Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

A novellákból tényleg nem lehet teljes mélységében emgismerni a világot, de szerintem az azt illető részletek egy regényben sem kevésbé homályosak általában. Amellett ah nicns kedve nekiülni egy 5-600 oldalas könyvnek, akkor fog egy másfél-két oldalas novellát és 10 perc alatt teljes mélységében átrágja rajta. És hogy bizonyos dolgokat nem magyaráz meg a történet? Hmm. Ki kéne deríteni őket nem? Hát akkor olvasgassunk szabálykönyvet meg regényt mert abból biztos többmidnen kiderül ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
A novellákból tényleg nem lehet teljes mélységében emgismerni a világot, de szerintem az azt illető részletek egy regényben sem kevésbé homályosak általában. Amellett ah nicns kedve nekiülni egy 5-600 oldalas könyvnek, akkor fog egy másfél-két oldalas novellát és 10 perc alatt teljes mélységében átrágja rajta. És hogy bizonyos dolgokat nem magyaráz meg a történet? Hmm. Ki kéne deríteni őket nem? Hát akkor olvasgassunk szabálykönyvet meg regényt mert abból biztos többmidnen kiderül ;)

GEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM ;) hm ez olyan kiváló oda-vágós ötlett volt :) persze támogatom az ötletet ezért is adnák oda szivesen bármilyen novellát ami csak meg van nekem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hű, köszönöm a tippeket.

Én a saját első regényemre gondoltam(Wayne Chapman,Két hold.)

A világról már meséltem egy keveset, és a regények is érdeklik.Szeret olvasni!És nem csak egy ember érdeklődik... :D Jó papnőhöz méltón hirdetem a "vallást". :D

A Tier Nan Gorduinról szóló töréneteket az elején kezdeném persze.A csepp és tengerrel.Legalábbis Gau ezt tanácsolta.

Miért nem szeretitek?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A Tier Nan Gorduinról szóló töréneteket az elején kezdeném persze.A csepp és tengerrel.Legalábbis Gau ezt tanácsolta.

Miért nem szeretitek?

A véleményem az, hogy a TNG könyveknek az a baja, hogy a főhős dalnok túl erős.

Ezt úgy értem, hogy az olyan szereplők, akik halomra gyilkolnak mindenkit, és sosem tévednek, számomra hiteltelenek. Azért, mert ez így nem reális, és a könyv annyiról szól, hogy TNG mindig a soron következő, egyre keményebb ellenfeleket gyakja le, persze úgy hogy meg sem izzad.

Az még elmegy, hogy valaki nagyon jó harcban, de akkor más területen lehetne gyengébb, és mondjuk nem állja ki a pszi pajzsa valami ősmágus ostromát.

(illetve nem hozzák vissza a halálból mondván hogy még nincs itt az ideje)

Szóval ha TNG-nek lenne pár jellemvonása a suhogó fekete köpenyen, az "egy lövés egy ember" nyílpuskán, meg a szája szegletében megbújó félmosolyon kívül, még jó is lehetne.

Egyéb bajom a könyvekkel az, hogy a jók mindenképpen győznek, és ezt végig tudod. Még akkor is győznek, ha nevetséges esélyük van rá.

Legjobb példa rá az aszisz falanx, ami a hivatalos kiadványok szerint Ynev legmodernebb fegyverneme, DE csak akkor tud nyerni ha Rosanna/TNG/Karnelian mellett harcol, ha toron mellett, akkor sosem.

(mikor a kalandozók lovasrohammal megbontják az alakzatot. Persze. Egy falanxot, lovasrohammal, SZEMBÕL. :he: )

Az írónak nyilván egyszerűbb elmesélni azt, hogy a főszereplők milyen kemény gyerekek, mint azzal szembesíteni őket, hogy ők is halandók, és így kénytelenek legyenek valami tervet, cselt kieszelni.

(Cooper Sólyomszeme, vagy Dumas D'Artagnan-ja is nagyon kemény fickó, de náluk a "küldetés" nem merül ki a rohamban, végtelen gyakásokban. Nem emlékszem olyanra, hogy Nathanael "Sólyomszem" Bumppo 3-4szeres túlerő ellen nem vonult volna vissza, menekült volna el. És ettől nem lett kevésbé tökös gyerek, csak hiteles)

Számomra a TNG könyvek "egyszer el lehet olvasni" kategóriát képeznek, és egyáltalán nem biztos, hogy jó hatással vannak a kezdő szerepjátékosokra.

Ezt úgy értem, hogy nem örülnék neki, ha valaki egy pár regény elolvasása után egy nyílpuskás bárddal, vagy félelf nekromantával szeretne jönni.

Ha szeretnéd bevonni, akkor hívd el egy alkalomra megfigyelőként, valszeg fel fogja kelteni az érdeklődését.

Lehet sztereotípia, de ha lány akkor kevesebb gyakás, több intrika legyen abban a kalandban amit megfigyel, mert a csajoknak az jobban tetszik.

(bár egy-két jó kis vérfürdő sosem árt :twisted: )

EDIT:

Olvasnivalót meg elfelejtettem ajánlani :oops:

Nos tiszta szívvel csak a RENEG

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen a vérürdők... :)

Az első kalandom "feladat megoldós" volt.

Aztán jöttek a "megyünk ölünk, és persze gyújtogatunk :wink: "

A TNG könyvek: valóban elférnének a gyengébb képeségek.Szerintem valahol legmélyen (talán túlságosan is mélyyen...) vannak emberi hibái.

De Õ Tier Nan Gorduin a kyrek(na ezt biztosan rosszul tudom... :oops: )

leszármazotja.

A Renegát szerintem úgy jó ahogyan van. :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Akárki akármit mond, én akkor is szeretem Tier Nan Gorduint.

Gem Kapocs: Olvastad a Keleti szél 1-2-t?

A történetben vannak olyan történések ahol megmutatkozik az emberi tulajdonság.

Egyébként azért úsz meg mindent mert halhatatlan.Csak ő maga sem tudja ezt (bár szerintem sejti), és azt semm érti miért nem tud meghalni.

Mennyire olvasol/olvastok TNG regényket, illetve ciklusokat?

Legyetek jók...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kiara, Gorduinról leírtam amit leírtam. Érdekes, meg a világ alapköve, de ha azzal kezdem a Morgena könnyei helyett most halálbiztosan nem itt tartanák. Van a haláltuti megatáp Tier, és... inkább nem folytatom. Inkább novellát adj neki (én is olvastam nemrég egy jópárat, és van néhány ami tényleg jó), vagy inkább világleíróst, azaz Booment vagy talán Reniert (ha darkos). Alan O'Connor sem rossz, vidám meg minden, csak lehet hogy szegény lámynak nagyon furcsa elképzelései lesznek Ynevről... :wink:

Ui.: Gem, a Hőseposzt én sem olvastam, de ha jól tudom orkokról is szó van benne... így már érdekel? HA jól emlékszek akkor anno olyasmiről volt szó, hogy egy elf és egy ork nemzetség harcáról szól, és minden orknemzedékben van egy HÕS aki elindul hogy legyőzze az elfet, és így lesz EPOSZi ívelésű a történet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Kicsit megtöröm a vitát:

MINDENKI DRUKKOLJON NEKEM MA T

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

TNG-vel és társaival kapcsolatban rövid leszek:

Roppant kevés "hős" van, akit elfogadok, hitelesnek találok, legalábbis abban a formályában.

Akiket valamennyire elfogadok:

Eligor (csak a világleírás szerint), Aurin (csak a Sötét Zarándok szerint), Alyr (csak mint lehet nagy hatalmű, félelf necro, semmi Sirenari uralkodó gyereke, vagy tudomisénazt). Nagyjából ők, akik eszembejutottak.

Ezt így gyorsabb volt, mint oldalakon át szidni a "kiválasztottakat". Mert még nem is annyira az alaptétellel van a gondom, hanem a megvalósítással, elvégre szeretem én az Idő Kereke sorozatot, ami gyakorlkatilag kiválasztottakról szól, akik közül egynem majdnem isteni ereje van. :wink:

WC-t meg kb. olyan jó írónak tartom, hogy ha Uhrin Benedek nem "zenész" lenne, hanem író, akkor sztár lenne nálam hozzá képest. :gonosz:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Babilon5:

Mert még nem is annyira az alaptétellel van a gondom, hanem a megvalósítással, elvégre szeretem én az Idő Kereke sorozatot, ami gyakorlkatilag kiválasztottakról szól, akik közül egynem majdnem isteni ereje van.

Azért az kicsit más tészta.

Ott van mondjuk Mat, aki mint tudjuk MINDENT szerencsével él túl - a sötét úr szerencséjével :twisted: - de ettől függetlenül sebezhető, és szerethető alak.

Perrin és Rand szintén. (mondjuk Rand nyavajgása köteteken keresztül elég fárasztó, de ha nem lenne, akkor ő sem lenne más, mint egy überkardmester-megatápvarázsló.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gem: Én még nem is láttam, de ezek után azért majd próbálok keresni (ha már így ajánlgatom másoknak). Most jelent meg (?) a Káosz világán játszódó Orkháború. Azt láttad már? Ja, amúgy Káoszban van ilyen satnya elf-tökös ork szemlélet. Meg Raoul Reniernél, ő nagyon elvan az orkokért (lásd Sumi). Bár nekem a kráni elfek tetszenek... :twisted: . Ja, meg az Earthdawnban is jók az elfek, bár azt nem nagyon ismerem.

Babilon5: Mint mondtam, érdekes ugyan Tier apó is, de ha azzal kezded akkor mit látsz? Egy szívdöglesztő, feketeruhás, harcoló-varázsoló-szamurájkardozó-ismétlőnyílpuskázó-puskázó szuperhírót aki valami Ynev nevű akármi félistene. Fontos, meg érdekes is, meg végig is olvasnám az egész ciklust rendesen, meg érdekelne is, de irodalmilag nem tetszik. Eligor/Airun/Alyr... hát érdekesek. De hát ez van... :wink:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Shikaka: Ha elf alázást akarsz olvasni, akkor olvasd végig a Hőseposzt az elejétől a végéig. :)

Egyébként a hőseposz. Nekem volt szerencsém olvasni és be kell valljam annak a műnek a hatására lett jobb véleményem az elfekről. A mű maga pedig korkat ível át. Az elfek történelméről szól, az aquirokkal folytattt háborúkól kezdve a koponyasövetség (aki nem tudná, annak elmondom, hogy a Koponyaszövetségben egyesítették az összes akkor létező ork törzset [egy Ughjorbagan nevű orknak sikerült, senki másnak azóta nem], és nekimentek az elfeknek, és rendesen helybenhagyták őket, csak egy rehynn húzta ki őket a sz*rból) leveréséig. A mű maga érinti a 7-ik kort is és a Crantai birodalom bukását is megemlíti. És leírja, hogy az elfek igenis verhetőek, sőt. Többször is elázzák az elfeket. Én csak ajánlani tudom, ha másért nem, hát azért mert bepillantást enged Ynev sidők történelmébe.

Kiara: Be kell valljam az én első magus regényem a Karnevál volt, a második meg az Észak lángjai. mindezek ellenére igen erőteljes ellentétet váltott ki bennem a személye (szerencsére nemsokkal előtte olvastam a Gyűrűk urát, szóval nem hatott rám olyan mélyen istni hatalommal rendelkező hős személye). TNG karakterétől eltekintve azonban a Karnevál szerntem egy jó történetre alapozódik, csak hát Õ nem kellene bele, vagy egy kicsit másként (pláne a vége). Egy karaktert peciel majdnem egy az egybe át is vettem abból a könyvből ami a mai napig is a kedvenc karakterm (aki kitalálja melyik az, az kap tőlem TTn egy tábal Tibi csokit :D).

TNG meg annyit tudnék elmondani amennyit Shikaka elmondott. Egész egyszerűen annak az embernek aki kicsit is szereti a realitást (a szerepjátékonbelül) annak a szemében elveszti a realitását a karaktere. A könyvei úgy vannak beállítva, mintha ő lenne az etalon, a követendő példa. Mindenkinek hallahatatlannak kell lennie, minden nőt meg kell kapnia egy puszta tekintettel és egy élő fémből kovácsolt slan kardot kell cipelnia, és aquirokkal gyúrnia magát. Egyszerűen a karakterében nekem nincs, vagy csak alig van emberi vonás. A korai görög eposzok hőseire emlékeztet egy kicsit, csak annál egy kicsit szénalmasabb (?) vagy irónikusabb formában. Egyes társairól meg nem beszéljünk inkább. Egyik roszabb mint a másik. Habár meg kell jegyeznem, egy ici-picit ugyanez az érzésem volt a Renegát olvasása közben is.

Nemtudom ki hozta fel a Jó széllel toroni partra c. könyvet. No igen. Az az egyik kedvenc regényem (nem a történet miatt, mert az gagyi egy kicsit). Abban a könyvben a karakterek kidolgozottsága, 'emberiessége' tetszik. A kiemelt hatalommal rendelkező karaktereket sem emeli sokkal a többi felé, éppen a bizonytalanság, és a gyanakodás miatt. a karakterek cselekedetei, reakciói sokszor logikátlanok és éppen ezért emberiek. Szvz.

Szóltam!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én úgy gondolom, hogy nem Tier-el van a baj. Szerintem egész aranyosan összerakott mesehős. Miközben olvastam a könyveket azon filóztam, hogy én mint női karakter hogyan utasítanám vissza a közeledését :D. Úgyhogy valamilyen szinten megérintett és ha egy hős reakciókat vált ki az olvasóból az már nem rossz kezdet.

Szerintem magával a könyvvel van a baj. Pontosabban, hogy gázosan van összetéve. Sajnos nem rendelkezem írói vénával így csak a megérzéseimre hagyatkozhatom, hogy kifejtsem miről is beszélek.

Tehát: a karakter jól ki van találva... csak hát... a stílusa kissé olcsó. A sztori is olcsó. Úgyhogy szerintem a Tier könyvekben az írónak valamiféle ideálját láthatjuk, ami ugye... nah de már leírtam milyen. Ellenben Alyr tök jó fej. Valószínűleg az író inkább közelebb áll a Gorduin féle szenvedősnyavajgósálompasihoz. Hála istennek, így legalább Alyr sikerült :D.

Mellesleg Gorduin egy regényhős. Én soha nem is vártam realitást, nem kevertem össze a szerepjátékot a regényekkel.

Hadd hozzam fel ellenpéldának a Kráni Krónika c. novellát. Ott is atomtáp mindenki, kalahorák és mara-sequor-ok röpködnek orrba-szájba és mégis... szerintem fene jól van megírva és nem olcsó.

csak támogatni tudom Tybycsoky véleményét: a Hőseposz remek, mégha néhol kissé vontatott is. Najó... alapból szerelmes vagyok az elfekbe :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Hát, kösz mindenkinek, aki szorított értem, sokat jelent nekem, hogy biztosítottatok arról, hogy gondoltok rám, és hogy szurkoltok nekem.

Annyira jó érzés, hogy egy ilyen nagyszerű közösség része lehetek, ahol az emberek törődnek egymással, és nem néznek át egymáson.

Nagyszerű, srácok, köszi, jók vagytok!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Én úgy gondolom, hogy nem Tier-el van a baj. Szerintem egész aranyosan összerakott mesehős. Miközben olvastam a könyveket azon filóztam, hogy én mint női karakter hogyan utasítanám vissza a közeledését :D. Úgyhogy valamilyen szinten megérintett és ha egy hős reakciókat vált ki az olvasóból az már nem rossz kezdet.

Szerintem magával a könyvvel van a baj. Pontosabban, hogy gázosan van összetéve. Sajnos nem rendelkezem írói vénával így csak a megérzéseimre hagyatkozhatom, hogy kifejtsem miről is beszélek.

Tehát: a karakter jól ki van találva... csak hát... a stílusa kissé olcsó. A sztori is olcsó. Úgyhogy szerintem a Tier könyvekben az írónak valamiféle ideálját láthatjuk, ami ugye... nah de már leírtam milyen. Ellenben Alyr tök jó fej. Valószínűleg az író inkább közelebb áll a Gorduin féle szenvedősnyavajgósálompasihoz. Hála istennek, így legalább Alyr sikerült :D.

Mellesleg Gorduin egy regényhős. Én soha nem is vártam realitást, nem kevertem össze a szerepjátékot a regényekkel.

Hadd hozzam fel ellenpéldának a Kráni Krónika c. novellát. Ott is atomtáp mindenki, kalahorák és mara-sequor-ok röpködnek orrba-szájba és mégis... szerintem fene jól van megírva és nem olcsó.

csak támogatni tudom Tybycsoky véleményét: a Hőseposz remek, mégha néhol kissé vontatott is. Najó... alapból szerelmes vagyok az elfekbe :)

Ki az elfekbe ki a Crantába van belezúgva ;) sok hasznos infót adott Crantáról nekem tetszet a hőseposz csak voltak benne ilyen olyan logikai gigszerek de szerintem a jó könyv az megindít iheletett ad.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Körül-belül ezer éve játszok M.A.G.U.S.T.-t, viszont ami megkedveltette velem az RPG-t az a K

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az elf alázással kapcsolatban nem tudok jobb könyvet javasolni a Sötét Isten nevűnél. Ugyan nem MAGUS, de ott az elfek eléggé elkorcsosultak. Nem lettek se sötétek, se gonoszok, csak budösek, meg bunkók.

Az egyik legnagyobb nevetésre ingerlő elf "bölcsesség", amit olvastam benne (szó szerint idézem, kérem a moderátorokat ne orroljanak meg ezért):

"Aki egész nap a szaros seggét vakarja, az ne rágja a körmét!"

:gonosz:

(Autómatikusan átjavítja szinonímára :( )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

OFF:

Az elf alázással kapcsolatban nem tudok jobb könyvet javasolni a Sötét Isten nevűnél. Ugyan nem MAGUS, de ott az elfek eléggé elkorcsosultak. Nem lettek se sötétek, se gonoszok, csak budösek, meg bunkók.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor én moderálnám ki.

(Lehet, hogy idézetről lévén szó, kivételt tennék.)

Ne ajánlgassuk ilyeneket shikaka, mert alkalmazásuk csak plusz munkát jelent a moderátoroknak. Több eset előfordulása esetén a fórumról való tiltást is eredményezheti. Lásd fórumszabályzat.

Apropó, shikaka: az olvashatatlan színű írásod színét én módosítottam. Szövegen természetesen nem változtattam, csak olvashatóvá tettem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Akkor én moderálnám ki.

(Lehet, hogy idézetről lévén szó, kivételt tennék.)

Ne ajánlgassuk ilyeneket shikaka, mert alkalmazásuk csak plusz munkát jelent a moderátoroknak. Több eset előfordulása esetén a fórumról való tiltást is eredményezheti. Lásd fórumszabályzat.

Természetesen nem azért ajánlottam azt a konkrét megoldást, mert szeretném, ha mindenki teleírná káromkodással a hsz-eit. Én sem szoktam, hiába tudom, hogy így meg lehet kerülni az automatikus javítást...

Vannak mondatok, elsősorban idézetek, amik sokat veszítenek erejükből, ha ilyen "régóta aszalt" meg "int. képessége alacsony 3-6" dolgokra javítják az eredeti szavakat.

Apropó, shikaka: az olvashatatlan színű írásod színét én módosítottam. Szövegen természetesen nem változtattam, csak olvashatóvá tettem.

:oops:

Ez meg rossz szokás.

Más fórumokon megszoktam, hogy az OFF hozzászólást olvashatatlan színnel írom, így csak az olvassa el, akit érdekel/akinek szól. (kijelölés -> fehér alapon kék betűk)

Erről majd megpróbálok leszokni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tegnap láttam a Frei-dossziét.

Le fogok szokni róla, ez már gyors egymásutánban a második adás, ami nagyon elfogult (ld. a nepáli agymosásos boldogság-országot)

Konkrétan megint előjött a PC-s FPS/RPG játékok über-kommandósokat képeznek ki észrevétlenül, és gyakran a játékból tanulnak meg gyilkolni téma.

Félreértés ne essék, azt aláírom, hogy aki 6-7 órákat tölt naponta counterstike-kal, vagy world of warcraft-tal, az kicsit dilis. Addiktív játékok az biztos, de ettől még nem lesz senkinek baja, max az asszony fog otthagyni egy idő után.

De ez a h.lyeség, hogy ott tanulnak meg ölni...

Aki játszott már PC-s FPS-sel az tudja, hogy ott nem lehet semmi ilyesmit tanulni. Aki ott képzi magát, az max annyit tud kigondolni, hogy felmegy valami magas helyre, aztán snájper puskával osztogatja a headshotokat... Természetesen eközben folyamatosan forog/oldalazik/ugrál.

Megkérdezték a szerveződés vezetőjét, hogy miért intézkednek az FPS-ek, netes játékok ellen -> há mer ditroitban is volt az a mészárlás az iskolában...

A műsorban megkérdezett játékfüggőket miért nem kérdezték meg, hogy hány embert tudnának leszedni egy desert eagle-lel?

Vagy mert a Panzer General 2 már lassan 10 éve a gépemen figyel, és minden hadjáratot többször megnyertem a való életben jó tábornok lennék?

Vagy mert végigvittem vagy a Fallout2-t, megállnám a helyem, ha egy atomháború nukleáris sivataggá tenné a földet?

Nem hinném...

Persze az én véleményem nem számít, elvégre az rpg miatt én is csak egy geek vagyok... :evil:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Hosszú idő óta most ezt énis megnéztem mert érdekelt a téma. Véleményem szerint azonban nem volt elfogult, illetve olyan volt amilyen ált Frei lenni szokott, kicsit irónikusan, és túlozva tálalva a helyzet komolyságát jelezve (ez mikor valóban úgy van, valamikor meg abszolút nem, mint pl ennek az adásnak az anyaga).

Konkrétan megint előjött a PC-s FPS/RPG játékok über-kommandósokat képeznek ki észrevétlenül, és gyakran a játékból tanulnak meg gyilkolni téma.

De utána mondták, hogy ez nem teljesen igaz, mert leginkább az a jellemző, hogyéppenhogy levezeik a eszültséget a játékokban. Mondjuk véleményem szerint a túlzásba vitt játék az ilyenekker nemcsakhogy függőséget okoz, hanem egy rejtett agresszivitást is beültet az ember fejébe (nemtudom, sajnos nem vagyok pszichológus, de logikusnak tűnne, hogy az agy így reagálja le a túlzott agressziót, mégha csak egy játékis. Ugyanis sztem az agy nem képes feldolgozni azt az 'életvitelt' ami a játékban művel az egyén, így, mégha tudatalatt is, de 'megbomlik' az ember agya (sztem nagy marhasá, de nekem logikusnak tűnne ez a reakció).

El kell szomrítsak téged Shikaka, de sztem ok embert annyira a hatása alá vonja a játék, hogy átvitt értelemben tényleg ott tanul meg ölni. Nem konkrétan a technikát tanuljék meg, mert rá fognak jönni, hogy amit ott meg tudnak csinálni, azt a való életben képtelenség (ugrálás, 20 méteres ugrás, etc), egész egyszerűen megszűnik bennük az a fajta kontroll, ami megakadályozz, hogy ellőjjön egy embert, mivel a játékban általábn nincs, vagy minimális következménye van a gyilkolásak. Itt most csak a gyilkolást hoztam fel példaként, de ha belegondoltok, hogy hány ember ugrott le a 10-ről, mert hitték, hogy tudnak repülni. Ezek ugyanazok, mint az előbb felhozott példa.

Félreértés ne essék, én nem vagyok az ilyesfajta játékok ellen, én csupán a mértéktartás híve vagyok. Mondjuk én elvból (meg technikai) okokból nem játszom semmilyen rpg játékot, pláne nem neten.

De ezek az elvek had maradjanak meg bennem, úgyis csak untatnék mindenkit itten :)

Nem fárasztom tovább a népet, inkább ráhagyom, oszt lépek :D

Üdv:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

El kell szomrítsak téged Shikaka, de sztem ok embert annyira a hatása alá vonja a játék, hogy átvitt értelemben tényleg ott tanul meg ölni. Nem konkrétan a technikát tanuljék meg, mert rá fognak jönni, hogy amit ott meg tudnak csinálni, azt a való életben képtelenség (ugrálás, 20 méteres ugrás, etc), egész egyszerűen megszűnik bennük az a fajta kontroll, ami megakadályozz, hogy ellőjjön egy embert, mivel a játékban általábn nincs, vagy minimális következménye van a gyilkolásak. Itt most csak a gyilkolást hoztam fel példaként, de ha belegondoltok, hogy hány ember ugrott le a 10-ről, mert hitték, hogy tudnak repülni. Ezek ugyanazok, mint az előbb felhozott példa.

Komoly?

Ez biztos, hogy nem igaz.

Ugyanaz megy most a PC-s játékokkal, mint korábban Marilyn Mansonnal, még régebben meg a hentelős akciófilmekkel. (azelőtt meg a Beatles-szel, a Charlstonnal, a rádióval....)

Ha valami van, amit imádok, azok a 90-es évek elejének lövöldözős-zsarus akciófilmjei (Halálos fegyver, Die Hard, Utolsó cserkész :twisted: ). Rengeteget láttam, a legtöbbet többször is. Ennek ellenére nem lett igaz, amit akkoriban mondtak, konkrétan hogy idegbeteg, verekedős állat leszek.

Akinek van egy minimális sütnivalója, az nem fog kinyírni egy elsős osztályt, vagy leugrani a tizedikről, mert betiltották a Songoku-t. Előfordul, hogy vannak beteg emberek, akik ilyeneket tesznek, és mellesleg a gépén rajta van a counterstrike, a wow, egy Manson album, egy hentelős anime gyűjtemény, de nem ez az oka a dolognak. Könnyebb erre fogni, mint szembenézni a valódi okokkal.

(ide illesszetek be valahonnan egy mindenki elidegenedik a modern világban dumát. Ilyeneket nem tudok/szeretek írni)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...