Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Elöször azt hittem, valami vicc. Azátn rájöttem, hogy ez komoly. Aztán még 3 másodperc kellett hozzá, hogy kioldjon a biztositék az agyamban.

Megjegyzem a filmes kollégák szép munkát végeztek, és minden elismerésem az övék... Gondolom csak és kizárólag hang nélkül birták végig vágni... Kiváncsi lennék, hogy a hangmérnöknek milyen maradadó károsodást okozott a munka.

Témához kapcsolódóan: Mióta az albérletünkböl beköltöztünk a házunkba, azóta nincs TV-nk.

Tudjátok meg, hogy nagyon jó érzés! :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Tv nálunk sincs, nagyjából öt éve már. És tényleg marha jó dolog, csak ugye az ember nem tud semmi hírt maga körül :)

Csak az utcán hallja max, de nekem nem hiányzik a TV, dvd-t bármikor tudok nézni gépen is, más meg a tv-ből nem kellene.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sajnos a televiziózás drasztikus szellemi amortizásción megy keresztül. A porbléma nem újkeletü, hiszen már Hofi is megmondta: "Ma már a TV-ben nem csatornák vannak, hanem kanálisok".

Az állami TV-k költségvetés hiányban szenvednek, ez nyomja rá a bélyeget. De a kereskedelmi csatornák az élenjáróak a trendben. És elsösorban nem a TV-k a hibásak. Úgy is foglamazhatnám, hogy nem az a baj, hogy trágyát közvetit a TV, hanem az, hogy ezt nézik. Sajnos erre van igény.

Mert mondhatjuk azt is, hogy ok: Mit nézzek, ha nincs más?! Nagyon egyszerü: Semmit. A trágyát csak a power gombbal lehet kipucolni a TV-böl. A képlet pofon egyszerü. Amit nem néznek, azt azonnal leveszik müsorról. A sötét a TV-k réme! Igy 2-3 hét alatt ki lehett véreztetni modjuk egy Mónika vagy Balázs sót... stb, stb. Vagy ha úgy adja, akár egy teljes TV csatornát is.

Persze ez egy ideális elképzelés. Mert nem fogja kikapcsolni. Egyszerüen függöséget okoz, csak nem hiresztelik. A minöség romlásnak pedig világos célja van. Népbutitás.

Amig a TV elött csorgatja a nyálát, addig leglább nem gondolkozik. ;) (utána meg már nem tud :twisted: )

Persze jó rég óta már én is csak ismeretterjesztö csatornákat néztem, de észre vettem, hogy ott is elindult a folyamat. Az NG például nagyon lecsúszott. Jelzem, hogy az NG eredetileg földrajzi és antropológiai dokumnetum folyóirat. Ehhez képest nem teljesen értem, hogy a korodilvadászat, a lezuhanó repülök, és egyébb szerencsétlenségek tömkelege hogyan jön a témához. :) Discorery tipikus amerikai csatorna. Megmagyarázzák azt is, hogy hogyan müködik a WC papir.

A Spektrum még jól tartja magát, de ott is repedezik a menyezet. :)

Aztán innetöl nincs TV-m. Nem tudom, hogyan alkult tovább... de nem is érdekel már ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Kiara: Nekem a Kaleido Star-ral az a problémám, hogy Sora szerepét néha igen brutálisra veszik. Szerintem a való életben egy ember simán tönkretenné magát azzal, amit ő még éppen elvisel. De nagyon becsülöm benne a kitartást és hogy minden áron véghez viszi az álmait. Egyébként meg tökéletes "levezető" a néha humoros-romantikus-drámai fordulatok váltakozásával. Cowboy Bebop: hát ez vicces volt, mert itt a cím után ítéltem, aztán megnéztem belőle egy részt és lol. Az egyetlen problémám (ami kettő) hogy igazából nem függenek szorosab össze a részek. De az egyes történetek nagyon jók, még ha pofátlanul azt is mondom, hogy azért elég tipikusak voltak (pl. mikor Jet volt barátnőjéről volt szó) És elvileg csak a tizedik részig jutottam. :-( De voltam az

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mert mondhatjuk azt is, hogy ok: Mit nézzek, ha nincs más?! Nagyon egyszerü: Semmit. A trágyát csak a power gombbal lehet kipucolni a TV-böl. A képlet pofon egyszerü.

Egyszerüen függöséget okoz, csak nem hiresztelik. A minöség romlásnak pedig világos célja van. Népbutitás.

Amig a TV elött csorgatja a nyálát, addig leglább nem gondolkozik. ;) (utána meg már nem tud :twisted: )

Azért ennyire nem látom drámainak a helyzetet. Az mondjuk tény, hogy a műsorok legtöbbje említésre sem érdemes, mégis nézik. Miért?

Saját példa: megtörtént, hogy éjjeli tanulások után, vizsgaidőszakban, vizsga után leültem nézni a balázs-showt. Nem is tudom miért. De akkor jót tett. Mivel gondolkodni nem kell, eléggé pihentet, tök jót aludtam rajta.

Persze megjegyezném, hogy általában zenecsatorna szokott menni (VH1), mert kevesebb rajta a duma, mint a rádiókban...

Azért, mert nem szeretem ha síri csend van.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem mindig kell jelentőséget tulajdonítani annak, hogy megy a TV.

Persze jó rég óta már én is csak ismeretterjesztö csatornákat néztem, de észre vettem, hogy ott is elindult a folyamat.

.

.

.

A Spektrum még jól tartja magát, de ott is repedezik a menyezet. :)

Ezzel viszont egyetértek. Én főleg a történelmi dokumentumfilmeket szoktam nézni a Discovery Civilisation-ön, és követhető a színvonal romlása.

Egyre inkább "hú! mi vagyunk a f.szacsávók, hogy rájöttünk erre" hangvételűek a filmek, ráadásul sok bennük a baki is.

Szóval a Discovery átcsúszott az "érdekességképp nézd meg, de ha bővebben érdekel a téma, akkor kénytelen leszel utána olvasni" kategóriába.

Darun:

Cowboy Bebop: hát ez vicces volt, mert itt a cím után ítéltem, aztán megnéztem belőle egy részt és lol. Az egyetlen problémám (ami kettő) hogy igazából nem függenek szorosab össze a részek. De az egyes történetek nagyon jók, még ha pofátlanul azt is mondom, hogy azért elég tipikusak voltak

Nekem az A+ az gyakorlatilag ki is merült a CB-ben. Az volt az első anime ami tetszett, emiatt kezdtem kicsit megpiszkálni a műfajt.

Nekem tetszik, hogy nem nagyon összefüggő, ugyanis így ha kihagysz egy-egy részt, még fogod érteni a többit. Nekem ez jó, rendszeresen nem tudok nézni semmit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően én is nagy TV ellenes vagyok. csakk akkor nézem igazán, ha valami film érdekel. Egyébként megy a tv alap zajnak és mellette resztrejtvényt fejtek, vagy csak olvasok.

Sok értelmes dolog nem szokott benne menni, de azért a kábel tv pár csatornájának adását lehet, hogy mellék tevékenységek nélkül megnézéném.

Albérletemben nem tv-zek sosem. Egyik oka, hogy a szobámba nincs tv. Másik meg, minek? Pihenni is kell valamikor, meg tanulni.

Jövőre nézve meg...Nem lesz tv-m, és egyenlőre úgy tervezem, hogy más hírközlő elektrónikus eszköz sem fogja majd ott fogni a pórt. Szóval nem szeretnék rádiót és számítógépet sem.

Csak egy cd lejátszó, mert a zenét szeretem.:) (Nem mintha a netezést, meg jó filmeket nem, csak...na...adri logika.:))

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én szeretem a Tv-t. Én nem szeretek pc-n filmet nézni, ha tehetem kikötöm a monitort tv-re filmezni. A tv jó, csak nem rtl klubbot meg tv2-t kell nézni. Nem kell szidalmazni a szórakoztatás ilyen formáját, csak azért mert ez a 2-3 adó sz*rt ad le. A Discovery és a National Geog. pl nagyon profi adó, néha nézek euro news-t, meg ilyesmit. Cartoon network és nickelodeon nélkül meg nem élet az élet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Hjajj, Cartoon Network, csak az a baj, hogy már ott sem ismerem a rajzfilmek 90 %-át...

Hol van már Samurai Jack...

NatGeo még mindig jó egyébként, én ha tv elé jtok azt nézem..

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tudjátok miből döbbentem rá, hogy öregszem? Pontosan onnan, hogy amikor bekapcsolom a tévét H

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hjajj, Cartoon Network, csak az a baj, hogy már ott sem ismerem a rajzfilmek 90 %-át...

Hol van már Samurai Jack...

NatGeo még mindig jó egyébként, én ha tv elé jtok azt nézem..

Samurai Jack nekem anno új volt. Mikor még olyan 10 éve volt CN-ünk, akkor a dexter, meg a Tom és Jerry ment, na meg a Flistons család, Scooby Doo...hm....más annyira nem rémlik, de...Johnny Bravo, 2 lökött kutya.:D Én olyan alsó osztályban ezeken nőttem fel és persze angol volt a csatorna akkor még. Kár hogy már nem így van.:/ Pedig eléggé oktató jellegű lenne, szerintem továbbra is néznék....bár, mostanság kicsit elvontabb rajzfilmek is mennek, pl. Ed, Edd and Eddy, meg már nem is tudom...

Egyébként pl. dexter, meg Johnny Bravo még tuti, hogy megy... Meg hát a Scooby is, csak újabb részek.

Most nagyon kedvet kaptam...de annyira felesleges itthon kikönyörögni, hogy még ezért is fizessünk. Én csak gyerek csomagot szeretnék, vagyis azzal is megelégednék, de akkor már miért ne lenne egy kis Nat, vagy Discovery, vagy TV Paprika.:) Tesóm meg akarnak sportcsatornákat...

Meg plussz vitaforrás lenne..vgy a fene se tudja. Mondjuk most is 4 tv-nk van, a négy fős családra és mégis olykor, ha ritkán is, de vannak konfliktusok. Mert persze...ki akar a konyhában tv-zni? Senki, mindenki a szobákba menne.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Tudjátok miből döbbentem rá, hogy öregszem? Pontosan onnan, hogy amikor bekapcsolom a tévét H

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

A híradóval az a baj, hogy meg kell nézned legalább három-négy csatorna híreit, hogy objektív megközelítést tudj magadban kialakítani. Vagyis hogy kiderüljön, ténylegesen mi történt a nagyvilágban...

Johnny Bravo is rmélik :) Nekem a Dexter volt sokáig a kedvencem, meg egy időben az X-men Evolution.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem jár a NatGeo magazin. Én annak fényében értékelem át a hasonló nevü csatornát. Ég és föld a kettö. A magazin sokkal-sokkal jobb, na és gyönyörü képek vannak benne. ;) De ez nem a reklám helye! Elnézést. :P

A Cartoon csatorna nálam is hóditott 2-3 évvel ezelött. Elsö helyen mindörökké Samurai Jack fog állni. ;) Egyszerüen kiváló munka. Igényes és eredeti grafikai környezet a japán stilusok megörzésével. Nagyon jó hatásvadász vágások. Semmi igényltelen csim-bum. És az elmesélt történetek mindig hordoztak mondaivalót. Nagyon sajnálom, hogy levették müsorról úgy, hogy nem vetitették végig a telejes sorozatot. És azt is, hogy csak 1-es régió kóddal jelent meg DVD-n.

Na meg a régi nagy klasszikusok: Tom és Jerry, meg a Gyalogkakuk. :) Utóbbin midig könnyesre birtam magam röhögni. A Tom és Jerrynek pedig csak egy olyan sorozatrésze van, ami teljes igénnyel készült, és kiváló helyzetkomikumokat, és mókás gesztikulációkat tartalmaz. Sajnos az idök folyamán az is felhigult.

Ám ezek az új "mesék" amik úgy kb. 1 éve kezdtek megjelenni, elég borzasztóak, és igénytelenek. Igy végül a Cartoon is megszünt számomra. ;)

A hiradókkal meg nagyon vigyázni kell. A tömegmanipuláció elsöszámú és titkos fegyvere. Leginkább azt lehet megtuni belöle, hogy a hatalom mire szeretne rávenni. :) És nem szabad csapdába esni: nincs hatalom függeteln hiradó. Olyan van csak, hogy az egyik hiradó az egyik gondolkodású embereket próbálja manipuláni, a másik, meg a másik csapatot. A cél a szinfalak mögött ugyan az.

Nagyon jó dolog lenne, ha az iskolákban tanitanának filmezést, mert az emeberek rájönnének, hogy milyen eszközökkel vezetik meg öket. Mi a mübalhé, és mi az igazi.

Na persze ez csak nekünk lenne jó. ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas, kalandozo társaim!

Fekete Holló: Ez tetszett, jól megmondtad! Tényleg szomorú, hogy az emberek csak azért ülnek le TV elé, mert azt hazudják maguknak, hogy nincs jobb. Tudom, elcsépelt és elavult duma, és az ilyen sotoba orkok mennyenek a pokolba... de lehetne olvasni is ám! És sajnos csak annak nem hiányzik a TV, akinek nincs. Ez nem vicc! Itthon én se nézek TV-t, mert egyrészt el tudom foglalni magam mással (számítógép függőség és kocka fej rulez!), másrészt meg... még én is zavaróan sok szutykot megnézek, de azért akármit nem! Most hogy az elmúlt másfél-két hónapban volt... vagy 30 elérhető TV csatorna, úgy rákattanta az A+ és más csatornák (főleg "mese") műsoraira, hogy az már az alvásom rovására ment. Most hogy itthon vagyok, nem hiányzik (annyira) és ha jövő héten visszamegyek... :-D De ezt már úgy is kitaláltátok. Néha utálom magam, mert hajlamos vagyok a múltban élni. Régebben a mozinak is megvolt a varázsa. Ma... undorító ami a vetítő termekben megy. Éppen a minap riogattak a szüleim. És hányan járnak színházba? Bevallom -és ti is sejthetitek- hogy messze estem a kultúra fájától, de néha eljárok színházba, és tudjátok mit? Jól érzem magam! A tévézéssel kapcsolatban merült fel bennem, hogy az embereknek régebben sokkal több társadalmi és társasági programjuk volt. A mai világban megpróbálják az egyes embereket elszigetelni, mert így könnyebben befolyásolhatóak. Milyen kényelmes, csak leülök a TV elé, döntöm magamba a sok műanyagot és toxikus hulladékot és butulok. Úgy szeretnék egyszer leülni és sakkozni valakivel, aki kb annyira tud játszani, mint én. Ma már beszélgetni is nehéz, mert hozzászoktunk a hazugságokhoz és féligazságokhoz, hogy inkább udvariassan viselkedünk, semmint őszinték legyünk mással. Sem magunkkal. És mire megyek, ha ki akarok törni ebből az őrületből, ha az őszinteségemmel megsértek másokat és megsértődök az ő hazugságaiktól? Asszem nagyon eltértem az eredeti témától. Még egy rövid gondolat, ha már az amerikai csatornák szóba kerültek. Nem tudom melyiken van a Mítoszrombolók. Hát az egy vicc, és ez tipikus műsor, a többi sem tér el lényegében ettől. Könyörgöm, az egyik adásban egy fehér és egy fekete kocsiba tettek hőmérőt és azt vizsgálták, hogy különböző módon melegednek. Hram látja nyomorú lelkemet, nálunk ezt egy általános iskolás megmagyarázza nekem!!! Jah kérem, ez amerika! OMG, SRY nOOb's!

Andoron: nem csak mi öregszünk. Volt alkalmam bepillantani a mostani CN adásába, és már nem volt ugyanaz, mint régen. A mesék is kezdenek ellaposodni, egyre unalmasabbak lesznek, elvesztik a régi varázsukat, pedíg én is mennyi Tom & Jerry-t, Jonny Bravo-t, Dextert meg egyék okosságot néztem.

Ami meg a hírekbe megy... igazán nem sokat veszítünk, ha kimaradunk belőle, mert a tömeg hangulatát is a média befolyásolja.

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igazad van.Yu Yu Hakushot akartan írni.

Én kérek elnézést.És azért is hogy csak így sebel.lobbal írok.

Legyetek jók.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hy.

Valóban, mostanában én is észre veszem magamon hogy mikor a híradó megy, akkor önkéntelenül is bevándorlok a tv elé :?, fura. Bár igazából csak arra vok kíváncsi, hogy hátha mondanak valamit erről a szivassuk a diákokat dologról (vagy másnéven vegyük el a kedvezményt), mert ettől nagyon felmegy bennem a pumpa :evil: ...inkább nem is feszegetem a dolgot.

Más:

Mit szoltok, milyen az új időjárás :?:

Texasban hóvihar van, nállunk meg már a gólya sem repül el :lol:.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hy.

Valóban, mostanában én is észre veszem magamon hogy mikor a híradó megy, akkor önkéntelenül is bevándorlok a tv elé :?, fura.

Más:

Annyira nem is fura lehet hogy Morgi sunyiban rászoktatott :D .

Időjárás: Hajnalra ideér az angliában és hollandiában is pusztító vihar.(azért nem tornádó, de aszonták az okosok, hogy 120km/h-es szélviharok lehetnek).

R-go reggel nem biciklivel megyek dolgozni :lol:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tudom, most kissé letérek a téma ösvényéről...de holnap megnézem a Szinbádot, megint. Nem, nem a filmet, hanem a Disney-s változatban készült rajzfilmet.

Szerintem egyszerűen fenomenális az a ,,mese".

De igazából nem csak ez az annyira jó, hanem még sok más.

Unokatesóm, aki olyan 12 éves körül van, kinevet ezért, mert szerite már nagy vagyok a rajzfilmekhez. Én úgy vélem, hogy egyáltalán nem, sőt, sokhoz éppen ő kicsi még. Nem a durvaságokra gondolok, hanem pl. poénokra.

Pl. a Túl a sövényen animációs filmben is nem eg olyan jelenet volt, amit szerintem csak bizonyos életkort megéltek értenek meg.

Ez is mutatja, hogy nekem és hasonló, sőt idősabb embertásaimnak is készülnek ezek a filmek és nem érzem cikinak, ha nézem őket.:)

Remélem, hogy tényleg jól gondolom...:)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egyáltalán nem ciki animációs filmet nézni. Én pl. most is megnézném a Kisvakod kalandjait. Nagyon jópofa rajzfilm volt. Vagy a Vuk, és a Macskafogó.

Bár ez utóbbi kettőtől igen tartok, mert készül a második részük, és nagyon félek tőlle. Nem véletlenül a Macsakafogó, és a Vuk került a folytatás veszélyes ösvényére. Jól bevált, örökzöld rajzfilmek. Felnőttek és gyerekek kedvence. Ki ne menne el moziba megnézni a második részt? Ezt hivják tuti kassza sikernek. Csak a baj ott van, hogy ilyenkor hajlamosak megfeletkezni a varázsról. Ez első részek hangulatáról, és élményéről. Ezt egy második résznek minimum el kell érenie, de jobb ha túlszárnyalja. És ilyen fantasztikusan jó rajzfilmeknél, melyek teljes egész, és kerek történetet alkotnak, bizony nagyon nehéz megvalósitani. De ha sikerül nekik - és én ebben bizom - akkor le a kalappal elöttük! ;)

Viszont ha nem jön össze, akkor az első részek varzsa összeonlik, és ez egy igen felelőtlen dolog. A kasszasiker ugyan meglesz igy is úgy is. De után akkorát buknak vele, mint egy ház!

Igaz a Vukon dolgozik (dolgoznak) az egyik filmes barátom. Eddig jókat mondot, bár semmi konkrétum, mert köti a szerződés.

Időjárás: Hát meg volt mondva előre, mi lesz a vége. Nem kell ezen csodálkozni. :roll:

Amúgy meg fúj a szél? Hát fujjon. Az a dolga. Örüljünk, hogy nem hordja a havat! :D

De hogy mekkora pánikot birnak kelteni a médiumok, az egyszerüen röhely. :?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Venes ne agódj jól gondolod. Bár én nem vagyok egy nagy rajzfilmes amíg öccséim nem voltak meg még ennyit se néztem. Az utóbbi időben megi elkezdtem mert ha népbutitást már itt is elkezdték és többet akarok tudni róla. (Nem Walt Disney -ről beszélek) Egyébként megfigyeltétek már? Ugyan azokat a antikulturális viselkedési mormákat sulykolkják a rajzfilmek mint az idősebbeknek szóló Holy Wood-i tömeg termékek. Eszméletlen.

Mondjuk a vuk meg sz ilyenek még jók voltak. A híradó nézésről meg leszoktam.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én nem vagyok nagy mozis, szerintem nagyon sokba kerül és minek mennék, ha itthon is megnézhetem. Persze tudom...az élmény nem ugyanaz, de majd ha egy szép nagy tv-t veszünk és házimozirendszert, akkor talán kicsit jobb lesz a fíling. (Ezek megvételére még vagy éveket, évtizedeket kell majd várnom...)

A Macsakfogó nagyon jó, nekem legaábbis nagyon tetszik. De a Vuk már annyira nem.

De még toppon van nálam a Ludas Matyi, meg a Szaffi. Imádom a Szaffit. Szerencsére van egy olyan csatornánk, az M1, ami nem felejti el ezeket a sláger ,,filmeket". Meg mellette még egy csomó érdekes adás van, amit megnézhetek és érezhetem azt, hogy mégis csak van spektrumom vagy discoverym. Pl. tegnap volt egy állatkölykös, meg van egy Himalájás sorozat vasárnaponként. (Sajna a hétvégén nem látom majd.)

Valahogy ennél a csatornánál érzem, hogy próbálnak minden féle érdeklődésű közönséget megfogni, mégha csak heti 1-2 órára is. Csak figyelni kell a programajánlóikat...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

Az utóbbi időben megi elkezdtem mert ha népbutitást már itt is elkezdték és többet akarok tudni róla. (Nem Walt Disney -ről beszélek) Egyébként megfigyeltétek már? Ugyan azokat a antikulturális viselkedési mormákat sulykolkják a rajzfilmek mint az idősebbeknek szóló Holy Wood-i tömeg termékek. Eszméletlen.

Milyen népbutulásra gondolsz? A magyarok szintjén, vagy rajzfilmek szintjén...(Bocsi, csak reggel van. :oops: )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Más:

Ami az időjárást illeti, valahogy engem nem érdekel. Tenni úgy sem tudok ellene és nem kell a buszra még egy kesergő ember. Elég az a pár tudatlan öreg nénike, meg bácsika.:) Néha olyanokat tudnak mondani, hogy hajjaj.

Igazából én szeretem a változatos időjárást, csak ne legyen hideg, meg legyek olyan hangulatban, hogy ne zavarjon a nagy szélvihar.

Olykor jó érzés, mikor bele-bele kap az ember hajába a zúgó szél, máskor meg az agyamra megy.:)

Pl. volt tegnap nálunk egy nagy vihar. Anyumék teljesen oda meg vissza voltak. Én nem izgattam magam, mert már tapasztaltam ilyen szeleket, nyáron Szeged környékén. ( :wink: )

Szóval én azok közé tartozom, akik csodálattal figyelik a természet játékát és nem idegesítem fel magam rajta, az esetek többségében.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Pl. volt tegnap nálunk egy nagy vihar. Anyumék teljesen oda meg vissza voltak. Én nem izgattam magam, mert már tapasztaltam ilyen szeleket, nyáron Szeged környékén. ( :wink: )

Hát erre szeszélyes az idő, de azért többnyire hawaii-dizsi-napfény :)

Ez már a mediterrán tengerpart, tenger nélkül :)

Most mondjuk úgy zuhogott az eső, hogy nem tudtam elmenni a reggeli vonattal, de magamra vessek, mért nem voltam ügyesebb :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Én nem vagyok nagy mozis, szerintem nagyon sokba kerül és minek mennék, ha itthon is megnézhetem. Persze tudom...az élmény nem ugyanaz, de majd ha egy szép nagy tv-t veszünk és házimozirendszert, akkor talán kicsit jobb lesz a fíling. (Ezek megvételére még vagy éveket, évtizedeket kell majd várnom...)

Nemtom. Szerintem megéri az a 2-300 HUF. Néha vannak olyan filmek, ahol a látvány csak moziban jön ki jól*.

Persze ha egy ezresbe fájna egy mozizás fejenként, akkor inkább megvárom azt a két-három hetet, amíg a hagyományos mozikba kerül film. Ráadásul tapasztalatom szerint a multiplexeknél sokkal kényelmesebbek az ülések, és a büfé is jobb :D

*mondjuk egy James Bond vagy egy Alien féle agyatlan film az moziban jó. Persze a gondolkodós filmek élvezetét meg néha lerontja a társaság meg a h.lye beszólások, így azokat meg videón vagy dvd-n szoktam nézni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...