Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

NYT2006 Múvi:

Nagyon stílus ez a keretbe foglalt, fekete-fehér (szépia?) stílusban látható kis klip.

Nagyon jó a zene választás, és a képi hatáos, valamint ezek összekomponálása is :)

Tán jobb, hogy klip lett és nem is 1 hosszú film.

1 negatívumot találtam azért:

Ha már ilyen fekete-fehér (szépia?) stílusban van csinálva a dolog, akkor miért villan be néha (legtöbbszőr a bal felső sarokban) egy kis szín, általában a fák koronájának zöldje.

Négyötöd ;) Azaz négyes-ötös, mert a négyötöd igazából még 1es sem lenne ;)

Link a hozzászóláshoz

Tisztelt fórumozók! Egy rövid időre kérném a figyelmeteket. Kélek benneteket, hogy olvassátok el ezt a rövid írást, aztán döntsetek belátásotok szerint! Köszönöm!

Szeretem Ynev világát!

Szinte az egész gyermekkoromat végigkísérték a halk szavú hősök, a csodás lények, a gonosz szörnyek. Részemmé váltak.

Olyannyira, hogy mikor a történelem érettségin kihúztam a Rákóczi-szabadságharcot, arra gondoltam, hogy mennyivel szívesebben mondanám el a XIV. Zászlóháború eseményeit. Persze utóbb felnőttem én is, mégis ez a csodálatos mesevilág valahogy velem maradt. Megőriztem magamban, sőt még ma is szívesen gyűjtőm magam köré a kíváncsian és csillogó szemekkel figyelő gyerekek csoportját, akiknek mesélve újra és újra át tudom élni gyermekkorom kalandjait.

Ha ezekre gondolok, akkor talán nem kéne érdekeljen az, hogy egyébként milyen csatákat vívnak a gombamód felbukkanó kiadók egy olyan tulajdonjogért, amely nélkülünk, játékosok nélkül egy lyukas garast sem érne. De sajnos érdekel, ahogy velem együtt

Link a hozzászóláshoz

Igazán érdekes ez a kezdeményezés. Föleg az, hogy valamiféle összefogásra sarkalja a szerepjátékosokat. Amúgy egyetértek a dologgal.

Igaz országunk igen kicsi, és még kevesebb szerepjátékos van itthon, de az, hogy ez a piac halott csak a tipikusan magyarul gondolkozó agyilag zokni vállakozók gondolják. Az alább emlitett három kiadó is ezek közzé tartozik - szerintem. Az ostobák egymást marják halálra, ahelyett, hogy kompromiszumot kötnének, és közösen kiszolgálnák a piacot. Még akkor is jól járnának, ha harmadolnák a jogdijakat. De persze ezk magyarok! És "ide nekem mindent, a többi meg dögöljön meg" mentalitás dúl bennük - szerintem.

Egy csomó dolog áll emiatt a jogi huzavona miatt, és éppen ezért vegetál a M.A.G.U.S. (huh, most biztos beperelnek, mert leirtam). Ahelyett, hogy kialakitanák a saját kis vásárlói közösségüket, melyböl röhögve megélne mind a három kiadó, inkább egymást gyakják. Hát igen... végül is ideje lenne szólni nekik, hogy most akkor meddig várjunk még, vagy inkább foglkozzunk más játékkal? Nem gond. Van tonnaszám.

Amúgy hozzáteszem, a peticiónak kicsit határozottabnak, és konkrétabbank kéne lennie, mert igy mind aláirhatjuk, de ezek annyira ostobák, hogy nem fogják majd fel a jelentöségét. :?

Persze én aláirtam... a semminél ez is jóval több!

Viedó: A lányoknak kivánok több önbizalmat. ;) Minél magabiztosabb egy nö, annál szebb.

Az effekt nem szürkeárnyalatos, és nem is szépia. A videó texturizálva lett a tekercs anyagára. Ezért olyan, amilyen. (F-f képet, meg szépiát mindenki tud csinálni.) ;)

Link a hozzászóláshoz

Jó lenne ezt a jogi káoszt valahogy átlátni, mert nekünk is gondot okoz a magus filmet illetöen. Ugyanis a szerzöi jogokat rendezni kéne velük (világ, nevek, stb.). De hát igy azt sem tudjuk kinek az ajtaján kopogtassunk ez ügyben, és ha modjuk az egyikkel lerendezzük, akkor másikkal mi van? Szóval viharos vizek, és amig nem csendesül el, addig nem szivesen hajóznánk be.

Ennek viszont az az eredménye, hogy vesztegel a dolog, illetve azt fontolgatjuk, hogy egy másik, vagy egy alternativ világban forgatunk. Akkor viszont meg nem lenne olyan jó, mert ebben pont az lenne a lényeg, hogy Ynev, és Magus.

Szóval mi is csak a port rugdossuk miattuk. :?

Estelg ha valaki tud segiteni nekünk ez ügyeb információval, azt megkösöznjük! ;)

Link a hozzászóláshoz

A petíciónak szerintem is lenne értelme, ha más nem is, de megmutatnánk hogy nem 5-10 ember játszik és olvas M* regényeket.

Alá is irnám, de a link ki lett szedve. Ha valaki megirná Pszibe azt megköszönném.

Más: A videó tényleg jó lett, nagyon igényes munka.

Egyetlen bajom van vele, hogy én nem voltam ott élőben :cry:

Phoenix feje eléggé gyilkos benne :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Mind szép ez a petíciózás, nem ez volt az első, nem ez lesz az utolsó, de ez sem lett átgondolva. Pontatlan, nem elég konkrét.

Akarhatjuk, hogy legyen minden szép és jó, de pusztán azzal, hogy megpróbálunk villogni nem érünk semmit.

Nem fog vele senki foglalkozni és nem így kell és nem is lehet így elintézni a dolgokat.

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Hy.

Még nem láttam a videot (merthát a mostani netem nem teszi lehetővé hogy ilyen 60 megás dolgokat letöltsek), de a hétvégén mindenképpen meglesem. Kíváncsi vagyok a fejemre, ha már így megemlítették :D -milyen bárány? :D

Szivesen aláírnám én is azt a cuccot, bár abban egyetértek Zolival hogy ennek ilyen formában nem sok értelme van :( .

Link a hozzászóláshoz

Viszont ezzel talán saját magunkat is megerősítjük abban, amit amúgy tudunk: hogy a M.A.G.U.S nem halott. Ha másnak nem is, de magunknak elértünk valamit, magunknak megmutattuk...

Talán túl szentimentális vagyok, de akkor legalább már hihetem legalább azt, hogy tettem valamit valamiért... ha nem vagyok hivatott nagyobb eredményeket elérni, nekem már ez is elég...

Amúgy meg nem akarok gonoszkodni, de lehet a más ötletére így reagálni... ha a vélemény már megvan, hogy nincs értelme, akkor ki kéne találni jobbat... talán ettől menne előre a szekér :wink:

Link a hozzászóláshoz

A M.A.G.U.S. addig fog élni, amig azt játszák. A játékosok szempontjából igy szinte halhatattlan a játék. Ám a kiadók szempontjából más a helyzet. Ott a pénz beszél, és minden a pénzről szól. Ennek fényében a M.A.G.U.S. akkor hal meg, ha már nem lehet belőle több pénzt kihozni. Vagyis üzleti szempontból a M.A.G.U.S. haldoklik. Ehhez hozzájárul pár erősen félresikerült kiadvány mely egyértelműen a pénzről szólt (pl. a d20-as rendszerkönyv).

De nem is erről van szó... a peticiónak annyi eredménye lehet, hogy egy öntudtatot formál a szerepjátékos társadalomban, vagy leglábbis elülteti ennek csíráját.

Ám ez a hazai körülmények közt nem tudom, mennyire lesz hatással a kiadókra. Persze bizom, hogy odafigyelenk, ám félek, hogy az egymásra kiabálásban meg sem fogják hallni. Ez a vita nem arról szól, hogy nekünk jó legyen. :) Ez arról szól, hogy nekik jó legyen. Igy maximum azzal lehetne komoly nyomást gyakorolni rájuk, hogy vásárlói "szabotázst" hirdetnek. Vagyis senki nem hajlandó addig bármilyen M.A.G.U.S.-sal kapcsolatos kiadványt venni, amig a jogi vitát egyértelműen, és hosszútávra nem rendezik. Mivelők belőlünk élnek, igy egyértelmű a képlet.

Igy vizsont érdekes paradoxon keletketik: Azért küzdeni, hogy végre legyen már mire költeni a pénzünket? :P

De hát Istenem... ha szeretjük a M.A.G.U.S.-t! :D

Amúgy teljes részletességel, és időrendben a M.A.G.U.S. történetéről, és jogi vitájáról az alábbi linken lehet olvasni:

http://www.rpgportal.hu/egyeb/egyeb_irasok/m.a.g.u.s._reszletes_tortenet.sfp

Link a hozzászóláshoz

Felületes utánolvasást, :olvasos: kutatgatást végeztem a témában, de rá kellett jönnöm, hogy távol álljon tőlem bármifajta hivatalos, vagy nem hivatalos kezdeményezés. Ez azonban csak a saját lustaságom szomorú megnyilvánulása. Tisztelem és becsülöm azokat, akik sokat tesznek a M.A.G.U.S.-ért, az energiát és a munkát, amit belefektetnek abba, hogy éljen és tovább létezzen. :respect: Ez a játék tényleg addig él, amíg van aki játsza, ebben az esetben pedig mindenképp van még jövője.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Videjót nem láttam sajna, mert elszállt a modem, könyvtárba meg nem tudom mennyire játsza le, délután kiderül. Vicces volt, mikor tegnap hazafelé jöttem, és az utcán összefutottam a helyi klub tulajával, akinek első megjegyzése volt, hogy látott a táboros videón. :-) Most már én is kíváncsi vagyok.

Ami a petíciót illeti... maga az elképzelés szép és nemes. Nem akarom azt mondani hogy értek ezekhez az üzleti dolgokhoz, de szerintem milliós nagyságrendű aláírás sem hatná meg a kiadókat, vagy ha még is, akkor is a fogyasztó járna megint rosszul. Engem az zvar igazán hogy olyanok kezében van az egész, akik csak pénzt próbálnak kihúzni a zsebünkből, és nem igazán érdekli őket, hogy nekünk mi lenne a jó. Biztos tévedek és majd valaki kijavít, elvégre nem lehet mindenki chaotic evil. De nem akarok egyik kiadó mellett sem propagálni. És félek tőle hogy a helyzet már nem fog javulni. Csak azt sajnálom, hogy a Fekete Hollóékéhoz hasonló próbálkozások meg elvesznek a jog útvesztőjében. Szükséges ez? Mire jó ez, és kinek? Igen nagy hiba alábecsülni a hazai szerepjátékos társadalmat. Amikor augusztusban fenn voltam chat-en, igencsak meglepődtem, mennyi szerepjátékos található ott is, és mindíg lesznek olyanok, akik szeretnék majd elkezdeni. Erre kéne gondolni, amikor a M* jövőjét tervezgetjük. Én a magam részéről minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy mennél jobban elterjesszem a szórakozás eme formáját. Nem kell megváltanunk a világot, csak annyit tegyen mindenki, amennyit tud. Se többet, se kevesebbet! Én szólottam, a Horda Magányos Feketéje!

Skarthak, the Strangler

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem inkább lawful evil ;)

Ennek ellenére nem hiszem, hogy manapság bárkit érdekelne a fogyasztók (nem pedig szerepjátékos társadalom ;( ) véleménye, az iskolában megtanult marketinges szempontokon túl.

Ha nagyon sakítnai akarok, akkor a petíciónak lesz egy nagy haszna, mégpedig nem kell költséges felméréseket végeztetni, hiszen előáll ingyen.

Kis segítség Hollóéknak, egy :korin: nevű illető ismertetőjéből:

Az rpg.hu oldalon nemrég jelent meg cikk, olvassátok el. Egy részlet:

...

III. Gyakran szajkózott jogi sületlenségek

- "Kiadónk birtokolja a Magus szerepjáték és a hozzá kapcsolódó valamennyi regény kiadásának jogát"

Na, ilyen a magyar jogban egyszerűen nincs. Lehet birtokolni egy védjegyet, és akkor valóban, a védjegy alatt csak az adott kiadónál (vagy akinek ő engedélyezi) jelenhet meg kiadvány, de bárki, ismétlem, bárki írhat pl. Star Wars regényt, és ki is adhatja így (logikusan a logo-k és védjegyek nélkül). Egy regény kiadásának jogát egy kiadó akkor birtokolja, ha a szerző azt neki a kiadói szerződésben átengedte.

- "Szerzői jogvédelem alatt áll Ynev egész világa"

A másik kedvencem. Ha egy kicsit jobban megnézzük ennek az írásnak az első részét, láthatjuk, hogy van ott egy ilyen mondat: "A szerzői jogi védelem az alkotást a szerző szellemi tevékenységéből fakadó egyéni, eredeti jellege alapján illeti meg." Tehát bizonyítani kellene egy esetleges jogvita során, hogy a Magus világa úgy ahogy van, eredeti, és a szerző egyéni szellemi terméke

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus köszönjük a Feelingflash nevében a segítséget! ;)

Amúgy mi is azon morfondirozunk, hogy elindulnk ezen a keskeny ösvényen, ami átvezet ezen a jogi erdőn. Tehát az tény, és való, hogy szerzői jogvédelem illeti meg modnjuk az Első Törvénykönyvet, de ez nem jelenti, hogy teljes Ynev jogvédelem alatt áll. Egy nem létező világot nem lehet jogvédelem alá helyezni (sőt! egy létezőt sem! :D :D).

Magát a könyvet, mely leirja, igen, de ez nem tilthatja meg, hogy a leirtak alapján modjuk filmet forgassunk róla. :) (újabb példa. Valki könyvet ir a 2. Világháborúról, és kijelenti, hogy az egyész 2. Vh az ő szerzői jogvédelme alatt áll, mivel leirta... :D :D, hát vicces lenne.)

Ugyanakkor a - szintén felületes utánaolvasás után - úgy tudom, hogy jelenleg 5, a M.A.G.U.S.-sal kapcsolatos dolog van védjegyezve. Nem tudom mi ez az öt, csak tipjeim vannak: A logó biztos. Az Ynev szó is biztos. Ennek még utána kell nézni. Tehát a mi szempontunkból ez az érdekes. Erre kell jogot szerezni, hogy használhassuk őket a filmben.

Viszont óvatosank kell lennük, mert senki nem szeretne balhét a nyakába. Tehát most tapogatózunk, próbáljuk kiismerni a helyzetet, a lehetőségeket, aztán majd elinditjuk a dolokat. És utána kell járni, hogy mi a bevett joggyakorlat a témát illetően (pl. a zászlós logóért nem lehet perelni állítólag, mert azt a bíróság nem tekinti hivatlaos M.A.G.U.S. lógónak - gondolom én (barom :) ) )

Lényeg: A filmnek jogilag megalapozotnak kell lennie, mert minőségében már maga után vonja ezt a követelményt.

Link a hozzászóláshoz
Csak vki légyszi mondja el, pontosan mi is ez a film dolog? Konkrétan kik akarnak a M.A.G.U.S.-ról filmet forgatni?

Konkrétan - ismeretim szerint - sokan szeretnének M.A.G.U.S. filmet frgatni. Sőt, készült is pár többé-kevésbé eredményes produkció. Én pl. ott voltam az első M.A.G.U.S. film premierjén, ami igy visszaemlékezvén a lehetőségéekhez képest elég ügyesen el volt készítve, ám hiányzott belőle a történet, a kaland, és a lendület. Most nem olyan rég láttam egy másikat. Fiatalok lekes próbálkozása, de sajnos a filmezésről nem sokat tudnak. Persze azért dícséretes, hogy elkészítették az alkotást.

A Feelingflash (és mostmár hivatalosan a Zalai Mozgókép Egyesület) tavaj elhatározta, hogy megkezdi egy országos szintű, és elég komoly lélegzetvételű M.A.G.U.S. film előkészítését. Természetesen nincs lehetősgünk mozifilm készítésére, de a célkitűzés egy TV film minőségű produkció (ami elég mozis lesz :D). A terv végrehajtásában nem csak a Feelingflash fog közreműködni, hanem más tapasztalt filmes csoportok is.

Viszont az előkészités, a szervezés, és a rendezést mi visszük. Igy pl. a mi feladatunk a jogi hátteret is elrendezni. Nos, ezért foglkoztat engem is ez a téma annyira. ;)

Ami pedig a szerepjátékos társadalmat illeti (beleértve a Kalandozok.hu-t is): bizunk benne, hogy sok lelkes szereplőt és statisztát állíthatunk mjad kamera elé. ;) Amolyan gigászi nagy kaland lesz! :D

Ám addig még sok a teendőnk, és sok víz folyik le a Dunán. Tehát türelem. (talán addigra rendeződik a jogi vita is - és addig lehet gyakorolni is :P )

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...