Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

18 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ha valakit a kártyások által kiadott, fizikai formában létező térkép érdekel, és gyűjtői szenvedéllyel meg akar szerezni egyet, akkor kénytelen az ő szabályaik, feltételeik szerint játszani. Hogy most ehhez a verenyre kell elmennie, vagy kártyacsomagot vennie, azt én nem tudom, de ehhez meg minden közösségnek joga van. A kalandozók kockákat is csak a táborlátogatók kapták, kaphatták meg, pedig lehet, hogy volt olyan kockagyűjtő, aki szeretett volna egyet. 

 

Nos,nagyjából egy éve a régi kártyás oldalra felkerült egy Gyepüvidéket ábrázoló térkép,ami azonban meglehetősen hiányos. Mindazonáltal a semminél több,ezért jónak látom beilleszteni ide,biztos sokan vannak akik még nem látták. 

Szerintem egy cikk gyanánt mehetne a cikkgyüjtemény "Geofrámia" részébe,amit a Nagy Térképről is elérhetővé lehetne tenni. 

Ez - legalábbis részben - megoldaná a problémát.

aa.png

Antail és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

2 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Szabadidőm, mint a tenger...

Én szeretem a házi kiegészítőket. És amennyiben ez valóban így van, akkor olvass. Olvasd el az összes MAGUS regényt, legalább egyszer, és a szabálykönyveket, rúna cikkeket is, és szerintem szemezgess a házi kiegészítőkből is. ja, és persze mesélj és játssz sokat. Ha ezekkel megvagy, akkor egyrészt érezni fogod, milyen jellegű házi kiegészítőre van szükség, másrészt a minőségi megírásához is elegendő tapasztalatod, ismereted lesz. 

 

Cundior, Gulandro és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Szerintetek lenne igény az emberszerűbb aquir fajok játszható fajjá való tételére?

Nekem személy szerint nincs rá igényem, de ahány ember, annyi elképzelés. Nekem például nagy szívfájdalmam, a hobbitok túlzott Ynev idegensége, de gondolom ezzel pedig én vagyok egyedül. Ez a jó a szerepjátékban, mindenki kiélheti benne magát. Szóval én bátorítalak, ha ez a tevékenység kedvedre van, de használni (ha nem sértelek meg) biztos nem fogom.

Ha esetleg nekiállsz, azt tanácsolnám (ami a legtöbb házi kiegészítő hibája), hogy gondold végig, és alapozd meg jól a hátteret. Mik ezek az aquírok, miért, hogy viszonyulnak máshoz, más hozzájuk, miért kalandozhatnak, ...stb., tehát legyen megfelelő helyük a világban és a csapatban is. Nem lesz könnyű, de megoldható.

Link a hozzászóláshoz

üdv. tegnap kaptam egy fura kérdést amire azt a választ adtam hogy utána járok.

anyagmágus - dorani varázsló aki természetes anyagok anyagmágiát tanult- ki tudja javítani varázslattal a csapatnak a páncélját?  sfé csökkenés volt. ha igen akkor melyik varázslat az. vagy elkerülte a figyelmemet de nem láttam olyan varázslatot ahol a hatás maradandó és ijsemmire lehetne használni.

Link a hozzászóláshoz

Rúnákkal megoldható, de én a problémát másban látom.

Egyrészt nem hiszem, hogy egy varázsló, a saját művészetét egyszerű kovácsmunkára pazarolná, annál ők többre becsülik magukat, és a világot átjáró mágia szentségét. Arra ott a kovács. Ugyan így a port sem fogja a takarító cseléd helyett kiteleportálni a szobájából.

Másfelől, szerintem attól, hogy a varázsló képes anyagmágiát alkalmazni, még nem ért mindenhez. Készíthet, megformázhat egy páncélt, amilyennek ő elképzeli, de az koránt sem lesz olyan minőségű munka, mint amilyet egy profi kovács készít. Ugyan így szerintem nem tud szemet káprásztató festményeket, vagy gasztonómiai élményt nyújtó ételeket, esetleg több száz éves óbort teremteni, csak olyan dolgokat, amikhez amúgy is ért, amiket ismer.

Ha nem számítjuk a hajlandóságot, és mégis egy varázsló által megálmodott (rendbehozott) páncélt használnék, én biztos gyengíteném az értékeit (+MGT, -SFÉ), mivel csak egy gyenge utánzatról van szó (kivéve, ha van páncélkovács tapasztalata, amit nem hiszek).

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 10. 20. at 8:28-kor Cundior írta:

Ha nem számítjuk a hajlandóságot, és mégis egy varázsló által megálmodott (rendbehozott) páncélt használnék, én biztos gyengíteném az értékeit (+MGT, -SFÉ), mivel csak egy gyenge utánzatról van szó (kivéve, ha van páncélkovács tapasztalata, amit nem hiszek).

És szinte biztos, h itt- ott szorítana, máshol meg túl nagy lenne. Magamat ismerve, akár bele is szorulhatna a játékos :D 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ti milyen érzelmi elemeket vinnétek bele egy varázslóba, ha (saját varázslóm) :

- a varázsló kyr

- sánta

- melankolikus

-megalomán

-beképzelt

- imádja a húgát ( sajnos néha össze is szürték a levet, hát ilyenek ezek a kyrek)

- rajta kapta a húgicát egy félelffel (FÉLELF OBSOR, FELHÁBORÍTÓ)

- jelenleg épp maga alatt van és ideiglenes -4-es asztrál csökkenése van, a helyzet okán.

A válaszokat előre is köszi :P 

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 11. 01. at 22:04-kor Darabolo írta:

Ti milyen érzelmi elemeket vinnétek bele egy varázslóba, ha (saját varázslóm) :

Szerintem ez már önmagában elég összetett és érdekes, engem az foglalkoztatna, hogy merre vezet innen tovább?

Egyrészt a sértettsége sodorhatja önvád felé (egy obsor inkább, mint én?), vagy pont a húga ellen, akit az "árulásáért", méltatlan viselkedéséért meg kell büntetni, helyre kell tenni.

Az elsőbe beleférhet akár az öngyilkos hajlam is, vagy egy kevésbé szélsőséges, önpusztító viselkedés, de talán egy kyr túl büszke (és beteg) ahhoz, hogy bármikor is magában keresse a hibát. Illetve, témába vágva:

21 órával ezelőtt-kor tetra írta:

a kírek nem ilyen büszke népség, akiknél a testi fogyatékosság nem megengedhető?

Szerintem nem, náluk az örökölt betegségek és nyavalyák elég gyakoriak. Úgy képzelem, számukra egy beteg, szinte életképtelen kyr is értékesebb, ming egy városnyi, egészséges Navor. Ez inkább amund hozzáállás (persze ez még nem kizáró ok).

A második esetben (bár ez az első esetnek is része lehet) a bosszúvágy erősebb inkább. Az obsor kivégzése, a család idősebb férfitagjaként a húgán való teljes uralkodás, ...stb. az enyhébb lépésektől, a szélsőséges pusztító terrorig, bármeddig el lehet menni.

Ami még érdekes kérdés lehet, egy esetleges harmadik út, az ebből kivezető. Van esély arra, hogy túl tud lépni a problémáin, felül tud emelkedni? Ha igen, hogy, milyen érzésekre támaszkodva (büszkeség, kiemelkedettség, én ennél jobb vagyok)? Elsőre nem hangzik toroni gondolkodásnak, de ki tudja.

A helyedben választanék két lehetséges irányt, és apró lépésenként, eseményről eseményre haladva, Asztrál-próbákon keresztül hagynám, hogy a karakter maga menjen, amerre "akar." Minnél többször terelődött az egyik felé, annál szélsőségesebbek lehetnek idővel az irányba a lehetőségek.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

A második esetben (bár ez az első esetnek is része lehet) a bosszúvágy erősebb inkább. Az obsor kivégzése, a család idősebb férfitagjaként a húgán való teljes uralkodás, ...stb. az enyhébb lépésektől, a szélsőséges pusztító terrorig, bármeddig el lehet menni.

Eddig nem szeretnék eljutni, az obsor ugyanis JK.

Az uralkodás már megvan, én kezelem a pajzsait, és többször is memoria törlést és beültetést alkalmaztam, de nagyon jó játékosról van szó és mindig túl tudott járni az eszemen. Az ő örökletes betegsége az agresszió kezelés teljes hiánya, így muszály kordában tartani, akár mágikus uton is.

3 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ami még érdekes kérdés lehet, egy esetleges harmadik út, az ebből kivezető. Van esély arra, hogy túl tud lépni a problémáin, felül tud emelkedni? Ha igen, hogy, milyen érzésekre támaszkodva (büszkeség, kiemelkedettség, én ennél jobb vagyok)? Elsőre nem hangzik toroni gondolkodásnak, de ki tudja.

Teljesen kizárt. Én se úgy alakítom a karaktert és a KM is úgy terel, hogy minnél több és több sokkot kapjon a karakterem. Már lassan az örrület határán eggyensúlyozik.

A húg manipulálásáról most tettem le, az előző kaland olyan élményeket adott, aminek hatására elengedem a kezét és hagyom tombolni, ha tombolni kell. Persze, azért nem hagyom, hogy bántodása essen.

Nem tettem le róla, hogy a vérvonalat fenntartsam. (Jééééézus de szarul hangzik, mégha csak játék is)

Link a hozzászóláshoz

Egy fél órája egy ismerősöm kommentelt egy Deltavision-ös hírt/posztot facebookon, most fel akartam nézni ide, látom, sehol semmi róla. Felmentem a közösségi oldalra, hát, se híre, se hamva a bejegyzésnek. Azt láttam, hogy az első 30+ kommentár finoman szólva sem volt kedves vagy kegyelmező a DV-vel szemben :) (ezen az oldalon volt amúgy: https://www.facebook.com/mkkrpg)

Bárki olvasta, ami oda volt írva? :)

tetra és Hulla kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nem tűnt el, ott van ez.

Idéz
Kedves Játékosok!
Hadd essünk túl gyorsan a nehezén: miután minden tervezett dátumnál később jutottunk idáig, nem hiszem, hogy erre létezhetne megfelelő felütés. Esetleg ha kitartok a diszkrét önirónia mellett, azt mondhatnám, az idei évben kissé szembejött velünk az élet. A lényeg azonban semmit sem változott: az MKK projekt nem tűnt el a süllyesztőben. Amiket elterveztünk, holtbiztosan végig fogjuk vinni.
Ami még ugyanennyire biztos, hogy ezúttal másképpen.
Első körben rendszeres bejelentkezések várhatók. Sokféle információ jön, egy téma egy bejegyzés módszerrel. Mind olyasmi lesz, amiket eddig okkal nem mondtunk el, most pedig okkal teszünk kirakatba.
Két fontos célunk lesz vele.
Egyrészt tanultunk az előző teszt hibáiból, és az újat ilyen információkkal már nem szeretnék leterhelni.
Másrészt bizonyos kérdésben változatlanul keressük a legjobb válaszokat arra, mi lehet a legjobb M.A.G.U.S.-nak. Nekünk természetesen határozott elképzeléseink vannak ezekről, de a háttérmunkák mindig is arról szóltak, hogy több okos ember több jót láthat, így bizonyos döntéseket csakis szélesebb körű egyeztetés után szeretnénk véglegesíteni.
Távlati célként kijelöltünk egy harmadikat is. Ez amúgy abszolút a legfontosabb, csak mivel összetett és nehéz feladat, ehhez kell a legtöbb idő. Ez a M.A.G.U.S.-jelleg, a magusosság érdekeinek legteljesebb képviselete - de úgy, ami már túlmutat az rpg kereteken, és a teljes brand kapcsán is megállhat. Mindazok összegyűjtése és fókuszálása, hogy mi mindent jelentett a játék és a világ régen, és mit jelenthet most. Amelyek egyben kijelölik, hogy mit kell jelentsen a jövőben: élményekben, értékekben, szellemiségben is.
Sokakkal és sokféleképpen egyeztettünk erről, és fogunk is még sokszor - és reményeink szerint néhány év múlva úgy fogunk erre visszanézni, hogy alapozásként innen indítottuk ezt.
A'frad!
Raon

Csak a szokásos semmitmondó ígérgetés, dehát Raon a PR-os, nem a csapat esze.

cyrus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Nem tűnt el, ott van ez.

Csak a szokásos semmitmondó ígérgetés, dehát Raon a PR-os, nem a csapat esze.

Nem tudom, hogy miért nem találtam meg épp. Köszi.

Hát igen, szokásos semmi, sajnos. Bár tény, hogy ez egy jobb irány az előzőekhez mérten (nem durr-bele itt a rendszer, mert mi jobban tudjuk, hanem esetleg feltenni a kérdést, hogy mi is ez az egész :) )

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én csak venni akarok egy újonnan nyomtatott etk-t, olyan nagy kérés ez?

Lehet, hogy jobban jársz, ha magadnak nyomtatsz egyet ;) Még a minőség is jobb lehet akkor. Nem egy embert ismerek, aki vett m* terméket, egyből vitte könyvkötőhöz, szétszedette és erősebb fűzést + gerincet + borítót rakatott a könyvekre. Ill többeknél láttam dupla példányt, egyet használ, egyet meg csak ereklyeként tart a polcon.

Link a hozzászóláshoz

Azon is el lehetne gondolkodni, ha már rajongói munka, hogy összeszerkeszteni a kiegészítőkben található összes faj, kasztot, képzettséget, varázslatot, ...stb. Lehet kicsit vaskos lenne, vagy lehet külön kéne kötni bizonyos részeket (Karakteralkotásos könyv, Varázslatok könyve, ilyesmi) de legalább egy adott téma egy helyen lenne megtalálható.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

12 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Azon is el lehetne gondolkodni, ha már rajongói munka, hogy összeszerkeszteni a kiegészítőkben található összes faj, kasztot, képzettséget, varázslatot, ...stb. Lehet kicsit vaskos lenne, vagy lehet külön kéne kötni bizonyos részeket (Karakteralkotásos könyv, Varázslatok könyve, ilyesmi) de legalább egy adott téma egy helyen lenne megtalálható.

Ez már évek óta zajló project, csak nem merem már reklámozni, mert pl. az idén szerintem hozzá sem nyúltam, ezért aztán - milyen meglepő - nem is nagyon halad :D És ez alapján azt látom, hogy később lehet kész, mint egy "csak" újranyomott 1TK. 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Valamint, nem lennének ezzel jogi problémák?

Áááááá, dehogy. Hiszen csak megjelentetnél egy olyan művet, aminek a szerzőitől nem rendelkezel semmilyen engedéllyel. Ráadásul ott van egy kiadó is aki ezt biztos nem nézné jó szemmel, hiszen bizonyos jogokkal rendelkezik Ynev világán, plusz még a mű nem egy szerzője is az ügyfele (GP, KZS).  Ahogy tudom a legális megjelenéshez minden szerző engedélye szükséges, ami meg még állítólag a DV-nek sincs meg.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...