Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Honnan tudom, hogy élek? Fogalmam sincs, de élek. Ellenben arról nem vagyok meggyőződve, hogy rajtam kívül akárki más is létezik. Időnként megfordul a fejemben, hogy talán főszereplője vagyok egy ,,Madovick élete" című történetnek/könyvnek/tévésorozatnak, amiben mindenki más csak önálló akarat nélküli mellékszereplő, akivel pedig sosem találkoztam, az nem is létezik. Hasonló megfontolásból jutottam arra a következtetésre, hogy az általam sosem látott helyszínek sem léteznek. Ezt a teóriát önmagának akárki meg tudja cáfolni, de nekem sosem fogjátok bebizonyítani.

Van-e Isten? Van. Szerintem aki csak egy kicsit is utánagondol, az minimum deista. Egyetlen bizonyítékot tudok, ami számomra elég meggyőző. A világban rend van. Léteznek bizonyos fizikai állandók, az elektronok saját rendjük szerint keringenek a protonok és neutronok körül, a bolygók pedig nem esnek le a pályájukról. A véletlen nem alkot rendet. Ez csakis gondos tervezőmunka eredménye lehet.

Amennyiben valahol hiba van a gondolatmenetemben, jelezzétek.

Link a hozzászóláshoz

Nem értem, mire gondolsz ott a véletlennel kapcsolatban. Szerintem márpedig nem alkot rendet, vagy ha igen, akkor azt lebontja. Ez valahol a neten nagyon jól el van maragyarázva, emlékezetből megpróbálom visszaadni:

Ha én leülök és elkezdek véletlenszerűen dobálni egy kátízzel, az eredményeket pedig jegyzem, akkor az első három dobás után van rá esélyem, hogy a dobások közt találok valamiféle összefüggést (pl: csak páros, növekvő sorrend, hasonlók), de minél tovább dobálok, annál kisebb az esély, hogy ezek a rendnek látszó összefüggések fennmaradnak. Ezért nem hiszem el, hogy a világegyetem csak azért marad meg a rendben, mert a véletlen éppen úgy hozza. Ennek az esélye egy gyakorlati Nulla.

Link a hozzászóláshoz
nem hiszem el, hogy a világegyetem csak azért marad meg a rendben, mert a véletlen éppen úgy hozza. Ennek az esélye egy gyakorlati Nulla.

rend is relatív fogalom számunkra, mint sokminden más... meteorok keresztezhetik egymás pályáját, bolygók etc, ami látszólag nem illik bele a rend fogalmába, de lehet ha szélesebb körűen tudnánk nézni, amire emberi mivoltunk -vagyis ezzel járó korlátozottságunk- miatt nem lehetséges, lehet hogy belátnánk: ez egy baromi nagy "jenga" egyik darabja, ami magától beza nem borul le...

/kb. ez lenne a reagálásom a kockadobálós hasonlatodra is. Lehet ha 1hétig, hónapig, évig etc dobálgatnád a k10-et és csak arra koncentrálnál, olyan matematikai lehetőségek és összefüggések, ezekből adódó sorozatos rendszert majd rendet fedeznél fel, hogy abba sem tudnád hagyni...

én ritkán magyarázok matematikával, de tényleg van vmi ebben a tárgyban, bmennyire is érthetetlennek tűnik először... 8)/

(nemtom naggyából érthető-e mit akarok átadni, csak már fáradt vok...:roll: )

Link a hozzászóláshoz

Először is elnézést kérek mindenkitől, akit atheista világnézetem megbántott!!!

Másrészről:

nyalókás hálóinges pasiként emlegeted?

Ez csak egy olyan példa akart lenni, h isten kb ennyiben különbözik Dartontól, de kedélyállapotilag nagyjából 1 szinten lehetnek. Gondolj bele, ha télleg létezik akkor csak véletlenül teremtette meg a jó kedvet? Viszont ellensúlyoznia is kellett, és mivel tudta a legjobban? Egyértelműen az elmúlással, amibe ha jobban belegondolunk...az jön ki, h minden fájdalom alapja. Viszont mi értelme a fájdalomnak, a vitáknak, a dacnak, akár a halálnak, ha nem voltál boldog, & nem nevettél jókat???

Biztos vagyok benne, h kb ez az élet értelme, mert másért lenni nem érdemes...

Link a hozzászóláshoz

1. Gondolj bele, ha tényleg létezik akkor csak véletlenül teremtette meg a jó kedvet?

-Miből gondolod, hogy véletlen? A világunk annyira "kidolgozott", hogy semmi nem lehet véletlen.

2. Viszont ellensúlyoznia is kellett, és mivel tudta a legjobban? Egyértelműen az elmúlással, amibe ha jobban belegondolunk...az jön ki, h minden fájdalom alapja.

-A halál nem a boldogság ellensúlyozására való, hanem arra, hogy nem legyünk túl sokan, és, hogy mindenkinek legyen esélye az újrakezdésre, ha elrontott valamit az életében.

3. Viszont mi értelme a fájdalomnak, a vitáknak, a dacnak, akár a halálnak, ha nem voltál boldog, & nem nevettél jókat???

Bőven meg van az értelmük... Fájdalom: erősebbé tesz. Vita: tapasztaltabbá. Halál: újrakezdés, és egy új nemzedéknek "helyátadás".

A dacnak valóban nem sok értelme van, de hasonló a büszkeséghez, és büszkeség nélkül nem érnénk semmit! Milyen lenne, ha engednénk, hogy sárbatiporjanak minket? Egyenlőek lennénk a földben mászkáló bogarakal, megy ilyenekkel.

A világban mindennek meg van a maga célja. Minden emberi érzelemnek, és tulajdonságnak. És valamilyen téren mindegyik hasznos. Pl: a makacsság rettentő bosszantó tud lenni, de én, ha nem lennék olyan makacs, mint amilyen vagyok, akkor már rég nem élnék.

Véleményem szerint léteznek Istenek, mert az evolúció nem hozhatott létre olyan bonyolult, és összetett dolgokat, ami nem biológiai. Pl a szerelem, ami talán a legbonyolultabb érzelem.

Link a hozzászóláshoz

A szerelem egy ösztön. Az egyed szaporodni akar, ezért kiválaszt egy ellentétes nemű egyedet, akitől életerős utódokat remélhet. Ennyiből áll a szerelem. Persze könnyen bele lehet magyarázni minden mást, de az alapja mindig a fajfenntartási kényszer. Ha belegondolunk, minden érzelemnek adhatunk evolúciós magyarázatot, kivéve egynek, ez az egy pedig nem más, mint az igazi szeretet, mely mindig akaratlagos és sosem emocionális. Ez emeli ki az emberi fajt az állatvilágból.

E sorok saját gondolatmenet végtermékei, ezért könnyen lehet, hogy hiba van bennük.

Istenbizonyításokért érdemes végigolvasgatni az alábbiakat:

http://gondolkodom.hu/index.php?page=teizmus2

Engem a természettudományi érvek győztek meg leginkább.

Link a hozzászóláshoz

Nos, előszöris, a vallási émához csupán egy szót tennék hozzá:

TOLERNACIA

Ez minden mása értendő. mindenkinek meg van a saját véleménye, nem kell ezért lehordani mást, mert az övé szöges ellentéte az enyémnek. Ez mindenkire értem.

Isten. Azért hiszek az Istenekben (nem feltétlen csak egy, ez is bizonyítja, hogy deista vagyok), mert régen egy kérdés felvetődött bennem.

Mi volt az ősrobbanás előtt?

Válaszok:

:arrow: Semmi. Rendben, akkor mi mgyarázza, hogy eyszer a semmiből egy hatalma robanás lett, amikor anyag sem volt?

:arrow: minden más. Akkor mi volt azelőtt? Mert annak is létre kellett jönnie valahogy.

És ez az apont ahol abba szoktam hagyni a gondolkodást, mert nem érdemes ezen ennél többet törni a kis kobakunkat, ugyanis az emberi agy (legalábbis az enyém) nem képes felfogni ezeket a dolgokat. És mintezt kopenzálva él bennem az a tudat, hogy kell lennie egy természetfeletti erőnek, ami létrehozta ezt az egészet.

Véletlenszerűség. Egytértem Madovickkal. Bár én egy kicsit másképp magyaráznám ezt. Nem hiszem, hogy a véletlen hozta volna létre ezt. Ugyanis a világ úl bonyolult ahhoz, hogy az hozza létre. Túl sokminden függ sokmindentől. Szimbiózisban élünk gyakorlatilag mindennel ebben a világban. Tudom, kcsit nehezen érthető, de próbáljatok elgondolkodni rajta.

:arrow: Mi lenne, HA ...

... NEM LENNE ez meg az

.... LENNE ez meg az

Szerelem. A rendben, van, hogy egy ösztön irányítja a utódlási vágyunkat, eléggé kószán megfogalmazva. De az nem szerelem. Lásd állatvilág. Vannak olyan állatok, akik egy életre választanak pár maguknak. Nincs elszakadás. Csak egymás, felnevelik a kicsiket és utána a következő nemzedéket. De vannak olyan állatok, akik csak egy alkalomra választanak párt. Lásd óriás pókok. miután szaporodnak, nem ritka, hogy a nőstény fel is falja a hímet. Ez lenne az állati szerelem? Nem hiszem.

Ennyit szerettem volna.

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
-Miből gondolod' date=' hogy véletlen? A világunk annyira "kidolgozott", hogy semmi nem lehet véletlen.[/quote']

Röpke hozzászólás: Azt mondod annyira összetett, h nem lehet véletlen. Akkor most az én szemszögem: Aki teremtett annak milyen összetettnek kellett lennie, h megteremthesse??? Valakinek tehát őt is teremtenie kellett, vagy véletlenül teremtődött?

-A halál nem a boldogság ellensúlyozására való' date=' hanem arra, hogy nem legyünk túl sokan, és, hogy mindenkinek legyen esélye az újrakezdésre, ha elrontott valamit az életében..[/quote']

Ha mér élet-halál problémáról beszélünk, úgy hogy belevettük istent, akkor tudnunk kell, hogy a bibliába nem foglaltak bele újrakezdést!

-3. Viszont mi értelme a fájdalomnak' date=' a vitáknak, a dacnak, akár a halálnak, ha nem voltál boldog, & nem nevettél jókat???[/quote']

Itt viszont annyira szépen leírtad a dolgot, hogy inkább magamat cáfolom meg! Ha csak boldogságból állna az életünk, akkor nem tudnánk, h boldogok vagyunk, és azért van fájdaolm, szenvedés, hogy értékelni tudjuk a boldogságot.

A dacot azért említettem, mert számítottam rá, h nem adod be a derekad 1könnyen, és gondoltam belecsempészek előre 1 kis iróniát! :D

Link a hozzászóláshoz

1. Röpke hozzászólás: Azt mondod annyira összetett, h nem lehet véletlen. Akkor most az én szemszögem: Aki teremtett annak milyen összetettnek kellett lennie, h megteremthesse??? Valakinek tehát őt is teremtenie kellett, vagy véletlenül teremtődött?

- Én nem csak egy Istenről beszélek, hanem többről. Az ő világuk más lehet, mint a miénk, így arra nem tudok magyarázatot adni, hogy őket ki teremtette. De ki tudná erre a választ....?

2. Ha mér élet-halál problémáról beszélünk, úgy hogy belevettük istent, akkor tudnunk kell, hogy a bibliába nem foglaltak bele újrakezdést!

- Én nem csak a keresztény vallásról beszélek. Ott van pl a Wicca, a Buddhizmus, és még sok más vallás, amikben a reinkarnáció benne van a tanításokban.

3. Itt viszont annyira szépen leírtad a dolgot, hogy inkább magamat cáfolom meg!

- Örülök, hogy tetszett, és, hogy hatott rád.

Én nem dacos vagyok, hanem kitartok az elveim, világnézetem, és gondolkodásmódom mellett. Tehát hihetetlenül makacs, és önérzetes vagyok

:D

Link a hozzászóláshoz
- Én nem csak egy Istenről beszélek' date=' hanem többről. Az ő világuk más lehet, mint a miénk, így arra nem tudok magyarázatot adni, hogy őket ki teremtette. De ki tudná erre a választ....?[/quote']

Tehát abban megegyezhetünk, h ez a téma itt már kezdi erősen, & gátlástalanul súrolni azt a szintet, amit ember józan paraszti ésszel fel nem érhet! 8)

-Én nem csak a keresztény vallásról beszélek. Ott van pl a Wicca' date=' a Buddhizmus, és még sok más vallás, amikben a reinkarnáció benne van a tanításokban.[/quote']

Bocs, ha esetleg félreértettelek, de az ortodox istenábrázolást sértegettem a téma elején, és azt hittem h maradunk ennél a nézetnél...

Én nem dacos vagyok' date=' hanem kitartok az elveim, világnézetem, és gondolkodásmódom mellett. Tehát hihetetlenül makacs, és önérzetes vagyok [/quote']

És pontosan az ilyenek viszik valamire az életben, de azért valld meg nekem ifjú pórnak itt köztetek, azért van benne csipetnyi egészséges női dac is! :D

Mi is volt a kiindulási téma? Honnan tudom biztosan, hogy élek-e?

Maradok az első támpontomnál, 2 hete fájt a fogam...

Link a hozzászóláshoz

Hi.

Honnan tudom, h élek?

Nem tudom, csak remélem.

De honnan tudja az ember, h halott??? :D

A két kérdés kiegészítí egymást.

Amúgy meg onnan sejti az ember (szerintem - és én így gondolom), h él, h már volt vmi halál közeli élménye, amikor megérzi, h mennyire törékeny és parányi az ember és az emberi test :wink: ...

naaaa

csak ennyit akartam volt mondani, a többihöz meg majd még vmikor hozzá-hozzá szólogatok, most byezzz

@

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...