Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

A jó és a rossz nem létezik. Nem lehet külön venni őket. egyébni meglátásom szerint, minden a saját értékrendszertől függ. De egy olyat se tud senki sem mondani, ami csak rossz vagy csak jó. Meg lehet próbálni. De nincs olyan, mert valami, valaki szerint mindig lehet más, így lehetséges hogy egyiket sem lehet rámondani valamira biztosan.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Kedves Andoron, szerintem bizonyára te is érzed a válaszod átnemgondoltságát, ha megbocsájtasz. Szerintem igenis van jó és rossz, csak egyik sem tökéletes jó vagy tökéletesen rossz, mivel mindig kiegyenlítődik a dolog, egy egyensúlyt hoz. A véleményem szerint mindenki ugyanannyit kap amennyit ad, és ez számomra kielégítő válasz is a reinkarnációra és arra a kérdésre is hogy "...és az a 8éves kislány aki végignézte ahogy az annyát megölik és aztán őtmagát megerőszakolják?" szerintem a válasz igen, ő is megfogja kapni a maga "igazságát".

Link a hozzászóláshoz
Emberek, ha nincs jó és rossz miért létezik ez a két szó minden nyelvben, és egyáltalán hogyan vetődik fel az emberben ez a kérdés?

Erre lenne egy magyarázatom, ami persze lehet hogy nem egyezik másékkal, mint ahogy az sem biztos hogy egyezik más véleményével, amit írtam előbb, de éppen ezért a saját véleményem.

Na valahogy így működik szerintem a ,,jó" és a ..rossz" fogalmának esetén is. Az ember volt az aki ezeket a fajta kifejezéseket és általuk vélt jelentéstartalmat adta nekik. Az ember. Tehát az én. Az ego. Az ember a saját véleményét fejezi ki, jobb esetben, vagy egy másik emberét. Mivel ember alkotta ezért esélyes, hogy hibás, mert szerintem csak egy ,,felsőbb erő" tud olyat alkotni, melyben nincs hiba, vagyis tökéletes.

Link a hozzászóláshoz
Tiszteletem!

Kedves Andoron, szerintem bizonyára te is érzed a válaszod átnemgondoltságát, ha megbocsájtasz. Szerintem igenis van jó és rossz, csak egyik sem tökéletes jó vagy tökéletesen rossz, mivel mindig kiegyenlítődik a dolog, egy egyensúlyt hoz. A véleményem szerint mindenki ugyanannyit kap amennyit ad, és ez számomra kielégítő válasz is a reinkarnációra és arra a kérdésre is hogy "...és az a 8éves kislány aki végignézte ahogy az annyát megölik és aztán őtmagát megerőszakolják?" szerintem a válasz igen, ő is megfogja kapni a maga "igazságát".

Nem értem miért lenne átgondolatlan, hiszen válaszra késztetett :)

Magadban keresd mindig a válaszokat.

Egyébként pedig ezt nagyon egyszerűen megfogalmazták már pár ezer évvel ezelőtt Kínában: Yin és Jang.

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

a jó és rossz igazából nézőpontok kérdése. Én, csak azért mert gonosz embert látok a tükörben még lehet akár jó amund is, nem? :twisted: A dualista világnézet egyébként általános, én magam nem hiszek például abban hogy minden szürke és ne lenne jó vagy rossz a világon, csupán mindkettőnek egyazon forrása van: mi magunk.

Meran: lesz kráni modul :wink:

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

"a jó és rossz igazából nézőpontok kérdése. " /Amund

Igen ez lehetséges, de nekünk csak a saját nézőpontunk van, emberi lényeknek és akárki próbálozik teljesen nem tud elvonatkoztatni, hisz nem látjuk egymás gondolatait, a legjobb esetben is csak úgy gondoljuk hogy az illető azt gondolja hogy... Na a jó és a rossz. Tehát azt mondom hogy objektívan nem lehet valami jó vagy rossz (pl a banán magának a fán banán és nemigazán érdekli hogy mit csinál se nem jó a banán önmagában se nem rossz.), valami viszont lehet jó vagy rossz szubjektív esetben, (pl jajjnemá nagyi megint banánt hozott pedig emlékezhetne rá, hogy mikor legutóbbi házibuliból színuszban hazatérve ettem egy banánt telehánytam vele a lakást és azóta nem bírok ránézni, csúnya, rossz banán fúj. A majom meg annyit gondolhat "banán, jó, hamm") így a nézőpontomból lehetnek jó és rossz dolgok. 8)

u.i.: Nanemá' hogy olyan hibás az emberiség hogy két fogalmat is kitaláltak nemlétező dolgokra. :lol:

Link a hozzászóláshoz

A jó & a rossz.

Szerintem ezen a fogalompáron nálunk sokkal nagyobb agyak is gondolkodtak, & ugyanúgy nem jutottak vele semmire, mint ahogy mi sem.

Ez az egész nézőpont kérdése, és ahogy valaki korábban megemlítette nagyjából kiegyenlítik egymást.

Például, az ha megölök egy embert, akkor az alapértelmezésben rossz, Viszont lehet, hogy az az ember csinált volna később egy balesetet, vagy vagy ír egy vírust...! Ha így fogjuk fel, akkor az jó.

A jóra is írok egy példát: összejövök szívem válsztottjával. Ez jó :lol: !

Viszont másvalaki is össze akart vele jönni. Neki rossz. Sőt, a lánynak is rossz, ha a későbbiekben mondjuk miután szült két gyereket, és "ne adj isten" alkoholista leszek és elkezdem verni. Ez nagyon rossz.

Úgyhogy szerintem a jó-rossz fogalma nemcsak nézőpont kérdése, hanem az adott pillanaté is. Szerintem semmilyen cselekedetről nem lehet meghatározni, hogy a későbbiekben az rossz illetve jó lesz-e.

U.i. Hitler hitte, hogy amit csinál az jó. A világ többi része tudta, hogy nem az.

Link a hozzászóláshoz
nálunk sokkal nagyobb agyak is gondolkodtak

Nem feltétlen nagy koponya az akire rámondják, nem értem mivel lenne egy olyan ember nagyobb, mint akárki közülünk? Nekik már lepergett az életük, mi még előtte állunk így hát, lehet bárki nagyobb agy bármi híres emberkénél.

Történelmi véleményezkedésre, nem a kalandozós fórumot ajánlanám, mert nem arra való!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Bár Antail írt rá, de nem bírtam megállni és én is úgy látom, hogy ezek hülyeség, hogy egy nagyobb koponya jobban tudhatja. Honnan tudod, hogy közüllünk valaki, vagy valakik nem olyan nagy koponyák.

Akikre azt mondják, hogy azok, mert tettek valami nagy dolgot, vagy rájöttek valamire, mint pl. Einstein. Kezdetben benne se hittek, mégis napjainkban az elméletei alapul szolgálnak. De milyen elméletei is vannak? Olyanok amikkel egy régebbi nagy koponyának hitt emberének ellentmond, mert sikerült bebizonyítania, hogy nem úgy van ahogy ő állítja.

Szerintem ez nem attól függ, hogy ki milyen okos vagy éppen mennyire nem. Nem ennek a függvénye. Miért is kellene ennek lennie?

Link a hozzászóláshoz

Elnézést.

MIndenért.

Főleg a nagyobb agyakért. Kitalálhatnék valami frappáns magyarázatot, hogy nyugtassam a kedélyeket, de nem teszem, miért tenném? Az "jó" lenne valakinek. Nem akartam vele senkit ócsárolni. :(

Riyena drága... ha eljutunánk odáig, hogy pofon vágsz, elgondolkodnék azon, hogy megérdemeltem-e, avagy sem. Ha nem érdemeltem meg, akkor az rossz. Ha megérdemeltem, még jobban elgondolkodnék. Egész egyszerűen leszűrném a tanulságot, & megelőzném, hogy emiatt a dolog miatt ismét pofont kapjak nőtől. Ez jó! :lol:

Amúgy csakúgy mellékesen hozzátanném a miheztartás végett, hogy nőtől egyszer kaptam életemben pofont, és sajnos ez kevesebb volt, mint megérdemeltem volna.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Antail, ahogy az várható tőle, a maga egyszerűségében közlte velünk a tényeket. Engedjétek meg, hogy ezzel kapcsolatban idézzem Douglas Adams sci-fi írót:

"A saját fajommal kapcsolatban azt nem értem, miért teszünk eleve különbséget jó és gonosz között. annak a megnyilvánulásait, amit gonosznak nevezünk, rajtunk kívül álló dolgokban találjuk meg, olyan teremtményekben, amelyek semmit sem tudnak ezekről a dolgokról, csak azért, hogy undorodhassunk tőlük, és így jól érezzük magunkat velük kapcsolatban."

Ezek után nem is okoskodom tovább, felesleges. Hiszen már elhangzott: nincs jó és rossz, csak érdek van! És Amund: az érdek forrásai vagyunk mi magunk, nem jó és rossz fogalmáé.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

RQ: mail-ben válaszoltam. (remélem)

Hp Gold: most majdnem elkövettem egy alapvető hibát, de mégse! Tehát, amit most mondok, ez szigorúan az én hitem alapján műkszik. Én azt hiszem, hogy nem volt kevesebb, mint amit érdemeltél! Szerintem te is rájöttél, hogy hibáztál. Anno én is örültem volna valami fizikai megnyilvánulásnak egy hölgy részéről, még sem következett be, mert nem volt rá szükségem! Engem sokkal jobban elgondolkoztat az, hogy nem ütött meg. Mert nem tett meg valami teljessen kézenfekvő dolgot, amit elvértam volna tőle. Igazából soha nem csinált semmit, amit elvártam volna tőle, ezért is szeret(t)em annyira! Kicsit zavar, hogy többen is tudják, hogy miről van szó!

Stammheim: az ember nem csak két fogalmat talált ki nemlétező dologra. El sem hinnéd, hogy milyen sokat! Szerintem magad is rájössz!!

ja, és RQ: Thx!!! .-)

Darun

ui.: RQ: s.r.y, de otthon felejtettem. Ha lesz szerdán könyvtár, akkor elküldöm.

Link a hozzászóláshoz

Jó és Rossz

Én csak egy régebbi megállapításomat fűzném a témához, amit akkor mondtam először, mikor az egyik hittan tanárral vitatkoztam.

Õ azt szajkózta szöntelen, hogy tedd a jót, a gonoszok a pokolra kerülnek...bla blba bla bla bla...

KIcsit pipa volt rám, mivel én református vagyok, ő meg katolikus. Na szóval:

"Ha nem létezne sötétség, az emberek nem tudnák, hogy a fényben élnek."

Most saját magam idéztem...

Link a hozzászóláshoz

Istenről és főleg Jázusról csak annyit, amit egy dalszöveg nagyon helyesen kimond:

"Tiszta lélekkel, tele kegyelemmel,

elhozta a megváltást, új isten új áldás.

Érted is? Nem halt meg, nem hozott feloldozást.

Békét igért, sok gyászt hozott.

Minden esküt megtartottál.

Szerettél, szolgáltál.

Mégsem jött el országod, földi királyságod."

Persze ez csak egy Isten és egyházgyűlölő ateista véleménye a dologról.

Jó és rossz: Mindkét fogalom relatív, függ személytől, személyiségtől és az aktuális helyzettől. Túl tág értelmezési körű dolgok ahoz hogy néhány szóban meg lehessen fogalmazni őket. Az az egy biztos velük kapcsolatban hogy az egyik nem létezhet a másik nélkül, hiszen nem lenne viszonyítási alap, nem lenne mivel szembeállítani a másikat.

Link a hozzászóláshoz

Bár meg vagyok keresztelve, de sosem gyakoroltam ezen hitemet, meg nem is kívánta ezt meg tőlem senki. Nem voltam első áldozó, nem járta temploban, kivéve nyaralások és oztály kirándulások esetén. De úgy látom, hogy ha volt Jézus és tényleg keresztre feszítetteék és megváltó volt, akkor azt is úgy vélem, hogy adott egy ajándékot, az más kérdés, hogy valaki nem fogadja el.

Egyébként hiszek abban hogy volt egy ilyen megváltó ember valamikor, talán elég nagy hatalommal, de a többi keresztény mese kissé nekem sok. Persze csak gyűjtött dolgok, de a kérdés, hogy hol a többi, azok miért nem kerültek bele a Bibliába...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A világ legnagyobb butasága a Csak egy oldal, vagy rész igazság elfogadása.

Ez olyan mint amikor a "sátánista" azt valja hogy nem hisz ISTENBEN

, de ha hisz a sátánban akkor a ISTENBEN is kell, Mivel a sátánt a Biblia említi először amit Ugye ISTEN ihletett, és az ő bukott arkangyala ként van nevezve Lucifer a Fény anygyalából lett száműzött, aki sátán lett.

Ha valaki elhiszihohgy Létezett Jézus , akkor hinnie kell hogy ISTEN fia, mivel ezt ő maga is mondta, tehát logikus hogy ISTENBEN is hinnie kell következésképp.

Nyilván ahhoz hogy jobban lássuk az egyik oldalt kell egy másik "nézőpont", De a 2 nem szükséges, mivel ISTEN az sátán elött létezett akkor csak jó volt, Sokan ugy definiálják a sátán nélküli rosszat, hogy az ISTEN nélküli lét,amikor az meber ISTENtől távol van,már az maga a Pokol, (ördögök meg vasvillák nélkül is!) mivel ha meglátod ISTENT meglátod a tökéletességet,a tökéletes Jót, és ha tudod hogy te attóltávol maradsz az maga a pokol. (képzeld csak el ha egyszer kapsz egy morzsát a világ leg finomabb sütijéből, aminek a megizleléseutén olyan eufólikus érzés fog el hogy azonnal elélvezel, és csak 1 nap vagy több mulva térsz magadhoz a kéjes mámorból, nahh ez után azt mondják megtapasztaltad a legfinomabb sütit.. de SOHA többet nem ehetsz ehhez hasonlót sem! Nahh ez a pokol és ezt tapasztalja meg mindenki aki Megatpasztalta ISTEN-t , az tudja hogy mindig arra vágyik hogy ujra közelebb kerülhessen hozzá)...

Most ennyit csak igy 1 perc ben.. :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
8)

Üdv!

A világ legnagyobb butasága a Csak egy oldal, vagy rész igazság elfogadása.

Szted. Nem kötekedésből, de minden embernek lehet saját véleménye, és nem feltétlen butaság az, ha csak egy oldalban hisz. Egyébként sztem az akinek 100 felett van az Iqja az be tudja látni ezt, csak max nem fogadja el. Persze ez elég erős általánosítás.

Sokan ugy definiálják a sátán nélküli rosszat, hogy az ISTEN nélküli lét,amikor az meber ISTENtől távol van,már az maga a Pokol, (ördögök meg vasvillák nélkül is!) mivel ha meglátod ISTENT meglátod a tökéletességet,a tökéletes Jót, és ha tudod hogy te attóltávol maradsz az maga a pokol.

Ugyanez igaz fordítva. Tökéletesen ráillik mindez a mennyre is. Egy iszonyat szar nap után, vagy egy olyan történés után ami után a mennyekben érzed magad. Ergo SZTEM ez a példa kicsit nem elytelen, csak pontatlan. De a megmagyarázása nagyjából az első pontban is le van írva.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
Rengetegen mondták már' date=' de üres szavak olyanok szájából, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mik történtek velem, és miken kellett átmennem, úgyhogy igazán örülök, hogy te nem kezdted el az okoskodást. [/quote']

A'frad: naggyából senki nem tudja a másikról, hogy min ment keresztül eddigi élete során... És mkinek megvan a maga problémája sajnos a jelenben is, csak nem mki írja le ide, szal nem csak neked sz*r. De látod, itt sokan együttéreznek veled, persze neked csak felszínes lelkizésnek tűnik... :| Szép köszönet, no mindegy, biztos jól esett azoknak akik legalább egy kedves szót írtak neked...

Nem értem minek írod le a problémádat, ha utána meg csak jól odamondod 'mit kedveskednek ezek üres szavakkal asem tudják min mentem keresztül' etc...

Amugy:Nem gondolod, hogy élőben talán könnyebb támogatni a másikat, mint egy forumon keresztül?... no de mindegy, ez is csak szvsz...

Jahh meg: Amund egyáltlán nem nőgyűlölő, mindig jót mosolygok amikor ezzel azonosítják be... :) :twisted: Nem is értem miért terjedt ez el róla!

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...