Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Zug zug!

Amund: Elvileg táborba menet újra kezdtem a Hollóidőket, szóval amíg nem végzek, addíg visszavonom amit mondtam! Egyébként igazad van, azért elég "érdekes" hogy mennyire szánalmas az összes többi regénye. A Síró fémen mi is csak sírtunk, A vas idejénél már a hajunkat téptük, a legutóbbi borzalomnál, ami meg Csillagvető néven jelent meg, nem értettük hogy ez mi a vihar! A goblinos rész még jó is lett volna... egy másik regényben. Nekem egyébként a Kék éjszakák árnyai is tetszett, ezt csak halkan merem megjegyezni. És ha már Rejtőnél tartunk, és sokkal jobban felháborodtam, amikor KA könyvében találtam oda nem illő "Rejtői poénokat". Bevallom, azóta is arra a kiadványra haragszom a legjobban. Az tényleg egy igazi hulladék.

Angren: pedíg ha jól emlékszem, akkor az igazi aktív fórumcsoport nem nagyon számol többet 10-20 főnél, és a táborba sem "csak" ennyien voltunk, kb. 70 volt a résztvevők száma. És én is maradtam már "itthon" tábor idején, és bármi meglepő, és is tapasztaltam a "kihalás"-t. De meglepődnék, ha belehaltál volna abba az öt napba, amíg nem láthattál minket!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Tegnap történt egy élég vicces dolog a modulomba mégpedig: a Darton paplovag kocsmai verekedést eszközlött ki aztán elkezdték nyomni amikor a paplovag kezébe került egy sültcsirke azzal támadott dobott kocka100 hatalmas röhögés ugyanis amikor sebzett 9 sebzett és a fickó meghalt. ez olyan hajnali egy fele lehetett a másik már 4 óra fele volt a hajóval toroni vizekre eveztek és megláttak egy Toroni hadi gályát nos a csapat varázslója (aki mellet még egy bajvívó munkálkodott a csapatba)

otthon tárolt egy gólemet ami fémből volt a hajó fölé rakott szönyegen egy térkapupentagrammát (hosszu lenne leírni hogy de értelmes) meg a golemet utasítottat otthon hogy lépjen a másikra=megbombáztuk a Hadigályát egy gólemmal ami jól talált. amikor szerencsésen kikeveredtek mindenból és elérték a végcéljukat (egy szigetet) leült meditálni a varázsló a pap meg imátkozni.erre a bajvívó a vrázslót szadizta ezt úgy kell elképzelni hogy fogott rákokat és ráaggata az orrára fülére... Na tehát egész jó kis csapat nem ? csirkével gyilkolós Darton paplovag egy gólemmel bombázó Adron pap / varázsló és egy Ereni szadista Bajvívó.

Ezt gondoltam leírom nem tudomkinek történnek ilyenek a moduljába

Folyt.Köv.

mer hajnali ö kor amikor odaértünk a szigetre akkor abbahagytam.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

EH! Ha már itt vagyok, megosztanátok veletek egy mulatságos sztorit. Még a hét elején történt velem, ha jól emlékszem, éppen hétfőn. Akkor érkeztem meg ide (keresztanyuékhoz) és unokaöcsém valahogy rávett, hogy menjek ki vele a játszótérre. Frankó meleg volt, szóval nem kicsit voltam ideges. Ki is érünk rendben, ő bicóval én meg gyalog. Váltunk pár szót, mire néhány helyi "ki'csávó" lefoglalja a hintákat, és mintegy mellékessen beszólnak, hogy "Mi van, nem tudtok köszönni." Nem tudom, lehet hogy bunkó tanyasi ork vagyok, de nálunk a következő szokások vannak: A fiatalabb előre köszön az idősebbnek, vagy az újonnan érkezett az ottlevőknek. Mindegy, beszélgetünk tovább unokaöcsémmel. Õ egyébként tíz éves. Néhány perc múlva megunják az arcok (hárman voltak) és odajönnek, megin belökik ezt a "Nem tucc köszönni" dumát. Mire próbálom kioktatni őket, hogy nálunk más az etikett. Erre a srác aki a "banda" vezetője lehetett, beszól, hogy náluk meg a gyengébb köszön az erősebbnek. Heh! Mindíg elfelejtem, hogy keresztanyuékat ilyen lepra helyre hozta a "jó" sorsuk. Aztán elkezdett méregetni. Hát, alkatra nem vagyok éppen egy ork. :evil: A srácnak nem tetszhetett, hogy a koromra való tekintettel "egyenrangú" (ó, balga Istenek!) félnek tekintem magam. Mondja, hogy sokan laknak ám ezen a nyomortanyán. Nem akartam mondani, hogy az én falumba is laknak páran, akik ilyen kis férgeket esznek reggelire. A legmókásabb az volt, mikor az arc megkérdezi, hogy hány éves vagyok. Mondom neki "Huszonegy" Erre pattog valamit, hogy többet ilyen ne forduljon elő, mire elindulnak, én meg jó hangossan rájuk köszöntem. Nem akartam balhét, mert nem vagyok jó verekedő, meg egyébként is. Éppen indultunk volna, mikor a két másik arc fut utánunk, hogy várjak egy kicsit. Mondja az egyik srác, hogy a "vezetőjük" kérdezi, hogy nem akarok e vele verekedni. Nah, itt egy lenéző mosollyal elküldtem őket, amit ők félreértettek. Egy erőpróbába benne lettem volna, de utálom az olyan ostobákat, akik csak az öklüket tudják rázni. Mellesleg már egy ideje nagykorú vagyok, és nem akarok balhét valami beképzelt kölyök miatt! Meg persze a szemüvegem is féltem. :D Mikor elindultunk, unokaöcsém megjegyezte, hogy látásból ismeri azt a kötekedős csávót. Tizenhatnak mondta, de sajnos nem lehet a szavára adni, bár többet én se néztem volna ki az arcból. Szóval, vannak még sötét vidékek!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hát Darun sajnos ienek midnnehol vannak. Engem tavaly szilveszter délután és rá három hónapra vertek meg pusztán azért mert azt mondtam nincs nálam pénz. Azért úsztam meg mindkétszer némi borda, alhasi és intimtáji fájdalommal, mert néha ránkjön a hülyeség egykét haverral és olyankor poénból is elkezdjük ütni egymást, emiatt valami minimális rutinom abban már van hogy hogyan védjem az arcomat illetve a legfontosabb részeimet adott esetben. Igaz akkor nem szoktuk ennyire komolyan venni a dolgot, nemigen ütünk erőseket, ha mégis akkor az is inkább csak véletlen. Más kérdés hogy mára már valmilyen alapvető "védettséget" élvezek, mert a szomszéd családiházban lakik a helyi vajda egyik testvére, a szomszédok meg igaz hogy nemesfémből élnek, de egyébként normálisak és az egyik kissráccal jóban is vagyok, és miután vele sétáltam egyszer kétszer a városban azóta nemigen kötnek belém. Más kérdés hogy ennek ellenére többször volt már rá példa hogy barátaimba belekötöttek, a társaság pedig összetartó és ilyenkor általában jön a város felforgatása a tettesek után, akiket néha a tömeg, de általában az riaszt el a hasonló cselekedetektől a későbbbiekben, amit kapnak a tömegtől. Sajnos mindenhol vannak ilyenek, nem lehet vele mást csinálni, azt hogy keresztanyudék sajnos olyan környékre kerültek ahol az effélék koncentráltan jelentkeznek sajnálom. "Az élet egy pocsék játék, de a grafika nagyon ottvan."

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes a sztorid Darun! Hát vannak akik két kézzel feszegetik a pofonláda tetejét! Hát ha egyszer rájuk borul! Szerintem jó megoldottad a helyzeted! Bár a "vezetönek" biztos elkélt volna egy alapos arcpakolás! Én sem vagyok az a balhés ember, nem könnyü kihozni a sodromból! De az ilyen "embereket" nem álhatom.

Az élet tényleg egy pocsék játék és nálam mindig a legjob résznél fagy le! Lol!

Link a hozzászóláshoz

Én hat évig laktam a nyolcadik kerület közepén, és szerintem soha senkivel nem szabad arcoskodni. Nem tudhatod kinek a kölyke, nem tudhatod milyen vas van nála - láttam tizenéves kölyköket kézi lőfegyverrel és nem mentem oda megkérdezni, hogy ugyan már - és végképp nem tudhatod, hogy kik várnak a sarkon túl.

Az egyetlen üdvözítő megoldás az, ha előre gondolkozol, és ha mégis beüt a mennykő, akkor pedig kereket oldasz amilyen gyorsan csak tudsz.

Link a hozzászóláshoz

Ett olyan nagyon igazad van hogy az már fáj. És szerintem Darun jól tette hogy nem állt le verekedni, mert az ilyen arcos csávok mindig, ha úgy látják hogy valami erősebbet fogtak ki futnak az első Big Brotherhez, és hát a mondás is úgy tartja: The biggest the best.

Bár Shalafinak is van némi igazsága, csak én inkább a vipera nevezetű tárgyban bízok, ha már nem elég a külső, a szó és a test ereje, nameg az könnyebben elrejthető.

Link a hozzászóláshoz

Hat a verekedes nem old meg semmit, de neha muszaj mert belekenyszeritenek.... olvastam errol regen egy sztorit, hogy keruld a bunyot, de ha rakenyszeritenek es verekszel akkor verd meg. verd meg nagyon, ugy hogy soha tobbet eszebe se jusson kotozkodni senkivel

Meg regebben voltak akik beprobalkoztak, de szerencsemre(szerencsejere), azon a ponton tul nem fajultak a dolgok. Nalam ami bevalt: hidegver, szemkontaktus, hogy lassa a szemedben ha bunyo lesz akkor te meg akarod olni, es hagyni egy kiutat hogy elmehessen. Bar nem art ha az embernek nagy baratai vannak es elviszik a csavot atnevelesre.....

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát én nem tom, én is szerintem nyugodt ember vagyok, mellettem elfér mindenki, amíg nem szól hozzám vagy azt békésen teszi, de nagyon fel tud húzni ha spontán odajön kötkedni.

És akkor elkezdem vetíteni hogy nem férsz el mellettem? meg nem akarok balhét, meg egyáltalán mi a f.szé kell ezt.. és ilyenkor száll el az agyuk és megvernek...

Nosza rajta ha jól esik neki, persze ha a fölény ide áll jól pl többen vunk ami csak számításba jöhet mert nem vok egy nagy ember akkor persze jól elverjük őket.... Utána meg hogy lehetünk ilyenek, meg visszajövünk többen meg hasonló de még nem volt példa hogy többen visszajöttek volna, szóval néha szerintem a bátyj is megérti hogy értetlen 10-11 éves kisöccse saját ostobaságából kap ki, ha meg nem odajön és elmagyarazáom neki, na persze benne van hogy megint kikaphatok...

az élet ilyen és mindig lesz erősebb....

Asszem csak ennyit akatam mindenkinek minden jót...

aloha

Link a hozzászóláshoz

Mivel ismerem annyira magam, hogy ilyen helyzetben feleslegesen felhúznám magam és elgyepálnék mindenkit :twisted: , najó nem, de biztos elérnék nálam a céljukat, ezért ilyenkor egyszerűen levegőnek nézem őket, nem nézek rájuk, nem szólok hozzájuk, csak egyszerűen odébállok. Eddig mindig evált. A kötekedős naponbarnult népség is csak nézett múlkor utánam, hogy " miva' " én megy csak elsétáltam mellettük, aztán mosolyogtam magamban egyet...

Link a hozzászóláshoz

Az a baj, hogy néhány emberrel nem lehet értelmesen beszélni. Ez addig nem gázos, amíg az utcán/szórakozóhelyen/tóparton összefutsz vele, általában ha nem veszel róluk tudomást, akkor meg lehet úszni.

Ha meg mégis elgyepálnak, akkor fiatalabb férfirokonok + haverok összetrombitálva és teszünk róla, hogy többet ne legyen kedvük szórakozni.

Ugyanis a tapasztalat azt mutatja, hogy a kötözködők nagy része csak keménykedni szeret, illetve kockázat nélkül (nagy túlerőben) megverni valakit. Ha már van "visszajáró" is az már nem poén...

Az igazi probléma az, ha valaki rádszáll. Nekem is volt ilyen, még gimiben. Gyakorlatilag minden délután futás vagy bunyó volt. 3 haverommal jártunk vonattal, a "belülről barnulók" meg 7-8an általában. Ha pechünk volt, akkor megvártak a sulinál, a villamosnál és a vonatnál IS. Remek volt. Egyszer meguntuk, lehoztuk kb. egálra a meccset, és utána békénhagytak.

Ami csökkenti a veszélyt:

- veszélyes helyek elkerülése (Avas, kettes ütem 8) )

- este csak nagy bandával járkálás

- ha köztudottan vannak kemény haverjaid (pl. a Diósgyőri harcosok ultracsoport megteszi :lol: )

Szóval igyekezni kell elkerülni a balhét, de van amikor nem lehet kikerülni... Nem árt felkészülni az ilyen esetekre. (jó kondi a futáshoz :lol: )

***********

Még egy kis adalék az önvédelemről.

Ha kénytelenek vagytok verekedni, és megtehetitek (fölényben vagytok), figyeljetek arra, hogy ne okozzatok maradandó sérülést!

Öcsém egy barátját most perelték be, mert önvédelem közben (3an támadták meg!) úgy megrúgott egy srácot, hogy ki kellett venni a heréit. Nyilván, ha végig tudja gondolni, akkor nem tesz ilyet, de elkapta a hév. Hála a peren kívüli megegyezésnek, megúszta 8 hónap felfüggesztettel...

(érted? az önvédelmet!)

Link a hozzászóláshoz

Namost én is a fent említett etnikumal szoktam verekedni, utóbbi hónapokabn hál istennke erre sem volt példa. Az itthoniakat szinte midnet körözi valami miatt a rendőrség, vagy felfüggesztett büntetésük van, ezért nem tudnának perelni. vagy ha mégis nyosza kavics, szerencsés vagyok tápos és protekciós mert a megyei főbíró anyámék jóbarátja.

Egyébként az a baj a magyar törvénykezésel hogy túlságosan elnéző és túl sok kiskaput hagy. Persze jó magyar ember mindenhol megtalálja a ksikaput, de szerintem nem normális hogy én, aki nem lövök túl sokat a joghoz oylan hézagokat találok néha ami sok elvileg illegális dolgot megenged tulajdonképpen. A megoldás a nulltolerancia elve lenne, nincs előny vagy hátrány etnikumtól függően, nincs súlyosbítás vagy enyhítés társaalmi helyzettől stbtől függően. Mindenkire vonatkozzanak egységesen ugyanazon szigorú törvények. Merthogy a kistöbbségiek sajnos egtehetik hogy kötekednek emrt a jelenlegi jogszabályok miatt még akor isők járnak sinte jobban ha bebizonyítod hogy nálad volt az önvédelem(lsd shikaka fenti példáját)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát sajna ez igaz! A magyar törvényekezés egyenlö a 0-val.

Nagyon sok a kis kapu és alacsonyak a büntetési tételek.

Sajna ezzel nagyon sokan tisztába vannak!

Nincs igazán visszatartó ereje a büntetésnek!

Ezek pedig nem fognak változni!

Az meg megint igaz, h ha megtámadnak és te maradandó, v 8 napon belül gyógyuló sérülést okozol, téged fognak meg büntetni!

Shikaka:

Öcséd barátjanak "nagy szerencséje" volt, h megállapodtak.

Azért a rúgásért nagyon elmeszelhették volna!

Pedig csak magát védte. Hát ez a szomorú!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...