Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Akkor várok de bátyám nem fog, de legalább majd megnézem az arcát h szenved és tudni fogom h nem kérek belőle :)

Valaki neked meg :P:P:P:D:D:D Azért tettem ezt mert láttam néhány embert aki akár pisztollyal is kikényszerítette volna a folytatást ha ugy el lehetett volna érni, és nehezen tették tul rajta magukat az 1. "befejezésén".

De ha jo hiszemben értetted akkor kösz :D

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Antail: szívessen kötözködnék most veled, de kivételessen meg tudom állni.

Hát, ha már a manganime téma is átjött ide... nem szívessen kötekedek a hugommal, de most beláthatod, hogy ez nem túl logikus. Még amatőr szinten se értek hozzá, de ha egyszerűen akarok fogalmazni, akkor azt mondom, hogy a manga olyan, mint a nyugati képregény, az anime meg rajzfilm. Namármost a kettőt nem lehet összehasonlítani, mert nem egy kategória. Ergó => miben különböznek egymástól? A képregény és a rajzfilm miben különbözik egymástól? És pl. mangát még nem láttam, de ha tényleg a hentai kategóriát nézzük, akkor nincs különbség a kettő között. Egyébként mé' szólja le mindenki a Pokémont? Amit én nézek, az nem lehet jó??? :-(

Meran: bizonyára egyre többen lesznek. De eddíg is sok volt, csak nem tudtunk róla. Nekem pl. az utóbbi időben elég sok ismerősömről kiderült, hogy szereti az ilyesmit. Szerintem ez nem baj, már csak azért se, mert így több helyről tudnám beszerezni őket! :-) Egyébként mindenből lehet tanulni, csak figyelni kell!

Stammheim: baromira nem azért, mert jól áll neki! Vannak olyan karakterek, akik úgymond a jó ügyért kűzdenek, csak nem válogatnak az eszközökben. Egyébként ha jól emlékszem, éppen az ellenkezőjét írtam. A kari ugyanis nem azért öl, mert az olyan hú de jó dolog, hanem mindíg szükségből. Ami meg a rend jellem-öngyilkosság dolgot illeti, nem azért lesz öngyilkos, mert rend a jelleme, hanem mert a személyisége ilyen! Éppen ez a bajom, hogy ti jellemről beszéltek, én meg a karakter lelki világáról. Amit meg a "bérgyilkosról" írtál... ööö ... én nem erről beszéltem? Nem azért vannak felesleges gondolatai, mert a jellemhez oda van írva, hogy felesleges gondolatai vannak, hanem mert ilyen a személyisége! Ami meg az aláírás dolgot illeti, szóltam Antailnak, aki javította a problémát. Ha gondolod, próbálkozz újra!

ui: épp most nézegettem, hogy még két hsz hiányzik a "bűvös határ" átlépéséhez, illetve eléréséhez. Aztán az annyira kedveld Gho-ragg "rangom" Seyrienre cserélődik. Szóval én is elkezdek nyivákolni, hogy nem lehetne nekünk valami más? Már a huri is eléggé ciki volt, lány Gho-ragg se lépett még Ynev földjére. Lécci Antail! :-D

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Kb. másfél-két hete nem voltam a klubba. Mi az első dolog, amit hallok? Keleti szél. Persze a kincstár egyenlőre nem képes fedezni egy ilyen volumenü kiadást (se), ráadásul a boltos azt mondta, hogy nem hallott túl sok jót róla, a "folytatás" dologról nem is beszélve. A harmadik rész (előreláthatólag decemberi) kiadása pedíg még elég messze van. Egy ismerősöm ezt is megemlítette, hogy kiadhatták volna az első két rász egybe, ha már úgy is újranyomták. Persze akinek megvan az első, az nem biztos hogy jó néven venné a dolgot, én azzal próbáltam vígasztalni az ismerőst, hogy majd a harmadik és a negyedik részt egybe adják ki! :-) De ha tényleg ennyire az elején tart még a dolog, akkor felejtős. Ha már könyvek, a boltos a figyelmembe ajánlotta a Hetven7 című könyvet. Ebbe magyar "népmesék" vannak átdolgozva. Az írok között találunk olyan neveket, mint Kornya Zsolt vagy Kolozsvári Zsófia, tehát azért elég ígéretessen hangzik! A könyv ugyan kicsit drágább a Keleti szélnél, de a bórítója sokkal jobb minőségű, és a papírra is kevesebb lehet a panasz! Mindenképpen ajánlom a figyelmetekbe.Remélem én is mielőbb hozzájutok.

Meran: egyébként nagyjából igazad van/volt. Amint megjelent a KSZ, nálunk egyből vett mindenki, aki M*-t játszik. Megint én lógok csak ki a sorból. :-(

Gangler: én azért kicsit félek Connor-tól. Az utóbbi időben egyre több negatív kritikát hallok, melyeket sajnos nekem is osztanom kell. Remélem ezzel újra visszatér a régi "dicsősége"!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hmm Jihaku? Vajon ki töltötte le az AMV.org-ról? :D Érdekes...

Amúgy ha valaki akar ilyesmiket akkor:

http://www.animemusicvideos.org

Ja és rájöttem hogy nem is szeretem az animét, nekem a cyberpunk feeling miatt jön be csak pár. (Cybercity Oedo, Armitage, GITS) Viszont csípi a szemem hogy megint divat lett egy szubkultúrából. Dehát ez nem az első és nem is az utolsó eset.

Link a hozzászóláshoz

Raze: nem hinném, hogy divat lennee azért, mert az A+-on nézik a pokemon klónokat. Nah persze ott is vannak érdsekes animék, de a legtöbb a olyan szinten irritáló, hogy az már fáj. Ottvan például a legujjabb a Dice vagy mi, amibe !!szelíditett!! robotdínók vannak. Amit érdemes nézni az összvissz a CB, a Kaleido Star, és persze a Trigun. Azt sajnálom, hogy nincsennek nagyfilmek rajta :( .

Link a hozzászóláshoz

CURRY-FÕZÕ VERSENY

Egy tapasztalatlan, FRANK nevű curry-kóstoló feljegyzései, aki

Ausztráliából tett látogatást Durban-ban, Dél-Afrikában:

"Nemrégiben abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy birónak

választottak ki egy curry főzőversenyen. Az eredeti biró megbetegedett

az utolsó pillanatban, én pedig pont ott álltam a birói asztalnál és a

sörös sátor holléte felől érdeklődtem, mikor felkértek. A másik két biró

(két helybéli indiai) biztosított afelől, hogy a curry egyáltalan nem

lesz erős, azonkívül ingyen sört kapok a kóstolgatás teljes idejére,

tehát belementem."

Ime az értékelő lapok a versenyről:

Curry # 1: Manoj Maniac Mobster-Monster Curry-je

1. B

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

(kicsit visszautalnék egy korábbi hozzászólásra...)

Darun: Alan O Connor a régi milyét szerezné vissza a társszerzőséggel? Remélem tisztában van vele mindenki hogy nem írt még egyetlen épkézláb regény sem. (a Hollóidők, amire mindig sokan utalnak nem volt befejezve, jött a parancs hogy nyomdába vele) A Síró fém pedig a legtalálóbb cím volt amit "írásműnek" lehetett adni (Örkény sírva forog a sírjában és üti a koporsó fedelét Rolling Stones ütemekre). Tényleg lehetett kínjában röhögni az embernek, hogy ki mit mer olykor fantasy regénynek nevezni és kiadni a kezei közül.

Azon kívül hogy nem tartalmaz irodalmi értéket (mert ami annak tűnik azt lopta, elsősorban Rejtő Jenőtől), hogy ahol lehet alávág az ynevi összképnek (Yankarnak 36!!! különböző, közszájon forgó neve van...) és nincs olyasmi amit ne rúgna föl vele...

Megértem én egyébként, ha gyermekeim lennének és hatévesen már M*t mesélnék nekik akkor az aranyos és ilyesmi lenne. DE soha nem tutna eszembe ezt komolyan gondolni és másokra erőltetni (ld. Cranta öröksége novellapályázat).

Mégegyszer Darun, régi milyét...? :evil:

Link a hozzászóláshoz

Táborban az emberek cincognak az egerek...

kár hogy nagy mostanság süketség ezen az oldaon...:(

pedig lenne aktív ember csak mindenki eltűnt!!!...

miért van ez?

ha valaki tudja a választ akkor szóljon már...

mert tudtommal nem 10-20 emberből áll az aktív fórumozó csapat...

vagy ha igen akkor meg így jártam...

Link a hozzászóláshoz

Nos, nem találtam jobb topicot, de van két idézet, amit szeretnék megosztani veletek:

"Azok, akik az ördögöt a Rossz híveként, az angyalt pedig a Jó harcosaként értelmezik, átvették az angyalok demagógiáját"

Ez Kundera Nevetés és felejtés könyve c. művének, a Kétféle nevetés c. részében van...

"Dzsungel nőtt a fémtestből

Új fétisé imám

Börtönöm a sarkig tárt világ..."

Ez pedig a Da Capo együttes Dzsungel c. számában van.

Nemtom miért, de ez utóbbi most nagyon eltalált :lol:

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...