Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

A fórumkaratét most inkáb nem olvastam el, valahogy nagyon nem érdekel. Viszont 1-2 dolog megcsapta a szemem. Petíció.... hát ez egy nagyon aranyos dolog, bár azt nem fogom soha megérteni hogy kis hazánkban miért gondolja úgy rengeteg ember, hogy ha ő adja a nevét X Y dologhoz, és elegen lesznek, akkor minden elérhető. Ez nem így van. A kisembernek nincs szava. 1000 ember nem elég ahhoz hogy érdemben változtasson akármin. Egyetértek vele hogy a jelenlegi helyzet elég gyér, de a petíciózás nem ér semmit.

Amit nem értek:

NYT-n nagyon sok emberrel beszélgettem, akik elmondták hogy ők "ortodox" mágus játékosok, azaz csakis a kiadott könyvekkel játszanak, minden újítást elutasítanak. Mondták hogy az új mágus könyvet gyűlölik mint a barna sz*rt, az UT ratyi, stb stb. Mégis mi a rákot vártok el, mi a bánatért öljön akármelyik kiadó hatjegyű összegeket valami megjelentetésébe, mikor úgysem veszi meg senki. Értsétek meg: nállunk NINCS ELÉG BEVÉTEL könyvek kiadásából. Tessék megnézni a statisztikákat, az emberek egyre kevesebb könyvet vesznek, egyre kevesebbet olvasnak. Van egy RPG-s keménymag, aki veszi a regényeket, novellagyűjteményeket, ezek szép lassan csordogálnak kifelé. (Bár az ős írók eléggé belefáradtak már ahogy látom) Szabályrendszerre, kiegészítőkre (ami vinné előre a bizniszt) nincs szükség, mert mindenki a "nagyződdel" játszik, és már mindenkinek megvan. Amint kijön valami új, mindenki fikázza, játsza az okosat, megmagyarázza a dolgokat, hogy "ez nem így van". Mégis mit vár akkor a tisztelt publikum? Itt nem az a lényeg hogy a szemét kiadók ellopják a kis ösztöndíjunkat/diákhitelünket. Ez üzlet. Pénz beszél. Gondolja magát mindenki a kiadók helyébe:

-Hé főnök, most jött egy levél, 2650 arc petíciója hogy csináljuk tovább a bizniszt, mert ez nekik nagyon kell.

-Jóvan Pista, akkor eladjuk a házunkat, veszünk fel még hitelt, és mégtöbbet ölünk bele a veszteséges projektbe, de nembaj, mert annak a 2650 arcnak nagyon jó lesz, mert megveszi az új termékünket kb. 300, a többi meg annak a 300-nak a könyvét használja.

Nem akarok prédikációt tartani, csak arra kérek mindenkit hogy gondolkozzon el a dolgokon, és lássatok túl saját magatokon. Ahogy a gettóban mondják a fekák: "It's a dog eat dog world."

Link a hozzászóláshoz

Raze:

Alapvetően igazad van, de :D

De van egy dolog, amiben nem értek egyet!:

Az ÚT tényleg sz@r. Meg a legtöbb fantasy (nem csak M*!) regény is.

Ez kivételesen nem ortodox mágus-hívő dolog, hanem tény.

Mi a bajom az ÚT-vel? Nem az a baj, hogy itt-ott változtatott a bevált koncepciókon. Nekem az vele a bajom, hogy nem lehet vele normálisan játszani. Pontosabban irgalmatlanul sok energiát kell befektetni a rendszer megismerésébe, és ez nem éri meg!

Az első karakter megalkotására szántam valami 4 órát, de nem volt elég.

Nem ezekkel akarom eltölteni az rpg-re szánt időmet.

Van benne kb 200-250 oldal képzettség... 200 OLDAL!?! Azt aláírom, hogy 10-15 nem elég, végülis nem CRPG-ről van szó, de ENNYI?

Viszonyításképpen:

az egész Hunter: the Reckoning alapkönyv valami 280 oldal. Bevezetővel, szabályrendszerrel, példakalanddal, képzettségekkel együtt. :roll:

Link a hozzászóláshoz

shikaka:

Hunter alapkönyvet hol lehet venni? :D

Raze:

Ma matekórán pont erről beszéltünk, hogy nem a köz érdeke határoz meg dolgokat, hanem mindent a pénz.

Bár van egy kivétel:

A Rúna magazin totál veszteséges volt, mégis éveken át csinálták...

Tényleg mindig pattog a nép, hogy adjanak már ki valami újat, aztán meg megy a leszólogatás, hogy hű, de sz*r...

Mivel beleláttam, hogy hogy készül egy rendszer, és kik írják, meg csinálják, így lenne még mit írnom, vagy akár közzétennem, de nem teszem. Nem lenne etikus...

Link a hozzászóláshoz
Az ÚT tényleg sz@r. Meg a legtöbb fantasy (nem csak M*!) regény is.

Senki nem mondta hogy nem az. :D

irgalmatlanul sok energiát kell befektetni a rendszer megismerésébe, és ez nem éri meg!

Na erről beszélek. Én marha sok rendszerrel megtanultam játszani, van viszonyitási alapom. Egy új rendszerrel nyilván sok időt kell elsz*rni, hogy kényelmesen játszhasd. Valamit valamiért. De aki lusta az ne döngesse a mellét. (Tom, te nem tetted, nem rád értem :wink:)

Link a hozzászóláshoz

A'frad:

Hunter alapkönyvet hol lehet venni?

Hát sztem sehol. A WoD újraírása még nem érte el a vadászokat, egy ideig nem lesz új kiadás.

A régit meg levették a polcokról. (mondjuk a Silverlandben érdemes rákérdezni, hogy van-e még a pult alatt)

Régebben volt egy hír az rpg.hu-n, hogy le lehet tölteni ingyér, aszem a crpg-ről, de az az akció már régen lejárt. (meg ugye monitoron olvasni szabálykönyvet...)

Mellesleg ki se adták magyarul.

A megoldás egy Vampire alapkönyv és a magyar rajongók által készített Hunter alapkönyv fordítás együttesi használata.

(a fordításból a méret csökkentése miatt direkt kihagyták a WoD általános rendszert, ezért kell hozzá egy másik WoD alapkönyv. Nem csak Vamp, jó a Werewolf meg a Mage is)

Raze:

Na erről beszélek. Én marha sok rendszerrel megtanultam játszani, van viszonyitási alapom. Egy új rendszerrel nyilván sok időt kell elsz*rni, hogy kényelmesen játszhasd.

Ez igaz.

Marha sok rendszert nem, de párat egész jól ismerek (M*, Srun, WoD, Witchcraft, Call of Cthulhu, meg mindig kihagyok párat)

Azt kell mondjam, az ÚTre sajnáltam az időt, míg pár másikra nem.

Régebben, mikor csak a M* volt elérhető magyarul, az ember nyilván nem válogatott.

De mostanában Igyekeztem az olyan rendszereket megismerni, amik egyszerűbbek. Minimális számolgatást igényelnek játék közben, a karakterlapot kitölteni kb. 20 percbe telik, ilyesmi. Több idő marad játszani, illetve nem rombolja a hangulatot a "123+48 az mennyi?" kérdés.

Nyilván jönnek a kompromisszumok, hogy egy egyszerű rendszer nem elég részletes.

Pl.

- az egyébként zseniális Witchcraft rendszer _nagyon_ nem tudja kezelni a páncél vs. lőfegyver problémát. (ha így nem ismeri valaki, akkor a Buffy RPG is ezt használja)

- az örök kedvencemben, a CoCban nagyon gány a harcrendszer. Ellenben ha ezt megoldod valahogy, akkor kapsz egy nagyjából jó, NAGYON egyszerű rendszert. Kb. egy elolvasás után játszható, egy-két alkalom után meg mindent tudsz...

Mivel az ilyesmiket szeretem, nyilván nem tetszett az ÚT 85könyvjelzőt használó, időjóslást vegyél fel a pusztításhoz(!) karakteralkotása.

Az ÚTvel nem lett volna gond, ha 90ben jelenik meg. De most, hogy lehet válogatni...

Link a hozzászóláshoz

Nézegettem a galériában Kommatre rajzait, és megláttam Botondot :D

Anno Máténak úgy kezdtem el Vampire életutat mesélni, hogy fogalma sem volt az egész rendszerről, de aztán szépen bevezettem, és nagyon jól szórakoztunk. És hát Botond az, akivel a Sors játszadozik :D Jelen esetben én vagyok a Sors, mint gonosz KM néni :twisted:

Ez most senkit nem érdekel, de jó kedvemben leírtam. Örülök a rajznak :D

Link a hozzászóláshoz
Aztán azon gondolkodom... végülis minek ez a topik, ha úgyis mindenki magáról akar majd hírt adni? Vagyis, mindenkinek ajánlott egy blog. De akkor mért Helyzetjelentések?

Hm.. ez is érdekes probléma..

Aztán olvasom a beírt válaszokat... egyik filozófikus (na ő próbált magasztos lenni ), másik magáról ad hírt (na neki ajánlott a blog ). Felmerül még egy kérdés... mi értelme így ennek?

Valahonnan nagyon mélyről dereng a válasz, bár kicsit pesszimista: Semmi...

Saját kétséeimet fogalmaztad meg Andoron :D. Miután Zoli lezárta a topic-ot (kifejlett bolg-ot? :shock: ) kicsit elgondolkodtam és rádöbbentem igaza volt. Majd továbbfejlesztettem a dolgot: egyik embert sem érdekli a másik nyűgje, gondja. Ergo értelmetlen az egész. Értelmetlen dolgot meg nem szeretek cselekedni.

Link a hozzászóláshoz

Morgi: Én erre egy egyszerű megoldást használtam (nem csak abban a topicban, hanem az egész fórumon), ami érdekel (topic szinten, vagy H.J.-ben) azt elolvastam, ami vagy aki nem azt nem, bár a blog miatti hosszan görgetés engem is zavart, de sztem erre volt a topic. Volt aki kihasználta, és volt aki nem. Bár a blog.hu ingyenes, és aláirásnak beilleszthető, ezáltal ütközések (lásd A'frad VS Felon Fight) elkerülhetőek.

Link a hozzászóláshoz

Drága nekromantátok Z feltámasztotta, hogy rádöbbenjen nem fog működni a dolog, így a helyzetjelentések bevégeztetett.

Mindenkinek jobb lesz így, hisz az oldal fóruma elvileg a MAGUSról is kellene, hogy szóljon, így remélem jövőben újra affelé billen a mérleg.

Szép napot :)

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Most mondjam azt hogy esély nálam is van?:) Mert mindig van :)

Szóval mindenki hepi, hogy megszabadult a Helyzetjelentések letargiájától, elgondolkodott eddigi életén, észrevette a hús-vér embereket maga mellett, és végre kitisztult a feje. Ez kész nyereség!

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Hát, akkor már legyen egy "optimista" vélemény is, ha én hsz-em születődik. Az, hogy nem beszélünk a "problémáinkról", nem jelenti azt, hogy el is fognak múlni. Ezen kívül, bár alapvetően ez egy M* szerepjátékkal foglalkozó oldal, szerintem már túlnőttük ezt, és ezen túl egy baráti társaság is. Ezen kívül -bár biztos én nem figyelek eléggé- nem vettem észre, hogy jelentősen nőtt volna az aktivitás a többi fórumcsoportba. Szemészeti felülvizsgálat megfontolása folyamatban!

Egy kis közjáték: shikaka: ha jól sejtem, ez moderálást fog maga után vonni, remélem hogy még időben eszközölsz valamit ez utóbbi hsz-eden!

Folytatva... én akadékoskodok a legkönnyebben, hiszen Karakterként nyár óta nem született hsz, majd igyekszem is intézkedni. Mer itten az embereket benyeli a magyar oktatás! :? EH! Azért további szép napot!

Darun

Link a hozzászóláshoz
shikaka: ha jól sejtem, ez moderálást fog maga után vonni, remélem hogy még időben eszközölsz valamit ez utóbbi hsz-eden!

Nem hittem, hogy valakit zavarni fog, de végülis kimoderáltam.

(Gondolom sejted, hogy nem azért tettem be, mert reklámozni akartam a hölgyet, hanem mert 'kicsit' kiakadtam azon, hogy ilyen emberek vannak...)

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas!

shikaka: tudom hogy ez így nem túl hihető, de merő jószándékból mondtam! Neked is jobb, ha te teszed meg, mintha egy moderátor. Én legalább is így vélem. Ezen kívül, lehet hogy nem moderálták volna, de mivel nekem is el kellett olvasnom a szabályzatot, ezért ildomos volt, hogy szólok.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Kalíthas!

shikaka: tudom hogy ez így nem túl hihető, de merő jószándékból mondtam! Neked is jobb, ha te teszed meg, mintha egy moderátor. Én legalább is így vélem. Ezen kívül, lehet hogy nem moderálták volna, de mivel nekem is el kellett olvasnom a szabályzatot, ezért ildomos volt, hogy szólok.

Darun

Ugyan!

Bár azt hittem téged személy szerint zavar, nem volt nagy fájdalom kitörölni, mert csak érdekességként tettem be.

Szóval :koccint, de nem sörrel:

A'frad:

Rájöttem, hogy azért vagyok písz hangulatban mostanában, mert rengeteget vigyázok kisbabákra, és az ő érintetlenségük olyan csodálatos.

Ebben van valami, én is szeretek vigyázni a keresztlányaimra.

Kicsit kellemetlen, hogy az anyjuk nem nagyon válaszolgat a kényes kérdésekre, és így engem is letámadnak velük, aztán meg pislogok hogy mit mondjak el egy 8 éves kiscsajnak...

Mikor elmondta az egyik, hogy a Bandika megmutatta nekik a kakasát (ez a szó, úristen) majdnem belefulladtam a kávémba...

(általában bejön az, hogy 'szerinted hogy van?' és jóváhagyom amit mond. Meglepően sok mindent tudnak ezek a mai gyerekek :roll: )

Múlt héten elvittem őket az egri várba, mindent felpróbáltak. Elég keményen néztek ki sisakban meg pajzzsal 8)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...