos), és unós untalan ezeket a példákat hozzák fel játék közben.

"- dehát egy alapszintű varázsló (adeptus) pár mágikus szó után egy kavicsot mozgásra bírt, akár csak egy elementált! Az én varim miért ne tudna ilyet? Hát még le is írták, hogy butácska varázsló, mert a tűz elemi formához nem ért."

Ha, egy PPL3-ban le lesz írva, hogy Kránban igenis vannak papok, akkor majd használni is fogom, addig viszont csak egy író agymenése, aki képtelen a kooperációra (teszem hozzá a könyv ettől még lehet jó).

Nos,pedig szabálykönyvben is írnak a kráni Ranagol papságról,méghozzá nem máshol mint az ETK  57. és 463. oldalain. Igaz, csak egészen keveset,de a létük így már 100%-ig bizonyítható. (Ha esetleg valaki nem találná a saját ETK-jában: az 1997-es kiadásról van szó.)

Link a hozzászóláshoz

Mit jelent a "pusztakezesharc"? Ökölharc? Harcművészet (és ezesetben ez mit jelentene technikailag, váltottkaszt?)?

Amúgy a birkózás egy teljesen más küzdésforma, mint az egymás csépelése, persze gyakran kerülnek együtt alkalmazásra, de a birkózás elsősorban a másik fél testének a pozícionálásáról szól, kényszerítésekkel és egyensúllyal való játék.

Link a hozzászóláshoz

Tetra, ÚTK-ban Pusztakezes harc képzettség van, amit 3. foktól specializálni kell Ökölharcra, vagy Bírkózásra (2. fokig csak sebzésváltozást jelent), illetve van Harcművészet képzettség, ami a Rúnában megjelent stílusok pocsék átiratai. Ezeket bárki megtanulhatja.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...