Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Hínyje gyerekek hát emenek egy este koncertre és arra kő visszagyünnöm hogy ittend mindenik egymást zargatja??? Naakkortán tégyük rendbe a dolgozatokat.

A'frad: Senki sem mondta hogy gusztustalan vagy, mert nem vagy az! Szerintem valamit félreértelmeztél egy hszben és ezért félreértettél valamit. Hp csak annyit jegyzett meg, hogy a túlzott féltékenység egészségtelen és nem szép dolog, igaz ő má szavakat használt.

Hp: Ez szerintem egy opén akart lenni, csak még te sem vagy benn anyira a fórumbanhogy érzékeld az iesmit, majd idővel kialakul :) gyébként szinte minden régebbi kalandozónak kifiguráztuk már a niknevét, ugyhogy ehet hogy ez rajtad marad :)

Az új téma a "ki mit csinál mikor rossz napja van"-ról.

Nemtom ti hogy vagytok vele de én speciel semmit. ha lehet akkor alszok mert abbba még eddig nem sikerült semmit elhúzni. Ha roszabb napjaimon belefogok valamibe az ugyanis biztos kudarc.

Link a hozzászóláshoz

Hála istennek elég optimista típus vagyok, így nincsenek igazán rossz napjaim, de ha mégis, akkor társaságot keresek, a lényeg, h ne legyek egyedül!

Ha pedig ne adj isten a társaság sem hiányzik, akkor Depechet hallgatok, & írok egy szivatós sztorit!!!

Volna még itt valami... Hamupipőkének milyen magokat kellett szétválogatni, amíg a mostohák elmentek a bálba? Csak annyit tudok, h az eredeti műben 7 féle magot említenek meg!

Link a hozzászóláshoz
Volna még itt valami... Hamupipőkének milyen magokat kellett szétválogatni, amíg a mostohák elmentek a bálba? Csak annyit tudok, h az eredeti műben 7 féle magot említenek meg!

Köles, búza, kukorica, borsó, zab, és a többire már nem emlékszem én sem. De legalább megvan öt :)

Remélem már túl vagyunk a féltékenység és gusztustalanság témán :)

A'frad, egyébként nem kell aggódnod, vannak itt más gusztustalan emberek, nem tartozol közéjük :)

Link a hozzászóláshoz

Nagyon durva dolog történt....Van egy honlap...a [cenzúrázva], ahol elkezdtem beszélgetni egy sráccal, és kiderült kb 5 perc után, hogy Amund évfolyamtársa volt, valamint Kommatrénak egy haverja...23.831regisztrált tag van, és ez nagyon durva, de tök jó :) Ezt a véletlent....

Nah gondolom nem sokakat érdekelt ez, de mind1, én nagyon örülök :)

Link a hozzászóláshoz
Honnan tudjátok, hogy éltek? Számotokra mi bizonyíték erre?

A kérdés nagyon jó, már én is agyaltam ezen párszor :)

Számomra, hogy mi jelenti az életet? Az, hogy mások érzékelnek engem. Látnak, hallanak, a fejükben, gondolataikban vagyok.

A másik - hogy mégiscsak különbözzek egy kósza gondolatnál - az energia, amit érzek magamban. Az áramlása, a jelenléte, ez az, ami életben tart.

Szóval, az élet tényleg megfoghatatlan, hiszen koncentrálsz magadra, és érzed a folyamataidat, hogy minden működik benned, tökéletesen és erősen. És mégis, annyira kevés választ el attól az asztaltól, ami melletted van, és mégsem él. Annyira törékeny dolog, hogy az megrémiszt. Mégis, te élsz, lüktetsz, energiát adsz, az asztal meg max rezeg a saját frekvenciáján :)

Link a hozzászóláshoz

Honnan tudjátok, hogy éltek? Számotokra mi bizonyíték erre?

Nekem mindennél ékesebben bizonyította kb 2 hete, hogy fájt a fogam. Szerintem a fájdalom bizonyíthatja legdurvábban, h élek. Lehet az lelki kín -elveszteni valakit akit szerettél-, vagy testi -amikor valamid fáj- esetemben ez a fogam!!!

De nézzük kellemesebb szemszögből! Pozitív érzelmek... Szerintem ez mindent megmagyaráz, a holtak nem hinném, h lehetnek pl szerelmesek!

Mondjuk tudnék ez ellen érvelni, pont tegnap láttam a Halott Menyasszonyt, de ez nem ide tartozik...

Link a hozzászóláshoz

Olyan 9 éves koromban sokat gondolkoztam ezen, hogy élek-e? Hogy élünk-e? Mi van, ha pl egy másik ember álma ez a világ? És, hogy csak az ő álmaiban és képzeletében létezünk. De aztán elvetettem ezt az ötletet...Túl összetett, és hosszú álom lenne...

De mi van, ha mi vagyunk halottak? És azok akik 'meghalnak' valójában megszületnek?

//Condorius ajánlja az Avalon című lengyel filmet ebben a témában.//

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem élünk. mi csak bábúk vagyunk, kiket az istenek irányítanak. !DE! a bábuk nem képesek szellemileg megváltozni, úgy mint mi, élők, legyen az akár ember, kutya, kukac vagy bármi amit biológiailag élőnek nevezünk. Az embereknél maradva, képesek vagyunk szellemileg megváltozni, most egy eléggé furcsa példa, de pl ittas állapotban. Ugyanazok az emberek maradunk, de más oldalunkat mutatjuk a világnak. Bizonyos értelemben véve nem azok vagyunk, amik. Kicsit mások az érzelmeink. A bábuk erre nem képesek Illetve, ha mégis megváltoznak, az nem maguktól történik, hanem az irányítója (istene) változtatja meg a viselkedését. Ugyanekkor felmerül egy másik kérdés. Mi bizonyítja, hogy nem az istenek változtatják meg a gondolatainkat ami által képesek vagyunk változni.

Egyszóval én ilyen kettős véleményen vagyok. Élünk is meg nem is. De a pontosabb megfogalmazáshoz, én már kevés vagyok.

Tudom egy kicsit nehezen érthető amit írtam, de megpróbáltam viszonyleg érthetően foglmazni.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Nem vagyok 1 hívő típus, de azt semmiképpen nem merném mondani, ha van is, hogy isten irányít minket. Nem lenne semmi értelme! Ha van is, akkor sokkal inkább csak akadályokat tesz az utunkba, és ha hülyén oldjuk meg, akkor jól kiröhög minket! Azthiszem az Angyalok Háborújában említették, hogy isten csak 1 hatalmas gyerek, és az emberek a hangyái, akikkel dedós játékait játsza. Komolyan mondom, hogy ha isten létezik, csak úgy tudnám elképzelni mint dartont, csak páncél helyett hálóingben, & pallos helyett nyalókával...

De az szinte biztos, hogy szabad akarata van az embernek, maximum csak az a rendszer korlátoz, amiben élünk, más emberek vezetésével!

Link a hozzászóláshoz

HP: Ez az Istenes dolog kicsit erős volt! Picit finomabban is megfogalmazhattad volna. Arra nem gondoltál, hogy pl valakit megsértessz vele, hogy nyalókás hálóinges pasiként emlegeted? Én nem keresztény vagyok, de mások hitét tiszteletben tartom, és sosem beszélnék így valakiknek az Istenéről! Gondolkozz ezen egy picit....!

Link a hozzászóláshoz

Én Hp Gold alap tényállásával holmi istennel kapcsolatban egyet értek. (én is annyira vagyok hívő kb. mint ő... :roll: )

Szerintem annyira nem volt bántó Hp Gold hsz-a, más témában régebben(valóság igazsága aszem) már voltak sokkal cifrább vélemények is, nem is egy...

persze aki ezt nem tudja és hívő annak persze hogy bántó lehet, bár nem hiszem hogy érdekli, mert a hitében biztos, az efféle számára balga hsz-eket pedig meg sem látja, hallja... gondolom én persze. :roll:

jóéjt:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...