Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Hahó néktek emberek.(és sok más lény9

A'frad:igazad van abban hogy a gyermeknél nincs jobb lélek vidító """eszköz"""".Én a kis unokatesóimat """használom"""" eme nemes célra.Utoljára az állat kerdben voltunk a két kis ördög fiókával és a még ördög fióka barátnőmmel.A lelkem megygyógyult a nap után. :lol: (előtte lévő nap egy hatalmasat csalódtam első szerelmemben...hát igen azóta egy kicsit minden emberhez peszimistán állok hozzá)

A lényeg hogy mindenkinek ajánlom az ehez hasonló kirucanásokat.

Fárasztó,de megéri. :D

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Most lebuktatom magam. Az az igazság shikaka, hogy engem személy szerint nem zavarhatott, tekintve hogy meg se néztem.

Tegnap este még buszoztam, ott hallottam hogy mi volt megint Pesten. Kérdem én, az ilyenek hogy merik magukat magyarnak nevezni? Ez az 56-os események meggyalázása! És akkor csodálkoznak, hogy a rendőrség durvábban lép fel? Engem is bosszantana az ő helyükbe!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sztem nem kell a tegnapi dolgokról beszélnünk itt. Pont.

A babák... tényleg nagyon édesek tudnak lenni, én személy szerint imádom őket. Anyának pont a múlt héten mondtam, hogy béreljünk egy babát, na, kár volt a bogarat a fülébe ültetni, azóta megint új erővel nyüsztet, hogy unokát akar :wink:

Én elég keveset vagyok gyerekek közelében, mert ugye Újvárosban távol vagyok minden rokontól... de valóban gyógyító hatásuk van. Egy gyerek előtt nem kell semmilyen szerepet játszani, úgyis átlát rajtad. És az ellenkezője is igaz, nem kell bizonyítanod előtte, elég ha szereted, hisz úgyis megérzi. Valamint fenttartás nélkül viszonozza. Ez az igazi érték :)

Link a hozzászóláshoz

Nah az én szüleim nem ragaszkodnak még ahhoz, hogy minél előbb unokájuk legyen :D

Sőt, még az esküvőt is tologatni akarják :wink:

Egyik nap azt mondják, hogy tartsunk hivatalos eljegyzést, a másik nap pedig azt, hogy még ne.

Az eljegyzés viszont igen csak vicces volt. A Jazz kerhelyiségében voltunk a legjobb barátaimmal, és Zsolti egyszer csak megkért, hogy álljak fel. Aztán fütyült egy hatalmasat, és kért egy kis figyelmet. Bemutatott a kb 60 embernek, és mondta, hogy most fogja megkérni a kezem. 2 ezüst karikagyűrűt kaptunk az egyik barátunktól. És megjegyzem, ekkor még totál józanok voltunk. Utána kaptunk egy üveg whiskeyt... Hát gondolom nem kell mondanom, hogy utána kaptam a gratulációkat a vadidegen emberkéktől.

Ha minden jól megy, akkor augusztusban esküvő. És szerencsére elég jó úton haladunk a felé, hogy összejöjjön. Végre lett munkája, és így tudunk félretenni, valamint valószínű, hogy én is dolgozni fogok, ha rendbejött a lábam, mert úgy tűnik, hogy ezt az évet csúsztatni kell a suliban.

Egyébként a kalandozók nagy része is hivatalos. Úgyh esküvő, ebéd a családdal, és egy hatalmas buli utána. Szállás a Minerva fogadóban 8)

A menyasszonytáncnál pedig nem pénzt, hanem kockákat kell majd dobálni :D

A készülődés, az alapozás, a szervezés, és a tervezgetés is egy nagyon jó terápia.

Ma is voltunk kórház után babaterápián, de ma a legújabb unokatestvéremnél voltunk. Hát ő is egy tündér. Még 3 hónapos, de már nagyon huncut :D És olyan édes kis buksija van. Olyan kerek mint egy narancs, és állandóan vigyorog, és olyankor látszik a kis ínye. Rettentően hasonlít a családom vérvonalára. Jóképű kis casanova lesz, mert a családban a fiúk mind jól néznek ki.

Igaz Mátébaba még nem olyan gyakorlott terápiás, mert még nem túl játékos, de ő is nagyon jót tett. :P

Örülök, hogy mások számára is boldogítóak a babák!

Link a hozzászóláshoz

A fiatalkoriról vagy a korairól? :wink:

Fiatalkori teljesen rendben van, ha a pár akkor már el tudja látni magát és egymást - a szülők ilyenkor szeretik benyögni a mostantólolddmegmagad-ot...

Korai, azaz relatíve kevés ismerettség utáni... ha vki azzal akarja elszúrni az életét, h esetleg túl későn jön rá, h rosszul választott, akkor hajrá... a magam részéről Chiit is csak kb 1 év után jegyeztem el, és utána még 2-t terveztem várni az esküvőig, h véletlenül se járjon rosszul egyikünk se - és jól döntöttem, mert mint tudjuk, második évfordulónkkor elhagyott legjobb barátomért. Ha addigra már házasok lettünk volna, valszeg nem akart volna elválni, viszont ugyanúgy Wigmondot szerette volna - egy kétségtelenül ostoba helyzet.

Link a hozzászóláshoz

Nem is tudtam, hogy Chii a menyasszonyod volt. Le vagyok maradva...

Voltam már manyasszony, de az nem ilyen komoly volt. Az csak az összetartozás erősítése képpen volt, és szó sem volt esküvőről.

Másrészt én eléggé házasságellenes voltam, de most valami megváltozott. Talán annak köszönhetem a megállapodás utáni vágyat, hogy kitisztult az agyam.

Nagyon sok házasságot láttam magam körül tönkremenni, de vasárnap óta mégsem félek tőle. Vasárnap ünnepeltük a nagyszüleim 50. házassági évfordulóját, és csomó rossz dolog volt az életükben, és mégis együtt vannak békességben, és boldogan. Szóval lehet, hogy én is mázlista leszek és majd együtt várjuk a nyugdíjat.

De az idő kereke majd mindenki életét kiforogja a maga rendje, módja szerint. Ezért szeretem az időt...Mindenre talál valami megoldást.

Link a hozzászóláshoz

Házasság... necces dolog és nem csak fiatal korban. Bizonyos szempontból a fiatalok korán érnek, más szempontból azonban nem. Az elméleti érettség már nagyon korán megszületik, ám a gyakorlati dolgokban... nos a tojáshéj még ott van a fenekünkön. Visszanézve döbbenek rá, hogy az öregeknek szinte mindig igazuk volt, amikor hülyeséget akartam csinálni. Persze soha nem hallgattam rájuk az "úgysem értenek meg!" szlogent kiabálva. Sok rossz dologtól óvhattam volna meg magam, ha nem csinálom ezt. Azonban még a rossz tapasztalatok is hasznomra váltak.

Mi fiatalok idealisták vagyunk és szeretjük elhirtelenkedni a dolgokat. A szerelem mindig nagy szenvedéllyel és tettvággyal jár... az elején. Én azt mondom saját tapasztalatom alapján, hogy mielőtt papírral is összekötnénk az életünket a szerelmünkkel előbb meg kell próbálni, hogy tudunk-e együtt élni. Mert szerintem ez a buktatója a dolognak. A mindennapok, megérteni, tisztelni a másik igényeit. Nem könnyű... A legfontosabb szerintem, hogy ne csak a szerelmem legyen akivel élek, hanem a társam is. Ezért kell jól megválasztani kivel köti össze az ember az életét.

Majdnem férjhez mentem én is, de két év eggyüttlét és egy év együttlakás után hála a Magasságosnak volt annyi eszem, hogy lelépjek. Most már sokkal óvatosabb vagyok. Szerelmes vagyok őrülten az igaz, de meghagyom a párom szabadságát és nem akarom őt magamhoz láncolni. Csak létezünk, szeretjük egymást és ennél nem kell több szerintem. Najó... mínusz 300 km jól jönne :D, de ahogy ő is mondja a tudat, hogy szeret és hogy én is szeretem semlegesít minden szenvedést, valamint edzi a kitartásunkat.

Egyszóval: a házasság csak papír. Praktikus, amikor már hosszú ideje együtt él két ember, de mára már elvesztette azt a feelinget amit a régi időkben jelentett. Számomra... és szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Az az igazság hogy szerintem még az eljegyzést sem tanácsos megejtni azelőtt, hogy az ember legalább úgy ahoyg a saját lábára álll, vagy legalább elvégez egy egyetemet vagy valamilyen szakmát megtanul(utóbbiról nem muszály hogy papírja legyen, a jó szakmásembert papír nélkül is elismerik, csak nagyobb munkákat macerásabb vállalni).

Én speciel ezt tervezem, egyetem, remélhetőleg az álatalam megálmodott szakon, egy biztos munka, ami ha nem is hoz sokat a konyhára, de segít elkerülni azt, amit nap mint nap látok: 50-60 éves trottyá válni, ai egésznap csak ül a kcosmában és szemezik a reggel fél hétkor kikért kisfröccsével. Egyrészt magam miatt sem tudnám ezt elviselni, másrészt pedig ha van egy munkám, akkor már tudom hogy el tudom tartani a családomat, még ha szűkösen is.

Link a hozzászóláshoz

Én is így gondolkodom. Először legyen fedél a fejem fölött, pénz a bankszámlámon, teremtsem meg magamnak az egzisztenciát, legyen viszonylag jól fizető és aránylag stabil munkám, utána jöhetnek a további dolgok.

A szülőknek nem mindig van igaza, de már sokszor hallgattam, vagy hallgathattam volna az "én megmondtam" jól bevált szövegét. Nekem még 22 évesen is rémisztő, hogy saját háztartás, gondoskodás a másik személyről... én szeretnék majd valódi otthont teremteni magamnak és a családomnak, nem csak egy helyet, ahova hazamegyünk munka után. Szóval képesnek érzem magam rá, de nem akarnék fejest ugrani egy számomra akár még csak kiutat is jelentő dologba. Én úgy gondolom, hogy az ilyen házasságok menekülések valami, vagy valaki elől, egymás karjaiba. Csak drukkolok, hogy nehogy egy újabb bilincsbe verjék a kezüket azok, akik azt hihetnék, hogy a paradicsomba emigráltak, holott a magas hőfokú pokol várja őket kitárt kezekkel.

Link a hozzászóláshoz

Óhh, nekünk, fiataloknak előjogunk az elhamarkodottság... :lol: Bár tény és való, h nálam az elhamarkodottság inkább fanatizmus... jól átgondolt fanatizmus, ami szolgálja hosszútávú érdekeimet (az anyagiasabb felét) is. Még ha ennek az ellenkezőjéről mostanában páran meg is akarnak győzni... de érdekes módon pont azok, akiket nem érint közvetlenül. Mind1.

De hogy legyen on is... megnyugodtam, h elég sokan egyetértenek velem, még ha ezt nem is okvetlenül a legjobb érzés olvasni (:lol:). Számomra érdekes módon mind az eljegyzés, mind a házasság nagyon sokat jelent - érdekes, mert ugyebár "nem vagyok keresztény". Ennek ellenére nekem ezek olyan dolgok, amikkel nem dobálózok... se összetartozást erősítendő, se "mert jó ötletnek tűnt". Azt jegyzem el, akiért ténylegesen az életemet adnám és tudom, h a másik ugyanígy tenne, valamint ezt is csak akkor, amikor akár akkor se döglenénk éhen, ha mindkettőnk szülei kidobnának. Házasságra csak azután gondolnék, ha ezek után egy-két év komoly együttélés után is együtt vagyunk... igazából számomra nagyon sok minden mást és/vagy erőteljesebben jelent, mint a többségnek. Mind1, ezt nem fejtem ki. :D

Link a hozzászóláshoz

Olvasgattam Felon és Gem hozzászólását, és bár alapvetően igazuk van, szokás szerint kiegészíteném kicsit :D

Sokan az anyagi biztonság hajszolása közben lemaradnak egy csomó dologról. Az igaz, hogy gyereket szülni albérletbe elég necces, de sok mindent már meg lehet csinálni ott is.

Nem kell várni az eljegyzéssel addig, amíg a saját ház, kocsi, most-kell-kiélnem-magam-nyaralások megvannak. Ha a páros egy jó ideje harmonikusan együtt él (nálam 2-3 év) egy eljegyzés nem árt, ha pedig láthatóan egymásra találtak, miért ne házasodjanak össze? Az okés, hogy amíg nincs meg a biztonság miegymás, nem kell gyereket vállalni, de azzal sem lehet a végtelenségig várni.

Van néhány ismerősöm, akik pont ott b.szták el, hogy mindig halasztgatták a dolgot - most ház kell, most kocsi, stb. - és most ott vannak, hogy kéne gyerek, normális férj (elüldözték a faszijaikat a karrierista hozzáállásukkal) de rögtön, mert 2-3 év múlva már késő lesz...

Szóval egyetértek azzal, hogy bizonytalanságba ne vállaljon az ember gyereket, csak a nagy otthon-teremtés közben azért igyekezzünk hogy még a lényeg (az utód( is beleférjen az időkeretbe.

A házassággal kapcsolatban nem vagyok ilyen 'válogatós'. Ahhoz nem kell semmi azon kívül, hogy jól ismerjék egymást. Vannak velem egykorú (25 körüli) ismerőseim akik már évek óta házasok - kezdetben egy közös bérelt szobájuk volt oszt annyi - és nagyon jól elvannak. Közösen gyorsabban is haladnak az az igazság...

Link a hozzászóláshoz

Ez az eljegyzés számunkra abszolút nem vicc, és az esküvő sem. Rengetegszer átbeszéltük, átgondoltuk, másokkal is megbeszéltük.

Szerencsére nekünk nem kell azon forogni, hogy lakás, autó, miegymás...

A szüleim, és nagyszüleim mindig arra gyűjtögettek, hogy ha a saját lábunkra akarunk állni tudjanak besegíteni.

Albérlet nem kell. Dédnagymamám lakását én fogom örökölni, és beszéltem a nagyimmal, és azt mondta, hogy ha úgy döntünk, hogy költözünk, akkor az enyém a lakás. Csak a rezsit kell fizetni.

Kedvesem havi 120ezret keres, én kapnék minimálbért, és még a nővérem is hozzánkköltözne, és ő is kapna minimálbért. Ráadásul, ha megkapja a diplomáját kap egy autót. Gyereket egyenlőre nem tervezünk.

Tehát mi nem a semmire alapozunk. Ráadásul a 20méterre van a ház a jelenlegi otthonunktól.

A házasság számomra is egy fontos dolog. Nem a papír értékes, nem a gyűrű, nem az hogy mondhassam, hogy férjnél vagyok, hanem maga az eszme. Van egy ember, akit nagyon szeretek. Gondoskodni akarok róla, és segíteni mindenben. Boldoggá akarom tenni, és széppé varázsolni minden napunk.

Aztán majd ha mindketten eléggé megértünk a gyermekvállalásra, és megvan a háttér, akkor jöhet a baba. Addig meg lesz egy macsekunk.

Szóval erre lehet alapozni. Kívánom mindenkinek, hogy ezt a hátteret minél hamarabb sikerüljön megszereznie, és hogy szerezzen egy olyan kedvest, akivel úgy érzi, hogy más már nem kell.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Én még csak 2évtizede létezem,és a párommal is 2és fél éve vagyunk együt.Elején csak barátok voltunk majd párkapcsolat aztán szerelem.

Nem mondhatni hogy elkapkodtuk... :D

Azóta az eljegyzés is szóba került de amíg én is és Õ is tanul addig sem össze költözés sem eljegyzés nem lesz.

Morgiannal egyet értek:

Egy papírnál (talán?) többet érhet az hogy társak,barátok és szeretők vagytok.A házaság csak formalitás.(Ami általában a szülőknek a legfontosabb.Anyukámnak legalábbis.)

Előbb egzisztencia,önálló élet.Majd egy biztos háttérbe gyermekek.

Ez mostanság az ideális megoldás.

És enged meg A'frad hogy gratulájak nektek.És nem csak sok boldoságot de hosszú szerencsés életet is kívánok egy más mellet persze. :viragos:

:zsur:

Link a hozzászóláshoz

A házasság számunkra nem formalitás, hanem mint írtam, eszmeileg fontos.

Szerelmek, barátok, szeretők, és egymás támogatói, pszichoterapeutái, és védelmezői is vagyunk. Eddig csak szerelmeim, és szeretőim voltak. Ez most sokkal több, és fontosabb. Ha elveszteném nem csak a kedvesem veszteném el, hanem azt, aki a számomra fontos dolgok megtestesítője.

Eleinte kiakadtam azon, hogy Pesten fog dolgozni, de már tudom, hogy azért, mert ott jobban keres, és hogy minél biztosabb hátterünk legyen.

Tervei szerint havonta 50ezret ad majd az édesanyjának, 20ezret magának, és a többit félrerakja.

Jó páran tudják, hogy mennyire házasságellenes voltam, de most minden megváltozott. Sokáig elnyomták az érzéseim a gyógyszerek, és az, hogy a kedveseim nem törődtek velem igazán.

Zsolti törődik velem. Többek között értem is dolgozik most napi 12 órát.

Csak egy valami nem tetszik most... Rávették a barátai, hogy hétvégén menjünk el horgászni... Én meg a pecázás.... :wink: De ha örömet okoz neki, hogy én ott leszek, akkor bevállalom. Õ is megtesz értem olyan dolgokat amiket amúgy nem szeret.

A szerelmünkért áldozatokat kell hozni. És ha ő boldog, akkor az nekem is jó.

És köszönöm a gratulációt :)

Link a hozzászóláshoz

Udv,

amint latom a beszelgetes megint kezd eltolodni es mar most szeretnem elejet venni a konfliktusnak.

Bar a dumaterem topic meghatarozasa inkabb a szerepjatekos temakra vonatkozott anno,am ezeddig semmi baj nem volt azzal ha valaki magarol irt amig azt mertekkel tette.

Jo olvasni emberekrol, hogy hogyan alakul az eletuk de azert azt is vegyuk figyelembe, hogy nem mindenkinek alakul ugy az elete ahogyan szeretne, mert nincs mindenkinek olyan anyagi/csaladi hattere, hogy ne kelljen lakassal, kocsival es a megelhetessel foglalkoznia.Szinten ezek a szerepjatekos forumozok nem biztos, hogy tovabbra is olvasni fogjak a forumot ha ez "az elet olyan igazsagtalan" erzes erositve van bennuk az esetleges irigysegrol nem is beszelve.

- Orulunk, ha valakinek eljegyzese/eskuvoje van/volt, de a reszleteket mindenki beszelje meg privatba az erintettekkel.

- Orulunk ha valakinek gyermeke szuletik, es ha ezt kozli is velunk,de a reszleteket szinten beszeljek meg privatba akik kivancsiak

- Orulunk minden lakas- es autovasarlasnak, koltozesnek de amennyiben ez nem kozvetlen a kalandozok.hu csapatat erinti (pl valaki meglepi Antailt egy uj kocsival :lol: )ugy azt kerjuk szinten privatba megbeszelni

Ez csak par pelda volt, remelem erthetoek.

Nem, ez nem cseszegetes vagy celozgatas volt, hanem egy keres.

Gondolom senki nem akarja, hogy a Dumaterem topic torlesenek gondolata is korvonalazodjon ocsem bomlott elmejeben...

Kerdeseket es eszreveteleket priviben...mar ha lesznek.

Udv

Cz

Link a hozzászóláshoz

Hogy Ganxsta Zolit idézzem: Feleség - Még a szó is borzalmas.

Na jó ez csak vicc volt, de csak félig. Az én álláspontom a következő erről a témáról. Szerintem ahogy itt mondták már a házasság csak egy papír, ami szerintem felesleges is, mert én szívesen élnék együtt egy nővel, kit tényleg szeretek, de ha azért marad mellettem mert ott "az a rohadt papír :) " akkor mindegy. Egy lagzi ráadásul rengeteg pénzt eleszik, amit legetne közös lakásba, vagy bármi másba is befektetni. És ugye ittvan a "hát ez nem müködik" dolog, amikoris fizthetsz a válóperes ügyvédnek is rendesen. Az egyetlen értelmes dolog ami a házasság mellett szól az az, hogy a gyerekeiteket ne élettársi viszonyban neveljétek. Ha van gyerek és mégis vállásra kerül a sor akkor az csak az illetőket és felelősségérzetüket "dícséri".

Link a hozzászóláshoz

Körvonalazódott a fejemben Cz hozzászólásával kapcsolatban egy gondolat: Helyzetjelentések. Nem értem mért kellett beszüntetni. De általában azok olvasták, akik kíváncsiak voltak rá és azok írtak oda, akik akartak. De így ezek a topicok maradtak...

Tisztelettel: A szakadár gróf - Arflo dan Zepper

Üdvözlet,

Debrecenből.

Link a hozzászóláshoz

Sztem azért, mert nem voltak kiváncsiak mások nyűgjére, és arra, hogy valaki az egész életét leblogolja itt.

Valahol megértem, valahol nem.

Nekem is hiányzik a helyzetjelentések, mert ott leírhattam mi a franc bajom van, és hogy mi történt velem. Azonban valószínűleg velem is elszaladt a ló, meg másokkal is.

Konfliktusforrás volt a topic, bár most meg a többi topic válik azé, a figyelmeztetés megint megtörtént. Talán nem is a helyzetjelentésekkel volt a gond...

Link a hozzászóláshoz

Nos, a túlnyomó többség arra szavazott, h érdekes a téma (HJ). Már ha ez jelent akármit is. Mellékesen, a konfliktusok nem, ismétlem, NEM szűntek meg. Csak nem látszanak... vagyis dehogynem. Sőt. Megkockáztatom, növekszenek az egyénekben, és gyarapodik az érintettek száma.

Nekem mind1, csak gondoltam, ha felmerült egy kérdés, és érkezett rá egy válasz... akkor elfér az enyém is.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...