Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Azon gondolkodtam,hogy amennyiben elfogadjuk az állítást miszerint Shadonból teljesen hiányoznak a mozaikvarázslók és a törvényes keretek között tapasztalati mágiát űzők,ami miatt a különféle normális esetben rájuk háruló feladatokat mágikus feladatokat - mint pédául rúnázás - a kispapság végzi el,akkor vajon ez nem vonja-e magával szükségszerűen,hogy a Shadonban varázspótló technikai eszközök valamennyivel fejletebbek és elterjedetebbek mint Ynev más civilizált részein,ahol az ilyesmit a mozaikok és tapasztalatimágia háttérbe szorítja?

(Feltételezem,még egy igen felduzzasztott létszámú papság is jobbára csak a saját egyházi igényeit képes kielégíteni a lakosság többi részére - pláne az ilyen irányú luxusigények kielégítésére - már nem tud időt és energiát fordítani.)

Szerintem Shadon fejletebb területein fejlett mechanikus eszközök vannak,talán itt-ott kezdetleges gőzgépek is létezhetnek. (Talán ezzel kapcsolatban nem felesleges megjegyeznem,hogy hogy állítólag már a hellének ismerték a gőzenergiát,de csak kapunyitogatásra használták szentélyekben.)

Talán egyes gorviki klánok mechnikában való jártassága is ezzel magyarázható.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a fő probléma az, hogy az sincs meghatározva, hogy Ynev más területein mennyire és miként van jelen a mágia a hétköznapokban. Egyáltalán nincs hivatalos, egységes mágiaképe a világnak. Az egyik regényben mágikus fények világítják meg az utcákat, és az éttermekben hőtartó rúnákkal látják el az edényeket, máshol pedig szárnyrakapnak a szóbeszédek, hogy egy varázsló érkezett a városba. A szerepjátékban pedig még ennyi sincs.

Én nem emlékszem, hogy olvastam volna bármit a shadoni technikáról, de akár lehet is. Mondjuk én máshogy képzelem, szerintem az egyház jobban kézben igyekszik tartani mindent, nem engedne teret a világi tudósoknak (mint a valóságban a kereszténység tette). De ezt csak úgy gondolom, szóval nincs nagyobb jogalapja, mint a te ötletednek. 😄

De mondjuk a gőzgép nekem egy kicsit sok. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Én nem emlékszem, hogy olvastam volna bármit a shadoni technikáról, de akár lehet is. Mondjuk én máshogy képzelem, szerintem az egyház jobban kézben igyekszik tartani mindent, nem engedne teret a világi tudósoknak (mint a valóságban a kereszténység tette). De ezt csak úgy gondolom, szóval nincs nagyobb jogalapja, mint a te ötletednek. 😄

 

Ebben van valami. Ugyanakkor a nem szakrális mágia és a mechanikus eszközök közül valószínűleg az utóbbit tartják kisebbik rossznak,talán ennek hajlandóak egy bizonyos szintig teret engedni. (A jelentősebb kognitív képességeket,reáltudományos ismeretek meglétét feltételező bonyolultabb mechnanikai eljárások valószínűleg kisebb mértékben tudnak teret hódítani mint a prófán tapasztalati mágia,amit a falubeli javasasszonytól még egy írástudatlan jobbágy is képes elsajátítani.)

Link a hozzászóláshoz

Shadonban is vannak a mozaikmágia egyes részeihez vagy teljes égészéhez értő emberek (varázslók, + akát godoni örökség) csak az egyház felügyelete alatt gondosan szűrve a kiképzetteket. 
Attól mert  Doranon és Lar Doron kívül nem képeznek a vakvilágba varázslókat attól még máshol is vannak ám varázslók max csak sohasem lesz belőlük JK és/vagy olyan speciális tudásuk van ami a játékrendszer kereteit feszegetné (pl az erioni Kapuk őrzői, toroni Boszorkányerőd, kráni Belső iskola).  
 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Líthas!

Ismertek valami hivatalos szabályt arra vonatkozólag,hogy milyen módon lehet tapasztalatimágiát használóknak megtanulni más tapasztalati mágiahasználó kasztok varázslatait?

(Pl: A boszorkánymester bizonyos boszorkányvarázslatokat.)

Az ETK-ban ezt jellemzőenl csak többkasztúsággal lehet megoldani, lásd MTK 44-46.old.

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Az ETK-ban ezt jellemzőenl csak többkasztúsággal lehet megoldani, lásd MTK 44-46.old.

Aha,értem,kössz. Akkor az UTK ebből a szempontból némi előrelépést jelent (itt a Tapasztalati mágia 5. foka teszi lehetővé teszi saját,teljesen egyedi varázslatok megalkotását olyan területeken amelyekben a karakter jártas),itt az átvétel a KM engedélyével elvben akár meg is történhet,de érdemi megoldást ez sem nyújt. 

Link a hozzászóláshoz
23 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Aha,értem,kössz. Akkor az UTK ebből a szempontból némi előrelépést jelent (itt a Tapasztalati mágia 5. foka teszi lehetővé teszi saját,teljesen egyedi varázslatok megalkotását olyan területeken amelyekben a karakter jártas),itt az átvétel a KM engedélyével elvben akár meg is történhet,de érdemi megoldást ez sem nyújt. 

Ha ilyesmi érdekel (saját varázslatok) akkor MTK 88.old. 

(12+ TSz. és egyéb követelményei vannak a dolognak.)

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
34 perccel ezelőtt-kor Hulla írta:

Ha ilyesmi érdekel (saját varázslatok) akkor MTK 88.old. 

(12+ TSz. és egyéb követelményei vannak a dolognak.)

Kössz ezt is,efelett egészen eddig teljesen elsiklottam,noha már nagyon régóta forgatom a Második Törvénykönyvet. (Mondjuk a 12.tsz-t értelemtelenül magasnak érzem.)

Érdekességképpen jegyzem meg,hogy az Enoszuke kiegészítőben van egy kaszt, a "dzsusi" ami átmenetet képez a boszorkánymester és a mozaikvarázsló között: egyaránt képesek használni mozaikokat és boszorkánymesterek tapasztalati mágiáját. (Pontosabban egy-egy részt mindegyikből,némileg kicsit hasonlóan a toroni magitorok bizonyos csoportjaihoz.) Valószínűleg az ő kasztjuk van a legjobb helyzetben új formák megalkotása tekintetében,elvégre nem kell ikerkasztúság különféle területekhez és a tapasztalati mágia is talán kevesebb kísérletezéssel jár.

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 01. 29. at 1:40-kor Greol írta:

(Mondjuk a 12.tsz-t értelemtelenül magasnak érzem) 

Az ilyen szintmegkötésekkel az a baj, hogy mindenki máshogy játszik. Nekem soha életemben nem volt még 12. szintű karakterem, míg máshol lehet, hogy ennek a követelménynek van helye. Ha nem akarod csak úgy figyelmen kívül hagyni a szabályt, akkor a Rúna Magazin első számának 17. oldalán még csak 6. szint kellett hozzá. 

De az is egy lehetőség, hogy meghagyod a 12. szintet, és a táblázatban lévő Tsz. módosítót negatívan is alkalmazod, tehát a hiányzó szintek csökkentik az esélyét a sikeres kísérleteknek (akár nem is csak 1-1%-kal).

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egyszerűen határozz meg hozzá egy szükséges mennyiségű KP-t.

Vagy a kísérletnek valami anyagi komponensét. Lehetnek érdekes, kalandban megszerzett dolgok, vagy akár a készülő varázslat mana költségét figyelembe véve, Mp=X*arany módon kitalálni. Ha ezt kombinálod a hiányzó szintek negatív módosítójával, akkor akár bárki kísérletezhet varázslatok megalkotásával.

A számokat ki kell találni, de miért ne próbálkozhatna valaki, akár első szinten? K6 sikeres kísérlet, 90% körüli bukási eséllyel, darabonként tetemes mennyiségű aranyakért cserébe. Aztán ahogy fejlődik a karakter, 12. szintre elérheti a könyvben szereplő 25%-os arányt.

Amúgy hogyan kell vajon érteni azt a módosítót, hogy "mínusz a karakter TSZ-e"? Akkor az induló esély nem is 25%, hanem rögtön 13%, mert a könyv 12-es szintet feltételez? Vagy az az utáni szintekre érti? (Miért nincs a M.A.G.U.S-ban SEMMI rendesen megfogalmazva?) 

Link a hozzászóláshoz
On 2022. 01. 29. at 1:40-kor Greol írta:

a "dzsusi" ami átmenetet képez a boszorkánymester és a mozaikvarázsló között: egyaránt képesek használni mozaikokat és boszorkánymesterek tapasztalati mágiáját.

Nem ismerem különösebben azt a kiegészítőt, de gyorsan átolvastam a kasztleírást, és nem találtam benne utalást a boszorkánymesteri mágia használatára. 

Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Nem ismerem különösebben azt a kiegészítőt, de gyorsan átolvastam a kasztleírást, és nem találtam benne utalást a boszorkánymesteri mágia használatára. 

Valóban,kissé pontatlan voltam,ugyanis boszorkánymesteri(vulgármágiát) nem egyszerűen a dzsusi,hanem a "jorigi",a  kaszt egy specializációja tud használni: 

"A varázshasználó jorigikra - azaz a Kivizsgáló hivatal azon tisztejeire akik varázstudóként állnak Danzsódai szolgálatában - mint speciális csoportra az alábbiak vonatkoznak:

- KP alapjuk nincsen szintenként 5 kp-t kapnak

-első tapasztalati szinten megkapják a következő Elsődleges Képzettségeket: Lélektan 2.fok ,Politika 2.fok,Mestermágia (szabadon választott iskola) 2.fok, Vulgármágia (boszorkánymesteri) 2.fok, Demonológia 2.fok, Auraelemzés 1.fok.

-valamint az alábbi másodlagos képzettségeket: Fegyverhasználat (dzsitte) 2.fok,Jog( 2.fok) 

-számukra elsődlegesnek minősül: Szakrális mágia,vulgármágia (ami nem jelenti azt,hogy 3.foknál magasabb szintre juthatnak bennük,csak azt,hogy addig a fokig egyáltalán elsajátíthatják),Szimbóluimmágia,Drágakőmágia,Auraleplezés

-számukra Másodlagosnak minősül: Álöltözet,Arctalanság,Jelbeszéd,Jelbeszéd,Lesvetés,Rejtekhelykutatás,Kíntűrés,Politika,Szaimindzsai." (212.old)

UPDATE: Most nézem a vulgármágia leírását az ÚT-ben,és ha jól látom a 3.fok még csak passzív ismereteket jelent,tehát nem képesek varázshasználatra.

Ezek szerint mégsem volt igazam. (Legalábbis amennyiben jól értelmezem: az ÚT-s leírás nem foglamaz kellően egyértelműen,hogy a képzettség melyik foktól tesz lehetővé többet az adott mágiatípus puszta azonosításánál.)

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az új varázslat kidolgozása is lehet több szálú. 

Ha nem fontos, hogy a te adott karakterednek a neve "legyen odaírva", akkor bárki (KM) kitalálhatja, akár a te (mint JK) ötleteid, igényeid alapján. Ezután a karaktered, ha megdolgozik érte, mondjuk megtalálhatja egy varázskönyvben, megtanulhatja egy iskolában, stb. Tehát "új", a szabálykönyvben nem megtalálható varázslathoz akármelyik szinten hozzájuthatsz - nyilván a KM-ed támogatása úgyis kell hozzá, akármelyik utat választod - max. nem te, azaz az a karakter készítette. 

Az, hogy pont az az adott karakter legyen akkora nagy mester, aki már új varázslatokat dolgoz ki, ahhoz - gondoljunk csak bele - valóban sok minden, magas szint, nagy tudás kell - szerintem ez teljesen jogos. A karakterek nagy része soha nem éri ezt el, és ez szerintem jól is van így. FŐLEG, ha a tapasztalati mágiát űzi - az bizony nem erről szól. (de mint fent írtam, a dolog áthágható, és még a karakter léte, realitása, a világ működése sem sérül)

Sneer és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Lassan meglesz majd minden kiadott MAGUS szabálykönyv, kiegészítő és modulgyűjtemény, amihez hozzá lehet férni a piacon. Ezek körébe sajnos nem tartoznak bele a Kalandozok.hu által ilyen-olyan apropóból korlátozott példányszámban kiadott (legyártatott és kiosztott) példányok, hisz akinek megvan bármelyik, az a szerencsés kincsként őrzi. Tudom hogy nagy része közkinccsé van téve és ki lehet nyomtatni, kötni, fűzni miegyma, de azért jobb volna nyomdai minőségben élvezni/nézegetni a polcon ezeket is.

Óvatosan vetem föl a kérdést: Esetleg nem merült föl ezeknek a könyveknek az újranyomása és ha igen miért nem? Szívesen kifizetném az önköltségi/piaci/uzsora árát bármelyiknek, ha megvehetném. Értelemszerűen van egy mennyiség, aminél a gyártás költsége gazdaságos keretek között marad, ezt akár feliratkozással, előleg fizetésével stb lehetne biztosítani. Nyilván ez pluszmunka az illetékeseknek, meg a jogi hátteréről semmit nem tudok és felteszem a már átadott példányok egyediségét sem akarják elvenni, de hátha...

Léccciléccciléccci....

(Azt sem bánom ha az újranyomott példányokra keresztbe 40-es betűmérettel rávésik, hogy újranyomás és a megkülönböztetés végett okkersárga-csillámpónilila lesz a borító.)

 

Rodrigo

Sneer és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 01. 30. at 14:12-kor Greol írta:

Ezek szerint mégsem volt igazam. (Legalábbis amennyiben jól értelmezem: az ÚT-s leírás nem foglamaz kellően egyértelműen,hogy a képzettség melyik foktól tesz lehetővé többet az adott mágiatípus puszta azonosításánál.)

Dehogynem. Elég nyilvánvalóan leírja, mégpedig így " Ettől a szinttől már nem csak elméleti ismeretekkel renelkezik", és igazad van. UT-ban a mágia típusától függetlenül: szakrál, magas, vulgár esetén, a harmad fok a használat szintje.

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
22 órával ezelőtt-kor Pistike írta:

Bocsi! Aggódásom van! Tud valaki valamit a jó Darabolóról? Úgy eltűnt, mint az aranyóra. Nem jellemző rá.

Jelen! 

Sürű mostanság az életem!

Sajnos még az is megesett, hogy kénytelen kelletlen nem válaszoltam egy szerencsétlen régi barátomnak a játékmeghívására.  Ezúton is bocsánat Lajos, nincs elfelejtve az a Lovag, mint ahogy a széphölgy sem aki kendőjét más lovag társamnak ajánlotta, szégyent hozva rám. :kalandozo:

Szóóóóóval, itt volnék :) 

Pistike és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

. Az I-es mikor várható? 

Szia,

Át kell gondolnunk az idei költségvetést, hogy kiderüljön, hogy a II-es nyomása mellett belefér e I-esből újranyomás, garanciát nehéz erre adni. Biztosan terítéken lesz a téma az egyesületben, de sok más téma is aktív, így itt lassabban várható eredmény, mintha a kezedbe veszed a dolgokat.

Ezzel kapcsolatban ugyanis azt el tudom mondani, hogy annó a PrintPix nyomdánál csináltuk ezeket, Óbudán, és szerintem megvan még nekik valahol a terméksablon erről. Így, ha érzel erőt, felkeresheted őket, és érdeklődhetsz, hogy tudnak-e igényvezérelten akár kisebb példányszámot nyomni. Viszont ha ezt megteszed, légyszi, az eredményről számolj majd be nekünk is! :)
 

Ha kell még bármi infó, keress privátban nyugodtan!

Rodrigo, Antail és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Elnézve a napi eseményeket és az előzményeket felmerült bennem a kérdés: Bizonyos csoportok (titkosszolgálatok, szekták, klánok) mennyire alkalmazzák a "dezinformációs" taktikát, stratégiát? Most nem arra gondolok, hogy pl kettős ügynökök fals infót visznek A-nak vagy B-nek, hanem mikor helyzet van, akkor vajon az egész város "vadakat" beszél-e. Csóri kalandozóink vajon kapnak-e csőstül egymásnak ellentmondó híreket, hogy ne tudják kihámozni a nagy katyvaszból az igazit.

Ti mennyire alkalmaztok ilyen eszközöket? Az ok, hogy reális és hasznos eszköz (a JK/NJK csoportnak), de nem nyírja ki a játékot?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...