Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Pl. volt tegnap nálunk egy nagy vihar. Anyumék teljesen oda meg vissza voltak.

Nem csodálom! :) Amilyen hisztériát elinditott tegnap a média, szerintem mindenki térdig állt a habban, hogy jajj Istenem jön a vihar!

Jót tett a nézetségnek, az olvasottságnak. Több reklámot tudtak eladni, nagyobb volt a profit. Ennyi. Ilyen egyszerü.

Aztán volt egy-egy nagyobb széllökés. Kicsit rázta a csatornát a tetön. Ma reggel átfutva a médiaipart sok helyen csalódotságot vélek felfedezni a szalagcimekben. Hát nem történt semmi? Se egy halálos áldozat, se egy felborult kamion... semmi? Arghh... hát igy nem lesz nézetség, olvasottság! De sebaj! Mert külföldön volt! Jó lesz az is... reklám megy, pénz döl.

Én nem vagyok nagy mozis, szerintem nagyon sokba kerül és minek mennék, ha itthon is megnézhetem. Persze tudom...az élmény nem ugyanaz, de majd ha egy szép nagy tv-t veszünk és házimozirendszert, akkor talán kicsit jobb lesz a fíling. (Ezek megvételére még vagy éveket, évtizedeket kell majd várnom...)

A mozi az mozi, és mindig az is marad. Otthon pedig csak akkor lesz mozi hatás, ha moziban fogsz lakni. :)

A mozinak igen összetett a pszichológiája. Egyrészt van egy tömeg (bár ez ma már álltalában nem érvényesül a mulitk negativ hatása miatt - na meg az ár). A tömeg máskép reagáll a filmre, és máskép reagálsz egy filmre tömegben. Aztán a moziban filmet néz az ember. Nincs pause, nincs visszatekerés, nincs séta a konyhába, sem átkapcsolás a hirelre. :)

A moziban ideális körülmények alakulnak ki (alakulnának ki). Csak a film, és a nézö van.

Aztán a vászon mérete, és a ceulolid nyujtotta képminöség (melyet a HD sem tud visszadani!) sokkal nagyobb hatással van a nézöre.

Viszont sajnos a filmszinház kúltura a multplexek hatására zuhanóban van. Sok csöcselék megy be mozizni. Telefon, bekiabálás, beszélgetés, zörgés. Ezek mind mind elrontják az élményt, és megtöik a mozi varázsát.

Jah, még annyit igy utólag a házimozi rendszerkhez, hogy marha nagy csapda. Jókat szoktam mosolyogni, mikor viszik haza a garzonba, aztán a 2X3-es lyukba betuszkolják a 100cm-es digitális vitorlát, meg az 5 csipogót, plusz a szemetesládát. A böszme nagy TV is azért jó, mert olyan szép kásás rajta a kép. Ugyanis a DVD 720X576 képpont van akkor is ha 50 cenit a TV, és akkor is ha 100. A külömbség csupán abban van, hogy a 100-asnak négyszer akkora a felülete (Antail kiszámolja pontosan, én kb saccoltam :P ). Igy a képet szét kell nyújtani... aki meg ezt olvassa annka van PC-je és tudja miröl szól a kép nagyitása. ;)

Szóval nézhetjük a kockás, kásás képet, és megpróbáljuk elhinni, hogy tényleg körbe szól a hang, igaz az bal hátsó az ajtó mögött van, a jobb hátsó meg a szekrény tetején. Az elsö kettö meg a centerrel együtt a TV alatt, mert máshol nem fér el. És a sub? Ja abba meg a hörcsög van. :D

Szép az élet! ;)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

shikaka: ne vedd rossz néven, de ha alszol rajta, akkor tök mindegy, hogy milyen műsor megy. Amíg suliba jártam, én is úgy voltam vele, hogy elegem volt a sok süketelésből amit nyomattak, és esténként bezuhantam a TV elé és néztem a "B" kategóriás akciófilmeket, csak hogy ne kelljen gondolkodnom. Mióta nem járok suliba, azóta szeretem, ha van valami mondanivalója vagy értelme annak, amit nézek. Egyébként meg... néztem Viva-t, MTV-t, meg van még valami szlovák vagy milyen zenei csatorna, de akkor is a VH1 a király, mert hát ugye nekem inkább a '70-'80-as évek jönnek be, és máshol ilyet nem látok. Meg undorító, hogy napjában kétszer kapcsolok a MTV-re meg a Viva-ra, és mindíg vagy Madonna vagy Shakira megy. :-( Mellesleg, mivel én is rendszertelen néző vagyok, nekem is jobb az ilyen Cowboy Bebop féle kevésbé összefüggű műsor, főleg hogy a Trigun után... hiányérzetem támadt.

Venes: Hihi! Ez jó. Lám, ahány ház, annyi szokás. Én mindent feláldoztam azért, hogy késő estig nézhessem az anime-ket. És annyi történt, hogy most 11 órákat alszok. De nem emlékszem, hogy bármi rovására ment volna... bár kétségtelen, hogy néha a kései chatelesék közben már teljessen zokni voltam agyilag és KM-kén hagytam a JK-kat egymás közt játszani. :-D Vicces, de rászoktam a Petőfi rádióra. Néha igen tanulságos és hasznos dolgokról van szó!

Raze: én se szeretek pc-n filmet nézni, de nekem még van, amit csak így lehet. (Animátrix) Egyébként meg fura, hogy az ember néha miket meg nem néz a TV-ben. Van egy táblás játék a Bloodbowl, talán ismeritek. Mióta hallottam róla, azóta érdekel az amerikai foci, mert szeretném ismerni a szabályokat. És az elmúlt pár hónapban volt szerencsém 4 NFL meccset is látni, bár nem az elejétől. A nyáron meg a Nascar rejtelmeiben merültem el jobban.

Morgi: azért én a muskátlihoz soha nem lehetek elég öreg! :-D

Ami a hiradót illeti, ugye mindenki látta a James Bond ide vonatkozó részét??? (az őrült médiamogulra gondolok) És ezzel el is mondtam mindent.

Lehet hogy lol, de én Jetix-et is nézek (ha van) mert este adják a Spiderman/X-men/Ironman trókat. (a Fantastic 4 valahogy nem kötött le soha) Ja, és persze Sámánkirály!!!! Hö, király! .-)

Fekete Holló: szerintem ennyi "név" említése után nyugodtan "reklámozhatod", főleg ha még érdemesnek is találod rá!

Asszem túlságosan idealista vagyok. Hol vannak már azok a régi szép idők, amikor a PC Guru még Rúna magazin melléklettel jelent meg??? (Nem is vagyok már annyira fiatal :-D )

Darun

ui.: OMG! De jó lesz, ha végre lesz net!!!

Link a hozzászóláshoz

Ami a házimozit illeti, nekünk mákunk van, hogy ,,viszonylag" nagy a nappalink, de még így sem tartom elég nagynak egy ilyen berendezéshez. Igazából akkora tv sem kellene oda, amekkora most van. Túl nagy és mi értelme volt megvenni?:/

A mozi meg nekem már sajna egy ideje nem élmény, nem szeretek oda járni. Nem szeretem a tömeget, az üléseket, azt hogy egy idő után fáj a nyakam a nézéstől, de talán ez a kevésbé kedvezőbb hely átka.

Nekem valahogy nem éri meg az 1000ft-ot egy ilyen kiruccanás.

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Venes: Hihi! Ez jó. Lám, ahány ház, annyi szokás. Én mindent feláldoztam azért, hogy késő estig nézhessem az anime-ket. És annyi történt, hogy most 11 órákat alszok. De nem emlékszem, hogy bármi rovására ment volna... bár kétségtelen, hogy néha a kései chatelesék közben már teljessen zokni voltam agyilag és KM-kén hagytam a JK-kat egymás közt játszani. :-D Vicces, de rászoktam a Petőfi rádióra. Néha igen tanulságos és hasznos dolgokról van szó!

Ezt nem igazán értem, kedves Darun! Én szeretnék anime-ket nézni, de hol tegyem, ezt ha heti 1 max. 2 estét vagyok itthon. Ezért érdemes lenne több ezer forinttal a szüleim pánzét havonta csökkentenem?

Inkább netről letöltöm és hagyom, hogy szépen összegyűljön egy kis pénzem, legyen egy saját gépem, és azon nézzem majd a részeket.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Venes: ajánlom hogy a Kincses bolygót is nézd meg.Ha a szinbád tetszet, akkor ezt imádni fogod.Vagy a Verdákat.A Táncoló talpakat még nem láttam de a zenéje isteni.

Én láttam a Táncoló talpakat, de bealudtam úgy az uccsó 30 körül.:) Nem olyan nagy durranás, pedig annyira vártam a pingvinak miat. (Imádom őket. :oops: )

A Verdék valahogy nem vonnz, pedig meg volt itthon, de nem is tudom...

Viszont az a kincses bolygó jónak hangzik.

Mi a története?

Link a hozzászóláshoz

A mozi meg nekem már sajna egy ideje nem élmény, nem szeretek oda járni. Nem szeretem a tömeget, az üléseket, azt hogy egy idő után fáj a nyakam a nézéstől, de talán ez a kevésbé kedvezőbb hely átka.

Nekem valahogy nem éri meg az 1000ft-ot egy ilyen kiruccanás.

Legutóbbi (jó) mozis élményeim:

Shop-stop2: Miskolc, Kossuth mozi, 250 HUF, 8 néző, kényelmes székek, jó büfé, a film határeset

Szabadság, szerelem: Miskolc, Művészetek háza, Béke terem, 300 HUF, 14 néző, kényelmes székek, film elmegy kategória.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekem is drága 1000 Ft egy moziért, nem szeretem a tömeget, de van olyan mozi ami ezektől mentes. Nem muszály multiplexbe menni, támogassuk a magyar mozikat! :tanitas:

Link a hozzászóláshoz

Mindig amikor olyan témáról olvasok cikket az újságban, amihez értek, felvetődik a kérdés, hogy ezentúl mennyire higgyek a cikkeknek úgy általában. Elég jó példa erre a szerepjáték.

Részlet a Népszabadság WoW-ról írt szösszenetéből:

A klasszikus szerepjátékok valójában ártalmatlan, a virtuális valóságban játszódó történetek, ahol a játékos egy adott, ismert szereplőt (Supermant, Pókembert vagy akár a KITT nevű autót a Knight Rider sorozatból) irányítva éli át a kalandokat. Tehát csak vezéreljük a karaktereket, nem bújunk a bőrükbe. A tipikus szerepjáték eredetileg filmnek készült, jellemzően külső nézetes (nem a főhős szemével nézünk, hanem kívülről látjuk a figurát). Függőséget általában nem okoz, vagy csak annyira, mint a régi, egyszerű videojátékok, a legnagyobb veszélyük az elfecsérelt idő...

Felvetődik a kérdés, hogy az író mennyi időt szánt felkészülésre. Hogy lehet összekeverni a szerepjátékot a PC-s akciójátékokkal?

Meg szerepjátékosok részéréről kik szoktak nyilatkozni? A WoW-val kapcsolatban két dolgot említett meg a megszólaltatott WoW-os: ő nem megy gyilkolós missziókba, hanem jobban szeret készíteni/értékesíteni cuccokat, valamint azt, hogy ha valaki csak úgy rátámad, akkor a klántársai bosszút állnak. Remek.

Most komolyan. Ha egy ilyen egyszerű témában ilyen ökörségeket hordanak össze az újságírók, bonyoltabb kérdésekben akkor hogy adjak a véleményükre?

Link a hozzászóláshoz
Most komolyan. Ha egy ilyen egyszerű témában ilyen ökörségeket hordanak össze az újságírók, bonyoltabb kérdésekben akkor hogy adjak a véleményükre?

Az általad idézett cikken keresztül világosan látható, hogy egy adott témával kapcsolatban milyen ferditések születnek. Nincs ez másképpen más témákkal kapcsolatban.

Szokták mondani, hogy messziröl jött ember azt mond amit akar. Másik meg az, hogy - nem vagyok újságiró, de tudomásomszerint az újságirás tényközlésröl szólna, nem pedig vélemény nyilvánitásról. Vagy ha még is utóbbi, azt élesen elhatárolják, és hangsúlyozzák, hogy saját vélemény.

De azon túl, hogy az "újságirónak" halvány lila elképzelése sincs arról, amit irt, végül is mivel próbált provokálni? Hogy kár érte az idö. :) Tisztelettel üzenem a kedves manipulátornak, hogy lesz szives megengedni, hogy a szabadidömet én magam osszam be. ;)

Link a hozzászóláshoz
Olvastad a Kincses Sziget című könyvet? :)

Na arról, de nagyon jó a hangulata... kicsit olyan kalózos, meg hajós, de az űrben mászkálnak :)

Nem olvastam, de felkeltetted az érdeklődésemet. Úgyis lassan vége a vizsgáknak, még 5-6 napot lehúzok jól beletaposva, utána 2 hét ,,szabi". Meg ott van a szorgalmi időszak, s akkor is jól be tudom majd osztani az időmat, talán még jobban is, mint az elöbbi félévben.:)

Bár már a listámon szerepel a Sógun mégegyszeri elolvasása...

Link a hozzászóláshoz
Legutóbbi (jó) mozis élményeim:

Shop-stop2: Miskolc, Kossuth mozi, 250 HUF, 8 néző, kényelmes székek, jó büfé, a film határeset

Szabadság, szerelem: Miskolc, Művészetek háza, Béke terem, 300 HUF, 14 néző, kényelmes székek, film elmegy kategória.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekem is drága 1000 Ft egy moziért, nem szeretem a tömeget, de van olyan mozi ami ezektől mentes. Nem muszály multiplexbe menni, támogassuk a magyar mozikat! :tanitas:

Nah a gond ott van, hogy itt Kecskeméten pl. van az Otthon mozi még, ami szintén majdnem olyan árfekvésű, mint a multiplex. Max. -200ft. Szóval az se nem éri még meg nekem annyira...

Pesten se sokkal olcsóbbak a művész és egyéb mozik a multiknál. Bárvan egy-két elég olcsó, de amiket most írtál árakat...ilyen értékben nem fogok egyik elöbb városban sem jegyet venni magamnak.:)

Örülj, hogy miskolci vagy...nem csak ezért, hanem mert ott az a klassz Barlang fürdő a közeledben...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Venes: A kincses bolygó egy kicsit kalózos, egy kicsit űr cowboyos, de nagyon érdekes.Tetszik a képi világa.Élénk és mozgalmas.

A történet szerint egy fogadóba be tér egy igen fura alak,és valami térkép félét nyom a főhős kezébe,hogy rejtse el.A figura persze meg hal.És a fiú elmegy meg keresni a kincses bolygót,ahol a legendás kalóz relytette el a temérdek kincsét.

Nagyon jó történet.

De inkább nézd majd meg,mert elég ügyetlenűl mesélek.

Link a hozzászóláshoz

Kiara: Feltétlen beütemezem a dolgot.

Más:

És errefelé ki hogy áll a magyar klasszikusokkal. Bár feltételezem, hogy nem sokan néznek olyanokat. Most gondolok pl. a Körhintára.

És a régi fekete-fehér filmek, külföldiek?

Sajnos a tv nem nagyon vetíti már ezeket. Megint csak az M1-et tudnám említeni vagy a Duna TV-t, amik néha műsorra tűzik, meg ott van a CN este, mikor TNT-re vált. Ez még mindig így van, nem?

Link a hozzászóláshoz

Venes:

Számomra egy film szempontjából mellékes, hogy színes vagy sem, vagy hogy új vagy sem.

Én is a királyi tv-t, meg a dunát tudnám ajánlani, tegnapelőtt volt a Szegénylegények például.

Egyébként a régi filmeket nézve fura, hogy mi lett a régi sztárokból. Ott van mondjuk Steve McQuenn - Pillangó, az eredeti Thomas Crown - aki korának macsója volt, mostanában pedig nem sokan ismerik... Ellentétben Jack Lemmonnal, vagy Clark Gable-lel.

Link a hozzászóláshoz
És errefelé ki hogy áll a magyar klasszikusokkal. Bár feltételezem, hogy nem sokan néznek olyanokat. Most gondolok pl. a Körhintára.

És a régi fekete-fehér filmek, külföldiek?

Sajnos a tv nem nagyon vetíti már ezeket. Megint csak az M1-et tudnám említeni vagy a Duna TV-t, amik néha műsorra tűzik, meg ott van a CN este, mikor TNT-re vált. Ez még mindig így van, nem?

1930-as években és úgy a 40-es évek közepéig nagyon jó fekete-fehér filmek születtek. Persze müvészi értékük nem jelentös, ám közönség kedvencek, hiszen szórakoztatóak voltak.

Sikerük részben az akkori világ számár kissé meseszerü, ám még is közveteln történetekben rejlett. Azokat az álmokat keltették életre a vásznon, amit az akkori szegényosztály dédelgetett, de vicces, mókás elmesélésükkel a gazdag rétegek tetszését is elnyerték. Sok esetben ezek a filmek olyan elmeleket tartalamznak, amik mind a mai napig szégyenbe hozzák a magyar filmágyártást.

De visszatérve a sikertörténetre, a storykon kivül a kor ideáljánka megfelelö szinten elképesztöen tehetséges szinészek szerepletek szinte egyik filmböl a másikba. Csak pár név: Kabos Gyula, Jávor Pál, Kiss Manyi... sorolhatnám sokáig. A mai napig helytálló, és felejthetettlen szinészi képességekröl tettek tanubizányágot.

Ezek a filmek amúgy szinte mind vállakozók pénzeiböl jött létre. Tehát igaz filmes gazdaságról beszélhetünk.

Napjainkban próbálájk feléleszteni ujra ezt a sikertörténetet, ám sajnos elég szüklátásmóddal. Sorra jönnek ki a rimék filmek. Mese autó, Egy bolond százat csinál... stb. Copy-paste jelleg. Semmi eredetiség. Tövig lerágott csontok. Másik amit másolni próbálnak az az állandó szinész bázis. Gyenge eredménnyel. Közelébe se jönnek (néhány kivétellel) az akkor elöadómüvészekhez. Göröcsös erölködésük, jopofizásuk egyértelmüen pusztitja a film hangulatát.

Nem volna szabad másolni. Ez csupán felesleges erölködés a magyar film felvirágoztatására, melnyek sérv lesz a vége.

Visszatérve 1940-es évek vége felé a háború, késöbb aztán a filmipar államositása vetett véget a jól müködö gazdasági filmiparnak. A legtöbb sikeres és kiváló magyar szinész külföldre menekült a rendszer elöl, mivel manipulativ filmekben akarták öket szerepeltetni (más oka is volt, de most nem részletezem).

Ami ezután jött azt nem véleméynezném, mert lehet hogy közizlést fogok sérteni. Nem tudok hanyatvágódni sok nagynak nevetett filmnek, sem "filmrendezötöl".

A film a közönségnek lett feltaláva, és közönségnek szól. Kevés ilyen film született.

Igy látom.

Link a hozzászóláshoz

Éredekes, amiket fentebb olvasgatok. Asszem jobban kellene a régi filmek világában tájékozódnom.

Nekem a nagy ,,klasszikus" és kedvenc is az ,,Óz, a csodák csodája". Imádtam azt a filmet. Régen mindig a tv újságot bújtam, hogy mikor adják már le a TNT-n. Ekkor olyan 10 éves lehettem. És szüleimnek hála, hogy engedtek 10 után is tv-tnézni.:)

Egyébként az ,,Indul a bakterház" is csúcsjó.:)

Üdv.

Én nem sok régi filmet láttam de az pár nagyon tetszet. A felújitások meg nem a legjobbak. Szerintem egy filmnél fontos az eredetiség.

A Valami amerikával hogy vagytok? Az nem felújitás, magyar meg nem olyan régi.

A ,,Valami amerika" nekem tetszik. Olyan kis lájtos, szórakoztató film, de csak ennyi és nem több.

Már sokszor láttam, vagyis csak olyan 4-5ször és így lassan már uncsi.

(Van olyan filme amit sokkal többször láttam és még mindig nem unom, úgyhogy nekem annyira nem minősül ,,jó" filmnek.)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...