Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ma meg volt vala tartva ama Magyar irodalom írásbeli érettségi. A szövegalkotásban ugye mint tavaly is három lehetőség közül lehetett választani: Érvelés, Műértelmezé és Összehasonlító elemzés.

Én ezekből csak azt tudom amelyiket írtam, azaz a mű értelmezését; Márai Sándor: Halotti beszéd-jét kellett értelmezni megadott szempontok alapján, minimum 3-4 oldalon keresztül. Részletek elviekben holnap reggel 8-tól tekinthetők meg az OM honlapján.

Csak gondoltam tájékoztatom a nagyközönséget... :)

Holnap matek érettségi. Drukkoljatok...

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Ezt inkáb helyzetjelentésbe kellene írnom, de ez a magyar érettségi, ami nekem nagyon kellene, mert duplázással jönne ki a megfelelő pontszám, nekem, KO volt. Juhász Gyzla alap, de mi egy szót nem tanultunk róla, persze ha őt nem vettük akkor Vajdát sem és Márairól csak hallottam, egyszer valamikor. Szóval nekem itt annyi, de nem baj...majd szóbelivel ,,felhúzom", csak a gond, hogy nincs mit.:/

Matekról annyit, hogy ahhoz képest, hogy metek volt, nem tűnt olyan nehéznek, mint amilyen számomra a magyarhoz számított magyar érettségi.

Határozottabban nehezebb, mint a 2005ös érettségi, ez a mostani, tulajdonképpen az összes általam megírt próbaérettséginél nehezebb volt.

Nem baj...ma töri...:) Próba cseresznye:).

Summa: Szeptemberre munkahelyet keresek!

Link a hozzászóláshoz

én is néztem őket, a töri röhej volt, magánvélemény szerintem mind könnyű volt... :roll: mostani fejjel, de gimissel a felső tényleg nagyon nehéz volt :cry:

Venes: biztosan jól sikerült, én is így voltam vele, h nagyon rossz és végül mégis elegendő volt egytemre :) najó onnan meg kiraktak így most fősulis vagyok csak :) Szóval fel a fejjel, biztosan nem kell melót keresnek :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a matek emelt egyáltalán nem volt nehéz; aki emelt szintre ment vállalta bármi jön és azért ennél sokkal nehezebbet lehetett volna csinálni. Ha csak a matek emelt feladatgyűjteményt vesszük alapul.

Irodalom verselemzés részéhez pedig annyi a komment, hogy nem szükséges hozzá ismerni a költőt. Ugyanis az vers összehasonlítás. Persze nem rossz, ha tudod kötni a költőhöz, de szerintem nem szükségszerű.

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is érintett vagyok... voltam... izé :)

Magyar:

Semmit, ismétlem semmit nem olvastam még Márai Sándortól, a nevét is csak egyik (műveltebb :roll: ) osztálytársamtól hallottam már... ennek ellenére ezt választottam. Miért? Ennek három oka van (volt):

1. Az érvelésnél nem fogtam fel a feladatot, az összehasonlítást meg még sosem gyakoroltam

2. Márai verse után ott volt egy pár olyan, de olyan segítség, amit szerintem nem kihasználni vicc lett volna.

3. Iszonyat megtetszett a vers ;)

Összegezve: szerintem a magyar könnyű volt

Matek:

Hát... baromi könnyű volt... és mégsem lesz 90%os vagy jobb... olyat bakiztam ;) A sinusos egyenletnél nem írtam fel a másik megoldást (180-x fok) valamint az ismétlődést sem, egyiknél sem! (x+k*360 (kER)). Valamint a logaritmusos egyenletnél, miután másodfokúra vezettem, elrontottam a megoldóképletet... utólag majdnem falba vertem a fejem!!!

Link a hozzászóláshoz

Igaz...nem feltétlen szükséges a költők ismerete. Csak hogy sajna azért nem ért leírni, hogy miért magányos. Mert elhagyta a hölgy, vagy mert elhalálozott. Ez pl. egy alap dolog, amit meg kellene tudni a verhez. Persze ennélül is megírható, de máris egy szempont kiesett, mert ezt a részt nem tudjuk.

A másik gond, hpgy én pl. éreztem valahogy, aztán meg kiderült, hogy éppen azért írta úgy a verset, mert teljesen máshogy érezte. Szóval ilyen téren megint nagy hülyeséget írtam. Szóval itt kifejezetten hátrány volt és hiányokat hozott, ha az adott költőt nem ismered.

Nekem ez jött le.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Andoronnal :D

És Venessel! Ugyanis pont emiatt, a vers magánéleti vonatkozása, a költői én miatt érdemes ismerni a költőt. Mert ha csa olvasod a versét, nem tudom, miért írt olyanokat... de az élet nehézsége sok mindent megmagyaráz...

Mellesleg tavaly én is úgy álltam hozzá, hogy csak matekből jöjjön a deux ex machina és nem lesz gond... végülis nem lett, csak töriből jártam elég rosszul...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy valaki ír egy tökéletes, vagy ahhoz közel álló dolgozatot és a körzetből mégis ő kapja a legrosszabb jegyet?

A többiektől megkérdeztem, hogy miket írtak és én sokkal magasabb szinten tettem ugyanezt, de az eredmény mégsem ezt sugallta. Vajon mi lehetett ennek az oka?

Link a hozzászóláshoz

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy valaki ír egy tökéletes, vagy ahhoz közel álló dolgozatot és a körzetből mégis ő kapja a legrosszabb jegyet?

A többiektől megkérdeztem, hogy miket írtak és én sokkal magasabb szinten tettem ugyanezt, de az eredmény mégsem ezt sugallta. Vajon mi lehetett ennek az oka?

A meg nem értett zseni esete... ;)

Link a hozzászóláshoz

Lol, mi tavaly estünk át rajta, a'la kísérleti nyúl osztály... Töri... helyezd el korban és térben Mátyást. Hm, ok, leírom, mi és merre történt azzal egyidőben, mer' az a logikus, nem? Mivel az évszám ott van a forrásban... Aztán kiderült, hogy annyi lett volna, h 15th század második fele, Magyarország. Jah, viszont az én válaszom nem jó a kulcs szerint. A tanár szerint igen... a kulcs szerint nem. Ilyen volt idén is?

Meg a magyar hosszúesszé. Tanár átnézi... hm, ez egész jó. Kijavítja... hátizé, van javítókulcs. :x Teszt 95%, esszé levitte 66%ra. :shock: Szóbelin meg szivatott, 1.5 pont hiányzott a 80%hoz... töriből 3 pont... emiatt a tanár miatt nem lett meg az 5.0. :evil:

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Igen, mi is szívtunk eleget, főleg mivel én angolul érettségizetem minden tárgyból, és midnen feladatsorban volt legalább egy olyan feldata amit vagy félre- vagy kétértelműen fordítottak... amit itt leírok példa, az mondjuk szinte lényegtelen hiszen +/- 1 pont ritkán számít, de mondjuk a matek érettségin volt két feladat, amit nagyon sokan nagyon sok féle képpen értelmeztünk. Ott viszont jó, ha minimális részpontszámot kapsz, hiszen teljesen mást csináltál mint amit a feladat írt...

Pl. történelem írásbelin a forrás a következőt adta meg:

1973-ban 100 háztartásban 78 televízió volt

1980-ban 100 háztartásban 99 televízió volt

1983-ban 100 háztartásban 105 televízió volt

Az alábbi állítás igaz vagy hamis? "By the beginning of the 1980s, in every household there was at least one television."

Az állítás értelemszerűen HAMIS, hiszen még 1980-ban sem volt minden háztartásban egy TV, tehát a nyolcvanas évek kezdetére a televíziók száma nem érthette még el ezt az értéket. A megoldókulcs természetesen nem ezt írja, szerinte az állítás IGAZ. A javítótanár nem fogadta el a reklamálást... és volt még egy-két ilyen kedvesség.

Gambit

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...