Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Bocs h megzavarlak titeket de kéne k10 és egy csomó helyen láttam is bpn de a postakölcség meg vmi 2000 ft ide khelyre. nem tudna vki segíteni?

A profilod alapján Zalai vagy... Biztos vagyok benne, hogy Zalaegerszegen is lehet kapni k10-et. Érdeklődj Fekete Hollónál, Crowstone-nál, Scyllánál, Sneernél, vagy más zalai érdekeltségű személynél, biztos vagyok benne, hogy tudnak segíteni (pl hozzád közeli szerepjátékos boltba irányítani).

Link a hozzászóláshoz
Bocs h megzavarlak titeket de kéne k10 és egy csomó helyen láttam is bpn de a postakölcség meg vmi 2000 ft ide khelyre. nem tudna vki segíteni?

Zalaegerszegen van bolt (itt ne lenne!). És K10 is van. 200Ft/db (aszem'). Rákóczi úton keresd. Postaköltség amúgy kb. 100Ft. ;) (kis pufiboriték - levélben feladva, aztán csókol anyád bori néni). Vagy feljössz egyet szétnézni. ;)

(hozzáteszem: Ha pénteken szólsz, vittem volna le neked, mert hétvégén Vonyarcon voltunk)

Link a hozzászóláshoz

Ez mókás volt, ugyanis mikor voltam Angliában a London Dungeonban, volt a végén egy shop ilyen horror cuccokkal, és totál beleszerettem egy pohárkészletbe:). Feles poharak voltak, és ilyen sárkányfej szerű minta van rajtuk fémből. Hát nem tudtam otthagyni. 8)

Inkább költöttem erre mint másra kinnt. :)

Link a hozzászóláshoz

Háth nem tom'. Nekem kicsit betegnek tünik (koporsó táska, koprsó tükör - elmebetegeknek való), bár vannak jó cuccok is. Példáula a sárkánymarkolatos kés nagyon szép. Minden esetre egy vámpiros filmhez kiváló kellékbolt. :D Csak hazai viszonlatban ku... nagyon drága. :) Szal' 1700 angol fontot kidobni egy sátános fotelért? Tesók között is 680000 forint + VÁM + ÁFA. És ahogy elnézem még kényelmetlen is. :D

Igazán ezek a homokórák fogtak meg (timer).

Ott a party az asztalnál. Szitu adott: kutyaszoritóban a kalandozó csapat. Valmi megoldást kéne kitalálni. Ekkor a KM lazán elöveszi ezt a sárkányos, konyásos, homokorát, és hanyagul beköpi:

- Ok. 5 percet kaptok, hogy eldötsétek mit csináltok. - majd leforditja.

Szinte hallom, ahogy egyszerre nyelnek egy nagyot. :D :D :D

Feszüljek meg... veszek egy homokórát (persze itthon) :D

Ett: Ez az bolt világpaicra árul. Vagyis 10 milliárd lehetséges vásárlóval számolhat. Na most ha ebböl naponta csak 100 ember vásárol valószinü neki már akkor is megérte. Pedig ez elég rossz arány. (Antail majd kiszámolja a statisztikát! :D )

És bizonyára nagykerben is nyomja - nem lennék meglepve, ha Magyaroszágon lenne viszonteladója.

Ma olyan viágot élünk, hogy gyakorlatilag bármit el lehet adni.

Link a hozzászóláshoz

1, Ezek a cuccok teljesen áruknál vannak... nézd csak meg ezeket... lényegesen egyszerűbb, de nem számottevően olcsóbb... (most nézem, h én egy másik sátános fotel árát néztem. Mind1. :lol: ) Érdemes elolvasni, mi miből van és hogy készült, mert az ezerfontos koponya pl tömör bronz... szólok, h a bronz átkozottul drága.

2, Ki költene ilyen helyen, van-e rá igény... nézzük csak, ezek a fószerek fel tudták bérelni a Raven műhelyt a drágábbik kardjuk elkészítésére. A Raven az Angol Királyi Fegyvertár egyik hivatalos műhelye. Emellett van saját öntödéjük (már a cégnek, Ravennek egyértelmű). Tudnak tömör arannyal dolgozni. Ez a cég több tízmilliónyi felszereléssel és nyersanyaggal rendelkezik. Megvették volna, ha nem biztosak magukban?

3, A nők fehérítik arcukat, kékkel kihúzzák az erek vonalát, szemük alá kormot kennek... a művészet egyik fő témája a halál, a bútorok is ezt tükrözik, esetenként koporsóba fektetik a kisgyereket... az emberek nemtörődömök, a halál felsőbbrendűségében és az élet értelmetlenségében hisznek, temetőkbe járnak szórakozni. Tért nyer a miszticizmus, új kultuszok alakulnak, régiek térnek vissza, esetenként egyenesen emberáldozó kultuszok, bár ez nagyon ritka és üldözött. A boszorkányok léte elfogadott, hatalmukban ezrek hisznek, és nem okvetlenül üldözik őket. Egyetlen kérdésem van, ki tudja, melyik az a 3 kor, amit most egyszerre leírtam? A földrajzban segítek, a központok sorra: Németország; Anglia; világszerte központ nélkül.

Magyarországon /pill így hirtelen a közeli ismerősök közül... háát... talán 5öt tudok, aki ilyesmiket vásárol (nem vásárolNA, vásárol), de ha megerőltetném magam, akadna sokkal több is. Egyfelől nem néznek ki rosszul (persze sok gagyi vacak van...), másfelől én vagyok az, aki csak azért nem hord utcára vértet, mert nem vagyok még vele elégedett... ez amúgy áll 3 ismerősömre is. MINIMUM. :lol: Kiválóan lehet vele (ezekkel a kiegekkel) idegesíteni a népeket, btw... van, aki képes azért felvenni lefele fordított keresztet, hogy vizsgáztassa a járókelőket... :lol: (UGYE itt mindenki tudja, mit JELENT a lefele álló kereszt? Vagy akkor már, a svasztika? Sőt... gondolom, az se lesz új, h a lefele álló pentagrammát nem a sátánisták találták ki... :D )

Sátán karosszéke lol. Biztos kényelmesebb, mint egy gótikus trónus, de én inkább arra gyűjtök. Bár ha megtanulnék fát faragni, megspórolnék kb 1milliót. :D Jahh, Giger-bútorok? :lol:

Szoknyák... hááát... nemtom. Érdemes megtanítani a leányzékot ilyesmi viselése előtt fegyverrel bánni... mánemazé. :DMeg mondjuk én ízlésemhez amúgy is ez áll közelebb... Ebben legalább 1, futni 2, harcolni is tud. Nem mellesleg nem okoz problémát a mozgólépcső... :wink: (Csak sajna nem látszik az egész a képen... :?)

Link a hozzászóláshoz

:)

...és ha elégedett leszel a vérteddel, akkor jajj bkv ellenőrök?

Szerintem a helyi piac sajátosságai miatt rengeteg olyan termék/szolgáltatás nem fog meghonosodni, ami már Ausztriában is jól megy.

Ott van pl a Silverland, ami nagy árúkészlettel rendelkezik, és nem cserélnék velük. Nem hiszem, hogy a forgalmuk meghaladná a négy millió forintot havonta - legyek jó fej, és minden nap adjanak el 20 könyvet darabját 1000 pénzért - , amin ha egy 30% árrésük van, akkor jól alkudtak, azaz havonta hárman 1 200 000 Ft-ot tesznek el - adó - bejelentés - bérleti díj - alternatív költség / ezt persze csak Andoron kedvéért / - infrastruktúrális költségek, azaz max 200 pénzt visznek haza havonta némi adócsalás után. Pedig az ország egyik legjobban felszerelt és legfrekventáltabb helyén lévő boltja.

Ezek után nem szeretném tudni, hogy mit szakít mondjuk egy rpg bolt tulajdnonos Zegen.

Link a hozzászóláshoz

Ausztribána láttam teljesvértben mászkáló csávót. Hát egészségére. :D

Amúgy enegm biztos nem zavran, ha valaki felszállna a buszra egy diszes melvértben. Megnézném, és ha tényleg szép munka, valószinü meg is dicsérném.

A forditott kereszt meg az egyéb elmebeteg baromságok már más kategória. :?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Engem nem érdekel ki milyen öltözékben mászkál az utcán!

Ha ő abban jól érzi magát, hát egészségére! Az én Ynevemen izé Világomon persze több lenne a nyáron is bakancsot viselök társasága. De nem ez a lényeg! Mindenki válalja fel magát és éreze úgy jól magát!

Csak sajna ebben az elő ítéletekben gazdag világban ez nem megvalósítható! Tudom!

Egyetlen dolog tetszik amerikában /amúgy gyülölöm öket/ ott ki mehetsz bármiben az utcára nem fognak csodálkozni, meg belebámulni a képedbe!

Szóval mindenki öltözzön, úgy ahogy kedve tartja!

Szerintem!

Link a hozzászóláshoz

szerintem?

milyen a kedvenc Ynevem...?

tiernangorduinos, bugyinedvesítős, jajjdecukibárdos

Ranagolos, véráldozós, halálbatápolós

igazzy szerepjátékos hamisítatlan lángőrzős

novellaírós, univerzum teremtgetős

csakazéris dartonitás halálvágyós

mindegy csak lányok is legyenekezős

teaházban kockát dobálgatós

második joint után világteremtős

mer'én vagyok a km-ezős azértozós

szerintem :lol:

Link a hozzászóláshoz

"Ett: Ekkora piac van kint ezekre a cuccokra?"

Hát igen. Angliában a fiatalok nagyon nagy százaléka rohangál elég durva ghotic cuccokban. A Camden Townban (olyan mint a Józsefvárosi piac, csak SOKKAL nagyobb, és azért valamivel jobb cuccok vannak ott) pl minden 3. üzlet (rendes üzlethelyiségben) ghotic ruhákat meg mütyüröket árult. És igaz ami igaz én is ott csorgattam a nyálam elég sokáig, de persze az én magyar pénztárcámnak eléggé rosszul estek az árak. De láttam egy olyan gyünyürű csuklyás köpenyt....hmm....fekete bársony belül meg bordó... :cry. Másrészt fényes nappal is futottam össze utcán max 15 nek kinéző sráccal, nagy darkos cucc, ami nem is meglepő, és ki volt festve az arca "Hollósra", csak egy szimpla hétköznap az utcán. Na azt még én is megbámultam...pedig nem vagyok egy nagyon konzervatív típus.

Egyébiránt én csak egy bbarátnőt tudok felmutatni aki a horror műfaj rajongója, és minden szívfájdalom nélkül hordja a koporsós gyűrűket stb. Igaz ő soproni tehát közel van a nyugathoz és könyebben eljutnak hozzá ezek a dolgok. Bár ha jobban belegondolok, nem, mert volt egy másik ilyen barátnőm is, azt hiszem ő indított el a lejtőn. :roll:

Ja és én is imádom ezeket a dolgokat, pl a szobámban, de utcára már nem. Szép dolog a polgárpukkasztás, néha én is űzöm, de már nem olyan poén mindíg mindenhol.

uff

Link a hozzászóláshoz

"A forditott kereszt meg az egyéb elmebeteg baromságok " köszönöm, megbukott. :D Nézz utána Szt. Péternek, légy oly' kedves... :D Attól függetlenül, hogy nem vagyok keresztény, az átlagnál jobban ismerem ezt a vallást. Meg a többit is.

Javaslom mindenkinek a szorgalmas olvasgatást, és akkor esetleg nem okoz majd meglepetést az sem, hogy a lefele álló pentagramma legrégebbi felhasználója Pitagorasz volt, aki azért tette alulra a kiemelt csúcsot, mert minden a káoszból született, ezért, bármennyire is rossz, ha a közelünkben káosz van, mindenképpen figyelmet és tiszteletet érdemel...

Csakúgy, mint a káosz és pusztítás, valamint a sivatagi szél ura, Set... Az ő hívei a mai képzettel ellentétben (heh, már aki egyáltalán TUDJA, hogy Setnek volt kultusza) nem a káoszt dícsérték... egyszerűen úgy tartották, hogy ha tisztelik Setet, őket elkerüli, és mást pusztít.

Páncélhordásról... 2008ban divat lesz... nők körében is. Idén szeptemberben lesz erről konferencia Párizsban. Dior már most abban vonultatja a modelljeit, és bármennyire is rossz páncélok, a kezdeményezés dícséretre méltó. Ráadásul ezerszer inkább egy cirádás mellvért, vagy akár egy dísztelen, de jól megcsinált, mint egy 5.uck my d.1ck feliratú... A polgárokkal nem kell törődni, múltkor harc közben tökéletesen megsemmisítettem a nagdrágomat, a pólóm meg hordhatóság határán túl átázott, úgyhogy Gödről Érdre tabardban és hosszú szoknyában (a köpenyemben) mentem végig. Megjegyzés, 185cm magas vagyok, 110 kiló. :D Páran mosolyogtak, ennyi.

Aki meg nagyon rászáll az emberre... azt lehet szivatni. De tényleg. Azokat a legjobb, akiknek fogalma sincs arról, hogy éppen mibe köt bele... mint pl kb 2 éve egy vallásos nénike (az a tipikus bigott)... "Fiatalember, mi az ott a nyakában, mit jelent?" (Lefele álló penta) "Hát, ugyan sok értelmezése van, de engem az indiai jelentése érint: a csillag 5 ága a 4 elem + a lélek, ha felfele áll, a gyógyítás szimbóluma, ha lefele, a harcosok jele. Bár nem volt általánosan elterjedt, felismerték." "Höhh hmmm höhhh, izé, ööö, értem..." Szegényke azt hitte, hogy sátánista vagyok... az, hogy ARRÓL az egyházról se tud semmit, megint más téma. :D

Mortel: Amerikával kapcsolatban óvatosan, mert úgy jársz, mint én... Visszaszóltak, h ugyan vegyek má' vissza az általánosításból, mer' ők se büdös szlovénoznak le minket... Kérdeztem, h persze, miért is tennék?! Hámer az is Eu, meg ez is Eu... :shock: Attól, hogy egybe' vannak, azok ott külön államok... van 1-2, ahol elég sok értelmes ember él. Meg persze vannak egész államok, ahol szinte csupa bigott barom él. Csak mi ügyesen csak a rosszat halljuk onnan (van elég...). Viszont az amerikai KORM

Link a hozzászóláshoz

Látom készültél Ahriman. ;) Biztos jó dolog, hogy ennyire képben vagy ezt illetően (meg mostmár az öreg néni is, meg én is).

Ám - ne érts félre, nem kötekedni akrok, tényleg érdekel: Miért jó, hogy te (vagy valaki más) hordja ezeket a szimbólumokat?

A péncél meg tuti jó dolog, de hogy én nem fogom hordani az, is tuti. :D A franc fog több kilónyi vasban rohangászni. :D Hogy üljek be a kocsiba? Vagy akkor már lovak leszenek megint (mondjuk ilyen benzinárak mellett :D )?

Link a hozzászóláshoz

Üdv Kalandozók!

Ahriman tényleg tök jó, h így képben vagy!

Lehet, h páncélt fogunk hordani? Egye-fene!

-Anya kimostad a sodronyingemet leugranék a boldba!

-......?

-Hogy-hogy melyiket a bronzot, tudod van az az új pénztáros csaj...

Köszönöm figyelmeztetésedet az amcsikkal kapcsolatban!

Én nem álatalánosítok! Ez a véleményem velük kapcsolatban!

Elég csak a háborúkra gondolni meg sorolhatnám...

Amúgy meg demokrácia van és szólás szabadság-vagy mi??!!

Kifejteném bőveben de nem akarok pocskondiázni, meg egy vitát indítani! Mindenkinek szíve joga azt szeretni és gyülölni amit akar.

Tiszteletem!

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Felfelé álló pentagramma a legviccesebb, annyi jelentése van. Hindu kultuszban ugyebár a mindenség, aztán amiért "sátánistának" titulálják az az, hogy a 'pogány' -azaz nem keresztény hit jelképe volt -persze ez is torzítás, mert Vénusz istennő jelképe volt a Római hitben, és mikor a keresztény hadjáratok elindultak, ezt tekintették pogánynak -, aztán ugyebár a matematikában az ötszög átlói :D, és az aranymetszés miatt fontos tényező, és még sorolhatnám a mille egyéb jelentést. De a legfontosabb, hogy a MAGUS jelképe is felfelé fordítva :D

Írjatok még, hagytam ki lehetőségeket :D

Bye

Link a hozzászóláshoz

Vértes kocsikázást elég könnyű megoldani, egyszerűen nem csipkéset veszel fel... :D Meg mondjuk nem full-t hordasz, hanem "csak" egy mellt, vagy egy félvértet.

USA kormányt, valamint amit USA, mint ország művel, én is meglehetősen undorítónak tartom, ráadásul vedd hozzá, hogy én az közel-keleti kultúrára (nem, nem a mai vezetőikre :D ) nagyon felnézek... sokkal többet értek el, mint USA, csak a kis pondró sikeresen meghízott és most jajdeerősnek érzi magát. Csak abba nem gondol bele, hogy az ottani népek nélkül elég sok minden nem lenne... namind1, lassan csak felbosszantja őket annyira, hogy összefogjanak.

Con Salamander: 2 apró korrekció, ami összefügg: sátánistának manapság azért titulálják, mert a pitagoraszi penta lecserélt betűkkel (eredetileg az 5 pitagoraszi elem kezdőbetűei voltak a csúcsközökben görög betűkkel, ezt cserélték le a csúcsok fölé írt héber betűkkel, melyek Leviathan nevét adják ki) és Baphomet fejével a LaVey-féle sátánista egyház jelképe... viszont a középkorban nem tekintették gonosz jelnek, pl talán Gawain (nem nézem meg, mert források mellőzését kértem tőletek is... :D ) sorolta el, h a pajzsán látható penta mi mindent jelent... csupa jó keresztényi jelkép, mint Mária 5 öröme, Krisztus 5 sebe, az 5 érzék, 5 lovagi erény, stb. (stb=nem emlékszem pontosan... :lol: )

Amúgy szép lista... már csak annyi, hogy miért jelképezte a Vénuszt?

Hordásukról... egyfelől, van jelentésük, van, aki hisz bennük (vallási téma, nem biztos, h vitát kéne nyitni róla...), másfelől rengeteg provokátor van kinn, aki nem akar mást, csak rávenni az embereket, hogy gondolkodjanak (és mellékesen talán még hisz is a jelképben). Az ideális esetben, aki beleköt, rájön, h semmit sem tud róla, és utánanéz. Talán utánaolvas a kereszthivatkozásoknak is. Máris jobban átlátja a dolgokat, csökken az előítéletessége, felfogja, mennyi mindent kéne még tudnia, hail Lucifer. De ha csak részlegesen olvas utána, vagy felfogja, amit mondanak neki, már az is eredmény. Harmadfelől a legtöbb igencsak jól néz ki... de aki ezt helyezi előtérbe, annak ugyanazt kívánom, mint annak, aki divatból hord keresztet: csapjon le rá az az isten, amelyiknek a jelképét hordozza. Nem díszek.

Link a hozzászóláshoz
De ha csak részlegesen olvas utána, vagy felfogja, amit mondanak neki, már az is eredmény.

Teljesen elfogadom az érvelésed, és amit irtál. Igy már értem. Meg kell valjam én sem soka tudok ezekröl a szombólumokról (mondjuk nem érzek késztetést, hogy utánuk olvassak, mert jelenleg nincs semmilyen szerepük az életembe... magyarul van fontosabb dolgom is :D - de erre való reagálásoddal egyet értek).

Harmadfelől a legtöbb igencsak jól néz ki... de aki ezt helyezi előtérbe, annak ugyanazt kívánom, mint annak, aki divatból hord keresztet: csapjon le rá az az isten, amelyiknek a jelképét hordozza. Nem díszek.

Na ez a lényeg! Köszönöm Ahriman! ;)

Én amúgy nem viselek semilyen szimbólumot... ööö... helyesbitek! :) Forgatáson Feelingflash poló végül is annak számit. ;)

De pl. se nyakláncot, sem karkötöt nem viselek el. Attól meg egyenesen hülyték kapnék, ha még valami fityegne is a nyakamba.

Vallásügyileg is úgy vagyok, hogy inkább magamban hiszek, mint másban (ezt ajánlom mindenkinek). Ami pedig a történelemet illeti Krisztus születése óta... annyi ártatlan emeber halt meg már vallási okokból (Pl. keresztes hadjárat, de jelen pillanatban is ártatlan gyermekek halnak borzalmas, és értelemteln halált, mert fanatikusok élöpajzsnak használják, a másik fanatkius meg gondolkozás nélkül kilövi, mert mögötte volt az ellenség), hogy távol áll tölem hogy én ezzel azonosuljak!

Link a hozzászóláshoz

Hát én csak ien kis szerény dolgokat tudok a pentagramm jelentéseire mint fehér és fekete mágia(meg ne kérdezzétek pontosan hol) illetve ha jól tudom a kelták is használták a lefelé mutató pentagrammot.

Ezeknek a hordásáról pedig annyit: AKi ilyet hord divatból, az tapasztalataim szerint előbb utóbb elkezd utánanézni hogy mit is jelent, egyszerűen kiváncsiságból, hiszen ez az ember egyik legfőbb ismertetőjele. Még aki nem vallj be, a lelke mélyén akkor is ott rejlik minden ismeretlen az örök kérdés sorozat: Mi? Miért? Hogyan? Mikor?

A páncélviselős témához: Nekem tetszik az ölet, azabaj hogy a szüleim ilyen szempontból nagyon konzervatívak(másban szerencsére töredékeennyire sem) és szerintem amúgy istenesen elkapná őket a paraszthiszti ha mondjuk egy lorica segmentataban(római légiósvért) flangálnék a városban :D Megyjegyzem ennek ellenére szeretnék egy ilyen vértet beszerezni használati cálokra, cask az a baj hogy tudomásom szerint elég drága lenne és mint csóró diákembernek nemigen jönne ki a keretből :(

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...