Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Én is megcáfolnám.

Magyarországon van egy törvény, amely a diplomás minimálbért nagyjából 100 ezer forint körül határozza meg, míg a nem diplomás minimálbért 60 ezerben. Felszolgálónak nem fognak diplomást felvenni, mert nem adnák meg neki a 100 ezret, és hiába mondaná szerencsétlen diplomás, hogy neki a 60 is jó, a törvény kötelez, és büntet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

én nem értek egyet teljesen senkivel: 3 fajta munka létezik, van a teljesitménybéres és az órabéres, meg aszem ennek a keverése, így szerintem kikerülhető a törvény talán. Bár én ehez nem értek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

én nem értek egyet teljesen senkivel: 3 fajta munka létezik, van a teljesitménybéres és az órabéres, meg aszem ennek a keverése, így szerintem kikerülhető a törvény talán. Bár én ehez nem értek.

az oké, hogy ilyen munkák vannak,de mi van akkor, ha nincs hely, h foglalkoztassák őket? nem hinném, hogy egy cég egy 45-50 év körüli, tapasztalt embert venne föl, akit már túlképzettnek minősítenek ( ami ugye több bért éredemel), vagy egy frissen végzett, tapasztalatlan kis diplomást, akit még be kell tőrni ( tisztelet a kivételnek), meg msot még azt is figyelembe veszik hogy ha Hölgy az illető, akkor valszeg azért nem alkalmazzák, mert szülés előtt van, és utána is kell fizetni.. stb..stb...

bocsi, h itt okoskodom,mert lehet, h most nagy hülyeséget mondtam, ( javítsatok ki tényleg), csak nem egy-két leány ismerősöm van, akik diplomásak stb.stb milyen végzettségük van, de azért nem veszik fel őket, mert 20-asz éveikben járnak,azaz családalapítás előtt járnak...meg hely nincs, ahova el tudnának helyezkedni...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Reményeim szerint nemsokára én is diplomás leszek, és közelről látom, ahogyan jönnek vissza a fősuliba adminisztratív munkába azon hallgatók, akiknek már kezében van a diplomája... Tehát 68-70ezerért dolgoznak havonta nem kevés, bár részben szellemi munkát. Ezek a diplomások bármit elvállalnának, mert kenyér kell a szájukba, ruha a bőrükre. Nem mindenkinek van olyan háttere, aki el tudná tartani, amíg megtalálja a billiós bért fizető állását. Szerintem hülyeség, hogy a diplomások nem fogadnak el olyan állást, ami nem felel meg a diplomájuk adta egzisztenciának.

A tesóm szakmunkásba jelentkezett, és szerintem jobb esélyekkel indul majd az álláslehetőségek tekintetében mint én. A jó szakember nagyon kelendő, mint ahogy itt sokan mások is leírták előttem :)

Puskázás. Én nem vagyok hajlandó megtanulni sok maszlagot, amire nekem utána nem lesz szükségem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nos Felonnal egyetértek, ugyanis maga az iskolák nem adnak szinvonalas oktatást... le vannak maradva a ma használatos technologiáktól elavult dolgokat tanulunk sajnálatosan...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Cather, és ezzel egyidőben Felon, bár valamennyivel kisebb mértékben.

Az iskola nem adhat neked akkora gyakorlati tudást, amekkorára munkád során teszel szert. Igazából nem is erre van kitalálva. Természetes, hogy sok az elmélet, elvégre erre alapoznak mindent, még a gyakorlatot is - meglepő módon.

Én nem merem állítani, hogy minden iskola le van maradva a mai technológiákat illetően, mivel csak egybe járok, így a többit nem ismerhetem... abban azonban biztos vagyok, hogy ez sem általánosítható. Csak a saját iskolám és a saját tudásom alapján tudok nyilatkozni:

Amióta menedzsmentet tanítok első éveseknek tudom, hogy hatalmas feladat naprakésznek lenni egy ilyen rohanó világban, mégis elvárják tőlem, mert nem taníthatok elavult dolgokat. Természetes, hogy elméletet úgy tanítok, ahogy öt éve is, mivel a történelem nem változik, de az új gondolati "találmányokat" már bele kell szőnöm a mondandómba.

A másik dolog, amiért tudom, hogy az egyetem is lehet életre nevelő, az a tanulás mellett húzódó másik "sík": a kapcsolatok kiépítése.

Most TDK-t írok, és máris sorakoznak a polcomon a bankigazgatók névjegykártyái, volt aki állást is ajánlott. Nagy segítség az ilyesmi egy pályakezdőnek, pláne amikor fogalma sincs, mihez akar kezdeni. Emellett a karon is ismernek, segítenek, mert én is segítek, és ha arról lesz szó, bemutatnak majd más embereknek is, akikből lehet később a főnököm lesz. Egyszóval ez a lényege az egyetemnek, az a hatalmas kapcsolati háló, és az emberek kezelésében szerzett tapasztalat (amit vagy megkapsz, vagy neked kell utánamenned), amit nyújthatnak neked.

A színvonalas oktatásról megint lehetne regélni, de én ezt sem általánosítanám. Én meg vagyok elégedve azzal, amit kapok, és úgy hallottam a többi évfolyamtársam is. Felkészítenek a legfontosabbra, amivel szembe kell néznem: az álláskeresésre, állásinterjúkra, és arra, hogy ne verjenek át. Ez nagyon fontos, és olyan "gyakorlati" tudást ad, amit csak a magam kárán tudnék megtanulni, de így már előnnyel indulok a piacon.

(Van egy kurzusunk is, Karriermenedzsment címen. Aki nem ült benn, az nem tudhatja, mennyire hasznos és naprakész - kérdezzétek Ewilt, végigült velünk egy órát -, de azért adok egy kis ízelítőt. Olyan emberek tartanak ott előadást, akiknek a munkapiac a hivatásuk. Vannak közöttük pszichológusok, fejvadászok - nem, nem gorvikiak, hanem versenypiaci - vezetési tanácsadók, munkaügyisek, egyszóval olyanok, akik a tapasztalataikat adhatják át. Az mellékes, hogy eddig majdnem mindig ásítoztam, mert mindent tanultunk már más órákon - nesze neked nincs gyakorlati oktatás -, de ettől függetlenül nagyon hasznos óra, amit bárki felvehet az egyetemen.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Andoron igen igazad van, én is így láttom az ember azért jár iskolába, hogy ismeretséget szerezzen!!! Sokszor viszont nem is az ember tudását veszik figyelembe csak azt hogy honnan jött illetve kiajánlotta lehetsz zseni kiváló szakamber ha nem ajánl senki nehezebb az elhelyezkedés.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek veled Andoron. ki kell használni az egyetem adta lehetőségeket. igaz, hogy én még csak csak egy kis senki elsőéves vagyok, ám már most szereztem magamnak az egyetemen belül két munkát is (alkalmit), ami azért is nagyon jó mert nemcsakpénzt kapok érte, hanem olyan körökben forgok ami a későbiekben jópár év év múlva nagyon hasznos lehet.

Ésn nagyon sok ember (sztem úgy a diákok 80-90%-a, és még lehet hogy keveset mondtam) úgy végzik el az egyemtem, hogy csak rákra járkálnak és ha zh vagy vizsgaidőszak van akkor tanulnak. De ezen kívül semmit nemcsinálnak ami eyetemmel kapcsolatos lenne. Nemcsak azért mert nem akarnak (persze ez is benne van - attól ami a tanuláshoz köt, vagy arra emlékeztet azt messziről kerülni kell - című felfogás alapján), hanem mert vagy nem tudnakélni a lehetősgégeikkel (suták), avgy nem is tudnak arról, hogy lehetne ilyeneket csinálni (vakok).

És SZTEM ezek azok az emberek aki lediplomáznak és utána irígykedve nézik az évfolyamtársaikat, hogy azok egyből bekerülnek egy marhajó munkahelyre, ők meg panaszkodnak, hogy nem találnak munkát - miközben ott volt a lehetőség előttük, csak nem haszálták ki, vagy nem látták (lsd. fentebb).

Persze ez az én szubjektiv véleményem, mely morálisan, nem biztos hogy megállja a helyét :P

Tisztelettel:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A dolog valóban elgondolkoztató, mindenesetre ránk már teljesen más szabályok érvényesek. Míg régebben automatikusan kaptad a kreditet a kettesre, ez az új judeokapitalista-sztahanovista teljesítményorientált rendszer teljesen új viszonyvariációkat vet fel. Mindazonáltal szerintem az együttműködésben nagy lehetőségek rejlenek, sokkal többre mész, ha együtt dolgozol néhány emberrel (baráttal), mintsem egyedül akarsz mindent megoldani (ami képtelenség, ráadásul hosszú távon depresszióhoz, rosszabb esetben agyvérzéshez vezet.) De saját példámon is tapasztaltam, mennyit számít az, ha az ember év közben is foglalkozik a dolgokkal, és nem vizsagidőszakra hagy mindent, mert az nagyon megvisel testileg-lelkileg egyaránt. Nem kell semmit túldramatizálni, ugyanakkor persze nem is szabad ellazulni.

Na és Tyby, hogy tetszik a szabad bölcsészet? :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát most mit mondjak? Egészen a múlthétig teljes homály takart el bennünket, hogy mi hogy lesz meg ilyesmi. Most kezd derengeni, hogy mit is akarnak a mélyen tisztelt prof-ok. Első szemeszter után szakosodás, aztán harmadik szemesztertől major szak felvétel stb. mondjuk ezzel nem is lenne gond, csak azt ***** kreditrendszert nem látom át. Mondjuk ezen nem is kell meglepődni egy gyerekcipőben járó szakon.

Amgy a tanárok jók, már csak tanulni kéne elkzdeni :P összeségében tehát jó, tetsik, nem bántam meg hogy ide jöttem, habár még mindig nem tudom mi akarok lenni :)

Röviden ennyi

És neked? Hogy megy? :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nos eleinte nálunk is volt értetlenkedés, szájtátogatás, meg vállvonogatás, de viszonylag hamar (kb egy hónap alatt) realizálódott, hogy miről is kíván szólni ez a szak. Legalább is ami ezt a félévet illeti, mert a tantervet persze nem dolgozták ki oly nagy távlatokban az okosok :) De összességében véve nekem nagyon tetszik, jók a tanárok, s a társaság is remek; jó döntést hoztam amikor otthagytam az Eszterházyt. Persze nekünk is kezdenek sűrűsödni a számonkérések, a vizsgaidőszak meg olyan lesz amilyen, nekem attól függetlenül ugyanúgy igényem és szükségem van magánéletre.

Szóval ha tegyük fel bennmaradok, és elvégzem a mesterképzést is, akkor diplomás vallástudós leszek. Ez remekül hangzik, kérdés, hogy mire jó... :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az iskolával kapcsolatosan két lehetőségem van:

vagy átengednek magántanulói státuszba, és két részletben érettségizek, vagy az utolsó évem csúszik.

Ha halasztanom kell, akkor elmegyek dolgozni, és elkezdek arra gyúrni, hogy meglegyen az egy év bejelentett munkaidőm, és a munkaügyi központon keresztül képezhessem magam. Persze az érettségi lenne az első, és utána a többi.

Viszont egy biztos: saját vállalkozást kell indítanom, mert beosztottként nem tudnék dolgozni, ugyanis senki nem alkalmaz egy olyan embert, aki több időt tölt betegszabadságon, mint a munkahelyén.

Jelentkeztem a Szociális gondozó, és pszichológiai tánácsadói tanfolyamra, de sajnos betelt a limit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szóval ha tegyük fel bennmaradok, és elvégzem a mesterképzést is, akkor diplomás vallástudós leszek. Ez remekül hangzik, kérdés, hogy mire jó... :D

Csak nem? Tei is? Najó igaz én major szakon, de Vallástudos leszek, illetve csak félig meddig. Igazi szakom az esztétika lesz (habár egy nyamvadt esszét nem vagyok képes megírnibelőle már vagy két hete, de hát lustaság fél egészésg :D )

A'frad, egyetértek. De sztem sok ember azért nem is kezdi szakmunkásként, mert (mint hogy azt már mondta vki előttem), 'ciki' szakmunkásnak tanulni. Persze vannak kivételek a szakmunkás irányoknél is ami 'slágernek" számít.

SZTEM

Üdv:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

üdv.

olvasgattam a témát és a szakmunkásos dolog kicsit megragadta a figyelmem.Talán általánosságba kijelenthetem hogy a szakmunkásokat a jobb gimnáziumokba neme egyszerűséggel lenézik.mind tanár(bár ez nem ojan biztos)és mind a diákok.és ennyi.és innen van az h "nem akarok szakmunkás leni mer az gáz" dolog.legalábis nekem vhogy ez tűnt fel nálunk.

mellesleg énis gimnazista vok de nem lennék jo szakmunkásnak mer Erő,ÜGy,Gyors=6körül.:D nomeg érdekel is a matek meg a fizika.

üdv,

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én egyáltalán nem tartom cikinek, ha valaki szakmunkás. Ha valaki lenéz miatta, az meg nem érdekel.

A szakmák szerintem sokkal izgalmasabbak, mint más területek, vagy legalábbis számomra.

Pl nagyon élveztem amikor építettük Condoriusék házát. A kőműveskedés nagyon bulis szakma.

Nomeg én csináltam az egyik szekrényem amiben a szerepjátékos mókákat, meg a Ps2-t tartom. És egész jól néz ki az a kis szekrény.

A nővérem frizuráját is mindig én csinálom, és mindíg dícsérik az egyetemen. Valamint az unokatestvérem szépségszalonjában is dolgoztam, és állítólag jobb, és fantáziadúsabb kontyokat készítettem, mint a fodrászok. És a szalon kínálata bővült afrofonással, és rasztakészítéssel is. Valamint testfestéssel, és piercingszúrással is.

Az ismerőseim otthonát, és a mi lakásunkat is mindig én rendezem be, és mindenkinek nagyon tetszik.

Mondjuk engem elég jó kézügyességgel és fantáziával áldott meg a sors, úgyh ezért orientálódok inkább a szakmák felé.

Én nagyon élvezem ezeket, úgyh egyáltalán nem érdekel, ha valaki lenéz emiatt. Nekem az a fontos, hogy élvezzem amit csinálok, és a szüleim is elismerjék a munkám. És mivel mindezek megvannak boldogan leszek szakmunkás.

Másrészt a Lakberendező, és enteriőr szakmát OKJ-s tanfolyamon lehet elvégezni, és mivel 3 éves, felsőfokú képzésnek számít.

Még az is lehet, hogy én fogom foglalkoztatni a diplomás szüleim, és a nővérem, ha bejön a céges projekt... 8)

Mint mondtam, mindegy mit tanul az ember, csak tudjon érvényesülni, és boldoggá tegye a munkája. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért nem buli a kőművesség... reggel korán kelni dolgozni estig aztán aludni pár órácskát és megint... és korántsem biztos hogy megkapod a lóvét... Édesapám első szakmája is kőműves... bár tény az értelmiségi és a szakmunkások egyfajta szimibiózisban élnek hiszen ott az értelmiségi ő megmondja mit kell csinálni de viszont ha a kőműves nem létezne nem lenne ki megcsinálja. Ugyanez van a város és a vidék szempontjából szerintem a városiak leszólják a vidékieket de ha azok nem termesztenek búzát akkor a városi nem eszik. Szóval az igazság az hogy a szakmunkás csak az adott dologhoz ért de ahoz kiválóan ergó őt nevezhetjük szakbarbárnak ami a mai oktatási rendszerben baj... ennek következtében az emberek csak mindenhez egy picit értenek így aki nem elég életerős és egyéb ilyen tulajdonságok azzok tybycsoky szerint suták... de ez koránt sem igaz, egyszer olyat hallotam ausztráliában mindenki azt tanúl amit szeretne, ergó ami érdekli! Ami általában az embereket érdekli ahoz van affinitásuk /remélem jó helyen használom a szót/ is. Szóval összefoglalva minden ember ugyananyit ér ha képes az emberiség boldogulásáért tenni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bár én már messze-messze-nagyon messze vagyok az ilyen sulis dolgoktól, beleszólok (na ja, épp ebbe ne?). Nekem pl. érettségim van, szerencsém meg nincs. Olyan helyen melózok, ahol az érettségimmel én vagyok a legiskolázottabb. Ja, és még csak nem is a szakmunkás a menő (mert olyan is van), ahnem a targoncás. Mind csak elemit végzett, betanított melósnak számít asszem (van pl. villástargonca szak középiskolában akár?) csak épp a fizetésük alapból magasabb mint az egyszerű munkásé. Ja, meg a biztonságiak is ott vannak, de róluk inkább nem beszélek... 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

cather, a suta az azthittem, hogy egyértelmű sarkosítás. Nem globálisan gondoltam, de nem volt kedvem részletezni, és most sincs :)

A'frad, sajnos kevés az olyan ember aki azért csinálja azt amit, mert szereti. Legalábbis a diploműs embereknél mindenféleképpen így van sztem (a legjobb példa erre a közvetlen közelemben élők, gondolok itt a nővéremre, apámra, anyámra és még másokra). Aki azt csinálhatja amit szeret/élvez az sztem nagyon szerencsésnak mondhatja magát.

Hmm, valahogy most nem állnbak össze mondatok, úgyhogy nem írnék többet, majd ha pihentem... :)

Üdv:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
A kőműveskedés nagyon bulis szakma.

Eszednél vagy? :D

Nem a korán kelés a gáz, hanem a cementes zsákok meg a kőtömbök pakolászása. Nem sok női kőművest láttam még. :D (Mondjuk azért egy vízköpőt, vagy egy homlokzatdíszt kifaragni élvezetes lehet az tuti)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kőműves szakma tényleg elég gáz. Úgy három hete kellett kőmívekednünk egy kicsit. Flex géppel csiszoltuk a falat egy pincében. Nemkis porral járt. könnyes szemmel mentem haza a portól, és azóta is port köhögök fel, hiába volt védőfelszerelésünk (védőszemüveg, védőmaszk; ami alatt még egy polót is raktunk, hogy jobban szűrje a port). És eléggé megvisalte a szervezetemet is (pláne a nyálkahártyámat), minden egyes alkalommal hulla fáradtan mentem haza, pedig 5-6 óránál többet nem csináltuk...

Tudom, hogy nem közérekű, de örülök neki szal berakom.

INTÉZETI TAN

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszik a kőműves szakma, bár nem lennék az semmi pénzért...

Tybycsoky nektek legalább volt védőfelszerelésetek...

haverral múltkor fürdőszobát csináltunk a kamrájukból, elég gáz volt kalapáccsal leverni a falat, mert két napig cement jött ki az orromból :D:D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szia mindenki!

Apukám esztergályos végzetséggel bír.Bár a bp-i tömegközlekedésnél dolgozik.És nem is rosszul :) És jól is keres.

Tehát ha senkinek sincs ötlete hogy hova menyen dolgozni és van B kategóriás jogsia mennyen el buszt vezetni.(mort valjuk meg őszintén, ez egy biztosnak mondható állás, mert közlekedni mindig kell!)

Na persze ez így egyszerűnek hangzik, de szerintem ötletnek nem rossz. :)

Arról nem is beszélve hogy milyen jó érzés amikor kb. 16 tonna megmozdul alatad. :D Próbáltam és tényleg jó buszt vezetni. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát ehhez hozzászólva, én nem vagyok megelégedve a munkámmal, és szívesebben lennék kovács, bár lehet hogy azt sem nekem találták ki. És BP és a vidék között sokkal nagyobb a keresetek közötti külömbség. PL: egy buszsöfőr BP-n 2x annyit keres mint pl.: Zegen. BP-nek egy nagy haszna van ilyen szempontból lehet válogatni munkából és munkanélküliből is, így lehet strófolni az árakat.

Bocs mindenkinek hogy belekontárkodtam.

UI: Raze a vízköpőt a kőfaragó vagy a sírköves, vagy műköves készíti nem a kőmíves.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Nem egészen.Bár budapesti vagyok azért híreket még nézek.A mianp arról volt szó hogy, kimenek Svédországba munkáért a vidéken élő(mohács környéke?) emberek.De minek?Mert azt hiszik hogy ott több a munka lehetőség?A frászt.A történetet szerintem mindenki halotta.

De a lényeg az hogy ott volna munka lehetőség(!),csak egy kicsit tanulni kéne hozzá.(mivel betanított munkáról volt szó)

Szerintem vidéken is lehet munkát találni, csak kérdés az hogy akarnak-e dolgozni.

Ha valaki ezzen felháborodik akkor bocsi.Ez az Én véleményem.

Bár elismerem nehéz munkát találni,de nem lehetetlen.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kiara: próbálj meg eltölteni pár évet egy kis városban aztán rájösz, hogy a lehetőségeid nem is oly nagyok. Vidéken gyengébb a fizetés... mit a fővárosban. Pont azért mert az embernek kell a munka és olcsóban is válallja mint amit máshol sokkal nagyobb lóvéval végez az ember... Pont ezért Kínában és az ázsiai országokban gyártanak minden izét... mert az embereknek enniük kell és az élelmet pénzből vásárlod!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...