Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Pico: Nem biztos, hogy az olyan nagy balszerencse, ha olyan témát húzol ami nehéz. Kihúzod hogy grafológia, akkor nagyon röviden tudsz róla beszélni, utána elmagyarázod, hogy téged az adott téma miért nem annyira érdekel, és mely más témák érdekelnek jobban. A tanár nem is szólhat, mert nem az angolt tudod rosszul csak a grafológiához nem értesz, stb.

Link a hozzászóláshoz
Hello mindenkinek innen Komló és környékéről.Sztrájkolni kéne Pécsen , mert nem árusítanak 1 Törvénykönyvet,és sok leendő , cseperedő kisgyerek nem tudja megszerezni. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Sajna!!!!

Ugyanez a helyzet itt (Tatabánya). :evil: :evil: :evil:

Csak itt MT nincs (nem mintha lenne ET).

Link a hozzászóláshoz

Próba vizsga nem pénzre megy, itt ha meghúznak mész meegint, fizetsz megint, tanár ebből él. gyk moivált abban hogy meghúzzon. És jól kell a témához hozzáállni. Ha a témát azzal vezeted fel, hogy a a H.P. és a Gy.U egyaránt fantasy, néhány évtized választja el őket egymástól, és ez hogy jelenik meg a műben, akkor arról el tudsz beszélni anélkül, hogy a tanár logikusan belekérdezve megzavarjon. Ez ki is tölti az időt, főleg ha jól helyezed el a téma egyes részein a hangsúlyokat.

Pl. elmeséled, hogy ma a diákok alavetően nem szeretnek olvasni, ezért kifejezetten könnyed olvasócsalogatóra van szükség, ami folyamatosan adagolja a poénokat, ellenben ez elriasztja a komolyabb, vagy a Fantasy világában járatos olvasót, ezzel szemben Tolkien művei komolyabbak. Ugye a két dolog összehasonlkítása kapcsán kitérsz egyéb fantasy művekre, misztikus akcióművekre, stb. de mindig a H.P. sorozatot hasonlítod össze valamivel, de ugye csak azt ismered amivel összehasonlítod akkor lehet venni egy ilyen akadályt.

Elvben a nyelvvizsga ezen feladata az életet modellezi. Akad egy tárgyalópartner, aki egy üzleti megbeszélés előtt az ebéden a kötetlen beszélgetés alkalmával felhoz egy őt érdeklő témát, ha jól megy az angol neked, akkor tudsz vele beszélgetni, ha nem akkor mint házigazda vagy nem tudod feloldani a hangulatot, vagy tereled a témát ami nem tűnbik túl udvariasnak, stb. érdemben amikor szükség van rá akkor csúszik el az angoltudásod, ezért mondom azt, hogy kell ilyen jellegű vizsga, de az élethű helyzetben sem csak 1 téma van.

Megjegyzem, egy okos ember tud olyanról is órákat beszélni amihez nem ért.

Link a hozzászóláshoz
Nefi a helyedben én eltereltem volna cselesen a szót olyan témára amiről tudok beszélni és akkor már nyert ügyed van...CS is ezt csinálta a próba nyelvvizsgáján... 8)

ezt csináltam, csak kissé későn tereltem át a szót a Gyűrűk Urára... :roll:

No igen, az időt itt is be kell osztani, és az minden helyzetben nehéz. Játéknál is okozott gondot a hétvégén, de egy imserősömék koncertje kapcsán is ez volt a fő gond, nálad a nyelvvizsga ilyen, stb. soroljam? De utálom ilyenkor az órákat :D

Link a hozzászóláshoz
hát igen (tudom, hogy soha sem kezdünk ezzel mondatot, de nem értdekel) legközelebb sokkal jobba fog menni, április végén megyek majd megint

Miért forog az előadó össze vissza a projektorral vetített bemutató közben?

Mert háttal nem kezdünk mondatot, de időnként a vásznat is kell nézni.

(háttal a közönségnek...)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...