Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdvözlet!

Cather: látom téged ez éezékenyen érint.

Nem is a fizetésekre gondoltam(hiszen azt meg semm említettem),CSak azt mondom hogy szerintem(!) lehet munkát találni.

Én csak a diák fizetésekből tudok kiindulni.

És nem is akartam a fizetésekbe (hogy ki mennyit keres...) belel szólni.

Persze aki akar találhat munkát, de mostanában megszünnek a munkahelyek szépen sorban... általában nem pályakezdőket szeretnének alkalmazni na jó az NI - kivétel. De amit ott is művelnek pff... szóval nehezebb elhelyezkedni mint 4-5 éve... aki meg eltud az sem azt csinálja amit szeret vagy amit tanult évekig. Vidéken jóval kevesebb a munka mint pesten. Ezt mutassa pár munkaügyis honlap is... Pesten kb 40ből lehet vállogatni Debrecen és környékéből pedig 1-2 van csak... és nem azok a dolgok miatt, hogy nincs internet...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Munka pesten és környékén...

Hmm..

Először is: Buszvezetéshez D kategóriás jogsi kell :)

Másodszor is: én éltem itt is, ott is, láttam a különbséget, és sajnos vannak. Én balaton környékén éltem, ahol azért jónak mondhatóan a fizetések, 'vidék'hez képest, de ott sem túl magasak... El lehet menni diákmelósnak 250-600Ft közötti bruttó órabérrel (vagy lehet vízimenteni nagyobb pénzért viszont óriási felelősséggel), míg itt pesten [pontosabban pest környékén is] olyan diákállásom van, ami 750es bruttót ad, úgy, hogy én mondom meg, mikor akarok menni, és nem is túl nehéz... Vagy 700as nettóért bármely hétvégén.

Ezek csak diákmunkák, én ezeknek néztem utána, és NAGY a különbség. Lehetőségekben ég és föld, és -sajnos- az anyagiakban is jobban jár a pest környéki dolgozó...

Felnőtt rétegről is tájékozódtam, és míg vidéken az árak általában magasabbak -kivéve persze a régióra jellemző néhány árut, ami olcsóbb- a fizetések alacsonyabbak. Én nagyjából az árakat 120%-ra, a fizetéseket 70%-ra teszem... ez 170%-os, közel DUPLA nehézséget jelent.

Sajnos ez a helyzet, én így látom, de ha valaki meg tud cáfolni, annak nagyon örülnék...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Budapest <-> Vidék

Fizetés: Ahogy mondtátok. Pesti fizetés 125-250%-a a vidéki fizetésnek. Nem saját tapasztalat, mert nem dolgoztam még pesten sem meg vidéken sem. :) De attól még így van. Statisztika, hozzáértő emberek szájából hallottam (fejvadász, munkaügyi tanácsadó, stb). Kialakulásába nem megyek bele, vitatható, szidható, stb. De ami vicc, az az, hogy NORM

Link a hozzászóláshoz

Ezzel teljesen egyet kell hogy értsek. Én Pest közelében lakom hála istennek soha nem is volt gondom munka terén. A fizetés... én úgy látom, hogy a dolgozó hozzállásán is múlik. Ezt anyum példájából látom. Õ azt gondolja magáról, hogy 50 éves, így nem is kereshet jól, pedig magasabb végzettsége van mint nekem. Nah ez a hozzáállás meg is hozza a gyümölcsét. Képtelen minimálbér felett keresni. Ezzel szemben én az olyan helyeket, ahol 80 alatt fizetnek, meg se nézem, mégis mindig találok munkát egyszerű szakmunkás végzettséggel. És meg is vagyok elégedve a fizetésemmel. Tehát nem lehet mindig a munkáltatót szidni, hogy nem fizet. Egyszerűen figyelni kell állandóan, talpraesettnek és magabiztosnak kell lenni.

Link a hozzászóláshoz

Hahó mindenki,

Con Salamander:

igaz hogy a busz vezetéshez D kategóriás jogsi kell.A BKVnak nincs sofőrje ezért a D kat. jogsi "ingyen" megszerezhető,csak annyi a kikötés hogy kb.1-2 évig ott kell dolgozni.De megéri,mert rengeteg jutatással jár(étkezési csekk,ingyen (5éves) bérlet,...stb.)

A szavaidból azt vettem ki pesten élsz,tehát feltételezem hogy olvasgatad a metro állásles rovatát.Ott találkozhattál hasonló hirdetéssel(21.életévét betöltött,B kat.jogsival rendelkezők jelentkezését várjuk...stb.)

És hol dolgozol 750(!!4)-es órabérért?Már ha nem vagyok túl indiszkrét.

Link a hozzászóláshoz

Hahó mindenki

A dolgozom, nem dolgozom kérdés és a sokat keresek, nem keresek sokat is kitárgyaltuk. Aki akar talál munkát, aki nem akar az nem OK. Pest és vidéke pedig nem megenni a másikat hogy ki a jobb éás ki tud többet. Ez a világ ugyis olyan amilyen. Igaz Pest magához vonzotta a nagyobb cégeket és e miatt ott jobban lehet keresni meg az is ok hogy kb 2000000-an élnek ott mig pl Zegen ennek a 0.001 része. Most inkább legyen más a téma mert ahogy elnézem mi kalandozók tudunk mindenen veszekedni csak egy jó téma kell. Remélem nem veszitek személyeskedésnek, de valahogy nem vagyok kiváncsi arra, hogy ki min tud veszekedni.

Köszönöm

Link a hozzászóláshoz
Hahó mindenki

A dolgozom, nem dolgozom kérdés és a sokat keresek, nem keresek sokat is kitárgyaltuk. Aki akar talál munkát, aki nem akar az nem OK. Pest és vidéke pedig nem megenni a másikat hogy ki a jobb éás ki tud többet. Ez a világ ugyis olyan amilyen. Igaz Pest magához vonzotta a nagyobb cégeket és e miatt ott jobban lehet keresni meg az is ok hogy kb 2000000-an élnek ott mig pl Zegen ennek a 0.001 része. Most inkább legyen más a téma mert ahogy elnézem mi kalandozók tudunk mindenen veszekedni csak egy jó téma kell. Remélem nem veszitek személyeskedésnek, de valahogy nem vagyok kiváncsi arra, hogy ki min tud veszekedni.

Köszönöm

Crow tudod, hogy van ez :) sokan vagyunk sok féle véleményel és ráadásul akaratosság és makacsság is párosul a dolgokhoz. Szóval egyetértek a gondolattal, hogy elég volt. Valaki nem tudna segíteni szinkront illeszteni avihoz???

Link a hozzászóláshoz

Hát munka...

Eddig kilátásban volt a szociális segítői, a fotós, és a pultos munka. Ezek stornózódtak az egészségi állapotom miatt, de januártól fix munkám lesz. Anya legjobb barátnőjének a cégénél leszek bejelentve minimálbérre adminisztrátorként. Időnként ez csak névleges munka lesz, de amikor az egészségem engedi valóban dolgozni fogok. És 2 év múlva nyugdíjas leszek. Rokkantnyugdíjas. Ugyanis 2 év bejeletett munka kell a leszázalékoláshoz. A rokkantnyugdíjon kívül pedig csak a fogyatékossági járulékot kaphatnám, ami semmi.

Kicsikoromban amikor kérdezték hogy mi szeretnék lenni, akkor azt mondtam, hogy nyugdíjas. És tessék, 21 éves koromra nyugdíjas leszek. Ez szomorú, de valahol vicces is. Pl ha hivatalos helyen kérdezik, hogy mi a foglalkozásom, akkor majd mondom, hogy "nyugdíjas vagyok aranyoskám".

Szóval számítógép előtt fogok élni 2 évig, és verni fogom a billentyűzetet. És ha a Magyar politikusoknak lesz elég esze, és beengedi a kínai őssejtkutatókat, és itt lesz az európai központ, akkor pár millát kipengetünk, és meggyógyulok, és rendesen tudok majd dolgozni.

Nem éppen így képzeltem el a 'karrierem' kezdetét, de evvan...

Link a hozzászóláshoz

Najóvanna, csak ki kell írnom vhova... :D

Tartozom egy nagy köszönettel az oldalnak vala. Meg annak a Pred nevezetű rosszéletűnek is, me' ő hívott ide vala. Ha ez nem így lett vó'na, jó eséllyel most nem érne fülemig a vigyorom naaagy boldogságomban. :)

...

Ennyi... hjahh, még annyi, hogy több, mint egy hónappal az eredetileg tervezetthez képest végre ezen a héten véglegessé és teljessé válik Debrecenbe költözésem. Akárkinek dolga van velem, emaileket olvasom hetente legalább egyszer. Msnen jó eséllyel nem leszek, ha mégis, akkor csak A'fradéktól, és csak pár percre.

Link a hozzászóláshoz
az eredetileg tervezetthez képest végre ezen a héten véglegessé és teljessé válik Debrecenbe költözésem

Ahogy a kedvenc KM-em említette a TT alatt párszor: WEEEELCOME!

Nos mikor én az új lakótelepre költöztem a helyi "arcok" megmutatták hogy milyen a helyi vendégszeretet. Remélem át tudjuk adni a helyi életérzést és a helyi szokásokat. MWAHAHAHA! :twisted:

PS: Nem, nem a fogadóbizottság állja a számlát!!!!

PWNED!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet néktek!

Van egy barátnőm aki érdeklődik a mágus iránt.Szerném ha játszana is ne csak olvason.Ami persze nem rossz.Milyen regényt adjak először a kezébe?Hogy kedvet kapjon a játékra?

Előre is kösz a válaszokat.

Mindenképpen valami régebbit :) Renegát, Acél és Oroszlán vagy ilyesmit :) mond egyáltalán miből lehet választani??? :)

Link a hozzászóláshoz

Kiara, attól is függ, hogy mit adsz neki, hogy mire bukuk, nem? Pl. ha blackes akkor Raoul Renier, ha a meséket szereti Jan van den Boomen (csak ne a Jó széllel... legyen), ha meg a humorosabb dolgok érdeklik akkor Alan O'Connor (csak ne a tengeralattjárós rémregény legyen). És persze Wayne Chapman epiku meséi a legyőzhetetlen Tier Nan Gorduinról, minden nő álmáról (de nehogyezzel kezdjen, mert aztán csak feketeruhás ilanori bárdokkal lesz hajlandó játszani, Kahrei nyílpuskával és Slan-karddal :P ). De ha van véletlenül Legendák és Enigmák akármennyid, hát inkább azt add oda neki. Én pl. a Morgena könnyeit olvastam először. És sokat segített, mert így elkezdett érdekelni a világ, elkezdtem játszani, ilyenek. Tier után már nem biztos...

Link a hozzászóláshoz

Ha érdekli a világ akkor édesmindegy milyen könyvet adsz neki, annyi a titok hogy ne egy könyvet adj neki :D Ajánlhatod neki pl Raoul Renier: Acél és Oroszlán, Korona és Kehely

De igazából az a legjobb ha mesélsz neki sokat. Meg szerintem először ne regényt mutass neki, hanem novellát. hamar átrágja magát rajta az ember, pörgős a csaelekmény és ahány novella annyiféle fajta, annyi történet, annyi karakter. Ugyan msot az oldalról nem tdusz letölteni, de ha kérsz biztosan többen tudunk küldeni sajátokat is.

Link a hozzászóláshoz
Ha érdekli a világ akkor édesmindegy milyen könyvet adsz neki, annyi a titok hogy ne egy könyvet adj neki :D Ajánlhatod neki pl Raoul Renier: Acél és Oroszlán, Korona és Kehely

De igazából az a legjobb ha mesélsz neki sokat. Meg szerintem először ne regényt mutass neki, hanem novellát. hamar átrágja magát rajta az ember, pörgős a csaelekmény és ahány novella annyiféle fajta, annyi történet, annyi karakter. Ugyan msot az oldalról nem tdusz letölteni, de ha kérsz biztosan többen tudunk küldeni sajátokat is.

Kiara nekem van jópár novellám a gépen ha gondolod szivesen küldök!!! Csak ajánlani tudok jó pár novellát. Bár a novellákkal az a baj, hogy nem igaznán mutatnak be mindent így homályos egy csomó részlet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...