Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ne kérj elnézést Kamykaze!

Ugyanis teljesen igazad van :)

Teljesen morch lettem, amikor ezt olvastam itt, mikor ott meg csak én irogatok bőszen, hogy ép mit olvastam el, és próbálom csinálni a kedvet mindenkinek :) Más dolog, hogy lehet ezeket már olvastátok, amikkel én kezdtem :wink:

De erre a más dologra meg az a válaszom, hogy ti is feltkelthetitek az én kedvemet a ti kedvenceitekre :lol:

Na persze nem úgy, hogy: tök jó, olvasd el. :lol::lol:

Na, akkor itt is kampányoltam :roll: :wink: :lol: 8)

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem Mindenkinek!

A kedvenc magus könyv cuccosnak van külön topicja, mint az írták már páran előttem.

Tehát ide duma dolgokat kell(ene) írni, aminek nem kell vagy nincsen topicja :)

pl: akár hiszitek-akár nem; egyre jobban ugytűnik, h lesz saját gépem lent Szegeden is :):lol:

Tovább megpróbálkozom azzal, h komolyabb életet vigyek a fórumba, tehát szeretnék jóval többet irogatni és szeretném, h ezzel nem csak 10egynéhányan (húzós becslés :D) lennénk így hanem h minél többen minél több témában és topicban írnánk és alkotnánk.

Üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Felon: nos igen! Bár én nem igazán tudom hogy lehetne felkelteni az érdeklődésedet egy regény iránt. Elmondom, mire gondoltam. Ha a történetből mondok el valamit, az valószínüleg feltételez egy kis előtanulmányt, másrészt meg lelőhetem a poént. Ha viszont az irodalmi oldalát dícsérem, az meg szubjektív vélemény, amit én magam alkottam a műről, másik ember mondhatja az ellenkezőjét.

Winya: ne vedd sértésnek, de a Gorduin tipikussan az, amit nem mesélne senki élő embernek. Meg persze még nekem se. Mindenki tudja Gorduinról hogy ő a KM kedvenc, über-brutál-táp karaktere, akit nem lehet megölni, aki mindíg mindent tud. Ha a regény történelmi hátterére gondolsz, akkor egy kicsit jobb, de ezek mind olyan kalandok, hogy szerintem igen csak tapasztalt KM-t igényelnek!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ahoj!

Született egy sokak szerint fantasztikus ötletem. Nos... Arról lenne szó, hogy a tavaszi szünetben a Pilisben csinálhatnának egy 3 napos live-ot, amikor napokon át a hegyekben civilizáció nélkül úgy kell élni mint a karaktereink. Lehet, hogy csak egy csapat indulna, de, ha sokakat érdekelne, akkor indítanánk több csapatot, és egymás ellen lehetne versenyezni, valamint lenne valami modulszerűség, vagy inkább vezérfonál, lennének feladatok, ellenőrzőpontok, stb...max 1x lehetne 1 nap telefonálni anyucinak, hogy még él a picike. Szóval ilyenek...

Azért írom most ezt, hogy lássam mekkora érdeklődés lenne iránta, és ha van bőven, akkor rendesen megszervezném, hogy minél élvezetesebb és valósághűbb legyen, szóval írjatok fórumba, vagy üzenjetek pszi-ben.

És javaslatokat, ötleteket is várnék!

A'frad

Link a hozzászóláshoz

A'frad: az 5let jó, csak vannak vele problémák. Először is ezt nem oylan egyszerű leszervezni sajnos.

1:Az első lépés mindnképpen az egyeztetés a helyi hatóságokkal, esetleges engedélyekmegszerzése.

2:Alapos terepszemle mindenféle szervezés előtt, ugyanis ki kell jelölni a táborhelyeket és ajátékteret, amit a játékosokban egyértelműen tudatosítani, ez térképpel megoldható.

3:Kell írnod egy szabályrenszert, vagy egymár meglévőt kell a szerzők engedélyével kersned és használnod.(A kalandozok.hu live szabályrendszerét nyugodtan használhatod, annak jó részét én írtam ughogy nyugodt szívvel ruházom rád a jogokat :) )

4:

Link a hozzászóláshoz

Már minden meg lett tervezve, csak jelentkezők kellenek.

Igaz az útvonal csak tavasszal lesz pontosan megtervezve, és kb 3x lesz végigjárva.

Igazán örülök, hogy segítessz! Köszi!

A modul alapötlete már megvan, és megvannak a "figyelők" is. szóval már csak az útvonalat kell megtervezni, a Live eredeti szabályán kívüli szabályokat leírni (gondolok itt arra, hogy pl kistévét, gps-t nem lehet hozni, és olyan varázstárgyakat sem mint az elemlámpa, vagy öngyújtó), a térképet megrajzolni, a terepet bejárni, kellékeket beszerezni, adminisztráció, és asszem ennyi.

Ha gondolod majd részletesen is elmesélem a terveket.

Szóval várom az érdeklődőket, ötleteket, segítőket, NJK-kat.

A'frad

Link a hozzászóláshoz

Ez a Live dolog tényleg jó ötlet, ... sőt annál is jobb. már régen ki szerettem volna próbálni valami hasonló dolgot.

Gem-nek viszont igaza van abban, hogy nem kis feladat, és elég sok körülménytől függ a dolog.

Kívánom, hogy sikerüljön megszervezni, + jó lenne majd még néhányszor hallani róla a jövőben. :)

Link a hozzászóláshoz

Hallani mindenképpen fogtok róla, ugyanis, ha lesz valami fejlemény akkor írok.

Tudom, hogy nagy munka, de már jó páran jelentkeztek, hogy segítenek, és minden meg van tervezve.

Végig a hegyekben leszünk, egy falut sem fog érinteni a Live, úgyhogy egy Béla bácsi, meg egy Mariska sem fog megijedni tőlünk, és nem fogják hívni a sintért sem. Tehát mindenképpen szólni fogunk a helyi hatóságoknak.

5 fős csapattok lesznek, de a jelentkezők száma módosíthatja. Minden egyes csapatban lesz egy "figyelő", aki figyeli, hogy minden a szabályok szerint megy e, levezeti az esetlegek küzdelmeket, és nála lesznek bizonyos - a Jk-k számára tiltott- dolgok. Pl: hivatalos térkép, stb...

Ha lesz időm összeírom a feltételeket, szabályokat, de persze nem lesz túl sok, nem akarok korlátok közé szorítani senkit.

Továbbra is várom az ötleteket, és véleményeket!

A'frad

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ötlet szép és jó, no meg megvalósítható, csak az a gond hogy még életemben nem is láttam olyan embert aki LIVE-olt volna a játékot meg főként. :shock: De a dolog nagyon érdekel és szívesen jelentkezek egy csapatba vagy akár megfigyelőként vagy ilyesmi! Soha nem csináltam még csak itt hallottam róla és ki szeretném probálni. Nagyon.

Szoval benne vok minden szép és jóban aminek köze van a szerepjátszáshoz meg a természethez :)

Link a hozzászóláshoz

Igazán örülök neki, hogy sokmindenkit érdekel a dolog :D Elfelejtettem megnézni, hogy mikor lesz a tavaszi szünet (akkor lenne a live is), de azt tudom, hogy az őszi szünet november 1-től lesz, kemény 4 napig :wink: no mind1, így is elég felemelő, hogy SZÜNET lesz :D

Amúgy fáradt vagyok, mint mindig, de most nagyonabbul :?

nya cuppok mindenkinek!

A'frad

Link a hozzászóláshoz

A'frad

Ork

Csatlakozott: 2005.02.15., Kedd, 12:19

Hozzászólások: 47

Tartózkodási hely: Elfendel

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy gimiseknek, és egyetemistáknak előreláthatólag mikor lesz tavaszi szünet? Mert nekem estin kicsit hosszabb, és nem tudom, hogy másoknak hogy, s mint van. A tavaszi Live időpontját szeretném végre kiötleni. Amúgy kinek mennyire lenne probléma, ha például a húsvétot a hegyekben kéne töltenie?

Mindenkinek kellemes őszi szünetet, és félelmekben gazdag halloween-t!

A'frad

//A hozzászólás a helyzet jelentésekben volt, de nem a témába illő, átkerült ide//

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...