Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Líthas!

EH! Miket hallok! :evil: Darton nevében... I are angry now! Egyébként a fenti kis megnyilvánulásom után, ugyan ne hiányozzak már senkinek!!! És ha minden jól megy (illetve rosszul :twisted: ) és lesz TT, akkor úgy is ott foglak boldogítani titeket. :cry: Most letörtem mint a bili füle. Tényleg nem értem, hogy mi a fenéért hiányoznék, ugyanakkor kétségtelenül jól esik. Már mint hogy rendes tőletek. De! :twisted: Õ úgy is ott lesz, és viszi a barátnőjét is, úgy hogy én már nem is kellek oda!!! :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun: de nekem akkor is hiányozni fogsz :cry: TT-re meg majd én nem tudok menni,. mert a vizsgaidőszakunkat lehúzzák 4 hétre :evil: Tényleg szép volt a jó hosszú hozzászólásod, és nem unatkoztam amíg elolvastam 8)

Érettségizők: remélem jól sikerültek a mai magyarok és holnapra nagy kalappal mindanyiótoknak a matekra

pussz

Ui: végre befejeztem a labor házimat amit ma kell beadni, aki akar amőbázni, az írjon nekem és elküldöm a progit :)

Link a hozzászóláshoz

RQ:

szerintem azért vagy ilyen fáradt, azért nem tudsz most sem nekiülni tanulni, mert egész héten csokit ettél. A csoki nagyon jó hirtelen energiának (bár még jobb a szölöcukor), de ha folyamatosan azon élsz, előbb-utóbb lelassulsz és bepunnyadsz, romlik a teljesítményed.

Nem beszólok, csak mondom, hogy a sok csoki helyett ehetnél mondjuk főtt ételt, sok zöldséget, és gyümölcsöt, és mindjárt nem lennél olyan fáradt, valamint ha kicsit kimennél mozogni néha, egy órát, akkor is jobban bírnád.

Tapasztalatból mondom.

Link a hozzászóláshoz

ilyenkor már szerintem csak át kell nézni a dolgokat, nem is kell tanulni. amúgy meg az utóbbi 2-3 hétben tényleg meglehetősen keveset mozgunk, legalábbis én, és ebben igaza van Andoronnak, hogy mozogni kéne, meg soksok vitamint enni. a tanulás ilyenkor már nem ér semmit:) meditáljatok!:D

Link a hozzászóláshoz

nem csak attól lehet fáradt. Én is az vagyok, a héten 3 zhm lesz, plussz most 5kor adom le a programozás házimat...

a csoki mellesleg segít és nem leszel tőle álmos, jó modszer 4x-es adag c-vitamin reggel két-három óra tanulás közte óránként 10perc szünet és utána 1órás szünet, abban lehet bármit csinálni aludni is és tényleg nagyon sokat segít

szurkolok mindenkinek holnap

pusz

Link a hozzászóláshoz
nem csak attól lehet fáradt. Én is az vagyok, a héten 3 zhm lesz, plussz most 5kor adom le a programozás házimat...

a csoki mellesleg segít és nem leszel tőle álmos, jó modszer 4x-es adag c-vitamin reggel két-három óra tanulás közte óránként 10perc szünet és utána 1órás szünet, abban lehet bármit csinálni aludni is és tényleg nagyon sokat segít

szurkolok mindenkinek holnap

pusz

Nefi:

:arrow: Fáradt nem attól leszel, de éppen frissen sem tart. Sőt... kérdezd meg nyugodtan bármlyik orvost, ha nekem nem hiszel

:arrow: Tudtommal a csokiban sok c-vitamin nem leledzik, csak szémnhidrát (nagy tömegű), endorfin, amitől boldognak érzed magad egy darabig, és zsír.

Ha esetleg müzliszeletet eszel jó gyömülcsösen, na az kivétel lehet.

:arrow: Nincs semmi tápértéke. És nem attól leszel "rosszabbul" hogy csokit eszel, hanem hogy semmi mást nem eszel, nem kap semmi tápanyagot a tested. Szerintem nem nehéz belátni, hogy tápérték nélkül a test alulteljesít.

De!

Nem kötelező nekem hinni, én csak tanácsot adtam. Ugyanis tapasztalatból tudom, hogy így van. Én is nyakra főre zabáltam a csokit, mert az milyen jó, és romlott a teljesítményem. Minden téren.

Mindig fáradt voltam, nem volt kedvem semmihez, pláne nem tanulni. Erre még anyukámn is piszkált, hogy mozogjak. Mit nekem az... aztán egyszer télleg elkezdtem mozogni, és sokkal többet bírtam szellemileg is. A csokit pedig nem kívántam.

Hogy a csokitól nem leszel álmos, legalábbis attól, ami benne van, az biztos. CSak attól leszel az, amit a szervezeteddel művel...

De mondtam, én csak tanácsoltam a dolgot, éppenséggel jószándékkal, még csak fel sem hozva, hogy a csokit mellesleg hízlal, és most lehet hogy nem fáglátszani, de előbb-utóbb popsi növelő hatása van.

Szóval, nem mondtam, hogy fogadjatok nekem szót. Kinek mi jön be, én csak a tapasztalatot osztottam meg.

Link a hozzászóláshoz

hát a csoki,igen. ugye mki nyakra-főre eszi most így érettségi közben.igen, én is. jóó sokat. nem tudom, belőlem semmi extra jó hatást nem vált ki, csak jó érzés enni. sztem nem attól vok élénkebb vagy jobban teljesítő, sztem egyszerűen csak a jó erős KV ébresztett fel, amit dupla adagban ittam. :)

igen, rám jó hatással van a KV, nem álmosít, és csak a pozitívumait érzem ilyen téren... élénkség, éberség, pörgés etc...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

hát én a kávétól meghalok:) az utóbbi két alkalommak, amikor ittam, annyira elkezdett verni meg szúrni tőle a szívem, hogy kicsit megijedtem. szóval kávét nem iszom abszolút. inkább alszom, az tuti joo gyógyszer mindenre.:) és még egészséges is :!: :D:lol:

(/me hétalvó:))

Link a hozzászóláshoz

Ööööö....Nekem napi 4-5 az átlag...Multkor osztálytársnőm teljesen kiakadt hogy 17 évesen én napi 4 KVt iszok meg reggel. Énmegmondtam neki hogy próbálja ki milyen amikor 3-4 hétig folyamatába hajnali 3kor tud elaludni, aztán reggel fél 7kor meg már ébresztő van és órán muszály figyelnie mert nem akar bukni semmiből. Erre nagyon hülyén rámnézett és mondta tovább hogy én tiszta hülye vagyok hogy napi 4KVt megiszok...Lehet hogy nem egésséges dehát evvan, így jártam. Valamiben meg kell halni! :)

Link a hozzászóláshoz

Gem: rossz duma ez a "valamiben meg kell halni" szöveg. :)

Gondolom aki ilyet mond, annak mindegy, hogy a hátralévő napjait milyen egészségi állapotban éli le. Ugyanis nem az a gáz a kávéval, hogy halálos. :) Hanem hogy a szervezetedre mesterséges felpörgéssel hat, utána meg lepunnyaszt. Más mellékhatásai is vannak, a lényeg, hogy nem egészséges. Szóval oké, valamiben meg kell halni, de nem mindegy, hogy egészségesen és boldogan éled le napjaid a halálig, vagy pedig egyre rosszabbodó, szenvedő állapottal. :) Ez most kicsit drasztikus leírás volt, általánosítottam, ez nem csak a kávéra vonatkozik, hanem a dohányzásra, drogra, mindenre amire érthető. :)

Link a hozzászóláshoz

Bocs emberek, hogy megszakítom a gondolatmeneteteket, de szeretnék itt válaszolni a Valóság igazságában elkezdett témára:

Andoron: köszi, hogy válaszoltál. Nos ami azt illeti, már azzal is tisztában vagyok, hogy az adott tünet csak az elmém kreálmánya, de mikor fizikailag tapasztalom magamon, akkor ezt igen nehéz elhinni. A pszichomókusom rengeteget segít, ő is nagyon hasonló dolgokat mond ám. :) Azt is mondta, hogy szerinte ez nem olyan súlyos, hogy gyógyszerrel kelljen kezelni, de ez az eshetőség nekem sem tetszik különösebben. Ha segítenének is az antidepresszánsok, függőséget okozhatnak, amihez nagyon nincs kedvem. Legtöbször a Tokimune féle technikát követem: nincs jövő, nincs múlt, nincs én. Csak a feladatra és a jelen pillanatra koncentrálok. Egyelőre igen kevésszer sikerül, de egyre jobban megy, úgy látom.

Link a hozzászóláshoz

RQ: lehet hogy így van, nem ismerlek eléggé, hogy megítéljem.

(válasz a Valóság igazsága topikra)

Madovick: én magamtól lettem túl. Nekem adtak antidepresszánst, mert kezdett súlyos lenni a dolog (ugye a pánikbetegségnek 12 tünete van, amiből ha 3-at produkál valaki már beteg...én 8-at vagy 9-et produkáltam)

Szóval volt gyógyszer, de mint mindig, ennek is elolvastam a tájékoztatóját, és úgy döntöttem, nem veszem be. Jól döntöttem. Nem volt kevés idő, de sok mindenki segített, főleg anyukám, és a családom, de sokan mások is, pl TAO is. Szóval én már szinte teljesen meggyógyultam, és ez alapján fejlesztettem ki az 'öngyógyító rendszert'. Ugyanis ha rossz felé működik ez a bemesélés, akkor jó felé is. Erre is TAO ébresztett rá, szóval örök hála neki :)

Link a hozzászóláshoz
A pszichomókusom rengeteget segít, ő is nagyon hasonló dolgokat mond ám.

Mikor én utoljára agyturkásznál jártam kaptam egy tapírt hogy tudata tiszta elméje ép, meg megállapította a doki hogy gyakorlatilag tök fölöslegesen jártam el hozzá, mert nekem tulajdonképpen nincs semmi bajom, csak a világnézetem és az értékrendem annyira eltér a megszokottól, hogy először ő is azt hitte valami bajom van. Ennyit a modern orvostudományról...

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ilyen betegségekből egyedül nem lehet kikerülni,meggyógyulni, és rengeteget segit, ha melletted állnak. Nem sokan, de akik ugy igazán szeretnek és segitenek, érzed hogy nem hiábavaló, és tényleg ők is akrják hogy kigyógyulj a betegségből... persze elsősorban magadért kell csinálnod... mindig kell egy cél, vagy rövidebb tábbra, aztán jöhet a távolabbi.. alaposabb kisebb lépések jobb és hosszantartóbb eredményre vezetnek...

A gyógyszerek meg szerintem sem segítenek. Engem arra emlékeztetett, hogy "drogos vagy piás vagyok"... ez lehet durván vagy hülyén hangzik, nem tudom, de hasonló mellékhatásai vannak, meg most így nem is tudom áshoz hasonlitani... Amíg beveszel egy nyugibogyót, antidepresszánst addig jó (azt hiszed), bedőlsz az ágyba kómásan, alszol, aztán amikor felkelsz, megintcsak szembe kell nézni a problémával, amit meg kell oldanod, túl kell lépned rajta, és ezen bizony holmi szintetikus dilibogyó nem fog segíteni hosszú távon... szedheted agyba-főbe, de egyszer úgyis anélkül, természetes úton kell hogy rendbe jöjj... ez pedig csak gátol, és te pedig húzod-halasztod, nehezíted a valódi gyógyulásnak az útjára lépés idejét... :roll:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

:cry: Megint meghalt a lemezem, úgy hogy val.szeg csak pénteken tudom feltenni a legutóbbi hsz-eim, a kérdés, hogy akkor még aktuálisak lesznek e. Egyébként meg engem teljessen felháborít az, amit az érettségi körül csinálnak. Szerintem nagy kiszúrás ez mindenkivel. Lehet hogy rosszul emlékszem, de az "új" rendszerű érettségi előtt nem voltak ilyen botrányok. Leszámítva, mikor az egyik iskolába egy héttel előbb vették elő az érettségi feladatokat, és ott újra kellett iratni. És ne féljetek, ha nekem meg lett, akkor nektek is meg lesz! :wink: A szerencse viszont tényleg nagyon kell. Én most meg is kímélnélek benneteket a tapasztalataimtól.

Gem: :evil: :evil: :evil: (ezért még számolunk!!!)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

RQ: közben elolvastam a leveled. Ha azt mondom, hogy "Azt mondasz, amit akarsz." az nem azért van, mert nem érdekel, hanem mert tiszteletben tartom a véleményed. De, tudod... EH! Mindenesetre ha itt is felvetődne a téma, szerintem ugyan csak megosztódna a társaság. Azért majd megpróbállak kiengesztelni valahogy, mert közben...

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...