Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Na igen ha az emberek többsége nem szeret valamit, vagy újdonság akkor hajlamosak annka a veszélyeit túlreagálni. A FPSek llen főleg az idősebb korosztály szeretne fellépni, a fiatalok beleszülettek az FPSek világába és szeretik. Haosnló volt a helyzet az első vonatok beindításakor, amiket folyamatosan olyan vádak értek, miszerint a hatalmas sebességtől(50-60 km/h-ról beszélünk amit egy vágtázó ló is elé, igaz kis ideig) az emberek arcáról leszakad a bőr, majd megőrülnek.

Aztán a voant a mindennapok részévé vált és ma mrá midnenki élvezi áldásos hatáasit. Megjegyzem FPS program alapú kiképzőprogramok használatá a világ több hadserege gondolkozik jelenleg, kínában már aktívan alkalmazzák is mint kiegészítő eszközt. Lőszerkímélő, a katonák nem sérülhetnek meg egy esetleges konfliktusra való felkészüléskor, amellett nem fordulhat elő hogy valaki véletlenül éleslőszert táraz.

Frei pedig szokásszerint túldramatizálja a dolgot. Természetsen előfordulnak az FPSesek között is olyan emberek akik ennek hatására elvesztik bizonyos erkölcsi gátlásaikat, de egy konkrét esetet sem ismerek amikor bizonyíthatóan egy gyilkosság elkövetője huzamosabb ideig FPS játékokkal foglalkozott volna a gyilkosság előtt. Az ilyen emberek szellemileg labilisak, és ha nem az FPSekbe, akkor valami másba bolondulnak bele, és lesznek közveszélyes szociopaták.

Link a hozzászóláshoz
Na igen ha az emberek többsége nem szeret valamit, vagy újdonság akkor hajlamosak annka a veszélyeit túlreagálni. A FPSek llen főleg az idősebb korosztály szeretne fellépni, a fiatalok beleszülettek az FPSek világába és szeretik. Haosnló volt a helyzet az első vonatok beindításakor, amiket folyamatosan olyan vádak értek, miszerint a hatalmas sebességtől(50-60 km/h-ról beszélünk amit egy vágtázó ló is elé, igaz kis ideig) az emberek arcáról leszakad a bőr, majd megőrülnek.

Aztán a voant a mindennapok részévé vált és ma mrá midnenki élvezi áldásos hatáasit. Megjegyzem FPS program alapú kiképzőprogramok használatá a világ több hadserege gondolkozik jelenleg, kínában már aktívan alkalmazzák is mint kiegészítő eszközt. Lőszerkímélő, a katonák nem sérülhetnek meg egy esetleges konfliktusra való felkészüléskor, amellett nem fordulhat elő hogy valaki véletlenül éleslőszert táraz.

Frei pedig szokásszerint túldramatizálja a dolgot. Természetsen előfordulnak az FPSesek között is olyan emberek akik ennek hatására elvesztik bizonyos erkölcsi gátlásaikat, de egy konkrét esetet sem ismerek amikor bizonyíthatóan egy gyilkosság elkövetője huzamosabb ideig FPS játékokkal foglalkozott volna a gyilkosság előtt. Az ilyen emberek szellemileg labilisak, és ha nem az FPSekbe, akkor valami másba bolondulnak bele, és lesznek közveszélyes szociopaták.

Link a hozzászóláshoz

Várom már, hogy mikor tiltják be a focimeccseket a huligánok miatt :lol::lol::lol: . Aztán a többi labdajátékot. Meg tudomisén. Attól, hogy valakit érdekel valami, még nem az fogja meghatározni (lásd:FPS, Manson, WoW). Én szerepjátszok, meg számítógépesjátszok, meg anyámkínja, de valahogy mégsem erről azonosítanak, és nem is ezért mészárolnák le valakit (már ha épp mészárolnom kellene ugye :P ).

Ui.: Mivel éppen dolgoztam a Frei-t nem láttam, ez inkább csak amolyan nagyzási hóbort nálam hogy mindenhová odairkálok ilyen nagy hülye bölcsességeket... :wink:

Link a hozzászóláshoz
Várom már, hogy mikor tiltják be a focimeccseket a huligánok miatt :lol::lol::lol: . Aztán a többi labdajátékot. Meg tudomisén. Attól, hogy valakit érdekel valami, még nem az fogja meghatározni (lásd:FPS, Manson, WoW). Én szerepjátszok, meg számítógépesjátszok, meg anyámkínja, de valahogy mégsem erről azonosítanak, és nem is ezért mészárolnák le valakit (már ha épp mészárolnom kellene ugye :P ).

Ui.: Mivel éppen dolgoztam a Frei-t nem láttam, ez inkább csak amolyan nagyzási hóbort nálam hogy mindenhová odairkálok ilyen nagy intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) bölcsességeket... :wink:

Le vagy maradva. Angliát a football hulliganizmus miatt kitíltották jó pár éve a nemzetközi kupákból lásd: Bajnokok ligája, Uefa kupa. Szóval itt is meg volt a tíltás. Ajánlok skaccok egy fílmet ezzel kapcsolatba: Football Factory címen. Nagyon jó film!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenki!

Freit énis láttam,gyakorlatilag egy mostmár a felnőttek nagyrészére igaz általános véleményt mondott,hogy az FPS így úgy amúgy....öl butít nyomorba dönt stb...erre megint csak annyit tudok mondani hogy nevelés és épelméjűség kérdése, semmi más.elég régóta jácok(jácogatok) már ijenekkel(Duke nukem 3D :D,MOHA,COD1-2,CSé) mégse lettem agresszív,nem kötexek,nem verexek stb.Edig életembe igazábol 1szer verekedtem szvsz önvédelemből.szóval....az egyetlen hatása az hogy egyszer szívesen megfognék egy igazi fegyvert kipróbálnám,lőnék vele mert érdekel milyen lehet.persze csak lőtéren meg stb. a kockák pedig bármely játékstílusban kockák.

üdv,

Link a hozzászóláshoz
Várom már, hogy mikor tiltják be a focimeccseket a huligánok miatt :lol:

Le vagy maradva. Angliát a football hulliganizmus miatt kitíltották jó pár éve a nemzetközi kupákból lásd: Bajnokok ligája, Uefa kupa. Szóval itt is meg volt a tíltás. Ajánlok skaccok egy fílmet ezzel kapcsolatba: Football Factory címen. Nagyon jó film!!!

A Heysel-tragédiára gondolsz? :cry:

Egyébként ott sem anglia kitiltása volt a megoldás, hanem az, hogy az angolok kitiltották a bajkeverőket a meccsekről.

Link a hozzászóláshoz

Ezeken a "Megint ölt a számítógépes játék" cikkeken régen nagyon felhúztam magam, ma már csak legyintek rájuk.

Nem a játék öl, hanem az ember. Én 9-10 éves korom óta Doom-ozok, Quake-ezek, WoW-ozok, de még soha nem voltam aggresszív (öööö.... illetve ha voltam is az max a pia miatt volt :roll: :D ) embertársaimmal szemben.

Van akikre rossz hatással vannak az erőszakos filmek, játékok, képregények, stb. Van aki hajlamos bekockulni a gép elé, és ott rohadni napi 16 órát. Van akikre ez egyáltalán nem hat. Bűnbakot könnyű találni, az igazi kiváltó okokat megkeresni túl fárasztó.

Véleményem szerint aki hisz a mai médiának, és ad annak a szavára az hihetetlenül naív ember.

(Ja amúgy a World of Warcraft nevű játék nagyon durván addiktív, és tényleg úgy van megcsinálva hogy akaratlanul is függővé válj. :P)

Link a hozzászóláshoz
És aki napi 8-at, hétvégén 14-et?

Hát igen, be lehet kockulni rendesen, de azért van aki fel tud állni a gép elől, és elmegy focizni, bulizni, marhulni.

Naja Raze! Ehhez azonban néha haza is kéne dugnod az orrodat, és nem mindig Szolnokon punnyadni!!! :P:D

Ez igy igaz :P

Morgit gyarkarbban látom mint téged, pedig te laksz elvileg Debrecenben. Kéretik gyakrabban lejönni és szórakozni a régi haverokkal. Foci kizárva, mert az sport és mint azt tudjuk a sport roncsolja az izületeket, ezért egésségtelen :P

Link a hozzászóláshoz

Én kb 9 éves koromban a Super Mariotól függtem. Azóta nem találtak még ki olyan számítógépes játékot amire nagyon rákattantam volna. Ugyan Amundtól kaptam egy játékot, de annak is inkább a grafikáját, színeit, és a karaktereket néztem. És szegény Eikét még mindig nem mentettem meg :roll:

Mostanában babával, plüssizékkel, kiskanállal, rajzolóstáblával, kistálkával, meg egyéb babajátékokkal játszok, és a leggyakoribb 2 szó ami elhagyja a számat a 'nem szabad'.

Egy 15 hónapos kislányra vigyázunk, és a kedvenc játéka nálunk egy citromfacsaró, és az én kockáim 8) azokat szoktuk megfőzni :D

Egyébként igaza van Razenek. Tényleg egyénileg hatnak az emberre az ilyen játékok. Van aki rákattan, és kocka lesz, van aki rákatt, és játszik egy jót, és van aki kipróbálja, és nem érdekli. Nomeg van az én fajtám, azok, akik megnézik a grafikáját, és ahogy mások játszanak, aztán kész.

Azt viszont nagyon nem pártolom, ha 9-14 éves kiskölkök játszanak "nyírjkimindenkitakimozog" típusú játékokkal.

Link a hozzászóláshoz

Ami leszűrődhet a játékok alapján szerintem az a befolyásolhatóság legalábbis én nagyon ezt látom!!! Ha valaki befolyásolható eltorzulhat a játék stílusa felé. Aki meg nem annak mindegy. De azért néha baromi jól esik, egy hentelős játékban oda képzelni azokat az embereket akiket nem kedvelek és széttépni. Ott megtehetem a valóságban is csak azt már büntetik!!!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Hadd adjak hangot felháborodásomnak. Nem értem, hogy mi a jó abban, hogy egyesek egymással versengve fikázzák a MAGUS-t, (jelen esetben annak történelmét) ráadásul egy olyan helyen, ahol annak rajongói szoktak, vagy kellene beszélgetniük. Na nem mintha nem lehetne ellenvélemény, CSAK

szerintem tökéletes világ, vagy játék nincsen. Meglátásom szerin, ha már van egy ilyen játékunk, mert van, akkor nem fikázni kellene, ha találunk benne hibát, mert eléggé hódít. és elég sokan játszanak vele... és elég régóta. Ha valaki talál két információt, ami esetleg nem egyből illik össze, talán meg kellene próbálnia keresni olyan érvet, vagy kiegészítő információt, ami segít összekötni a kettőt, így téve teljessé, vagy egésszé a részeket, és a MAGUS-t.

Csak azért ,mert aki nem szereti, az nyilván nincs itt, és nem beszélget róla. Aki viszont igen, az miért csak ennyit? Mert ha valaki felvet egy problémát, és keres, vagy javasol rá magyarázatot, megbeszéli a többiekkel, akkor az szerintem rendben van. De csupán az üres fikázás... nos, ez bár roppant divatos, de csöppet sem célravezető... :)

Bocsánat, ha megbántottam valakit, esetleg, szándékom ellenére.

Becsülendő hozzáállás, de ne hidd hogy én nem próbáltam, csak hát ugyi:

1.-A hibákat megtalálni könnyebb, mint orvosolni. :wink:

2.-Nékem a M. A. G. U. S. csak egy rpg a sok közül. :wink:

Bár szó mi szó ezzel játszom a legtöbbet, de hát sok kicsi sokra megy (vagy ahogy mondani szokás: kicsi a bors, de xar az íze :D ).

De télleg, ha minden rendszerfejlesztő így gondolkodna mint te, akkor talán tovább jutottunk volna, az egységesítés terén. Bár engem akkor is mulattatnak ezek a kis bakik.:wink: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Ui.: A bajkeverők kitiltását meg hagyjuk, nem igazán szokott sikerülni betartatni a törvényt...

Hát nemtom.

Angliában működik a dolog szerintem. Legalábbis meccsen évek óta nem volt boksz, nincsenek kerítések sem, és mégsem özönlenek be a nézők a játéktérre. (kivétel mikor megvan a bajnoki cím, de ez érthető szerintem)

Mondjuk az igaz, hogy a vérbeli huligánok (angolok, hollandok) nem hagyták abba a balhét - megbeszélt időpontban, megbeszélt helyen, a meccs után - de legalább az ártatlan nézőket sikerült ettől megkímélni.

Magyar viszonylatban meg nemtom. Kb. két-három hetente járok Diósgyőr meccsre (minden hazai), és szerencsére egyre ritkább a balhé. Legalábbis két-három éve nem volt említésre méltó Miskolcon...

Link a hozzászóláshoz

Egy (kicsit távolabbi) ismerősöm nemrégiben elment Diósgyőr-meccsre. Hova is ült volna ha nem a huligánok közé? :D Aztán jött egy alak, és rászólt hogy keljen fel mert megfejeli. Azzal megfejelte. Amikor magához tért a gyerek akkor magyarázták el neki, hogy mindig az az illető ül azon a helyen és nem szereti ha elfoglalják előle...

Angliában meg attól hogy nincs szem előtt a dolog attól még ott van. A huligánok járnak meccsekre (melyik biztonsági lesz olyan hülye hogy belekössön és ne engedje be), csak nem ott csinálják a balhét hanem máshol. A rendőrség meg mossa kezeit. Ja, az ártatlan nézőket megkimélik a stadionban, az a két tömbház meg amelyik előtt épp leagyalják egymást meg kinek számít? Cinkes...

Link a hozzászóláshoz
Egy (kicsit távolabbi) ismerősöm nemrégiben elment Diósgyőr-meccsre. Hova is ült volna ha nem a huligánok közé? :D Aztán jött egy alak, és rászólt hogy keljen fel mert megfejeli. Azzal megfejelte. Amikor magához tért a gyerek akkor magyarázták el neki, hogy mindig az az illető ül azon a helyen és nem szereti ha elfoglalják előle...

Angliában meg attól hogy nincs szem előtt a dolog attól még ott van. A huligánok járnak meccsekre (melyik biztonsági lesz olyan intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) hogy belekössön és ne engedje be), csak nem ott csinálják a balhét hanem máshol. A rendőrség meg mossa kezeit. Ja, az ártatlan nézőket megkimélik a stadionban, az a két tömbház meg amelyik előtt épp leagyalják egymást meg kinek számít? Cinkes...

Magyar meccsek:

Ez olyan, hogy aki keresi magának a balhét, az megkapja. Én nem ülök a B-középbe - bár ismernek és szeretnek ott is :lol: - így megúszom mind a szurkolói, mind a rendőri pofonokat.

Fejelés meg lehet, hogy van, de nagy balhé már rég volt szerencsére! :wink:

Anglia:

Az igazi huligánok nem járnak meccsre. Vagy sitten vannak, vagy el vannak tiltva a meccsek látogatásáról. Mivel be van kamerázva minden, ezért már a sorban állók közül "kiemelik" az ismert verekedőket a rendészek.

Ehhez azonban kell kultúra, meg pénz is: be kell kamerázni mindent, be kell azonosítani a bajkeverőket, ÉS normális biztonsági embereket kell alkalmazni.

(Ez utóbbi evidenciának tűnhet, de meccsrejáróként állítom, hogy nincs így! Sokszor felesleges feszültségeket szítanak bunkóságukkal, és számtalanszor láttam, hogy az öregekkel szívóznak feleslegesen...)

Biztos lehetsz benne, hogy ha angliában szidod a bírót a tribünön, megjegyzést teszel tiltott témában (vallás, bőrszín), akkor 3 percen belül ott terem 4-5 szekjuriti, és mondják, hogy vagy befogod, vagy "lehet kitakarodni a stadionból" (fogalmazásmód direkt ilyen!)

az ártatlan nézőket megkimélik a stadionban, az a két tömbház meg amelyik előtt épp leagyalják egymást meg kinek számít? Cinkes...

Erre meg nem nagyon van megoldás szerintem.

Ha valaki balhézni akar, az még nem bűn.

Max akkor tudják elkapni, ha bizonyíték van a szervezésre, vagy már megtörtént a bűntett. :roll:

Speciel angliában - ahol erre történelmi okok miatt nagyon kényes a rendőrség - ezeket el is kapják, felveszik a huligánok közé, és kitiltják őket a stadionokból (nem csak focimeccsekről!).

Ilyen szempontból a Football Factory egy kb. 10-12 évvel ezelőtti világot mutat be, most már nem ennyire egyszerű az egyszerű huligán élete - szerencsére...

Mellesleg engem nagyon nem érdekel, hogy mondjuk a Diósgyőr-Újpest meccs _után_ a két "béközép" idiótább hangadói mennyire verik össze egymást... Én nem ezért járok meccsre, nem is veszek részt ilyen akciókban. (és el lehet kerülni, ha az ember kicsit odafigyel)

Link a hozzászóláshoz

Azonban nem is ezért akartam írni. Látom az új könyveket a MAGUS-hoz, az Aquir Gyűrűt ajánlanán is mindenkinek (nyomozós, tele csattanókkal (a vége is az)) és van rengeteg történelmi leírás benne, pl. Crantaról.

Viszont soknak semmit nem mond az, amit a hátuljára írtak. Tehát pl. az Esőhozót (vagy valami hasonló a címe) nem vettem még meg, de, ha valaki el tudná mondani, hogy miről szól, akkor azt megköszönném. :)

Ez érvényes a többi új műre is...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Nincs valami jó kedvem, de arra végkép nem vetemednék, hogy az óév végén neiálljak nyavajogni. Érdekesek ezek a dolgok. És furák az emberek. Vicces, hogy semmit nem tudok mondani, mert minden témával "oda" lyukadnék ki. Érdekes volt pár hónapot távol lenni. Semmi nem történt az oldalon, és még is... Nem vagyok már ellene a változásnak, csak nehezen bírom követni. Majd próbálok... visszailleszkedni. Vagy mi. Hááát... valami hiányzik... még mindíg. A Káosz erős, a többit meglátjuk.

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...