Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Világ Közepe Fogadóról - Kérdések, válaszok


Darun

Szerinted van értelme az online mesének?  

85 szavazat

  1. 1. Szerinted van értelme az online mesének?



Recommended Posts

Köszönöm a véleményeket, Darun kritikáját még el is tudom fogadni,mert értelmesen nyilvénult meg, de Gem már megint hozta a formáját.

" Csak az én karim éles játékban végigküzdötte magát egy komplett ork hadosztályon! " na akkor miről is beszélünk Mr Tápgép?

Kiváncsi vagyok Te hogyan játrszol élöben, bár nem füzök sok reményt hozzád...

A karakterem pedig az a fél-elf fejvadász, akiről már korábban is irtam.Akinek nem tetszik, nyugodtan megpróbálhatja kiiktatni.

Link a hozzászóláshoz
Köszönöm a véleményeket, Darun kritikáját még el is tudom fogadni,mert értelmesen nyilvénult meg, de Gem már megint hozta a formáját.

" Csak az én karim éles játékban végigküzdötte magát egy komplett ork hadosztályon! " na akkor miről is beszélünk Mr Tápgép?

Kiváncsi vagyok Te hogyan játrszol élöben, bár nem füzök sok reményt hozzád...

A karakterem pedig az a fél-elf fejvadász, akiről már korábban is irtam.Akinek nem tetszik, nyugodtan megpróbálhatja kiiktatni.

KD, egyet nem értek... Miért jó az neked, hogy nyt-n senki sem őszinte jó kedvvel és örömmel megy majd oda hozzád beszélgetni, játszani, bármi??? vagy ugyanez, ha Te mész majd oda... És hidd el, ha így folytatod, végleg senki nem fog rád pozitív szemmel nézni...

Nem értem miért jó egyre-egyre jobban feketíteni magad előttünk, pl. goromba, durva hozzászólásaiddal, mert gondolom tudod, hogy így forumon eléggé unszimpatikus és modortalan figura vagy etc.

Amit Gemről hallottam, az az, hogy igenis jó játékos, és nem értem honnan veszed egyáltalán a bátorságot, hogy így véleményezz valakit, bárkit, akinek a játékáról még nem is tudsz semmit... Ráadásul, még új is vagy itt, (ha jól tudom)...

Azt tanácsolnám neked: legyél barátságosabb, ne ennyire durván modoros. Lehetsz kritikus, de ne így, mert ebben a legkisebb építő szándék sem volt meg... És ha jól akarod pl. nyt-n is érezni magad velünk (aminek állok elébe hidd el), akkor fogadd meg mások véleményét is veled kapcsolatban, és ha többen mondják, akkor gondold át, szerintem javadra vállna... :wink:

Biztos jó játékos vagy, meg jó fej és kedves... csak ez eddig nem jött le... :roll:

Én bízok benned :roll: :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Nemazért KD de szerintem ha egy 13.TSZ-ű, mellesleg életút barbár, két 120 Mps másfélkezes karddal nekiesik egy kb 50 fős hadosztálynak, úgy hogy a sámánjuktól kapott amulettet is beszámolva van körülbelül 26Ép-je és olyan 260Fpje, mellette pedig Tomatis a tűzisten bajnoka és a barbár istenek támogatását élvezi, amit szintén végigjátszottunk életútban, akkor egyáltalán nem vagyok táp.

Amit ez a kari elért, megszerzett, megtanult, azt mind első Tszről indulva szedte össze kemény kalandok alatt, miközben nem egyszer mentette meg a faluját és kisebb városokat a csapatával. Volt már hogy csak azért maradtam életben, mert a morális szabály megvédet! Emellett ott van az is, hogy csak három havi játék volt az, amíg Tomatis bajnokává vált és megkapta azt a minimális plusszt, hogy ha a barbár népért harcol akkor Tomatis esetleg segít neki, ha kell gyógyítja vagy esetleg szakrális varázslatokkal támogatja.

Csak ennyit akartam, de ahogy gondolod, egyébiránt RQval értek egyet.

Mindenesetre arra akartam rávilágítani, hogy a fogadó két kidobóembere, Kami No Hida és Kaszi No Hida még ezt a karit is simán kivágják a porba, ha a fogadó érdekei úgy kivánják.

Link a hozzászóláshoz

hmmm

Tök érdekes olvasni, hogy kinek hanyadik szintű karija van.Gem grattu az életút karidhoz! Asszem én vok a legantitápabb, sőt inkább az én karakterem aleggyengébb az egész fogadóban..és tudjátok, mit nem zavar:D...(naja elég levesen jáccanak fagyvarázslóval :D)

KD: ez a hozzáállás, pedig nem az igazi, h aki akarja az kiktatja...hidd el pikkk-pakk k lenne vágva a fogadóból, ha páran összefognak ellene ;) ezt mint jó tanácsnak szánom és nem parasztkodásnak. Az már másik kérdés, h mit és mijen formában írod a fórumra ;)... Én már játszotta megyütt gem kapoccsal, és hidd el kellően jó játékos.

nahh asszem dióhéjban csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a dolgokhoz

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha megengeditek, mint "idősebb" kategória én is beleszólnék.

1. Kedves vadgalkozó kolléga. Eme játékszerűség nem épp egyes karaterek erőfitogtásáról szól, mint az kedves többi kollégám írásából kiderült. Viszont hidd el nekem, hogy nincs az a karakter, amit ne lehetne valahogy kiiktatni, ha kell. Hiszen senki sem halhatatlan. Még az istenek sem. A fogadóra tekintve van pár olyan karakter, akik ha összefognak valóban megnehezítenék számodra a kiutat. (többek között nem 2, hanem 4 szuke található az épületben) Persze kérdés, hogy szereted e annyira a karidat, hogy értelemesen játsz vele. De kérlek hanyagoljuk ezt az erőfitogtatásos, vérpistikés beírásokat :roll: , mert szerény véleményem szerint ez a kezdő játékosok stílusa, akik elhiszik, hogy van halhatatlan hős... persze a te dolgot mit írsz.... én csak tanácsolok. ;)

2. Örülük, hogy Riyena is ideszólt. 8) Végre még egy női hang. (remélem jól értelmeztem a nemedet ) Vele is egyetértek, hogy csak tőled függ Killer kolléga, hogy szeretnek e az emberek, de a negatív hozzáállást egyenlőre megerősítem, de várom a változást. Mutasd meg, hogy tudsz te másképp is. :wink:

Lady D

Link a hozzászóláshoz

Szerintem egy fórumos játékban teljesen lényegtelen információ, hogy ki milyen táp... a játéktól függminden. AMúgy kukac, tudnánk vitatkozni, meglepődnél ha látnád az én karaktereim milyenek.... lehet hogy csak jó szinészek? :)

Link a hozzászóláshoz

Andoron: természetesen vitatkozhatnánk, ha lenne értelme.De sajna nincsen.Ha kiváncsi vagy mért nincsen akkor psziben,. vagy élőben, vagy cseten elmagyarázhatom, h ugyan miért nincs.

Amúgy meg éljenek az antitáp karakterek:) ... sztem ezekkel sokkal jobban lehet élvezni magát a játékot, mint egy "brutális senki sem az ellenségem mert midnenkit két mozdulatal leverek" - karakterrel ...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kedves Riyena, az avatarról is tippeltem, de azért jobb biztosra menni, mint megbántani valakit :)

Huszár: a vicces az, hogy egy kedves kalandozótársam miatt most gyártottam le életem eddig legtápabb karakterét (szerintem nagyon undorító lett, de mindegy) és nehéz azon lenni, hogy rendes kariként bánjak vele.... nehezebb vele visszafogottan játszani, mint egy elsőszintű öngyilkosjelöltele bátran :D de vicces, az tuti ;)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Gem:addíg menőzzél, amíg rád nem uszítom a volt osztálytársam boszorkánymesterét. Akkor majd meglátod, hogy a 13.szint sem jelent semmit! És csak mellékessen jegyzem meg, hogy ze volt az a BM, akit két goblin intézett el! Szóval vigyázz magadra!

KillerDaemon: Értelmessen nyílvánultam meg? Ezt a sértést nem tűrhetem! Egyébként meg mi az, hogy: "Gem már megint hozta a formáját"??? Ez úgy hangzott, mint ha évek óta együtt játszanál vele. Nekem egyszer volt hozzá szerencsém, és elmondhatom, hogy kellemessen csalódtam benne. Mert bár tényleg "hülye hentelős állat"-nak tűnik, de hidd el, hogy ő gondolkodni is tud! És van egy jó hírem. Megpróbálom kiiktatni. Jó? Bár ez csak tőled függ. Viszont mivel én is "így" kezdtem, ezért felajánlom a segítségem. Ha akarod elfogadod, ha nem nem. A te dolgod.

RQ: helyessen szólottál! Pirospont!!!

@huszár: Ez az. Most kezdjetek el versenyezni, hogy kinek van a leg anti-tápabb karija. Mellékessen jegyzem meg, hogy úgy is Sneer fog nyerni, mert ő civileket is irányít. .-) Egyébként nem ezzel a karakterrel voltál a NYT-n, amikor Shalafi mesélt? Mert ha jól emlékszem, az varázsló volt. De hát ez már régen volt, meg eléggé későn is játszottunk. (Bahamut alig volt kómás!)

Mindenkinek további jó játékot!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun: Köszönöm.

Egyébként a fórum topikcíme: Világ közepe fogadóról - kérdések válaszok.

Úgyhogy nekem lenne egy kérdésem. Miért nem olvasok semmi kérdést-választ a fogadóról? CSupán csak olyan beszélgetést, ami a dumaterembe való...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Andoron: a kérdés jogos. De ha megnézed, akkor én csináltam ezt a topicot, így ez azért nem olyan meglepő. Igazából azért hoztam létre, hogy ne a Fogadó hemzsegjen az off-októl. Egyébként mindent itt lehet megbeszélni, ami a fogadóval kapcsolatos. Ennél jobb válaszra most nem futja tőlem.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Kösz Andoron, hogy rászóltál a többiekre.Nem tértek el hosszútávon a témától így nem törlöm a ...piros pontot!;)

Valóban a topic a Világ Közepével kapcsolatos dolgok megbeszélésére született. Darun a többit már leírta, hogy miért hozta létre.

Az offokat kitörölném a szövegből @uszár és Dharran!!!

Megkérdezlek benneteket @ és Carmen más csatornán is ,de hátha itt olvassátok először. A Lady és Carmen Poulinec előbb indultak el a liget fele.Ettől még Vellias Gil-Raumienn elkerülhette őket és eléjük kerülhetett.A hölgyek lassna andalogtak míg másik irányból kerülve a ligetet Vellias a ligetben lehet már.Főleg hogy a Lady bagoly emlékeit olvasta éppen.

Gem!Itt jön a problémám.Az még ok, hogy Vario ugróegere odamegy ( kiér) a varázslónőhöz, de ő az épületen kívül van.Mondjuk már abba hagyta a bagoly emlékeinek olvasását és éppen Carmennek válaszolna, amikor meglátja az ugróegeret.Ahhoz, hogy olvassa a barbár gondolatait látnia kellene.Nem csinál varázslatot, hogy lássa.Inkább visszasétál az ajtóhoz.Ennek a leirását hiányoltam.

:!: Viszont ígyakaratlanul is kijön, hogy miért van ideje a meditációra @ karakterének a ligetbe. ,)

Killer te veled meg privbe megbeszéltük.A hozzáállásod a szerepjátékhoz a te dolgod. A VK-ban meg amit megdumáltunk: Tudsz te kompromisszumosan, a többiekre is figyelve is írni ha akarsz ,)...de tudod én is tudok törölni ha még sem így lenne. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

"Majd ránéz az orkra aki nem messze tőle elbájolt kifejezéssel hallgatja a lányt, a kevés intelligenciát mindíg elbájolja a tzene és az alkohol..."

EH! Köszi Crow! Ezek szerint a hallás utáni asszociáció arrafelé ismeretlen fogalom! Szóval ha egy ork énekmondó érdeklődéssel figyel egy más fajú álltal előadott zenét, az alacsony inteligenciára vall? Ez egyébként a tipikus rasszista hozzáállás, ami engem "csupán" azért zavar, mert én nagyon szeretem az orkokat, és nem azért mert "...megyünk gyakni!!!" Ha nem hiszed, kérdezd meg Sneer-t! És ne az ork tehessen már arról, hogy egy ilyen ember a gazdája! Nem az ő hibája, higgyük már el! Elnézést, ha esetleg túlreagáltam volna a dolgot, tudom, hogy az orkok nem éppen a "nemes" fajok közé tartoznak, de azért az ilyettén történő lejáratásul igazán sértő! Remélem meg lehet ezt is érteni. Köszönöm!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Igazad lehet, szerintem a kevés intelligenciát nem bájolja el a zene, mert felfogni sem képes, az orkoknak pedig megvan a magukhoz való eszük, csak éppen mások mint a többek. Inkább ravaszak és könnyen feltalálják magukat szélsőséges helyzetekben, helyeken, igazi túlélők, ha a világi tudományoknban nem is jeleskednek. Hát ezt néha elég durván, de ugyanakkor célratörően érik el... :wink:

Lenne egy kérdésem, mégpedig mindifg meg kell várni, hogy egy másik "avatár" is folytassa a történetet, vagy lehet közvetlen saját hozzászólásom után folytatni azt?

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

"Majd ránéz az orkra aki nem messze tőle elbájolt kifejezéssel hallgatja a lányt, a kevés intelligenciát mindíg elbájolja a tzene és az alkohol..."

EH! Köszi Crow! Ezek szerint a hallás utáni asszociáció arrafelé ismeretlen fogalom! Szóval ha egy ork énekmondó érdeklődéssel figyel egy más fajú álltal előadott zenét, az alacsony inteligenciára vall? Ez egyébként a tipikus rasszista hozzáállás, ami engem "csupán" azért zavar, mert én nagyon szeretem az orkokat, és nem azért mert "...megyünk gyakni!!!" Ha nem hiszed, kérdezd meg Sneer-t! És ne az ork tehessen már arról, hogy egy ilyen ember a gazdája! Nem az ő hibája, higgyük már el! Elnézést, ha esetleg túlreagáltam volna a dolgot, tudom, hogy az orkok nem éppen a "nemes" fajok közé tartoznak, de azért az ilyettén történő lejáratásul igazán sértő! Remélem meg lehet ezt is érteni. Köszönöm!

Darun

Darun.

Az Crowstone karaktere volt, nem ő maga. Ezért felesleges megsértődni, mert egy jó szerepjátékos sosem viszi át a dolgokat az életbe, mivel nem oda való.

Ha meg a karaktered sértődött meg, akkor ugorj neki orkként :)

Üdv:

Andoron

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas!

Andoron: na hát itt van a kutya elásva! Ha Grom nekiugrik, akkor azzal gyakorlatilag igazolja az állítást, miszerint ő csak egy ostoba verőlegény. Pedíg nem az. Egyébként meg... jó, tudom, hogy csak én vagyok ennyire ostoba, hogy megsértődök ilyesmin, elnézést ezért mindenkitől. De ilyen vagyok. Igérem változtatok rajta, ha módomban áll. Egyébként meg akkor is szvsz... ha ő olyan dolgokat tesz a karakterével, amire az én karim nem adott okot, akkor ez így nem okés! Ennek a következménye szokott az lenni, hogy felirogatjuk a karakter stat.-ot, amihez viszont semmi kedvem, és szerintem ti is fölöslegesnek tartanátok! Egyébként is, ez csak amolyan figyelmeztetés volt arra, hogy ne írjunk olyanokat, amiket a játékból nem tudunk megindokolni. Hogy mennyire nem verőgép, próbálltam mutatni azzal is, hogy nem kötöttem bele Gem karijába, mert tudom, hogy elvert volna. És egyébként is, azért mert ork, még nem feltétlenül buta!! Ajánlanám mindenki figyelmébe a Summarium vonatkozó anyagát, nagyon tanúlságos!!! Thx!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Először is, megkérnék mindenkit, hogy amit nem a karakterek tesznek/mondanak, az ide kerüljön. Ezért lett létesítve ez a topic, nem azért, mert unatkoztam. (bár éppen akkor unatkoztam is :-) )

Agis Asticles: lehet hogy csak engem zavar, de nem hinném, hogy olyan nagy kérés lenne, hogy jelentkezz be, mielőtt írsz! Ezen kívül megemlíteném, hogy az öreg vak, tehát elég fura lenne, ha az Inkvizítorra nézne, nem gondolod?

Rodarth: valóban nem leplezte le a hatlamát. Graim leplezte le! Szvsz egy törpe pap, aki néhány ezer éve már emberek közt forgolódik, megérzi, ha egy másik pap van a közelében. (ez az ő esetében tény, és nem csak az én véleményem) A papok többek között hittérítők, de még ha nem, akkor is nyíltan viselik a szent szimbólumukat. Egy pap, aki "álruhában" járja a világot és még is jelentős hatalommal rendelkezik, az valószínüsíthető, hogy az Inkvizíciónak dolgozik. Ezen kívül az, hogy egy alakváltó is van a fogadóban, csak még inkább erősíti eme gyanút. Azért örülök hogy szembeötlött, de ezért lennék én pro játékos, hogy ilyeneket is tudjak.

Ez nem tudom ki volt, de valaki az írta, hogy helybéliek. Nos, ezek szerint egyikőtök sem olvasta el a fogadóról szóló írást. Csak azért, mert akkor tudnátok, hogy a fogadó közelében nincs lakott település, a fogadó emberei pedíg nem szoktak a vendégekkel iszagatni, és helybelinek sem nevezném őket. Ezek után már szinte apróság, hogy félreértettétek Mythus Taramant legutóbbi írását. Kicsit több odafigyelést! Köszönettel:

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...