Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Líthas!

Gau:te elfogult vagy. :wink:

És mit szólsz,szerinted Celsior ihletett kapott tőlünk és a sok "bénázásunktól"?

Nem csak Celsior mesélt remekül,hanem az Õt váltó Tibó is remek mesélő.Sajnos Celsiornak dolga volt és el kellet mennie,nem tudott a végéig maradni. :(

Remélem egyik mesélőnek sem volt túl nagy sokk nekünk mesélni?!! :)

Link a hozzászóláshoz

Én is voltam azon a versenyen, és nagyon jó volt. A mesélőnk nagyon király volt, a csapatom meg nagyon vacak, kicsit többet vártam tőlük. Remélem a mesélőnk nem orrolt meg ránk. Ja Kiara tényleg nagyon csini voltál. Vico nagyon jók voltatok még nálunk is előbbre jutotatok a versenyben.

Link a hozzászóláshoz

Crowston hol végeztetek??? mi állítólag 14.ikek lettünk :S kissé érdekesre sikeredett a verseny, a pontozási rendszerre viszont kiváncsi lettem volna...

csatlakozok Vicohoz és Toxikhoz :P Csanád jól mesélt :) ahogy szokásosan megint morgok a helyezés miatt megint furcsa dolgokat találtam...

Link a hozzászóláshoz

Cather! Ti legalább megkaptátok a mailt, hol végeztetek, nálunk még ez sem.. Bár lehet jobb is :D Valahogy nálunk 1-2 rész és info kimaradt, de sztem nem bántuk. :)

Elhülyültük az egészet, sőt, mondtam is Kiarának, go asztal alá, de helyette inkább fülest kaptam. Nem is értem mé'?! Ugye, kedvesem? :P:D:D

Félretéve a viccet: sok vita van a pontozásról, meg a versenyről, de úgy hiszem, mindenki elégedett lehet.

Beszélgettünk egy barátommal a pontozásról, és arra jutottunk, ha azt szeretné a többség, hogy igazságos és objektív pontozás legyen, akkor olyasmit kell tenni, ami a modul ill a szerepjátszás rovására menne. Nevezetesen azt, hogy különböző checkpointok legyenek, előre megadva hogyan is KELL teljesíteni. Ez objektívabb ugyan, de belekényszeríti a karaktereket abba, h úgy játszanak, ahogy elő van írva.. na innentől meg az nincs meg, ami az egész szerepjáték lényege: a totális szabadság.

A játékosok pontozása: az adott check-eken kellene pontozni minden egyes játékost, külön-külön, nem pedig a végén 1-5-ig.

Azért nem lennék a pontozók helyében, sem a szervezőkében, mert tényleg eszméletlenül nehéz minden igényt kielégítően, objektívnak lenni részinformációkból.

Mind1, majd lesz valahogy, úgyis kitaláltok valami szupi megoldást... ;):)

Ha meg nem jön össze, akkor marad a citromos sertés és a fal... :D

Link a hozzászóláshoz

Gau: mi sem kaptuk meg a pontozást meg azt a bizonyos beigért mailt!!! csak ugye bár a kmünk maradt én meg elkértem az msn címét hogy megkérdezzem majd hanyadikok lettünk!

Amúgy a pontozással nem értek egyet! szerintem kell előtte egy összejövetel megbeszélni a viselkedéseket ki hogy viselkedik stb. az alapján egy hozzá vetőleges pontozást adni! Illetve mesélőnk ötlette volt hogy egy másik embernek ott ülnie és végig hallgatni a játékot így a km meg a figyelő összpontszáma alapján reálisabb lenne a pontozás! Tudom hogy ez nehezen kivitelezhető de ha már ekkora fába vágták a fejszéjüket... akkor tegyenek is érte!

na meg a szokásos voltak akik megint max pontszámot adtak mindenre nem is egy és két km... szóval ilyen létezik?!?!?! ez azt jelentené hogy tökéletes csapat olyan meg nincs :S

de úgy érzem Arflo a következőre visszatér főleg ha az 1 peces néma röhögés ismét ott lesz!

Amúgy mi volt a becses csapat nevetek meg melyik teremben ültettek???

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, azt hittem Ti megkaptátok azt a bizonyos mail-t... De ezek szerint nem csak mi jártunk úgy, hogy no reaction (mi arra sem kaptunk választ, mikor kértük, h jelezzenek vissza a befizetéssel kapcsolatban).

Egy stabil, előre megállapodott (mind a Km-ek, mind a játékosok által elfogadott) pontozási rendszer, ami szerint értékelni lehet.

Most a kiadói fórumon olvastam egy egész jónak tűnő ötletet, hogy három kategóriában hírdessenek eredményt:

1: a modult a legjobban megoldók

2: szerepjáték szerint

3: a kettőt összesítve

Ez nem tűnik rossznak, mivel lehetőséget ad a checkpoint-rendszerre (modulban), és arra is, hogy akinek nem az a mindene, hogy megoldja a kalndot, hanem az, hogy hűen kijátssza karakterét, az is díjazva legyen (ne egy ember, hanem a csapat).

Az ott ülő személy sem rossz ötlet, bár lehet még fokozni, hogy ezek a bizonyos megfigyelők rotálódnak, mondjuk 4-5 csapathoz bizonyos időközönkét.

Link a hozzászóláshoz

Remélem olvastátok a győztes előrörténetét! Nekem nagyon tetszett!

Mondjuk azokat a karaktereket (egy szenilis varázsló; egy vén, kiöregedett boszorkány; azok unokája; egy néma bárdnő; és egy végtelenségig naív ork) kijátszani ... hm... Nem lehettek semmik. Szívesen végighallgattam volna őket, az szent... :)

Link a hozzászóláshoz

Crowstone van kedved csatlakozni egy másik csapathoz februárban a Viadalra? Igaz valami Dark Zalai szedett-vedett csibészekről van szó ám. :twisted:

Az egyik legjobb megoldás versenypontozásra a KM mellett a figyelők használata. A gond ott kezdődik, hogy a figyelőnek is ismernie kell a modult. Eleve konyítania kell valamit a szerepjátékhoz. A Karneválon 30 csapathoz KM-t szerezni már az is szép eredmény. Ez mellé mondjuk még 10 figyelőt hozni, nem semmi szervezést igényel. Főleg ha nincs benne pénz, csak elhivatottság és becsületszó.

Külön a modulmegoldás, külön a szerepjáték és a kettő összegének díjazása a legjobb csapat díjazás szerintem is. Ez már más versenyeken nekem bejött, mint forma.

Jó lehetett a Karneválon ott lenni. :(

Ha már itt tartunk a versenyeknél.

Valaki jön Szombathelyre Kardok ünnepére :?:

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Hát nem is tudom mit mondjak ha 1 hónap alatt hozták össze ahoz képes nem valami jó. Mindenki 1 látásra szerelmes lesz, és mindenkit le lehet venni 1 perc alatt a lábáról, Ok szerepjáték de akkor is. És holnaptól minden vadidegenre rábízom az életem. De ez van. A játékukra én is kíváncsi lettem volna, és a Tiétekre is Gau. De sajnos még a sajátunkat se hallotuk. Na de mindegy.

Sneer hát mi tagadás benne vagyok de csak akkor ha Anárion és WildCat nem próbálkozik újra mert akkor velük tartok, már csak azért is mert most velük játszottam velük kell folytatnom is.

Link a hozzászóláshoz

Scylla ha te is ott leszel akkor az a csapat mindenképpen megnyeri a játékot, és abból én sem akarok kimaradni, de ez olyan mintha Hűtlen lennék a kalandozok.hu-s táborban a Dark Zalához. Bár mint korábban írtam ha lehetőségem lesz rá inkább veletek játszanék mert ha veletek lettem volna tehát Te a Tesód, meg Sneer és Cz akkor megettük volna a modult reggelire és minden díjat vittünk volna.

Link a hozzászóláshoz

ööö... Crow, sztem max röhögnél egy nagyot, de majd ha úgy alakul, megjátszhatjuk, de tűzoltókészüléket hozz magaddal (igen, nos... általában valamit mindig felgyújtunk... a versenyen pl a Domvik egyházat.. véletlenül :D) Gondolkodtunk is, h átnevezzük a csapatot lánglovagokra... :D

Ja, viszont ott tényleg megnézhetnéd Kiarát, többször is mint 3x ;):)

Õ még csak pár száz embert gyújtott meg, no persze erdővel együtt... :D Van mit tanulnia ;):D:P

Link a hozzászóláshoz

Nos... ööö... Crow, ha nagyon meg akartál volna nézni, csak annyit tudok így új információk birtokában mondani, hogy neves csapatunkról, a Grasrat-ról felkerül egy kis novella Alan O'Connor nevével fémjelezve a kidói honlapra... :)

Innentől égünk, mint a Reistag, meg a Domvik egyház Narvanon... :D

Kíváncsi leszek rá magam is, mert amit ott összeszerencsétlenkedtünk, az neem volt semmi... :D:D

Kiara.. ebből ments minket ki :D;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudom, nem témába vágó, viszont nem tudok neki jobb helyet. Januárban mennék sí-, és snowboardtáborba, és az a kérdésem, hogy valami rátermett, ismerős kalandozó nem kísérne-e el a veszélyes jégvilágba?

Akit érdekelne a dolog, írjon pm-et, vagy mailt!

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...