Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ahoy,

Gemkapocs "karácsonyi" hangulatú postjára válaszul én is egy dalszöveget idéznék:

"Ünnepe forró, asztala dús

A vándor hazatér, örvend a bús

Kisírt szemedet emeld az égre

Sóhajts fel lassan: Köztünk vagy végre!

Én hiszem és tudom,

Hogy ô a megváltó

Akire vártunk, az Örömhírhozó...

Számoltuk sorra a múló napokat

A reményen kívül semmink nem maradt

De most, hogy ô szólít, mondja a nevedet

Érezd, micsoda erő a szeretet"

Ezt mind a magam, mind pedig a többi Istenfélő ember nevében küldöm így december szebbik feléhez közeledvén. Én úgy érzem hogy néha egyesek (nem feltétlenül Gemkapocs, mert ő egy arc, csak ateista) hanem az olyanok akik a köztereken felállított keresztek ellen tüntetnek nem kellene hogy így karácsony körül mozgolódjanak. Félreértés ne essék, augusztusban is zavarnának, de az advent vége felé közeledve kissé szenzitív tudok lenni az ilyesmire.

u.i.: az idézet Bonanza Banzai

Link a hozzászóláshoz

Amund: Legkevésbé sem akartam senkit megbántani azzal amit írtam, ha jól emlékszem külön ki is emeltem hogy ez csak az én véleményem. Én nem fogok tüntetni, mindenkinek szabad joga abban hinni amiben akar, és mindenkinek szabad joga véleményt alkotni másokról. A köztereken felállítot keresztek elleni tüntetést egyszerűen IQ hiánynak lehet szeritem betudni. Még egyszer elnézést ha avlakit megbántottam az előző hozászólással, neke egyszerű véleménynyilvánítás és nem mások lelki békéjének a megbojgatása volt a célom.

Link a hozzászóláshoz

RQ:

1.És mkinek megvan a maga problémája sajnos a jelenben is, csak nem mki írja le ide, szal nem csak neked sz*r.

- Tudom, hogy másnak is sz*r, de más is leírja, és másnak nem kell elviselnie az én problémáim.

2. De látod, itt sokan együttéreznek veled, persze neked csak felszínes lelkizésnek tűnik... Szép köszönet, no mindegy, biztos jól esett azoknak akik legalább egy kedves szót írtak neked...

- Tudod drága, előbb születik egy hozzászólás, utána pedig rá a válaszok... Tehát: én írtam valamit, Arathorn reagált rá, én megköszöntem, és mondtam, hogy de jó, hogy nem a sablont nyomta le. És több kedves szót nem kaptam. Érted? Vagy magyarázzam tovább?

3.Nem értem minek írod le a problémádat, ha utána meg csak jól odamondod 'mit kedveskednek ezek üres szavakkal asem tudják min mentem keresztül' etc...

- Nem a fórumozókra gondoltam, hanem azokra, akik kötülvesznek...És nem azért írom le, hogy kedveskedjenek nekem. Nem vártam rá reakciót, csak ki akartam írni magamból a fájdalmam, és szomorúságom, mint mindenki más abban a topicban.

Link a hozzászóláshoz
RQ:

1.És mkinek megvan a maga problémája sajnos a jelenben is' date=' csak nem mki írja le ide, szal nem csak neked sz*r.

- Tudom, hogy másnak is sz*r, de más is leírja, és másnak nem kell elviselnie az én problémáim.[/quote']

Én emlékszem arra, amikor veled történt baj, és te zúdítottad ránk a problémádat... aztán mikor segíteni akartunk a torkunknak estél. A Helyzetjelentések még mindig a te beírásaidtól hangos. (nem baj ez, csak el kell gondolkozni, kit miben oktatsz ki, nehogy a "bort iszik, de vizet prédikál" esetébe essél bele..)

2. De látod' date=' itt sokan együttéreznek veled, persze neked csak felszínes lelkizésnek tűnik... Szép köszönet, no mindegy, biztos jól esett azoknak akik legalább egy kedves szót írtak neked...

- Tudod drága, előbb születik egy hozzászólás, utána pedig rá a válaszok... Tehát: én írtam valamit, Arathorn reagált rá, én megköszöntem, és mondtam, hogy de jó, hogy nem a sablont nyomta le. És több kedves szót nem kaptam. Érted? Vagy magyarázzam tovább?

3.Nem értem minek írod le a problémádat, ha utána meg csak jól odamondod 'mit kedveskednek ezek üres szavakkal asem tudják min mentem keresztül' etc...

- Nem a fórumozókra gondoltam, hanem azokra, akik kötülvesznek...És nem azért írom le, hogy kedveskedjenek nekem. Nem vártam rá reakciót, csak ki akartam írni magamból a fájdalmam, és szomorúságom, mint mindenki más abban a topicban.[/quote']

Lásd előző. Fura ezt tőled hallani :) Ezek szerint rájöttél, hogy annak idején mi is csak segíteni akartunk neked?

A másik dolog, hogy éppen tőled lehet olvasni mindenhol, hogy milyen hülye itt mindenki, amiért senki nem olvassa el a dolgaid és nem válaszol. Itt viszont azt írod, hogy csak le akaod írni, nem vársz reakciót. El kellene már dönteni, mit vársz az emberektől, és nem kioktatni az mindenkit olyasmiért, amit te sem teszel meg.

Nem támadásnak írom, csupán már jó ideje ez megy, és kezdett számomra nagyon disszonáns lenni a dolog.

Ha csak egyszer elolvasod, amit itt írtam, megköszönöm, válaszolni nem kell rá, mivel tudom, hogy csak

- lehurrognál

- érzéketlennek neveznél

- összehasonlítanál olyan emberekkel, akik milyen jól megértenek téged, de én nem

- kioktatnál, hogy hol a helyem

- stb.

Szóval választ én TÉNYLEG nem várok. Csak egy kéréssel élnék, tiszteletteljesen: kérlek fontold meg, amit leírtam.

Link a hozzászóláshoz

1. Én emlékszem arra, amikor veled történt baj, és te zúdítottad ránk a problémádat... aztán mikor segíteni akartunk a torkunknak estél. A Helyzetjelentések még mindig a te beírásaidtól hangos.

-Mint Tao is írta a helyzetjelentések topic azért van, hogy a problémáinkat, gondolatainkat belekiabáljuk a világba, ami jelen esetben egy fórum. Reakciót nem vártam!!! Segíteni akartatok volna? Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy kézsérülésen fórumon keresztül lehet segíteni? És a cseszegetések nem jelentettek túl sok "segítséget".

2.A másik dolog, hogy éppen tőled lehet olvasni mindenhol, hogy milyen intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) itt mindenki, amiért senki nem olvassa el a dolgaid és nem válaszol.

-Mi az, hogy mindenhol? Meg mi az, hogy sötétnek tartom az embereket? Nem érdekel ki mit olvas el, azt írtam le, hogy pont erről beszélgettünk, hogy rengeteg ember elmegy, még egy szűk közösségben is a másik problémája mellett, de akkor sem időm nem volt, sem energiám ahhoz, hogy szépen pontosan elmagyarázzak minden szót, azoknak, akik a kákán is csomót keresnek. Ismét írom, hogy nem vártam választ!

3.Itt viszont azt írod, hogy csak le akaod írni, nem vársz reakciót. El kellene már dönteni, mit vársz az emberektől, és nem kioktatni az mindenkit olyasmiért, amit te sem teszel meg.

- Nem kioktatásként írtam, hanem fel akartam hívni az emberek figyelmét arra, hogy mennyire nem figyelünk egymásra...

Lehet, hogy te a felsoroltakat tennéd, de én nem...

Pff

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nes(&A'frad): Nem, az a baj, hogy vannak olyan jellegű problémák amiket nem lehet diplomatikus pontossággal helyrehozni etc. Mert amíg nem jutsz el egy adott pontra ahol a másik ember van, addig lehet okoskodni, de nem sokat ér, az a másikon nemsegít... (És ezalatt nem a 'jajdefáj a pocim elrontottam a gyomrom' nem érzed át min megyek keresztül prob.ra gondolok...)

Óhh, bocsánat hogy írtam a topicba, ha anno is... Még mindig semmit nem tudsz rólam, akkor sem tudtál, mik történtek velem pl akkor is, mit miért írtam, csak mert nem nyomtam be forumrameg csetre.. de mindig oda tudtál szexuálni nagyon 'okosan'. Kérdem én, ha valamivel nem vagy tisztában akkor egyáltalán miért reagálsz rá? Mert arra biztos nincs szüksége hogy ismeretlenül megpróbáld kioktatni olyan dologban, amiről lövésed sincs...

(Nem tudod miken megy át, milyen az érzelmi összetétele, inkább hagyd békén, összezavarodott-feldúlt embert jobb nem mégjobban felkavarni!)

A'frad helyzetét sem látod át. Rajta kívül talán senki. Nem egyszerű, tehát nála ne alkalmazd ugyanezt a taktikát, mert ismétlem magam, lövésed sincs róla min megy át, ha hiszed ha nem. Nem okoskodásként írom...

Szóval szvsz ha vki érzelmileg nem a legstabilabb és jó nagy kakiban van és a 'túlélésért harcol', össze van kavarodva ETC akkor inkább hagyjuk hogy írjon, ha ez a forum már lehetőséget ad rá, mégha a helyzetjelentések tőle is hangos! Ha meg segíteni akarunk akkor segítsünk! De ha nem... inkábhasználjuk Tao bölcs 'taktikáját'.

Na most kövezz, engem aztán nem érdekel, biztos majd Te jössz jól ki a dologból... Cáfolj rá meg ilyenek, biztos nincs számodra semmi érdemleges benne amire azt mondanád 'najó ebben lehet mégis van valami!'...

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fórum: egy olyan hely, ahol az emberek megosszák másokkal gondolataikat, mondanivalójukat. Ezeket a dolgokat mások szükségszerűen véleményezik, ha ők úgy látják jónak saját tapasztalataik alapján még véleményezik is. Ha nem lenne meg ez a körforgás, akkor a fórumok befagynának, ugyanis megszakadna a 'véleménycsere' folyamatossága.

Biztos vagyok benne, akárki akármit is ír a fórumra nem bántó szándékkal teszi azt.(!) Az egymás elleni gyűlölködés, agresszív viselkedés igen destruktívan, hat a közösségi morálra, így kérem továbbiakban is mindenkitől az indulatmentes hozzászólások megtételét.

Ha valakinek egy vélemény nem tetszik, nem kell érte a másikat leszólni, mert attól se neki se a hozzászólónak nem lesz jobb.

Az élet szép lehet, ha megpróbáljuk tenni érte!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

RQ:

Örülök, hogy sikerült átlátnod a dolgokat, már én is sokmindent megértettem általad. És köszönöm, hogy sikerült lehűtened a kedélyeket.

A helyzetjelentésekbe tudtam eddig csak kiírni magamból a gondolataim, és problémáim, de az eddig reakciók, és hisztik után úgy gondolom, hogy inkább magamban tartom...

Szóval mostantól inkább csak olvasni fogom a fórumot, vagy még azt sem.

Link a hozzászóláshoz

A Helyzetjelentések topic szvsz arra van, h az emberek kiírják magukból örömüket, bánatukat.. de itt inkább a bánat szokott lenni. Ha vki oda ír, az ki akarja írni magából a dolgokat. De mégsem a saját kis naplojába, amit nem olvas más, hanem sok általa ismert és ismeretlen embernek írja le a bajait. Az emberek többsége meg olyan, h segíteni akar azon, akinek bajai vannak. Mert mi másért írná ide le, mint azért, mert segítséget vár? Nem hiszem, h azért, mert unatkozik.

MIndenkinek vannak és voltak problémái, ugyh sztem nem kéne beszólogatni másoknak, h nem is érzi át, és ugy szonokol. Ha vki mégis ezt érezné, két megoldás van sztem:

1,

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Ellenség? HOL?! :twisted: Ebből is kimaradtam, pedig szívesen megosztottam volna az ezzel kapcsolatos véleményemet még azokkal is akit nem érdekel, de látom hogy ez a vita lecsengett úgyhogy nem bolygatom a kedélyeket. De nem bírom megállni hogy egyvalamit mondjak, és ezzel nem direkt szeretném megsérteni az embereket, de tisztában vagyok vele hogy sértő lehet a következő mondatom, sajnálom. 8) Tehát szerintem aki nem keresztény az ne karácsonyozzon, gondolom értik az emberek a logikát, ha valaki mondjuk sámánista az ünnepeljen téli napfordulót, vagy ha zsidó akkor hannukát, vagy amit akar... de szerintem ez így sokkal becsületesebb lenne.

Link a hozzászóláshoz

Stami: Szerintem meg mindenki születésénél való joga hogy akkor és azt ünnepeljen amikor és amit szeretne. Én a karácsonyt nem mint jézus születését ünneplem, hanem mint a szeretet és béke ünnepép, ami szerintem bőven belefér. Amellett szerintem egyáltalán nem sértő amit mondtál, mindössze te összekeverted a gondolokdásmódot és a hitet a fanatizmussal, mert ha valaki kisgyermek kora óta ünnepli a karácsonyt, mert keresztény családban nőtt fel, akkor hiába tér át a muzulmán hitre, lehet hogy igaz hívő lesz, de a karácsonyt a szokás miatt megünnepli, nem fogja azt mondani a családjának: bocs muzulmán vagyok nem karácsonoyzok. Ez csak szvsz de szerintem általánosságban igaz.

Link a hozzászóláshoz

Nekem ezek a karácsonyi ünneplés dolgok nem jönnek be. Nekem kiskoromban voltak problémáim a karácsonnyal, & megutáltam az egészet.

Ezekután nekem ami hatalmas bajom a karácsonyi "érzéssel" kapcsolatban, hogyha netalántán lesz feleségem - gyerekem - meg hasonlók... Hogy fogom nem fapofával végigülni az egészet a kölkeim elött?

Ez az idei ünnep szépenlecsúszott a torkomon, de ha komolyabbra fordítom az életem, akkor nem ihatom át az egészet.

Na mindegy, utálom a karácsonyt!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...