Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Különleges helyzetek és azok megoldásai


Recommended Posts

Üdv!

D3st: most találtam rá erre az érdekes feladatra,és megoldottam (igaz írásban gondolkodtam, mert úgy könnyebb csoportosítani :wink: )

Érdekelne a megoldás, hogy ellenőrizhessem.

Amúgy nagyon tettszett :!: :D

Csumi!

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Még nem gondolkoztam rajta, de jó!

Ha már a rejtvényeknél tartunk, én írtam egy bizonyos szöveget, iszonyú régies szövegbe, mert egy wier, a Psz-i 10. századba kutatta a vámpírokat, és mivel azóta kétezer év telt el igen megkopott, égett, stb. Ezért hiányoznak belőle szavak betűk, és képzeljétek ki bírták találni a szöveget, ha érdekel elküldöm e-mailbe, de engem igazából az döbbentett meg, hogy ez a játék mennyire előhozza a gondolkodó ént, mind a két játékos együtt gondolkodott, és teljesen megváltoztak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kalandomban én is meséltem hasonlót. A karkaterek találtak egy verset, ami egy értelmezhetetlennyelven - valós betűkkel - íródott. Semmit nem tudtak vele kezdeni, míg meg nam találták a másik verset, ami feltűnően sok számot rejtett. A számok adták meg, hogy az első vers soraiból hanyadik betűket kell összeolvasni,így megkapták az üzenetet. Jó kis fejtörés volt, de nem megfejthetetlen, és MAGUKTÓL jöttek rá, emi szerintem nem lehetetlen és roppant érdekes.

No, csak egy tipp volt.

Link a hozzászóláshoz

Ez a feladat nagyon szép, de nem hiszem, hogy bármelyik ynevi karakternek lenne képzettsége "matematikai logikából"...

Elképzelhető, hogy nem így ismerik, de a józan paraszti ész az Yneven is józan paraszti ész, és az ilyeneket általában ki lehet vele találni :)

Amúgy magam részéről imádom az ilyen rejtélyes-rájövős kalandokat, teljesen izgalomba tudok jönni :)

Éppen most néztem meg másodjára a Nemzet Aranya filmet, és ami abban van, nagyon tetszett, de azért túl egyszerű lenne kalandba átvinni :) Szóval a rejtélyes kincskeresős dolgok nekem nagyon bejönnek.

Link a hozzászóláshoz

Egyet értek Andoronnal, szerintem a gondolkodós kaland is lehet jó! Még olyan esetben is, ha egy kicsit csalni kell, és a karakterek használják a játékos fejét is... Elvégre a játékos szórakozása a cél.

Egyébként szerintem a kalandok milyensége erősen társaságfüggő, van, akiknek a gyakós, és van, akiknek a logikázós kalandok jönnek be. Egy jó KM ismeri a csapatát, és a megfelelő kalandot veti be. Bár emellett megjegyzem, hogy a legtöbb csapat illetve játékos még a tápolós korszakában kiéli a tiszta gyakós kalandok utáni vágyát, és utána minimum egy vegyes kalandot igényel...

Én a magam részéről az egészséges egyensúlyra törekszem ezen a téren, szoktam fejtörős, meg igazi "kicsi a rakás"-os kalandokat is mesélni, bár leginkább vegyeset.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ez a feladat nagyon szép, de nem hiszem, hogy bármelyik ynevi karakternek lenne képzettsége "matematikai logikából"...

Persze JK-nak lehet, ha eljutott az egyetemen odáig, de az meg hihetetlenül megkönnyíti a megoldást.

Mindenesetre aranyos ;)

Sylvanus

Bocs, de szerintem ez a "matematikai logika" az, amit a játékos ad a játékhoz, és nem tanultatik. Ha ezt tanulni lehetne, akkor nem a játékos oldaná meg a feladatot, hanem a KM adná a megoldást, és így odaveszne az ilyen dolgok értelme

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Erre is az egeszseges egyensuly szabalya vonatkozik. A matematikai logika - szamtan, mertan - is tanulhato a kepzettsegek kozott, es bizony amelyik karakternek nincs ilyen, attol elvarhato, hogy bizony ne gondolkodjon tortekben meg szogfuggvenyekben. Hasonloan, ahogy a magikus tanok, hiaba ismeri a barbarral jatszo jatekos a mozaikmagiat, ne o adjon otleteket a varazsol karakternek hogy mit tegyen.

DE

Nyilvanvalo, hogy az ilzen fejtorok az egesz csapatnak szolnak, es akkor erdekes, ha egyszerre vetik ra magukat, es akkor elmeny ha ok talaljak ki, nem pedig a KM oldja meg helyettuk, mondvan, erre bizony van kepzettseged, tehat tudod.Egyensuly, ez a kulcsszo, szerintem.

Pl. en is adtam fel titkosirast megfejtesre, es egyutt talaltak ki, egy kis logikaval, holott egyebkent nem volt kriptografiajuk... de a kaland szempontjabol igy kellett lennie. - elkepzelhetok viszont olyan eetekk, emikor igenis szigoruan kell venni az ilyen dolgokat, pl. amelyik csapatnak nincs kriptografusa, az induljon el mas uton.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ez a feladat nagyon szép, de nem hiszem, hogy bármelyik ynevi karakternek lenne képzettsége "matematikai logikából"...

Persze JK-nak lehet, ha eljutott az egyetemen odáig, de az meg hihetetlenül megkönnyíti a megoldást.

Mindenesetre aranyos ;)

Sylvanus

Bocs, de szerintem ez a "matematikai logika" az, amit a játékos ad a játékhoz, és nem tanultatik. Ha ezt tanulni lehetne, akkor nem a játékos oldaná meg a feladatot, hanem a KM adná a megoldást, és így odaveszne az ilyen dolgok értelme

Üdv!

Én az ilyet játékon felüli játéknak hívom ;)

Amennyiben az említett józan paraszti ésszel meg tudja oldani, úgy remek szórakozás volt.

Mindenesetre én is szeretem a "az ilyen rejtélyes-rájövős kalandokat", valamint a Codexből átültetett gorviki árnyháborúkat, esetleg toroni változatot.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Kedves MagyarGergely! A matematikai logika nem a matematika ismeretét, és a függvények, stb. használatátjelenti, hanem a logikus gondolkodás egy bizonyos módszerét, és ez ugyan részben valóban tanulható, de sok dolog múlik az ember veleszületett logikai képességein. Ez utóbbi (a matematika ismerete, a matematikai jelenségek használata) természetesen Yneven is -különböző egyetemeken- tanulható.

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Az EREDETI temanal maradva, legyen az matematikai logika, vagy egyeb tanulhato kepzettseg, az alapelv szerint HA a karekter ismeri a kepzettseget, akkor hasznalhatja, ha nem, akkor nem. Ez teljesen fuggetlen attol, hogy maga a jatekos mennyire kepzett ebben, ha nincs otlete, a KM-nek kell segitenie.

Neha, hogy elvezetes legyen a jatek, ettol el lehet, es kell terni, de csak egeszseges mertekben, errol mondtam azt, hogy vigyazni kell az egyensulyra. Azzal viszont egyaltalan nem ertek egyet, hogy ezt adna a jatekos a jatekba, szerintem ez nem igy van. Ezert szabad mertekkel adni a logikai feladatokat is a jatekosok ele.

Azzal, hogy a matematikai logika tanulhato-e Yneven, erosen vitatkoznek. Ovakodnek attol, hogy a foldi egyetemekhez hasonlitsanm az Ynevieket, mivel jelentosen kevesebb, bizonyos szempontbol pedig tobbek oktatnak rajta.

Aki a szamtan kepzettseg leirasat elolvassa, az tisztan lathatja, hogy milyen szinten all korulbelul az ynevi matematika, es abban meg a derivalas sincs benne, nemhogy egyebek, olyan matematikai dolgok, amiket en nem leven sem matematikus, de meg matek szakos sem nem is ismerek.

Emellett tobb helyen is lehet osszeszedni informaciomorzsakat arrol, hogy miket is oktatnak Ynev egyetemein, es ezek kozott egyertelmuen nem szerepel a matematikai logika, sot, a Sigranomoi egyetem szakjai meg is jelentek reszletesen leirva, ezek kozott sincsen meg csak hasonlo sem.

Tehat egyertelmuen kijelenthetem, hogy bar nagyon jol hangzik, nem oktatnak matematikai logikat Ynev egyetemein. Sem a tenyek, sem a logika nem tamasztja ezt ala.

Link a hozzászóláshoz

T. MagyarGergely :!: Én nem azt állítottam, hogy Ynev egyetemein lehet matematikai logikát tanulni. Én azt mondtam, hogy ott lehet matematikát tanulni, és hogy Yneven -úgy általában, pl. matematikusoktól- lehet matematikai logikát tanulni. Ugyan nem emeltem ki, de -még a kalandozók közt is- elég ritka, hogy valakinek lehetősége és kedve is van ezzel foglalkozni.

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Nos, azt hiszem, en olvastam felre valamit, elnezest erte. Ez esetben viszont teljesen egyet kell ertenem veled.

Tulajdonkeppen mindketten azt mondjuk, ha jol ertem, hogy a ket matematikai kepzettseg tanulasa kozben alakulhat ki a diakban illetve tanulhatja el a mestertol a matematikai logikat, avagy nevezzuk logikus gondolkodasnak.

Ha tovabbvezetjuk ezt a gondolatot, juthatunk el a fentebbi hozzaszolasomhoz, nem ismetlem, EGYENSULY.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ne keverjük a matematikai logikát a logikus gondolkodással. Nagyon messze van a két dolog egymástól. Ráadásul a matematikai logika egy merőben formális dolog, kizártnak tartom, hogy Yneven tanítanának formálisan matematikai logikát, ellenben logika képzettség formális elemek nélkül lehet a számtan, mértan mellett (matematika sincs ugye ;) )

Mindenesetre szerintem túl lett lihegve a dolog ;)

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Kérdés!

(nem találtam alkalmasabb témát, újat nem akartam nyitni, úgyhogy bocsi ha itt OFF)

Szóval. Adott egy játékos, aki az életben nagyon nagy dumás, szószátyár, sztorizós, társaság középpontja figura.

Adott a karaktere, aki szintén ilyen, pluszban minden erőforrását harci képzettségekre fordítja.

*****

Ha harc van, akkor mindenkit legyak a képzettségeivel (ez még okés), ha szociális interakcióra kerül sor, akkor pedig alkalmazza a _saját, nem a karaktere_ tudományát. (habár a kari is ilyennek van megalkotva, ez nincs alátámasztva képzettségekkel, magas karizmával)

*****

Ha dobatok vele nem létező képzettségére, akkor pont a szerepjáték része ellen tennék. (igazából kurva jól játszik, és nagyon jól adja a figurát)

Ha nem teszek semmit, akkor meg hátrányba kerülnek vele szemben az olyan játékosok, akik szociális képzettségeket, magas karizmát, szépséget, stb. szereztek be a karaktereiknek. (ugye, vehettek volna ők is mágiát, támadásokat, stb. a megfélemlítés, mellébeszélés helyett...)

Tippek?

(az evidens az lenne, ha olyan karaktert csinálna, aminek vannak magas szintű szoc. képzettségei, de ez ennyél bonyolultabb)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

nem kell semmilyen megkötést sem hoznod senki részére. A KM feladata az, hogy kiegyenlítse ezeket az előnyöket. Ha már megalkotta, és így játszotok, hát változtass a modulon. Nem úgy értem, hogy őt szivatod végig, hanem hogy ő is kerül egy kis slamasztikába, esetleg többe is, pont a szószártyár mivolta miatt. (Játékon Felüli Játékot játszik, mert nincsenek meg a jó képzettségei és úgy alkalmazza őket, ezért mondhatod azt, hogy dumálsz, dumálsz, de most elszólod magad, bukó az egész, és innentől másszon ki a slamasztikából...). Ne feledd, te vagy a KM, te vagy az egész világ. Tanulja meg úgy játszani a karakterét, ahogy kell. Ha élvezetesen csinálja, és a többieknek is megfelel így, mégis előnyben van, az meg ne érdekeljen, a lényeg a játékon van, nem azon, hogy ő is pont olyan erős legyen, mint a többiek. A teljes egyensúly úgy is elérhetetlen :)

Bye

Link a hozzászóláshoz
...logika képzettség formális elemek nélkül lehet a számtan, mértan mellett (matematika sincs ugye ;) )

Sylvanus

Sylvanus! Szerintem ez a logika formális elemek nélkül kicsit zavaros. Akkor végülis mit tanítanak logika címen :?: Akkor vagy legyen formális elemekre épülő matematikai logika vagy ne legyen ilyen. Egyébként szerintem egyetlen kalandozó sem foglalkozna vele csak úgy szórakozásból és Ynev nagy matematikusai kzött is csak kevesen akadnak, akik törődnek vele.

Úgyhogy képzettségként bevezetni semmi értelme.

Link a hozzászóláshoz
...logika képzettség formális elemek nélkül lehet a számtan, mértan mellett (matematika sincs ugye ;) )

Sylvanus

Sylvanus! Szerintem ez a logika formális elemek nélkül kicsit zavaros. Akkor végülis mit tanítanak logika címen :?: Akkor vagy legyen formális elemekre épülő matematikai logika vagy ne legyen ilyen. Egyébként szerintem egyetlen kalandozó sem foglalkozna vele csak úgy szórakozásból és Ynev nagy matematikusai kzött is csak kevesen akadnak, akik törődnek vele.

Úgyhogy képzettségként bevezetni semmi értelme.

Egyetértek veled, winnetou :!: A logika alkalmazásakor vagy a formális eszközöket alkalmazzuk -lehet, hogy nem tudatosan :!: -, vagy hibás a logika (persze, ha nagy szernecsénk van vonhatunk le jó következtetést :wink: ). Tehát -szerintem- mindenképpen használjuk a matematikai logikaát egy ilyen esetben, legfeljebb nem tudunk róla :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem az okozza a félreértéseket, hogy logika, matematikai logika, formális logika, stb. kifejezések alatt nem ugyanazokat a dolgokat értitek.

Én utánanéztem egy lexikonban, ill. egy matematikakönyvben a definícióknak (már amelyik ebbe a tárgykörbe tartozott.)

Tehát az én olvasatomban háromféle fogalom került elő különbőző címkék alatt:

1. Logika, logikus gondolkodás: Egy általánosnak mondható emberi képesség, ill. annak használata. Az illető ember a rendelkezésére álló információk alapján logikus következtetéseket igyekszik levonni. Hogy ez mennyire sikerül neki, sok mindentől, de főleg az intelligenciájától és a műveltségétől függ.

Ha valaki matematikát tanult, az egyrészt hozzájárul látókörének szélesedéséhez, és így logikus döntéseinél több tényt igyekszik figyelembe venni, így jobb eredményre juthat.

Másrészt pedig a természettudományok közül a matematika épül leginkább logikai lapokra, itt érvényesülnek az lapvető logikai elvek a legkövetkezetesebben.

Link a hozzászóláshoz

Kedves Arnulf con Jamerre :!: Köszönöm szépen a felvilágosítást, azt hiszem, ez megoldja a problémát :idea: Tehát nincs olyan képesség, ami segítene egy ilyesmi megoldásában, nincs se matematikai, se formális logika Yneven, hanem a karakter a logika, logikus gondolkozás segítségével oldja meg a feladatot. Ha valaki nem ért egyet, írjon :) :!:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf, nem értek veled egyet. A KM segítsége a képzettségekre hivatkozva meglátásom szerint ugyanolyan követendő a játék során, mint az NJK-k segítsége. Ezt is, azt is túlzásba lehet vinni, de mértékkel, óvatosan alkalmazva mind a kettő jó lehet.

A képzettségek némelyike ugyanis ismeretlenek a mai játékosok számára, illetve lehet, hogy olyan dolgok ismeretét jelenti, amit a játékos maga nem tud, mivel valószínűleg nem is tudhatja, de mégis ismernie kell...

Például. A JK egy címerpajzsot szemlél, amin különböző motivumok, ábrák vannak. A KM akár le is rajzolhatja, elmagyarázhatja, akármennyit logikázik rajta a karakter, sosem fog rájönni, hogy az a Di Verratell Ház címere, és hogy a jogar benne Shadoni származásra, a kettős kör pedig a Pyarroni szövetségre utal. De ha a karakternek van Heraldika 4. foka, akkor a KM-nek el kell árulni ezeket, persze ez még nem jó, ha egyből megoldás is, de ez is egy nyom.

Az ilyen megoldások már csak azért is kívánatosak, mert a játékos látja, hogy van értelme a képzettségeknek, nem csak a fegyverhasználatra fog rámenni, mert hát a múltkor is ez húzta ki a démonnyálból...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...