Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

5 perccel ezelőtt-kor Sigurd O'romell írta:

Hát nem tom... nem mindegy? Én  minden MAGUS könyvet csak simán MAGUSnak hívok.

Az esetek 90%-ban valószínűleg igen. De amikor lényeges, hogy KKUK vagy 1TK, akkor nem mindegy. Erre vonatkozott a kérdés, mivel így tették fel. 

Hívhatsz minden MAGUS könyvet MAGUS-nak, akkor, amikor ez nem gond, de ha pontosabb forrásmegjelölést szeretnél, akkor néha a kiadások között is válogatni kell, nemhogy a KKUK és az 1TK között... Persze a probléma szintje válogatja. 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 03. 15. at 15:08-kor Deodatus írta:

A következő lényegében egy wikipédia cikk fordítása:

Egy pillanatra csak képzeljük el, hogy valaki leírja a következőket 2030-ban:

Nem állítom, hogy ennek így kéne történnie, de szerintem ez egy olyan lehetséges jövő, amelyet érdemes végigjárni gondolatban.

Mi lenne benne jó? Mi lenne benne rossz? Melyik része könnyű? Melyik szinte lehetetlen?

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:
On 2021. 03. 15. at 15:08-kor Deodatus írta:

A következő lényegében egy wikipédia cikk fordítása:

Egy pillanatra csak képzeljük el, hogy valaki leírja a következőket 2030-ban:

Nem állítom, hogy ennek így kéne történnie, de szerintem ez egy olyan lehetséges jövő, amelyet érdemes végigjárni gondolatban.

Mi lenne benne jó? Mi lenne benne rossz? Melyik része könnyű? Melyik szinte lehetetlen?

Ez most h jön ide?

Link a hozzászóláshoz

Ahhoz, hogy jó "kilencvenes évek" retrojátékot csinálj, mindenképpen hasznos, ha éltél és aktívan játszottál a kilencvenes években. Ugyanakkor ez nem szükségszerű feltétel, hiszen például a 80-as évek zenei hangzásvilágát szerető synthwave alkotók egy része is fiatalabb mint 30. Ebben az esetben azonban érdemes nagyon mélyen beleásnod magad a korszak hangulatába, eszmeiségébe, játékaiba, hogy utólag is átérezhesd és megélhesd azt - a történészek is valami hasonlót csinálhatnak a források tanulmányozásával.

Ha pedig már mindenképpen múltidézésre adod a fejed, javaslom, hogy ne csak a nosztalgiavonatra szállj fel, hanem a régi értékek, szemléletek (újra)felfedezésén túl próbálj meg valami újat, relevánsat, a ma emberéhez szólót is teremteni.

Link a hozzászóláshoz

Két izgalmas lehetőségek ajánlok a fejlődni vágyó Kalandmestereknek!

1. Arel rajongók figyelem! Elkészült a Fantasy Meteorológia c. fejlesztő szerepjátékocska, amellyel hiteles időjárást modellálhatunk Yneven. Nyugi, csak vicceltem. A játék neve valójában egy a kalandmesteri fokozást segítő metaforára utal: egy ügyes KM úgy tudja lépésről-lépésre eszkalálni a szituációt, ahogy egy vihar bontakozik ki. A játék letölthető a fenti linkre kattintva!
  2. Pénteken, a harmadik Kezdő Mesélők Klubján az értelemteli döntési helyzetek kialakítását gyakoroljuk, és még van egy szabad hely. Kezdő, valamint magukon fejleszteni vágyó haladó KM-eket is szeretettel látunk. További infó és jelentkezés a fenti linkre kattintva!
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy ki üzemelteti jelenleg az onlinemagus.hu oldalt? Az adminos email címmel próbálkoztam, de nincs válasz. Régen Con Larrodan (amíg aktív volt) és később talán Quator ar Zaraquer is volt admin. Tud valaki valamilyen alternatív elérhetőséget hozzájuk?

Köszönettel,
Rudi

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Deodatus írta:

Pénteken, a harmadik Kezdő Mesélők Klubján az értelemteli döntési helyzetek kialakítását gyakoroljuk, és még van egy szabad hely. Kezdő, valamint magukon fejleszteni vágyó haladó KM-eket is szeretettel látunk. További infó és jelentkezés a fenti linkre kattintva!

Lehet még jelentkezni?

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Huor Aikanäró írta:

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy ki üzemelteti jelenleg az onlinemagus.hu oldalt? Az adminos email címmel próbálkoztam, de nincs válasz. Régen Con Larrodan (amíg aktív volt) és később talán Quator ar Zaraquer is volt admin. Tud valaki valamilyen alternatív elérhetőséget hozzájuk?

Köszönettel,
Rudi

Üdv

Szerintem próbálj meg a facebook oldalukra üzenetet küldeni,hátha ott utolérsz valakit. 

https://www.facebook.com/pg/onlinemagus/

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 03. 18. at 0:42-kor Deodatus írta:
  1. Arel rajongók figyelem! Elkészült a Fantasy Meteorológia c. fejlesztő szerepjátékocska, amellyel hiteles időjárást modellálhatunk Yneven. Nyugi, csak vicceltem.

Szeretnem felhivni a figyelmed Ynev Idojosdajara, amely 100 ev visszakeresheto, orara lebontott idojarasat tarja fel egy interaktiv kornyezetben: https://kalandozok.hu/idojosda A bolygo idojarasmodellei@Hullamester munkaja.

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Antail írta:

Szeretnem felhivni a figyelmed Ynev Idojosdajara, amely 100 ev visszakeresheto, orara lebontott idojarasat tarja fel egy interaktiv kornyezetben: https://kalandozok.hu/idojosda A bolygo idojarasmodellei@Hullamester munkaja.

Váó! Én csak gúnyolódtam, de ezek szerint ez egy tényleg valós igény! Nem találom a szavakat!

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Álmatlan vagyok mostanság... Ám ez rengeteg időt ad az elmélkedésre. Csapongó gondolataim nosztalgia vonatra szálltak. Felrémlett a kilencvenes évek közepe.

Egy szigonyos, dobóhálós udvariork gladiátor. Ócska sarujából kilógó lábkarmai kopognak a rozoga csehó mocskos padlódeszkáin. Lesoványodott derekán lötyög a viseletes ágyékkötő. A jobb napokat látott ivó törzsközönsége néma döbbenettel figyeli a habzsoló félállatot. Pár szemtelen légy zümmögésén kívül csak hősünk ropogtatása hallatszik. Lassan eszmél orkom nyeldekelés közben. Sárga szemét megfontoltan már-már mérlegelve hordja végig a néma közönségen. Dereka hangosat roppan, amint hátradől ültében. Komótosan az orrába túr. Az ott található dolgokból lassan gyúrja a gombócot, majd kihívó vigyor kíséretében pöcköli a fikagolyót a legnagyobb mamlasz képébe a csehó közönségéből.

Aztán életem második karaktere egy fejvadász. Aki maga öli meg a két másik szemfüles és roppant kíváncsi játékos karaktert. Pusztán azért, mert leleményességük okán leleplezik az ő kétes értékű foglalkozását. Tette mindezt úgy, hogy a gyilkosság bizonyítékai, mind vádló ujjként mutassanak a harmadik játékos karakterre. Pusztán azért, mert az ő lelepleződése veszélyezteti küldetésének sikerét. Valahogy fontosabb volt neki az otthon hagyott családtagjainak az élete, mint három frissen mellé csapódott idegené. Arról már nem is beszélve, hogy (uram bocsá’) jobban ragaszkodott a bal kezéhez, mint az ETK etikai iránymutatásához.

Az az élmény, amikor a játékos, nem csak a maga választott jellemet próbálja meg kijátszani, hanem a kocka által meghatározott tulajdonságait is. Úgy mint, asztrál, iq, akaraterő. Mikor a kaland teljesítése másod, sőt harmadrangú volt a szerepjátékos szórakozáshoz képest. Mikor a karaktereknek saját céljaik, elhatározásuk és világnézetük volt. Mikor egy próba során a játékos remegő kézzel nyúlt a kockákért, mert karakter ezer szállal kötődött hozzá, hiszen számára valóban ÉLT! Ezeket az élményeket ragadta magával a XX. század.

Nos, hogy hosszú kihagyás után mit hozott a XXI.? Magus szabályrendszerébe bugyolált rejtvény fejtést.

Ezek a saját abszulúte szubjektív érzéseim/gondolataim. Bárki, aki úgy érzi, hogy ezzel a szösszenettel ellene szólok, ne adj’ isten bírálom… hááát lelke rajt! :-P

Darabolo, Legolol345 és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Mondjuk sokmindent megmagyarázna, ha az intelligencia képesség valójában az IQ lenne. Mivel a többségnek 20 alatt van, így már érthető, hogy miért fondorkodnak ezek egymás ellen hatvan rétegben és hiszik magukról, hogy annyira okosak. Mindenki a tengeriuborka szintjén van Yneven.

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az alábbikat elvileg Raoul Renier írta a déli-orkokkal kapcsolatban. Nem tudjuk,hogy a hivatalos körök a jövőben mennyire fogják tartani a magukat az itt leírtakhoz,de szerintem elég sokatmondó hogy kártyákon már megjelent pár dolog ami megfelel az itt leírtaknak. 

"A dél-ynevi orkok túlnyomó többségét Krán magához vonzotta, ez azonban nem szükségképpen jelenti azt, hogy néhány törzs ne maradhatott volna független. Bizonyosan élnek például orkok a Larmaron-hegységben és Perderionban; elég nagyszámú ork népesség feltételezhető továbbá Ynev egyik legnagyobb fehér foltján, a kontinens délnyugati sarkában. Rögtön megjegyezném azonban, hogy pusztán amiért ezek a törzsek kívül esnek Krán hatalmi szféráján, még távolról sem számítanak potenciális szövetségeseknek az ellene vívott harcokban. A Dúlás kínálta alkalmat például a háborús körzetben tevékenykedő valamennyi ork lelkesen kihasználta rablásra, portyázásra és fosztogatásra. Hogy ezt a kráni hadakkal szövetségben művelték-e avagy a saját szakállukra (mindkettőre akadt példa szép számmal), az áldozatok szempontjából siralmasan keveset számított.

A Fekete Határon innen tanyázó orkok hitvilága igen tarka képet mutat. Az északi héroszok közül csak Hurag Dhaurt tisztelik; rajta kívül saját halhatatlan hőseik is vannak, ám ezek az északiakhoz képest kevésbé jelentősek, és egyelőre nem túl ismertek a folklórkutatók előtt. A pusztákon élő orkok közül számosan idomultak nomád szomszédaikhoz, átvették a hitvilágukat és démoni patrónusoknak hódolnak. Biztos tudomással bírunk továbbá legalább egy olyan törzsről, amely az északi Hűségesekhez hasonlatosan Orwellát tiszteli.

A khatiffá vált orkok általában nem őrzik meg törzsi kereteiket, hanem egyénileg vagy kisebb csoportokban betagolódnak a tartományok társadalmába, noha gyér számú kivételek előfordulnak – pl. amikor egy törzs testületileg vívja ki magának a beköltözés jogát. A Fekete Határon túl nincsenek se orwellánus, se démonimádó orkok, aminthogy a déli kishéroszok hívei sem tudták megvetni a lábukat; Hurag Dhaur kultusza azonban aránylag elterjedtnek mondható, a külviláginál sokkal vadabb és erőszakosabb változatban. Ezenkívül számos ork khatif csatlakozik Káosz-Garaul szektáihoz, aki kiváltképpen alkalmatos védnök számukra: Orwella Átka alól ugyan nem mentesítheti őket, ám mint Lélekölő, legalább azt biztosítani tudja nekik, hogy ha személyesen végeznek velük, ellenségeik is hasonló sorsra jussanak.

A Tizenhármak közül a kráni orkok Baqlamostast tartják a legnagyobb becsben, aki időről időre kiemelt figyelmével ajándékozza meg őket; kultikus tiszteletben azonban nem részesítik.

A déli ork törzsek neve két tagból áll, egy színből és a szállásterületükből (dhyarauni vörös orkok, sarataaki sárga orkok etc.). Ugyanis értelemszerűen több törzs van, mint ahány szín. Egy adott szűkebb régión belül, ha éppen nincs átfedés a színekben, az egymás közti érintkezésben az egyszerűség kedvéért olykor elhagyhatják ugyan a szállásterület jelzését - mint ahogy mi sem szoktuk mindig a teljes nevünkön szólítani egymást, hanem általában a puszta keresztnévre szorítkozunk -, a törzsnév azonban így, két tagban teljes.
"

Forrás: 

https://lfg.hu/forum/topic/1481-orkok-yneven/page/12/ ( Kelt: 2003. november 11 (szerkesztett) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért kezeljük a helyén, ez egy fórumbejegyzés. No, nem mintha nem lenne "szép". 

Még szerencse, hogy mindenben összevág GA, a témában tett nyilatkozatásval: 

Délvidéki orkok

pontosítok, mert megnéztem a linket is: Egy valakinek a fórumbejegyzése, aki azt állítja, hogy beidézi Renier fórumbejegyzését :D

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 03. 22. at 14:08-kor Legolol345 írta:

Nálatok a szerepjáték alkalmakkor mennyire fontos a szerepjáték?

Ez így nekem túl tág kérdés. Nem kekeckedésből, de te mit értesz itt és most "szerepjáték" alatt?

A szabályok helyett a fantáziavilágra koncentrálást?

Simán csak E/1. beszédet?

A személyiség hiteles megformálását, "kijátszását"?

Karakter-immerziót?

Szórakoztató színészetet?

Stb...

Szerintem nem mindegy :)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...