Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Leszögezném, hogy én már nem írok ebbe a témába, azért, mert mindig csak egymás mondanivalóját ismételgetik az emberek, és nem figyelnek oda arra, hogy más szavakkal ugyan, de meg volt fogalmazva már a dolog...

Szóval nekem csak ennyi az ellenérzésem az itt folyó beszélgetésről, és én sem értem, hogy miért kell megszakítani...

Ha persze onnan nézem, hogy egyes emberek már megint istent/istennőt akarnak avatni valakikből, akkor már mindjárt világossá válik a dolog... sztem mindenki érti kikről beszélek...

Nahh, a kérésnek engedve inkább itt folytatom. Szóval, első körben kezd NAGYON unalmas lenni egyesek toronias beszédstílusa. Ha valakinek baja van, mondja, mert elég fárasztó, amit csinál. Elég rossz indok lenne, ha azt mondaná, h nem akar ellenségeskedést szítani, mert így is azt csinálja... engem legalábbis már a korábbi két távkiértékelés is meglehetősen irritált. (Valamint, ha ESETLEG olvasod a fórumot, talán feltűnik, h elég rosszul viselem, amikor egy igen jó ismerősömet indokolatlanul piszkálják. Néha valóban kissé önteltnek hat a fogalmazásmódja, ez tény és való, de ezzel úgy érzem, nincs egyedül se az országban, se a fórumon. Majd ha olyanba kötsz bele, amit nem a személyes ellenérzésed és a hiányos ismereteid okoznak, nem szólok. Pár dologért én is piszkálom rendesen.)

A tényleges problémához, azaz a téma fennmaradásához. Valóban, elég sokszor jártuk már körül a dolgot, először még augusztusban, akkor kezdtem el A'fraddal beszélgetni. Arról nem hiszem, h mi tehetünk, h ugyanazok a kérdések ismétlődnek - mint ahogy arról sem, h a csoport moderátora nem látta, h amit beidézett, már beidézték korábban (sátánizmus törvényei és kinyilatkoztatásai, még meg is beszéltük őket). Én vagyok olyan naiv, h feltételezem, a kérdések azért születnek, mert a kérdező netalántán kíváncsi a válaszra... én, mint mezei user, nem ugathatok be, h STFW... legfeljebb a válaszba beépítem, h lehet azért olvasni is...

(Kötekedéstől mentesen, de megjegyezném, h a Gondolatok elméletileg "Bármiféle filozófiai kifejtések és gondolatok." topicja, amibe a mágielmélet és a vallások szerintem beleférnek. Mint a jelen hozzászólás helye is mutatja, természetesen betartom az admin kérését, csak logikátlannak érzem az indoklást.)

Nahh, én magamtól a témához már nem teszek hozzá, ha merül fel kérdés, legjobb képességeim szerint igyekszem majd válaszolni.

(Hjamm, és elnézést, ha valami tán kissé túl... aktív válasz lett volna.)

Hoppáré, most látom, h nyílt topic... mind1, ez a nyavalygás ott is off lett volna, ha valaki valamely részét sértőnek érzi, majd törli (mióta problémaelkerülés végett töröltem egy hozzászólásom, pont mire A'frad válaszolt rá, nem törlök bele inkább... :) )

Link a hozzászóláshoz

Először is, nem csak a magam nevében írok, csak már szerintem is van határ.

Nahh, a kérésnek engedve inkább itt folytatom. Szóval, első körben kezd NAGYON unalmas lenni egyesek toronias beszédstílusa. Ha valakinek baja van, mondja, mert elég fárasztó, amit csinál.

Többször meg lett mondva, nyíltna, nem nyíltan, érthetően és más egyéb elképzelhető formában, de aki süket az nem hall.

Mellesleg a toronias beszédstílus alatt mit értesz? Én még nem hallottam toronit beszélni.

Elég rossz indok lenne, ha azt mondaná, h nem akar ellenségeskedést szítani, mert így is azt csinálja... engem legalábbis már a korábbi két távkiértékelés is meglehetősen irritált.

Sajnálatos dolog, de akkor gondolhatod, hogy a táviértékelés végzőjét hogy irritálta, amit te (ti) csináltok.

(Valamint, ha ESETLEG olvasod a fórumot, talán feltűnik, h elég rosszul viselem, amikor egy igen jó ismerősömet indokolatlanul piszkálják. Néha valóban kissé önteltnek hat a fogalmazásmódja, ez tény és való, de ezzel úgy érzem, nincs egyedül se az országban, se a fórumon. Majd ha olyanba kötsz bele, amit nem a személyes ellenérzésed és a hiányos ismereteid okoznak, nem szólok. Pár dologért én is piszkálom rendesen.)

Na ehhez többet is fűznék.

1. Miért írsz ilyen kicsivel, félsz, hogy elolvassuk?

2. Sok korlátolt ember van ezen a fórumon, köztük te is, én is.

3. Öntelt megfogalmazásmód: mindenki nézzen körül előbb a háza táján. Mellesleg ha ez már sokakat zavar, akkor nincs értelme emiatt felkapni a vizet, változtatni kell.

4. Személyes ellenérzés? Az nem az, amit most te művelsz? Csak mert bántották valamiben az egyik barátod? Amúgy nem hinném, hogy jogod van megítélni valakinek a "hiányos ismereteit", amíg el sem olvasod rendesen mit írt.

A tényleges problémához, azaz a téma fennmaradásához. Valóban, elég sokszor jártuk már körül a dolgot, először még augusztusban, akkor kezdtem el A'fraddal beszélgetni. Arról nem hiszem, h mi tehetünk, h ugyanazok a kérdések ismétlődnek - mint ahogy arról sem, h a csoport moderátora nem látta, h amit beidézett, már beidézték korábban (sátánizmus törvényei és kinyilatkoztatásai, még meg is beszéltük őket). Én vagyok olyan naiv, h feltételezem, a kérdések azért születnek, mert a kérdező netalántán kíváncsi a válaszra... én, mint mezei user, nem ugathatok be, h STFW... legfeljebb a válaszba beépítem, h lehet azért olvasni is...

Nem erre utaltak. Egészen másra.

De akkor nézzük át.

A téma címe: Gondolatok. Mindenféle gondolatok. A Wicca is egy volt, amíg nem arról szólt az egész fórum, de most ezt kiküszübölendő kapott új témát. Hol is van itt a probléma?

Az, hogy agyon tömjéneztétek saját tudásotokat már megint más téma, de erre már más kitért.

És végül:

Érdekes új felfogás lenne egyszer elfogadni más véleményét is, ahelyett, hogy mindenben támadást, sértést láttok.

Vagy ha egy utalás betalál, nos, azt mondják: akinek nem inge nem veszi magára. Akinek meg az... azért nem megsértődni kell.

UI:

Attól, aki elolvassa, és nem vonatkozik rá, attól elnézést.

Annak, akinek szántam, és elolvassa, annak köszönöm.

Annak aki átgondolja, sok sikert, mert nekem is nehéz volt.

És végül annak, aki azt hiszi, egy embert védtem: tévedés.

Na üdv, és jó hetet:

Andoron

Link a hozzászóláshoz

(Sorrendet nem tartva, ahogy eszembe jut - remélem, nem futok bele egyetlen logiai bukfencbe sem... :lol: )

Andoron:

Gondolatok, 2006. Szept. 26 Kedd.,11:09 után én csak az új kérdésekre reagáltam, az addigi témát nem folytattam, mivel meg lettünk kérve vmire... sőt, az első kör beszélgetés során, mikor Crowstone kérte, h hanyagoljuk a témát, hanyagoltuk is. :wink:

Most néztem át, a wicca témát Sylvanus hozta fel újra, az azelőtti postjaim már Kiara sátánizmussal kapcsolatos kérdésére válaszoltak.

...

Távkiértékelés... Felon nem ismeri A'fradot, legalábbis ahhoz nem eléggé, h messzemenő következtetéseket vonjon le róla. Vehetném úgy, h te most nekem beszóltál, és elkezdhetnék célozgatni, felhánytorgatni régebbi moderálásokat, beidézni régebbi hozzászólásokat, sőt, mindezt megtehetném úgy, h nem írom le a neved. De nem ismerlek annyira, h biztonsággal nyilatkozhassak arról, h ejjdemilyenakármi vagy. Vagy szted lenne értelme? :lol:

(Mellékesen Felon nálam azzal kezdte a kiborítást, h ÜLen alapból úgy állt hozzá, h fekete köpeny = necromanta. Ismert? Nem... Volt fogalma arról, h ki és mi vagyok IC? Nem... :? Mint ahogy tudtommal nem ismeri túlságosan A'fradot, még külön mondta is, h "amit róla tud"... nekem ez nem elég következtetések levonásához. Vagyis olyan következtetések levonásához, amit egy fórumon le mernék írni.)

...

Kisbetűvel azért írok, mert az még a zárójeles megjegyzésnél is mellékesebb, kevesebb információértékkel bír, vagy nem kapcsolódik szervesen az előző szövegrészhez. (Igyekszem tagolni a hozzászólásaimat, a zárójeles rész pl mindig dőlttel van...) Ha azt akarnám, h ne olvassátok, megkeresném az illetőt és személyesen beszélgetnénk el vele; én, én, én és a hardware-em... :lol:

...

Az öntelt fogalmazásmód kiemelését nem egészen értem, hiszen én pont azt írtam, h néha A'FRAD fogalmaz kissé úgy, h annak hat (önteltség és büszkeség különbözik - legalábbis nálam, de hát nálam az AKAROM és SZERETNÉM között is világnyi a határ :lol: ). Aztán azt, h ezzel vagyunk így páran, aki ezen felszívja magát, az megérdemli. Pár dologban én is egy elitista nemiszerv vagyok, ettől még lehet velem beszélgetni. :wink: (Legalábbis azt hiszem. Ööö, remélem... :D )

...

Személyes ellenérzés: sajnálatos módon ember vagyok, emberi korlátokkal, így talán természetes (még ha elkerülendő is lenne), h aki olyannak árt, aki nekem fontos, annak arányosan nekimegyek (vesd össze az általad elemzett postot és azt, amit anno gerhardra reagáltam...). Alapból végtelen toleranciával állok mindenkihez, de sztem neked se én lennék a kedvenc karaktered, ha pl TAO egyik postja után elkezdeném mondani, h hát, amit én a harcművészekről meg arról, aki annak tartja magát tudok stb... Talán ugyanúgy elhangzana a "nem is ismered eléggé, mit ugatsz..." :lol:(btw, télleg nem ismerem, ez egy random példa volt :lol: )

...

Ha láttad, akkor a hozzászólásom végén írtam vmit... h most látom, h van új topic... :D

...

Lehet, h nem volt elég egyértelmű, de a Gondolatok topicban elég eltérő vélemények (kereszténység, szellemhit, wicca, ateizmus, draconizmus (nem, nem azt követem, de még az áll hozzá legközelebb)) ütköztek, elég kultúráltan. Nem emlékszem, h akármelyiket is támadásnak fogtam volna fel, kivéve azokat, amelyikekre már kitértem.

.

..

...

A stílusomért, ha akárkit is bánt, elnézést kérek. Egyszer se állt szándékomban akár magamat, akár másokat fényezni, vagy másokat lesajnálni. Egyszerűen egy arrogáns állat vagyok; sajnálom, ha valaki ezen felhúzza magát, de nem lesznek miatta álmatlan éjszakáim.

Link a hozzászóláshoz

Hmm...

Tévedés. Nem egy embert piszkáltam - piszkáld te nyugodtan, ha van kedved hozzá - hanem leírtam, hogy véleményem szerint mi az oka annak, hogy megunták sokan mások a téma gondolatmenetét. Ha te ezt már annak vetted, vedd magadra.

Elég sokan vannak azok, akiknek már elegük van ebből, meg abból, de főleg abból, hogy már mindenhonnan - a csapból is - egy valakinek az istenné/istennővé emelése folyik. Ne haragudj, én személy szerint nem vagyok kiváncsi, hogy milyen viszonyban vagytok, és hogy mit beszéltetek pm-ben, nem tartozik rám. Ahhoz viszont jogom van - mint a fórum beregisztrált tagjának - hogy kimondjam, ami bennem megformálódott. Nem érdekel továbbá, hogy milyennek tartod a beszédstílusom, és nem vágom a fejedhez, hogy én milyennek tartom a tiedet. Szeretném hinni, hogy a hangvétel pusztán a baráti megnyilvánulásod... és nem csupán egy "mágia"... ha érted, érted, ha nem nem. Amúgy meg meglehetősen furcsa, hogy a "toroni beszédstílusom" ezen a hsz-en kívül csupán egyetlen egyszer nyilvánult meg, akkor is az említett személy vonatkozásában. Érdekes dolognak tartom, hogy te két alkalmat már megunásnak tekintesz. Nem lehet, hogy esetleg fáj az igazság?

Amit meg arról említettél, hogy mondjam ki, hogy ha valami bajom van. Kéremszépen, én kimondtam. Épp ezért íródik most ez a hsz is a te hsz-edre, nemdebár? Visszaolvastam, és nem találtam olyat, hogy azt írtam volna valaha is, hogy nem akarok veszekedést szítani. Egyszerűen elmondtam a véleményemet, ezt tán csak szabad...

Mindketten tudjuk mi volt a lényege a mondanivalómnak annó, és remélem érthető voltam most is. Senkit nem akarok sárral dobálni, de nem félek tőle, ha meg kell tennem. Egyszerűen ilyen vagyok, ami a szívemen az a számon... jelen esetben a kezemen...

Link a hozzászóláshoz

Hm, remélem most megint keresztbe írunk...

Ahriman, nem emlékszem rád Ül-ról, talán ez megbocsátható. Jelen esetben így tehát fogalmam sincs mit mondtam rád, és egyáltalán, milyen kontaktus támadt köztünk. Ergo a fogadóban, vagy máshol találkoztunk... ha a fogadóban, tuti biztos nem voltam veled sem bunkó, sem elutasító, mert emlékeim szerint mindenkivel vendégként bántam. Nem emlékszem ilyen kijelentésre, hogy a fekete köpenyesek nekromanták, de ez általános gondolatmenet volt, amiért nem hiszem, hogy kövezés járna. Amúgy meg pont egy ilyen fekete köpenyessel lettünk jóban a csajokkal (pedig róla aztán semmitsem tudtunk, útközben találkoztunk vele), tehát még az sem mondható, hogy az "ilyenekkel" másként bántam volna.

moderálva

Link a hozzászóláshoz

Cz:

Ez az ami durván zavar és sért engem! Ne csodálkozz, hogy ha valaki megsért engem akkor nem vagyok vele kedves! Pláne ha olyan ember aki nem is ismer, és úgy mer véleményt nyílvánítani!

Ez az amit törölj, a többi nem érdekel!:

"Afradról meg annyit, mint már említettem, jártas voltam a wicca dolgokban. Régebben beszéltem néha vele, bár tényleg nem sokat, bár még segíteni is próbáltam neki. Nem ismerem úgy, mint te, ez tény és való. Viszont ismerem a wicca életmódot. A fórumról nézve Afrad nem azt éli.

(Példával is alátámasztom, mert úgy láthatóbb, mire gondolok. Afrad írta valamelyik hsz-ében, hogy a wiccák sohasem árthatnak senkinek. Saját maguk "metélése" megengedett? Saját maguknak árthatnak? Valamint élvezve élik a wiccák az életüket, szintén az ő elmondása szerint. Õ annyira élvezi, hogy el akarja dobni magától?)

Ha viszont a fórum alapján nézve nem az Afrad, aminek itt mutatja magát, akkor arról meg igazán nem én tehetek..."

Link a hozzászóláshoz

Hát eddig még nem nagyon irtam ide a forumra, általában csak olvasgatni szoktam nap mint nap, hogy ki mit gondol az életröl, a világmindenségröl meg minden!?- vagy hogy kivel mi történt, stb.

De hetek óta vissza-visszatérö téma bizonyos ember/ek magánéleti gondjainak elemzése/megitélése, önámitása/ISTENitése, hitvilága. Az elején még érdekesek is voltak ezek a pengeéles szópárbajok, de egy kicsit már uncsi, én nekem legalábbis tele van vele a t..k..m hogy nincs olyan nap hogy ne lenne valami moderálni való...

Engem és sok más forumolvasót(kalandozótársakat) ez NEM érdekel!!!

Nem akarok állást foglalni senki mellet, hisz nincs is jogom itélkezni senki felett, de én azért elgondolkodnék a következökön:

-ez egy baráti társaság(kalandozok köre), amelynek ha igazán a tagjának érzem magam akkor ugy is viselkedek mint aki érdemes rá.

-ahol nem látnak szivesen, oda nem járok. ha mégis akkor a listára fel lehet venni a mazochizmust is. vagy inkább a szadizmust?

-adok annyi tiszteletet a másiknak hogy meghallgatom, elmondom a saját véleményem, néha még vitatkozunk is egy darabig, de mindenki éli tovább a saját életét.

-nem téritek senkit a saját "vallásomhoz". Mindenkinek joga van a szabad akarathoz és saját hitéhez, legyen az wicca, sátánizmus, katolicizmus, druida, kelta, bal vagy jobb kéz, zsido vagy jehova tanuja.

A végén ugyis mindenki DARTON szine elé kerül...

-ovatosan az adok-kapokkal hisz az ellenféllel könyen találkozhatok a következö NYT-n vagy TT-n, és ha ott is továbbfolynak a csatározások akkor az már nem pár ember ügye. Az már közügy, más szorakozását teszi tönkre.

-ez forum. ha valaki naplot akar vezetni, okos emberek kitalálták a blog-ot.

-Tisztelem ellenfelem, Ö hordja a kardot a tört amit nekem szán a Sors...

Scylla

Link a hozzászóláshoz

Beke mindenkinek

Nos...igen sajnalom h igy elmentek a dolgok ilyen iranyba...nagyon rosz ezt igy latni...

Mar visszasirom a napokat mikor minden szep volt es nem voltak ilyen sertodesek...

Jo volt olvasni a forumot ,mert erdekes volt...de most..

Najo meg latok eselyt :D

Remelem megoldodik a csomo es beke fog lakozni mindenki lelkeben...

( es hogy hozzasegitsek a bekehez...MINDENKITOL ELNEZEST KEREK ha "meg akartal teriteni"---nem allt szandekomba es nem is fog ezentul)

Ui.:Tudni kell visszavonulni is es neha jobb bekevel elmenni....

Tanuljuk meg szeretni a masikat...akar elleneseg ...

Legyetek jok:

Troll

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek újra :) Kb 1000000 éve nem jártam erre sajnos, de kicsit átalakult az életem :) Örömmel látom hogy megmaradt még mindíg az administrátori jogköröm, így még mindíg tudom Cz mester zavargásait kontrollálni :P Amióta nem voltam, megszületett a kislányom, Kun Lilien Anna :) most 2 hetes a pici :) Ha érdekel valakit itt találhatók róla képek:

http://chaosseekers.spaces.live.com/

Ui.: Üdvözletem a régi rókáknak és úgyszintén az újaknak is :)

Ui2.: Antail te már dolgozol? mit hol :) Hogy vagytok ?

Link a hozzászóláshoz

Csaatlakozom Cz-hez, a baba angyali :) De ezt lehet, rossz hallani, úgyhogy azt mondom: olyan aranyos pici ördög :)

Egyébként Cz-re figyeltünk eddig, helyetted is, néha adunk neki egy pofont, aztán egty nyalókát, nehogy rosszul érezze magát ;)

Cz, te meg gyereket szeretnél? A bátyámnak most született egy, majd néha kölcsönadom :D

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...