Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Nefadar lehet, hogy csak egy szimpla testen kívüli élményről vagyon szav, csak még nem jöttél rá, hogy ilyet is tudsz... ;) :twisted:

igen, lehetséges, hogy apuci öröksége (ha olvason puszillak), ja és várom már a kistesómat :twisted: Nem tudom, de igen para jelenség, és olyanokra úgyis fogkékony vagyok

pussz,

Link a hozzászóláshoz

TAO írta:

"Üdv!

Egy hozzászólás törölve.

Párszor már el lett mondva, de úgy látszik szükség van arra, hogy még egyszer megtegyem.

A Bemutatkozás topic arra való, hogy bemutatkozzanak az emberek. Ide csak bemutatkozás jellegű hozzászólások kerülhetnek.

Itt nincsen vitázás, beszélgetés, még csak nem is üdvözöljük a másikat. (Ez utóbbit meg lehet tenni pl Dumateremben)

A fórumozás alapvető feltétele, hogy ismerjük a szabályait, és tudjuk, hogyan kell fórumozni...

TAO"

sorry, többet nem fordul elő, néha szem elől tévesztem topic-címet, odafigyelek rá majd!

egész jó kis bekezdést írtál

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

"Sokan jelentkeztek a rendőrségnél, akik szemtanúi voltak május 8-án annak, hogy egy 15 éves fiút karddal szúrtak le egy buszon, érdemi információval azonban kevesen szolgáltak. A rendőrség egyelőre azt ellenőrzi, hogy azon a napon milyen katonai csoportosulásnak vagy szerepjátékos társaságnak volt összejövetele."

Na srácok erről ki mit tud? Én csak ma tudtam meg hogy ilyen történt. Szerintem azért a szerepjátékos társadalomnak valahogy meg kéne védinei magát, mert azért mi nem ilyenek vagyunk. Ha most ezt annyiban hagyjuk, és kiderül hogy a srác aki leszúrta szerencsétlen gyereket tényleg szerepjátékos volt, akkor ezután a szerepjátékosokat kollektíven elborult, agyatlan, agresszív embereknek fogják tartani. Az a bja, hogy nagyon kevés olyan ember van aki nem szerepjátékozik, és mégis tudja hogy mi az. Mi a véleményetek?

Link a hozzászóláshoz
"Sokan jelentkeztek a rendőrségnél, akik szemtanúi voltak május 8-án annak, hogy egy 15 éves fiút karddal szúrtak le egy buszon, érdemi információval azonban kevesen szolgáltak. A rendőrség egyelőre azt ellenőrzi, hogy azon a napon milyen katonai csoportosulásnak vagy szerepjátékos társaságnak volt összejövetele."

Na srácok erről ki mit tud? Én csak ma tudtam meg hogy ilyen történt. Szerintem azért a szerepjátékos társadalomnak valahogy meg kéne védinei magát, mert azért mi nem ilyenek vagyunk. Ha most ezt annyiban hagyjuk, és kiderül hogy a srác aki leszúrta szerencsétlen gyereket tényleg szerepjátékos volt, akkor ezután a szerepjátékosokat kollektíven elborult, agyatlan, agresszív embereknek fogják tartani. Az a bja, hogy nagyon kevés olyan ember van aki nem szerepjátékozik, és mégis tudja hogy mi az. Mi a véleményetek?

Én nem sokat hallottam az ügyről, csak hallottam, nomeg most olvasom, amit írtál, s idéztél. Azt nem is tudtam, hogy szerepjátékosi köröket is céloznak ezzel az egésszel. Na szép...

Hát, nem tudom, hogy lehetne ez ellen megvédeni magunkat?? :roll:

De ha kiderül, hogy szerepjátékos személy volt, akkor tényleg még sötétebb elmebajos embereknek fognak tartani minket!... :roll:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én halmozottan is hátrányos helyzetű vagyok ilyen szempontból, tekintve, hogy szerepjáték mellett Iaido-zok és Live-ozok is. Kedden edzésen fölvetődött a téma, és elég erős indulatok szabadultak el. Egy ilyen FÉREG helyett minket vetnek meg az emberek, holott olyan elveket követünk, vallunk magukénak, ami ezzel összeegyezhetetlen! Ha egy rendőr meglát a karddal, megállít, és csak kreál egy indokot, h elvehesse, ill. bevigyen engem! Az egész egyszerűen szar. A hivatalos közegnek fogalma sincs arról, mit és hogyan keressen, ehelyett próbálnak bűnbakot keríteni! A szerepjáték eddig is rossz hírén ez csak még többet ront. A magyar nép ráadásul birka. 80%mindent elhisz, amit a sajtó leír. Az emberek többsége alapból úgy áll hozzá a szerepjátékhoz, hogy "okkultista". És még jó, ha a műveltebbje fogalmaz így. Most még hozzá fogják csapni, hogy emberölésre buzdít...Nagyon nincs ez rendjén, és nemcsak ezen a téren!

Link a hozzászóláshoz

Nos, szerintem is elég elítélendő dolog a buszon kardot használni, de ahogy eddig olvastam a dologról, sehol sem hozták kapcsolatba az esetet a szerepjátékkal, és szerintem elég durva általánosítás lenne akárkit leszerepjátékosozni csak azért mert éppenséggel kard volt nála. Nem hiszem, hogy olyan nagy ügyet csinálnának a dologból az RPG rovására, ha kiderülne, hogy valóban szerepjátszik a tettes, mint mondjuk Amerikában a BADD idején, ahol minden bűncselekményt automatikusan a szerepjáték számlájára írtak, ahol vagy az áldozat vagy az elkövető valaha is fogott a kezében D&D könyvet.

Link a hozzászóláshoz

Naggyából egyet is értek öccs!

Valahogy olyanok az emberek, hogy nem hajlanak a megismerés felé. Elvannak a maguk kis primitív látókörükkel, és sodródnak a sok hülyeséggel...

Talán úgy érzem, mostanában azért nem annyian hisznek a sajtónak, mint régen, de nem mondok %-ot. Annyi túlzást, bakit, 'túlszinezést' ejtett meg, hogy azért arra már sokan azt mondták, hogy na azért ez mégsem ígyvan... :roll:

A szerepjátékosokkal viszont úgy érzem nem így van, mert nehezebb megismerni ha nincs abban a körben, miért, hogyan is ismerné meg?... szal elvan a silány kis véleményével, amit a többség alkotott meg neki... Mi meg áldozatául esünk eme véleményeknek... :roll: :evil:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

nem szerepjátékos személyek voltak és még csak nem is liveozok, megnyugodhattok. és nem kell aggódni nem is akarták a szerepjátékosokra rákenni az egészet, mert mint gondolom nem tudjátok, van vagy hat híres hagyományőrző alapítvány és ránkkenik az egyikre jogosan ismi fogjuk megszívni, mert uyebár én vívok és mi is kardokkal rohangászunk, főleg kint a városligetben pénteken és szombaton...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Eddig még én sem hallottam arról, hogy szerepjátékosokat is ellenőriznének, csak bizonyos katonai fun clubbokat emlegettek.

Az elmondások alapján elég érdekesen festhettek ezek az "emberek": 2. VH-s katonai sisak, bajonett, kard és fából faragott pajzs. Mint valami csináld magad mozgalom. Lehet, hogy nem is tagjai semilyen egyesületnek akkor meg kereshetik őket :? .

Épp mostanában mondta az egyik kolis lány , hogy nincs nagy baja a szerepjátékkal, csak vannak olyan ismerősei akik teljesen benne élnek, csak ezen jár az agyuk és teljesen elvesztették a realitásérzéküket. Hiába mondtam, hogy a többség nem ilyen, neki rosszak a tapasztalatai. Az a baj, hogy sokan hasonlóan gondolkodnak, tapasztalatok nélkül is, és ezek elhiszik, hogy annyira elborulhat az agyunk, hogy ilyeneket csináljunk. Elég szomorú :evil: .

Link a hozzászóláshoz

Elkapták a tettest? Még nem is hallottam. Most a napokban? Valahol utánakeresek, mert érdekel. Akkor tehát semmi köze az RPG-hez? Micsoda szerencse. Szerencse? Azért mégiscsak leszúrt valakit a buszon. Egyáltalán mi vihet rá egy embert egy ilyen cselekedetre az alkoholon és az egyéb tudatmódosító szereken kívül?

Link a hozzászóláshoz

Nos, utánanéztem. Úgy tűnik a támadónak tényleg nincs köze sem a szerepjátékosokhoz, sem a hungaristákhoz. Rasszista indíttatású nem lehetett, hiszen - mint arra Nefadar rávilágott - a támadó és az áldozat is roma. Ahogy leszűrtem, kicsit felfújták ezt a dolgot. Történnek durvább dolgok is a világban.

Link a hozzászóláshoz

Nos, szerintem érdemes lenne egy olyan találkozót, avagy valami előadást szervezni, ahol a szerepjáték bemutatkozhatna a "laikusoknak" is, hogy ne féljenek és ne ítéljenek el mindent, amiről nem tudnak. Ugyanis az emberek félnek attól, amit nem ismernek... de ha megismertetnénk őket vele, ha elmondanánk mi ez, bemutatnánk, hogy mennyi kreativitás van benne, akkor talán elérnénk valamit.

Csak ötlet.

UI: RQ kérlek a szidalmazásokkal és a válogatott "titulusokkal" (lásd "gárgyult állatok", "h*lyék") még a Dumatermet SE szemeteld tele. Pláne, hogy egy soros volt majd mindegyik.

Link a hozzászóláshoz

Ez a levél ment nálunk a maretemporis levlistán

Amúgy arra mondtam, hogy nem a szerepjátékosokra fogják kenni, mert a leírások alapján 90% volt, hogy a Matthias Rex hagyományőrző alapítvány tagjai voltak, de szerencsére nem...

"Hali!

Én kifejezetten pozitív változásnak érzem a fejleményeket, mert a nagy

liberálisok már nem kötehetik össze a hagyományőrzést a rasszizmussal.

Ami pedig a köznépet illeti a "hagyományörző, szerepjátékos" jelzőkre

fel sem fognak figyelni, mert ott van mellette a "roma" jelző is.

Úgyhogy néhány hét múlva már max arra emlékeznek, hogy egy cigány

leszúrt egy másikat, ennek pedig már nem lesz akkora hírértéke.

> Nem azért, csak engem aggaszt a "hagyományörző, szerepjátékos"

> kifejezések használata együtt és túl gyakran... Én nem tudok

> fellevelezni a szövetséges vagy bármilyen levlistára, de kérjük azt,

> hogy határolódjanak el ettől! Szerintetek nem jó ötlet?

> >

> > Hiába volt odaírva, hogy "nem bejegyzett", az átlagembernek ez a

> kifejezés fel se tűnik... hiába mondogatja a rendőrség, hogy a

> hagyományörző és szerepjátékos csoportok a társadalomra rtalmatlanok,

> ez még nem fogja meggyőzni a tömegeket...> > >

> > Jobban örültem volna, ha mégis maradunk a fasisztás verziónál, bár

> be kell valljam, ez most olyan életszagú lett... nem pozitívan értve,

> de tényleg.

> >

> > Andi

> >

> > -----Original Message-----

> > From: Takacs Peter [mailto:psycho@k2.jozsef.kando.hu]

> > Sent: Friday, May 20, 2005 4:22 PM

> > To: BALOGH Andrea

> > Cc: Wenczel Dóra; Bánki Hajnal; BakonyiPeter; Gyor Gizella; Sáry B.

> Gergely; metan; Cornelius

> > Subject: Re: RE: Romának vallja magát a roma tinédzser támadója

> >

> > jaja mondjatok ti is hogy romak vagytok !!! :)

> >

> >

> >

> > On Fri, 20 May 2005, BALOGH Andrea wrote:

> >

> > > Most kellene elhatárolódni, amíg nem késő. Elhangzott a arázsszó,

> mindjárt kijön a szellem a palackból :-(((

> > > Andi

> > >

> > > -----Original Message-----

> > > From: Wenczel Dóra [mailto:WENCZELD@t-mobile.hu]

> > > Sent: Friday, May 20, 2005 4:02 PM

> > > To: BALOGH Andrea; Bánki Hajnal; BakonyiPeter; Győr Gizella; Sáry

> B. Gergely; metan; Cornelius; Takacs Peter

> > > Subject: Romának vallja magát a roma tinédzser támadója

> > >

> > > Romának vallja magát a roma tinédzser támadója

> > > * Index

>

mailto:ugyelet@mail.index.hu?subject=/politika/bulvar/0520kard/&cc=cikkszerzonek@m

ail.index.hu>

>

> > > 2005. május 20., péntek 12:20

> > > Romának vallotta magát a rendőrségnek az a fiatalember, akit zzal

> gyanúsítanak, hogy két héttel ezelőtt karddal megszúrt egy roma iút a

> 21-es buszon Budapesten. A 17 éves Mortimer elimerte a tettet, és

> vallomásában azt állította, szóváltásba keveredtek, ezért szúrta le

> Patai Józsefet. A feltételezett tettes egy "hagyományőrző,

> szerepjátékos" csoport tagja volt; ezek a csoportosulások a rendőrség

> szerint nem veszélyesek a társadalomra.

> > > Romának vallotta meg az a fiatalember, akit pénteken fogott el a

> rendőrség, és akit azzal gyanúsítanak, hogy egy hatfős - a rendőrség

> szerint "hagyományőrző, szerepjátékos" csoport tagjaként - május 8-án

> karddal életveszélyesen megsebesített egy 15 éves roma fiút a II.

> kerületi Várfok utcában, a 21-es buszon, hangzott el a rendőrség

> budapesti sajtótájékoztatóján pénteken.

> > > Patai József támadója egy Mortimer (monogramja G. M.) becenévre

> hallgató törökbálinti fiatalember, aki állítása szerint azért szúrta

> le a roma tinédzsert, mert szóváltásba keveredtek, közölte pénteken

> Tóth Gábor rendőr ezredes, bűnügyi főkapitány-helyettes. A rendőrség

> csoport egy másik, 21 éves, jelenleg munkanélküli tagját is őrizetbe>

vette, akit D. Robin Attilaként neveztek meg.

> > > A hagyományőrző csoport rendszeresen kijárt a Normafához

> gyakorolni, május 8-án is így történt, de csak Mortimernél volt éles

> fegyver, a többieknél fakard és fapajzs volt.

> > > "Ettől kellene félned"

> > > D. Robin Attila vallomásában azt állította, a háromfős roma

> társaság már a buszmegállóban "irritálóan" figyelte őket, és egy-két

> megjegyzésüket ki lehetett hallani beszélgetésükből. "Nyakon szúrlak,

> te kis mitugrász!" - mondta egyikük többek között Mortimer vallomása

> szerint.

> > > Miután felszálltak a 21-es buszra, a hatfős társaság egyik tagja

> azt kérdezte a romáktól, hogy "mit néznek", amire egy számmal

> feleltek, annyit válaszoltak csupán, hogy "25". Erre Mortimer ardjára

> mutatva D. Robin Attila azt mondta: "Ettől kellene félned!" Akét

> őrizetes vallomása szerint Patai József erre visszakérdezett: "Miért,

> mit csinálsz, leszúrsz?" Mortimer erre szúrt.

> > > Nem volt korai tüntetni

> > > Nem volt elhamarkodott a vasárnapi, rasszizmus elleni tüntetés -

> vélekedett Horváth Aladár, a Roma Polgárjogi Alapítvány vezetője az

> Index kérdésére. Horváth szerint a gyanúsított valós vagy állítólagos

> származása nem cáfolja, hogy rasszista alapon támadták meg a 15 éves

> fiút. Elképzelhető, hogy származása ellenére valaki még inkább meg

> akar felelni a "mélymagyar" elvárásoknak. Horváth felhívta a igyelmet

> arra is, hogy a tüntetésen ő is elsősorban az utcai erőszak ellen

> emelte fel a szavát, és ebbe beletartoznak a származási alapon

> elkövetett bűntettek is. A gyanúsítottak azt mondták, hogy a szúrás

> után a Hajógyári szigeten rejtették el a kardot. Később a kardot

> Mortimer rokona, G. László elvitte, és máshol rejtette el, az ő

> esetében a bűnpártolás gyanúját vizsgálja a rendőrség. A

> gyanúsítottak azt vallották, a támadás után néhány nappal már nagyon

> megijedtek.

> > > A pénzdíj emelése segített?

> > > Gergényi Péter rendőrfőkapitány csütörtökön félmillióról gymillió

> forintra emelte a nyomravezető jutalmát, ezért lehetett a rendőség

> szerint, hogy még aznap jelentkezett valaki, aki egy be nem jegyzett,

> hagyományőrző, szerepjátékokat játszó csoportra hívta fel a rendőrök

> figyelmét. Az illető a jövő héten megkapja a pénzt, mondta Tóth Gábor

> ezredes, hozzátéve, hogy a korábbi lakossági bejelentések

> megalapozatlannak bizonyultak.

> > > A rendőrök látóterébe először D. Robin Attila került, aki két és

> fél éve még egy bejegyzett, a rendőrség által ellenőrzött

> hagyományőrző csoport tagja volt, onnan azonban kirúgták, mert nem

fizette a tagdíjat. A 21 éves gyanúsított gyakran járt egy uhaboltba,

> ahol megismerkedett egy személlyel, akivel később a mostani, nem

> bejegyzett csoportot alapították. A csoport először a törökbálinti

> focipályán tartotta gyakorlatait fa fegyverekkel és katonai ruhákban,

> később szoktak át a budai hegyekbe, mondta a pénteken, hajnali 1

> órakor előállított gyanúsított. Az ő vallomása alapján juottak el

> Mortimerhez, akit péntek hajnalban, törökbálinti lakásán állítottak

> elő. Kihallgatása jelenleg is tart.

> > > A rendőrség szerint az övékéhez hasonló szerepjátékos csoportok a

> társadalomra nem veszélyes szervezetek". A 21-es buszon szurkáló fiú

> társainál egyénenként vizsgálják a bűnpártolás gyanúját, közölte Tóth

> ezredes.

> > > Nem beszélnek rasszista indítékról

> > > A rendőrség továbbra is fenntartja álláspontját, mely szerint a

> nyomozás során semmi jel nem utalt arra, hogy a szúrásnak rasszista

> indítékaik voltak. A gyanúsított romának vallotta magát, közölte a

> rendőrség, de nem kívánták ezt sem megerősíteni, sem cáfolni, ondván,

> soha nem vizsgálják egy gyanúsított bőrszínét vagy vallási

> hovatartozását.

> > > A támadás óta eltelt 12 napban a rendőrök 86 személyt hallgattak

> ki, 40 bejelentést vizsgáltak meg, házkutatásokat tartottak és 30

> gyanús szervezettel felvették a kapcsolatot, ezeknek összesen 800

> tagját ellenőrizték.

> > > Antirasszista demonstráció

> > > A megszúrt Patai József csütörtökön hagyhatta el a kórházat,

> miután a támadás után napokig életveszélyes állapotban volt, a támadó

> katonai kardja több létfontosságú szervén keresztülment.

> > > A fiú megtámadása után vasárnap a rasszista erőszak ellen

> tartottak demonstrációt civil szervezetek. "

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pár dolog:

1. Ezt a rasszizmus dolgot eléggé felfújták. Nem részletezem, miért. Igen sok negatív tapasztalatom van.

2. Nektek is feltűnt, hogy hányszor szerepel a "hagyományőrző, szerepjátékos csoport" kifejezés?

3. Ha a tettest elítélik, és egyszer kiszabadul, imádkozzon, hogy ne találkozzon IGAZI hagyományőrző egyesületek tagjaival!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Utólag én is bele"ugat"nék ebbe a témába. Én a hiradóban hallottam a hírt és nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Aztán volt egy kis beszélgetés a klubba. Egy srác mondta, hogy ez eléggé rossz fényt vet az olyan csoportokra, akik középkori vagy hasonló harművészettel foglalkoznak. Itt nem elsősorban a szerepjátékra gondoltam.

Pred: a magyarok min. 95%-a birka, de ez mellékes. Ami meg a hatóságokat illeti, nem csak faji előítélete van a magyarnak!!! Pl. minket is simán hülyének néz akárki. Engem is lemeszelnek a zsernyákok, ha egyedül mászkálok, pedíg én nem is hordok fegyvert. És még csak igazi rocker sem vagyok. De mivel sötét vagyok, akár a kráni éjszaka, ezért rám is ferde szemmel néznek. Ez is előítélet. Pl. azt is hallottam, hogy ezek után lehet hogy szigorítani fogják a kézi szúró/vágó fegyverekre vonatkozó rendeleteket. És ráadásul kiderült, hogy az elkövető szintén roma volt és semmi köze nem volt hozzánk, szerepjátékosokhoz. "Egyszerű" nézeteltérés volt.

Madovick: na igen, amerikába azért más a helyzet. De sajnos kis hazánkban is csak kevéssé jobb a helyzet. Az emberek elenyésző hányada tudja csak, hogy mi is az a szerepjáték, és könnyebb arra fogni amit nem ismerünk, mint bevallani az esetleges hibákat.

RQ: szerintem a nép nagy része még mindíg médiafüggő. Ezt én a környezetem reakcióiból vontam le. Ami meg a szerepjátékos dolgot illeti: sokkal egyszerűbb elfogadni a többség véleményét, mint megismerni valamit. Sajnos az ember lusta, és szeret ítélkezni, még akkor is, ha nincs tisztába a részletekkel.

Táltos: szerintem azok az emberek, akiket említettél, előbb-utóbb szerepjáték nélkül is eljutottak volna arra a szintre. Sajnos itt nincs mit tenni. Illetve van. Ahol csak lehetőségünk adódik, meg kell mutatnunk az embereknek, hogy a szerepjáték nem arról szól, amit a média mutat nekik. Persze könnyebb az előítélethez ragaszkodni, mint megváltoztatni egy helytelen véleményt. Egyébként meg minden ember más. Én is olyan vagyok, amilyen embertípust leírtál (benne élnek, elvesztették a realitásérzéküket) de még sem megyek végig a város utcáin egy szál karddal és kaszabolom le az embereket. Még akkor se, ha esetleg a szívem szerint megtenném.

Gem: remélem kielégítőek voltak a válaszok.

Vágtató: Van egy tippem. Ha sokan játszanak, akkor az ember inkább arra megy, hogy megutassa, hogy ő milyen kemény játékos. Ezt mindenki máshogy éli ki. Gyakással, poénkodással, stb. De vannak olyan emberek is, akik eleve hajlamossak kissé komolytalanul venni dolgokat. A túl nagy party egyébként sem jó megoldás szerintem. De a többség azért komolyan áll hozzá, és jól lehet velük játszani. Ne haragudj, de szerintem a ti korotokban négy-öt embernél nem kell több egy csapatba. Ez nem sértés akart lenni!

Darun

Link a hozzászóláshoz
RQ: szerintem a nép nagy része még mindíg médiafüggő. Ezt én a környezetem reakcióiból vontam le. Ami meg a szerepjátékos dolgot illeti: sokkal egyszerűbb elfogadni a többség véleményét, mint megismerni valamit. Sajnos az ember lusta, és szeret ítélkezni, még akkor is, ha nincs tisztába a részletekkel.

igen a nép nagy része médiafüggő, de ettől függetlenül már sokan látják,. hogy a média 'felturbózza' a dolgokat, sokszor kamuzik. Dehát.. a magyar ember olyan, hogy szereti nézni, hallgatni, olvasni a kamut, mert az ugye izgalmasabb lehet, mint a valóság... mégha tudja is, hogy az nem igaz...

Igen, az ember szeret ítélkezni a többség véleménye alapján, és lusta saját véleményt alkotni a megismerés után, etc. tökéletesen egyetértek...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Most nem arról van szó, hogy a magyar ember a nagy médiafanatikus, aki minden szart elhisz, hanem a hü*ye ember az, aki bevesz akármit, és mint mindenhol Magyarországon is élnek hü*ye emberek... Sajnos...

Egyébként már éppen eleget hallottam, hogy "fúj, szerepjáték!" meg hogy "hü*ye szerepjáték! nyomorékság!" és egy gramm kedvem sincs ahhoz, hogy az olyan emberek, akik nem tudnak a szerepjátékokról, sem a szerepjátékos társadalomról semmit még jobban leugassanak/lenézzenek!

Ez az egész pont jól jött... Szerintem ezt az embert (?) semmiképp nem szerepjátékosok csoportjába kell tenni, hanem az elmebeteg bűnöző állatok csoportjába! Mindenesetre az is épp elég állat aki "ez" miatt megítél minket... Najó, mára ennyit erről!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...