Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Csokiban gazdag Mikulást kívánok minden Kalandozónak :D 8)

Nekem volt már ún. halálközeli élményem egy párszor, és már én sem félek meghalni, pontosabban nem érdekel, ha meghalok.

És előbb utóbb úgy is újászületek, remélhetőleg egy jobb és kellemesebb életbe...

A'frad

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Andoron biztosat nem tudok, mivel nem emléxem, hogy éltem e már (nagy valószinuséggel igen), szal ez nekem molyan vallási dolog, nemtom de hozzám a reinkarnációs elmélet közelebb ál mint a Menybe, vagy pokolba :roll: keresztény elv.

Nos gondolom M.A.G.U.S. kapcsán mindenki tudja mi az a reinkarnáció. Szóval ezért gondolom hogy még lesz lehetőségem... :idea:

:?: Illetve ha jól tudom akkor, amikor a lélek eléri a legfejlettebb én-jét akkor már nem jön vissza, hanem a paradicsomba köt ki :?: , valószinüleg, nekem még nincs olyan fejlett lelkem :) :oops:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Iratkozzatok be egy reinkarnációs tanfolyamra. Elvégre egyszer élünk :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha érdekel valakit reinkarnációs tanfolyam nálam lehet jelentkezni.

Nem kerül sokba, 5.000/hó.

Ebből két nap jóga, a többi a fizikai fejlesztés, és egyéb meditációk elsajátítása.

Az oktatást csak életbiztosítással, és túlélőfelszereléssel ellátott "kalandozóknak" biztosítok.

Az oktatás január 1.-én reggel nyolckor kezdődik...

U.I. Részegek, és másnaposok kíméljenek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Stammheim

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 08, 2005 1:05 pm Hozzászólás témája:

Tiszteletem!

Ezennel bejelentem, a saját támogatásommal létrehoztam a FARS alapítványt, mely ezen a találkozón (első ilyen alkalom), kiosztja a FARS díjjat, a legfarsabb embereknek. Támogatók jelentkezését várom!

A díjjkiosztógálán, étel, és ital nem lesz, de ingyen osztanak "észt" és a válogatott sértéseket.

Stammheim írása ide való inkább. Ahova először írta, onnan törölve lett.

Üdv

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Az áthelyezést köszönöm, legközelebb figyelek. A díjjal kapcsolatban még annyit szeretnék elmondani hogy természetesen a díjj nem egy halálos ítelet és nem is egy goromba sértés, csak egy vicces elismervény (kis F betű szobrocskával) mely azt jelzi hogy az én szerény véleményem szerint néha kicsit "szögletesebb" mint ami feltétlenül szűkséges. A gömbön több mosoly fér el :D <--- 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hjajj ma mindenhol akkora punnyadás volt. A capoeirás fórumon is, meg itt is, és Thrillionon mind a két klánban :(:(:(

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Nekem az egész eddígi életem 'halál távoli' élmény. A legközelebbi az volt, mikor kb három csillagászati egységnyire a Földtől elhúzott egy meteor. A viccet félretéve, engem Darton nem "ugrat" ilyen hülyeségekkel, hogy halál közeli élmény. Én félek a haláltól, olyan szempontból, hogy számomra ez a tökéletes megsemmisülést jelenti, és igazából azért félek tőle, mert szeretnék majd úgy elmenni, hogy mindent rendben hagyok magam után. Ez persze lehetetlen vállalkozás, mert én problémákat termelek és nem oldom meg őket. Olyan szempontból nem félek a haláltól, hogy tudom, hogy még sokáig nem fogok meghalni, de akkor majd szörnyű véget érek, amit csak magamnak köszönhetek. (hála eddígi életvitelemnek) Az előbbi dolog persze hülyeség, hiszen ha már nem leszek, akkor ki a fenét érdekel majd, hogy mit hagytam hátra???

RQ: érdekelne, hogy te miért tekintesz másképp a halálra, mint én!?!?!?

És még egy idézet, mert befér: "Nincs fényes alagút, nincs nirvána, nincs újjászületés. Nincs semmi. Vagyis..." :evil:

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Szerintem ez amíg itt vagyunk addig hit kérdés, amikor meg majd nem itt leszünk akkor meg beigazolódik hogy kinek lesz igaza, csak azt már a következőkkel nem oszthatjuk meg :wink: , úgy hogy jó vicc ez az élet, mert tulajdonképpen csak menekülés a halál elől...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért ha majd, "ott fogok csücsülni a felhőkön" jót fogok nevetni azon akitől az idézet származik. Kijelenteni hogy nincs túlvilági lét legalább akkora badarság mint kijelenteni hogy van.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Végülis lehet, hogy van. De az felvet pár problémát.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
RQ: érdekelne, hogy te miért tekintesz másképp a halálra, mint én!?!?!?

És még egy idézet, mert befér: "Nincs fényes alagút, nincs nirvána, nincs újjászületés. Nincs semmi. Vagyis..." :evil:

Ahojja!

Darun: már az is fél válasz kérdésre, h én nem félek tőle. Érdekes nézeteim vannak ezzel kapcsolatban, ahogy más dolgokkal is.

Én megélt dolgaim miatt tekintek másképp a halálra... Mindenkibe mást formál az élet ezzel kapcsolatban is. De amúgy sokan ráncolják a szemöldöküket amikor kifejtem, hogy szerintem a halál nem rossz. Persze ha magunkra vetítjük! (Mert mást elveszteni más, beletörődni etc, de az sem rossz...)

Például egyik nap elmélyülten beszélgettem egy barátommal, amikoris hosszas fejtegetés után a reménnyel hasonlítottuk össze... Amire én azt mondtam, hogy a remény rosszabb, mint a halál. A halál az tálcán kínálja magát, akkor élsz vele amikor akarsz, és nem csak éltet ahogy ugye a remény -megjegyzem szánalmas módon-.

Egyet értek veled abban, hogy nincs "fényes alagút, újjászületés" etc, a halál egyszerűen fizikai megsemmisülés nincs utána semmi...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

De ha ez így van, akkor bizonyára "lélek sincs" csak agyunknak és testünknek, a bonyolult ideghálózatán futkosó akció-reakció parancs tömegek melyek összessége eggyütt, a D.N.S.-einkbe vésődött létfenntartó ingerekkel, egyél, igyál, szaporodjál, tökéletesedj, alkotja kellemes kis gondolatvilágunkat, úgy vélem hogy bizonyos "jóléti" cselekedetekben van egy kis "bio-logikai" bökkenő. De végülis egyelőre még nem vagyunk eléggé járatosak a az egész világnak. Bármi lehet odakint és azthiszem hogy az én itt töltött gyarló emberi éveim során már nem fogom megélni, csak utána feltéve, hogy van túlvilági élet.

u.i.: Tudtátok hogy a katolikus hittérítők azt mondták az eszkimóknak hogy a pokolban még ennél is hidegebb van, hogy ne kövessenek el tömeges öngyilkosságot? :lol:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes téma a hálál meg hogy mi van utána ezen szerintem már sokan gondolkodtak....

Én hiszek a reinkarnáciban vagyis szerintem mindenki higyjen abban amiben akar és majd úgy is csak akkor tudja meg ha már ott van :)

Én pl azért várom mert kíváncsi vok meg lehet teljesen új lesz.....

De lehet nem.....

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
De ha ez így van, akkor bizonyára "lélek sincs" csak agyunknak és testünknek, a bonyolult ideghálózatán futkosó akció-reakció parancs tömegek melyek összessége eggyütt, a D.N.S.-einkbe vésődött létfenntartó ingerekkel, egyél, igyál, szaporodjál, tökéletesedj, alkotja kellemes kis gondolatvilágunkat

Vmi ilyesmi, igen... :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Lenne egy kérdésem, ha egyszer amit mondtok ugye a test meg az agy meg az idegpálya, akkor mér nem vagyunk még mindig a fán. Nemtudom de én több hónapig ezen méláztam, majd arra gondoltam hogy valami, vagy valaki miatt vagyunk most ebben a helyzetben... Az lehet valami erő, isten, vagy akármi, de szerintem mindenképpen kellett lennie valaminek.

De ha már itt tartunk, hogyha a keresztény gondolkodást nézzünk, van ami jó és van ami rosz. A rosszat irtani kell a jót meghagyni. Na de az az erő ami minket lehozott a fáról az jó vagy rosz? hiszen csak a természet kárára vagyunk, tehát úgytűnik rosz... Furcsa nem?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
De ha már itt tartunk, hogyha a keresztény gondolkodást nézzünk, van ami jó és van ami rosz. A rosszat irtani kell a jót meghagyni.

Üdv!

Na igen, ez így van, ha azt nézzük. Ami szerintem hibás. A jó és a rossz egyszerre kell, hogy létezzen. Inkább az egyensúlyra kell ügyelni. Rossz nélkül nincs jó. Ha eltűnne a rossz, a jó is megszűnne jónak lenni. Ha nincs rossz, mihez viszonyítod a jót? Nem értékeled a kedvességet sem, ha nem kapsz néha pofonokat...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Ebben eggyetértünk, (erre épül a ying-yang is). Szóval a vicc csak az, hogy kb 1000 éve ez a bevált hit kis hazánkba, és minden embernek nehéz az átállás...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nincs újjászületés vagy menyország, egyszerűen vagy újraéled ugyanazt azz élete még egyszer amit éltél, hogy máshogy dönthess, jobban élhess, vagy ha ez megvolt már, továbbléphetsz valami többé. Nem hiszek semilyen istenbenvagy hitben, a szellemhit bizonyos tételeit és nézeteit osztom csak. Szerintem nincs tulajdonképpeni lélek, csak azz embernek szüksége van a megfogalmazhatóságra, ezértaz érzelemvilágot és az egyéniséget kialakító folymatokat nevezi léleknek.

Persze ez mind szigorúan csak szvsz, de szerintem van benne logaika. Az idő például nem létezett mielőtt az ember elnevezte időnek és mérni kezdte. EZ is nagyon relatív csak, gondoljunk csak a kínai időszámításra. Szerintem minden mérték és egység megalkotója az ember, a természet, a biológia vagy kémia nem alakít ki magának szabályokat, egyszerűen az ideális állapotra törekszik, így hoz létre olyan dolgokat, amit az embernek emberi lénye miatt szükséges törvényekkel, tételekkel megfogalmaznia. Na ennyi voltam egyelőre :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
A rosszat irtani kell a jót meghagyni.

Ki döti el, hogy mi a jó és mi a rossz? Véleményem szerint mindkettő relatív. Nem behatárolható. Nincs jó megfogalmazás arra, hogy mi a jó cselekedet, mert nem tudod, hogy az miben segíti az életedet, mégha az adott pillanatban úgy is tűnik. A későbbiekben a visszájára fordulhat. Meg ha belegondolsz, az emberek a jót másképp értelmezik. Lásd pl a fanatikus arabok, akik robbantgatják magukat. A "mi" jónk csak EGY jó a sok közül. És ki tudja hogy a sok közül melyik a valós jó, illetve, hogy van-e egyáltalán jó...

Lélek:

Erre Vassi barátom világított rá nagyon jól. Biológia órn azt tanulja az ember, hogy minden sejted, dns-ed frissül. Egy idővel elhalnak a sejtek és újak termelődnek helyette, de a tudatod, az megmarad. És hogy honnan tudom, hogy a tudat megmarad? Az emlékekből. Azok mindig ott lesznek a "fejedben".

Szvsz van lélek. Ugyanis, egy univerzumban élünk. Melyet ugyan nem tudunk pontosan meghatározni, de akkoris vegyük "egy"nek. És mi ennek az "egy"nek a részei vagyunk. mint a számoknál. Ha kivonsz egyből egy nálánál kisebbet, akkor az már nem egy lesz. Ebből én azt vonom le, hogy miután az ember fizkai értelemben meghal, akkor a lélek nem hal meg. Esetleg átalakul, más formává és beleköltözik egy másik ember testébe (ezt tartom a legvalószínűtlenebbnek) vagy annyira átalakul, hogy nem is ember, vagy akár egy állatba költözikbele, hanem csupán része lesz valahogy ennek az "egy"nek, de hogy milyen formában...

Egy szigórúan csak szvsz.

Egyébként én csakis magamban hiszek. Mármint nem a magam cselekedetében, hanem a gondolataimban. Amit én gondolok azt tartom mérvadónak. A többi csak befolyásolhatja, teljesen megváltoztatni nem. Ezért nem mondom magam sem kereszténynek, Buddhistának, Hindunak, Wiccának, sámánistának vagy akárminek. Én a magam 'hitét' élem meg, de ez sztem mindenkiben így van, ha nem is látja be. Vannak dolgok amiket elfogad bizonyos dolgokban akár hit kérdésekben és vannak amiket nem.

Nem boyolítom a dolgot mert már énis kezdek belegabayoni :) Remélem nagyjából érthető, de ha nem akkor a "zseni a káoszban is meglátja a rendet" (vagy valami ilyesmi) :)

Maradtam tisztelettel:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Nem kell zseninek lenni, én tisztán értem amire gondolsz, és osztom a nézeteidet, én is a "saját hitemben" hiszek (jó megfogalmazás ) :wink: . Na csak ennyi

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

"Ki döti el, hogy mi a jó és mi a rossz?"

Tiszteletem!

"...Az univerzum összes lénye tudja hogy mi a jó..." és én is így gondolom. Mert az ember érzi hogy mi a jó és a rossz, csak ez a két fogalom sokkal összetettebb mint az sokan gondolják.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Nincs jó meg rossz, csak érdekek vannak.

Ha egy kicsit eltérhetek a témától, akkor...

... pont az érdekek viszik olyan irányba a világot, amilyen most és amilyen sz*r lesz. Mindenki, kivétel nélkül a saját érdekeit nézi. Bárki mondhat bármit. Minden cselekedetben ott van az hogy ettől nekem is jobb lesz, nem csak másnak, akinek segítek. Mert ezálal már tudom magaról, hogy én tettem valamit másért. Ergo magabiztosság, fennhéjazás (hogy egyáltalán megteheted, hogy másokon segítesz)

Persze ez is csak a szvsz. Nem is tartom feltétlen logikusnak. Miért is keresnék bármiféle logikát benne. A világot bizonyos elmélet szerint szabályokra építették, mások szerint meg éppenhogy nem. Nem pedig a logikára.

Tisztelettel:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...