Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

18 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ha valakit a kártyások által kiadott, fizikai formában létező térkép érdekel, és gyűjtői szenvedéllyel meg akar szerezni egyet, akkor kénytelen az ő szabályaik, feltételeik szerint játszani. Hogy most ehhez a verenyre kell elmennie, vagy kártyacsomagot vennie, azt én nem tudom, de ehhez meg minden közösségnek joga van. A kalandozók kockákat is csak a táborlátogatók kapták, kaphatták meg, pedig lehet, hogy volt olyan kockagyűjtő, aki szeretett volna egyet. 

Nos,nagyjából egy éve a régi kártyás oldalra felkerült egy Gyepüvidéket ábrázoló térkép,ami azonban meglehetősen hiányos. Mindazonáltal a semminél több,ezért jónak látom beilleszteni ide,biztos sokan vannak akik még nem látták. 

Szerintem egy cikk gyanánt mehetne a cikkgyüjtemény "Geofrámia" részébe,amit a Nagy Térképről is elérhetővé lehetne tenni. 

Ez - legalábbis részben - megoldaná a problémát.

aa.png

tetra és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

2 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Szabadidőm, mint a tenger...

Én szeretem a házi kiegészítőket. És amennyiben ez valóban így van, akkor olvass. Olvasd el az összes MAGUS regényt, legalább egyszer, és a szabálykönyveket, rúna cikkeket is, és szerintem szemezgess a házi kiegészítőkből is. ja, és persze mesélj és játssz sokat. Ha ezekkel megvagy, akkor egyrészt érezni fogod, milyen jellegű házi kiegészítőre van szükség, másrészt a minőségi megírásához is elegendő tapasztalatod, ismereted lesz. 

Sneer, Gulandro és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Szerintetek lenne igény az emberszerűbb aquir fajok játszható fajjá való tételére?

Nekem személy szerint nincs rá igényem, de ahány ember, annyi elképzelés. Nekem például nagy szívfájdalmam, a hobbitok túlzott Ynev idegensége, de gondolom ezzel pedig én vagyok egyedül. Ez a jó a szerepjátékban, mindenki kiélheti benne magát. Szóval én bátorítalak, ha ez a tevékenység kedvedre van, de használni (ha nem sértelek meg) biztos nem fogom.

Ha esetleg nekiállsz, azt tanácsolnám (ami a legtöbb házi kiegészítő hibája), hogy gondold végig, és alapozd meg jól a hátteret. Mik ezek az aquírok, miért, hogy viszonyulnak máshoz, más hozzájuk, miért kalandozhatnak, ...stb., tehát legyen megfelelő helyük a világban és a csapatban is. Nem lesz könnyű, de megoldható.

Link a hozzászóláshoz

üdv. tegnap kaptam egy fura kérdést amire azt a választ adtam hogy utána járok.

anyagmágus - dorani varázsló aki természetes anyagok anyagmágiát tanult- ki tudja javítani varázslattal a csapatnak a páncélját?  sfé csökkenés volt. ha igen akkor melyik varázslat az. vagy elkerülte a figyelmemet de nem láttam olyan varázslatot ahol a hatás maradandó és ijsemmire lehetne használni.

Link a hozzászóláshoz

Rúnákkal megoldható, de én a problémát másban látom.

Egyrészt nem hiszem, hogy egy varázsló, a saját művészetét egyszerű kovácsmunkára pazarolná, annál ők többre becsülik magukat, és a világot átjáró mágia szentségét. Arra ott a kovács. Ugyan így a port sem fogja a takarító cseléd helyett kiteleportálni a szobájából.

Másfelől, szerintem attól, hogy a varázsló képes anyagmágiát alkalmazni, még nem ért mindenhez. Készíthet, megformázhat egy páncélt, amilyennek ő elképzeli, de az koránt sem lesz olyan minőségű munka, mint amilyet egy profi kovács készít. Ugyan így szerintem nem tud szemet káprásztató festményeket, vagy gasztonómiai élményt nyújtó ételeket, esetleg több száz éves óbort teremteni, csak olyan dolgokat, amikhez amúgy is ért, amiket ismer.

Ha nem számítjuk a hajlandóságot, és mégis egy varázsló által megálmodott (rendbehozott) páncélt használnék, én biztos gyengíteném az értékeit (+MGT, -SFÉ), mivel csak egy gyenge utánzatról van szó (kivéve, ha van páncélkovács tapasztalata, amit nem hiszek).

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...