Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Antail által biztosított "pulcsi" döbbentett rá arra, hogy vannak agyhalott motorosok! Magam is motoros lévén elfogult voltam velük szemben.

A legutóbbi csoportos vonulásra mentem el a fent említett ruhadarabban. Nem volt ebben semmi szándékoltság, valszeg' ez volt tiszta. A mocisok közül többen gratuláltak az új club-omhoz. :-) Páran azt is megkérdezték, hogy lehet belépni!!! :-D :-D :-D

Link a hozzászóláshoz

Líthas 

Arra vonatkozólag akad valamilyen infrormáció.hogy az erioni elit (ez alatt főleg a város ősi, döntően kyr vérrel büszkélkedő uralkodócsaládjait értem) tagjai milyen vallásúak?

Azt tudom,hogy a köznép relatív többsége pyaronita (az egyik Rúnában írtak róla) de az elit vallási hovatartozását illetően még nem találtam semmit.

(Jómagam a kyr-godorai eredet miatt Sogron imádatát valószínűsítem,révén hogy Tharr szentélyeit a városi vezetés rendre igyekszik felszámolni.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akad? Szerintem igen, - magad is említesz néhányat. Persze nem írják le feketén-fehéren szó szerint... de következtetni lehet rá. - megjegyzem, a választ jóval bonyolultabbnak érzem, minthogy egy mondattal leírható legyen. Ezért nem is értek egyet az általad felvetett egyértelmű és szinte kizárólagos Sogron imádattal. 

Először is kezdeném azzal, hogy az elit is a nép része... értem ez alatt azt, hogy nem lehet homlokegyenest más vallása, mint az átlagnak... mert akkor vagy rájuk kényszerítené, vagy a nép sütné meg őket... persze ez sem ilyen egyszerű, de a lényegért érted... aztán nézzük meg a templomokat Erionban. HA csak a népnek kellene a pyarroni hit, vajon miért lenne a belsővárosban, ahová be sem léphetnek csak úgy, annyi pyarroni templom? Valószínűleg azért, mert használják, mert hangsúlyozni akarják a mellettük állást. (nem, politikai okokból sem fognak csak úgy békésen látogatni a pyarroni főpapok, kegyeltek egy más vallású politikai elit réteget).

Aztán nézzük meg a külső templomokat. Már az első Erion változaton is hangsúlyozták, hogy Tharr-nak akad több temploma is. Több forrásban van Toroni kapcsolat, Toroni nagykövetség, Tharr-templom, Tharr vallásában pedig még erioni "egyházkerület vezető" - szakmai nevén rontásérsek - is akad. Ez nyilván egy halódó, alig létező, senkinek sem kellő és amúgy irtott egyháznak van. (nem is értek egyet a Tharr-hit irtásával Erionban... szerintem ott van, ahogy a többi is.) Csak azért, mert lehet olvasni egy Tharr-templom felszámolásáról, az még nem jelent egyértelmű Sogron uralmat a városok városában. 

Aztán az egyértelmű Sogron hitnek az is érdekes kérdése volna, hogy akkor az ordani irányzat, és akkor nagy barátság-szövetség lenne, vagy a toroni, ahol pedig Toronnal való ellentét (hiszen ott Sogron csak az elnyomott második, és Tharr az első - nyilván sok konfliktust okozna egy ilyen támogató), és Ordannal való ellentétet is eredményezne. Nem, szerintem erre az állításra nincs forrás, és számtalan apró elem, morzsa van ellene. 

 

Ugyanakkor Erion színes vallási képére rengeteg forrás akad. Eleve a történelem sejtet dolgokat. Volt Sogron-kultusz (Szalamandrahit), aquirok felé fordulás (II. Tiomus alatt), Tharr-főség (Tharr kupola időszaka - ami éppen toroni segítséggel ért véget), és Pyarroni térnyerés, mint sok helyen. (Lásd Godora történelme cikk, és ugyanez könyvben, a TNAÉD) Újabb történetekben megjelenik Morgena is, ahogy erősödik, és felekezetei, szektái egységes egésszé állnak össze, ő is megjelenik és jogot követel magának, és hívekkel rendelkezik számos helyen - véleményem szerint Erionban is - lásd egy-két rajongói anyag, és a MAGUS egyik fő rejtett irányvonala. 

A templomok színessége, Erion sajátossága, hogy minden is jelen van, hogy mindenki elfér, hogy dzsadok, enoszukeiek, gorvikiak a saját vallásukkal nyíltan lehetnek jelen is a színességre utal. Én nem gondolom, hogy ennek semmi de semmi hatása ne lenne az elitre. Eltűrik őket, és a szabadság oda is beférkőzik az évszázadok alatt. Házasságok, érdekszövetségek, vallási fanatikusok tevékenysége... mindnek lehet hatása. 

Ennek alapján úgy gondolom, hogy az erioni elit semmi esetre sem mutat egy egységes, abszolút vallási képet. Viszont egy színeset igen, ahová minden is befér. (ez egyébként teljesen egyezik Erion szerepjátékos és irodalmi szerepével és megítélésével is). Azaz kb. amilyet írni, mesélni, játszani akarsz. Lehet ebben Sogron is. Meg Tharr. MEg még ősibb Weila. Meg beszivárgott Erionban új vallás. És főleg a kulturálisan uralkodó és számtalan módon terjedő pyarroni is. 

Greol, Sneer és Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
24 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Szia Ha csak aza kérdes hogy sivatagi akkor ynev térkep.kalandmodulok zászló bejelölése.es mar valogathatsz azok közül amik sivatagra esnek.Ha ajanlani is kell akkor mas valakinek átengedem a terepet.

Uh köszi, ezt nem is tudtam! Hatalmas segítség vagy! Sivatagi partyt dobtak össze a skacok, ugyhogy a kalandok javarészét odatervezem, néha egy-két amha-démon bedobásával :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Darabolo, ha a keresőbe beírod, hogy Taba el-Ibara, és bejelölöd, hogy a cikkek között keressen, szépen kiadja neked az összes ilyen címkével ellátott anyagot. A sorban következő cikkek rövid bevezetőből már nem csak azt tudod meg, hogy az egy kalandmodul, hanem azt is, hogy kb miylen alapadatokkal gondolkozott a szerzője (Tsz, időpont, helyszín). Feltételezem, további haszon, hogy a Taba el-Ibarás világleíró és egyéb cikkek is ott szerepelnek majd a sorban... 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Megtörtént eset alapján....

"KM - Tehát végeztetek az idődémonokkal. A zikkurat tetején vagytok és épp leemelitek a 10kg-os arany zárókövet?

Lovag- Yepp! 

KM- A zikkurat megremeg, repedések futnak végig a falán és hatalmas köbméternyi darabok válnak le az oldaláról! Össze fog dölni.

Boszorkány: Akkor én csak úgy elerpülök...

Slan : Háh, levitálok úgy nem tudok leesni. 

Lovag: Őőőő Najrob most ott lebeg előttem? Átvetek egy darab kötelet a nyakán, felugrok rá és leszörfözök a zikkurat oldalán, másik kezemben a zárókővel!

Varázsló: Akkor én csak odalépek mögéd, gyengéden megfogom a derekad és szörfözés közben tele torokból éneklem, hogy "Vááájemszijéééééé!" 

Büszke vagyok rá, hogy mekkora barom csapatom van :D 

Link a hozzászóláshoz

Mai játék eredménye.

4 db leprával fertőzött JK, sebzés táblázat alapján kidobott első fekélyek megjelenése... Megállapítás, kezelés nélkül az első fekélyek megjelenése mutatja, az első leeső végtagot.

Törpe gladiátor esetében, hogy - hogysem hát véletlen a lágyék lett a célpont...

JK: - Miiii, le fog esni a p@csöööööm! Berongyolok a kocsmába és veszek 1 l abszintot, aztán abba lógatom bele, hátha sikerül fertötleníteni!!!

Km:  Nyugodtan intézitek a dolgotokat, mikor egy hosszan zengő, magasan kitartott, harsány ordításra lesztek figyelmesek a kocsma mögötti árnyékszék felől....

ui: Jah és csak négyszer sikerült csóró varázsló asszony kezét levágni egy éles húsbárddal 

DcNdrew, Rayen Reval és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...