Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Különleges helyzetek és azok megoldásai


Recommended Posts

Üdv, MagyarGergely!

Beszéltem a témáról ismerőseimmel, és nagy részben veled értenek egyet. Belátom, igazad van. (Tényleg túlbeszélted :twisted: 8) )

Arnulf! Szerintem nem. Bár -ahogy MagyarGergey megjegyezte- a aszbályok nem tiltják, úgy vélem -az alapján, hogy viszonyulnak a másik fajokhoz- a nőket alantasabb létformának tartják (kicsit korlátoltak szegénykék :) ), így kb. annyi női tűzvarázsló lehet, mint női lovag. Ja, MagyarGergely! Én sem értek egyet, hogy női karaktert hímnemű humanoid játszon. Ez még jó képességű és gyakorlott szerepjátékosnál is nehéz feladat :!:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

OK, szexuális kultúra lezárva.. (pedig még annyi ötletem lett volna! :lol:

a nőket alantasabb létformának tartják (kicsit korlátoltak szegénykék Smile ),
Ezt mire alapozod? Lehet, hogy én siklottam el valami fölött, de hol olvastál ilyet, vagy erre utaló dolgot?

Szerintem nem nézik le a nőket semmivel sem jobban Ordanban, mint másutt Yneven. Persze, "csak" nőknek tartják, és pl. biztosan nem nézik jó szemmel a fegyverforgatók között... de hogy alantas létformának tartanák... Ezzel ellenkezik az, hogy Sogronnak vannak szerzetesnői, akik Ynevi FELESÉGEI státuszában vannak. Ha így nevezik őket, akkor nemigen hinném, hogy olyan alantasnak tekintve lenéznék őket...

A női tűzvarázslóhoz annyit, hogy ha jól tudom, akkor sehol nem írnak ilyenről, nincs egy képen, vagy regényben, novellában sem ilyen. De tiltásra sem emlékszem...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Apró megjegyzés: a Lángőrök Rendjének vezetője is nő, Orio de Viica!

:? Elárulod, hogy ez az információ honnan származik? Érdekelne...

Kérek mindenkit, hogy a házi kiegészítőkből származó, nem hivatalos információkat ne úgy közölje, mint azokat, hanem különböztesse meg azt, mint ahogy pl. én is teszem. Nem jó, ha tévedésből, vagy hanyag információkezelésből kifolyólag félzevezetjük a fórum olvasóit. OK?

:)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet.

Egy kérdés erejéig belefolynék a sogronitás lehet nő -nem lehet nő dologba.

Mégpedig:

A női tűzvarázslóhoz annyit, hogy ha jól tudom, akkor sehol nem írnak ilyenről, nincs egy képen, vagy regényben, novellában sem ilyen. De tiltásra sem emlékszem...

Papnője lehet sogronnak? De a tűzvarázsló már nem lehet nő (bár mint írod tiltásról sem halottál), de azért ezt furcsállanám. A képekre vonatkozóan: vannak nők képeken, bár mint a ppl2-ben azok általában papnőknek vannak feltüntetve. Bár ha csak a képet nézzük, akkor ennyi erővel az lehetne egy tűzvarázsló is. Vagy tévedek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

phoenix, ha elolvasod a hozzászólásomat a témához, akkor pontosan azt mondtam, hogy hivatalosan nincs se tiltás, se említés, tehát akár lehet is.

A saját véleményem az, hogy lehet, bár nyilván ritkább, ezért nem emlegetik.

A képeket általában - legalább is én, erre tényleg nincs szabály, de így logikus - a mellette szereplő laírások, témák alapján szokták értelmezni, tehát, hogy mit ábrázol. Ezt követve, az említett képek papnők.

Már csak azért is, mert elég jól le van írva mint a papnők, mind a tűzvarázslók kinézeti jellemzése, és ez alapján ia a papnők jönnak ki.

Tehát, és azt mondanám, hogy elképzelhető egy női tűzvarázsló. én pl. mint KM megengedném a mesében.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

én elsősorban nem lenézésnek hívnám az ilyen jelenséget, inkább sok esetben hagyománynak.

Ha nálam egy női JK előfordul - és kezdő - akkor próbálok neki minél nagyobb lehetőségeket biztosítani, hogy megszeresse a játékot, tehát szinte bármely nem nőispecifikus kaszttal alakíthat nőt.

Témához kapcsolódóan engedném a női tv-t is.

Szép napot,

Zoltán

Link a hozzászóláshoz

De jó, hogy előjött ez a dolog.

Engem annyira vonzott mindig, hogy női tűzvarázslóval legyek, bár mivel a kedvenceimek a papok, így megelégedtem egy női Sogronitával is. De azért tűzvari, egy következő lépcsőfok lenne, amire még azért nem vagyok annyira alkalmas.

Úgy játszanék már MAGUS-t, csak sem időm, se csapatom.:/ De karakterötleteim százával vannak...

Egy kérdés...Mi van a női boszorkánymesterek kérdésével? Ti ezt a dolgot, hogy látjátok?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én alapvetően elvetem a női boszorkánymester kérdését. A boszorkány CSAK nőknek való, ezt a gondolatmenetet folytatva a boszorkánymester meg csak férfinak.

A két kaszt nem véletlenül azonos nevű, mindkettő méregkeverő, általános tapasztalati mágia- fajta, ami a nőkhöz a természetükből fakadó szépséget és ezzel amnipulálást rendeli melléjük alapvetően, míga boszorkánymesteri hagyományok a szintén mérgek, ilyesmik mellé a pusztító, gonosz hatalmat adja.

Szerintem NEM lehet női boszorkánymester.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichado, a tudományos fokozatok szerintem csak papoknak vannak, a paplovagok nem tudományos ismereteikkel és hitbéli dolgokban való felkészültséggel, hanem fegyverrel szolgálják az egyházat. Lehet, hogy van valami hasonló fokozatuk, de szerintem ezek különböznek a papokétól, nem elsősorban TSZ-ben, hanem inkább névben és tartalomban.

Az sem valószínű, hogy egy akármilyen magas rangú lovag komoly egyházi tisztséget töltsön be (ugye papoknál a méltóság feltétele a megfelelő tudományos fokozat). Mielőtt valaki ellenpéldaként megemlítené az Angyali Testőrséget, ez valóban különleges feladatkör, de nem egyházi méltóság (nem vesz részt az egyházszervezet és a vallási élet irányításában).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dartoniták - szakadár Maremiták, na itt azt hiszem, van. :) Elég nagy egyházi méltóságnak számít ha az irányzat vezetője paplovag, no meg az sem kutya, hogy Darton Ynevi helytartója...

Uweliták - hivatalos forrás nem említ papokat, ezért valószínűleg valamely paplovagjuk képviseli Istenüket, mert valakinek azért kell. :)

Ranil hitűek - tudtommal Lord Ral Da Ranga elég magas egyházi posztot tölt be szintén :)

Domviknál kicsit más a helyzet, mert ugye ott biztosan vannak papok, de azért a Boszorkányvadászokat inkább paplovagokhoz sorolnám, és náluk is be kell valakinek töltenie egy magas rangot. A paplovagok érdekeit is képviselnie kell valakinek, ha annyira különböznek, ahogy te mondod, akkor is kell legyen, és ha hasonlítanak, akkor pedig vannak fokozataik, tehát nem kell képviselő.

Biztos vagyok benne, hogy töltenek be magas pozíciót, és léteznek náluk is rangok

további szép napot!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ha jól tudom az ETK kasztleírásában egyértelműen szerepel, hogy boszorkánymester kizárólag férfi lehet, boszorkány pedig csak nő. Emlékezetem szerint mindkettő rögzített szabály.

Csakhogy ilyenkor jönnek be azok a bizonyos kiskapuk, amelyek megkerülhetővé teszik a fő szabályt :)

Kijátszható minden, kérdés, hogy van-e értelme. Az biztos, hogy érdekes dolog női boszorkánymesterrel játszani, és ugyanígy férfi boszorkánnyal is, csakhogy mennyivel több az, mint amit más kasztból ki lehet hozni. Pl mennyivel több egy férfi boszrokány, mint egy bárd...?

Szóval emiatt nem feltétlen érdemes.

Nők lenézése kérdés: hát ez is relatív, mivel vannak Yneven is olyan helyek, ahol a férfiak tudtukon kívül rabszolgái a nőknek... vagy vegyük azt az állítást, hogy minden erős férfi mögött egy még erősebb nő áll :)

Ynev esetében talán egy még erősebb boszorkány...

Aztán ott van Tiadlan, ahol a harci erők vezetője egy nő... Alidax, ahol egy boszorkányúrnő volt a vezető, és még lehetne sorolni a kivételeket :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint a paplovagok alapvetően valóban nem tudományos emberek, nem lennének paplovagok, ha könyveket bújnának. Ha meg tanulni adják a fejüket, ott kasztváltás - vagy ikerkasztosodás - lesz.

DE attól még vannak a paplovagoknak vazetőik, ezeknek bizonyosan van valami címük, rangjuk.

Shadonban egyébként még az egyházi magas méltóság is megoldható, ugyanis a Nagy Szkizma idején a Koldusszék egyházában minden magas pozíciót az alacsonyabb kvalitheák kasztjai töltöttek be, gyors előrejutási lehetőséget kínálva. Nem volt véletlen a népszerűsége, és az, hogy a másik oldalról sokan csábultak át a Koldusszékhez... Ha esetleg ebben az időben játszol, még inkább lehet a paplovagod magas pozícióban.

Andoron említette a kiskapukat, és valóban, el kell gondolkozni, hogy mit is nyerünk vele. Ugyanis gondolom, hogy aki női boszorkánymesterrel szeretne lenni, az leginkább abban látja a különbséget a férfi boszorkánymesterhez képest, hogy a nő ugye szép, ami nem kis fegyver. Csakhogy egy boszorkánymester-nő (nekem idegen, de a vita kedvéért feltételezzük) bizonyosan nem szép, és nem a szépségével hódít - tehát nem kpsz a boszorkánymesteri mágia mellé még ilyen előnyt is :) - mert őt is eltorzítja a sötét mágia. És nyilván más, gonoszabb beállítottsága kell, hogy legyen, ha már egyszer boszorkánymester vált volna belőle. Ugyanígy a férfi boszorkány (amit még nagyobb böszmeségnek tartok) sem lehet igazán jó, mert a nők egyáltalán nem olyan "farkuk után menők" mint a férfiak. Pláne nem Yneven, ahol a nőket - nem is a lenézik a jó szó rá - de alacsonyabb szerepbe sorolják. Az ő dolguk a gyerekszülés, kertészkedés, stb. Egy ynevi nő sosem lehet olyan szabad gondolkodású, mint egy földi, mai nő. (no, azért vannak kivételek, és nem csak Andoron egyébként kiváló példái, de gondoljunk csak az amazonokra. Ott meg férfi nemigen lehet király... örüljön, ha párzás idején kiengedik a ketrecből... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Üdv!
Apró megjegyzés: a Lángőrök Rendjének vezetője is nő, Orio de Viica!

:? Elárulod, hogy ez az információ honnan származik? Érdekelne...

Kérek mindenkit, hogy a házi kiegészítőkből származó, nem hivatalos információkat ne úgy közölje, mint azokat, hanem különböztesse meg azt, mint ahogy pl. én is teszem. Nem jó, ha tévedésből, vagy hanyag információkezelésből kifolyólag félzevezetjük a fórum olvasóit. OK?

:)

Kerestem én is, és megvan wáhá :D

"A ruházatából ítélve ő lehet a Lángőrök nagymestere. Õ Orio de Viica. Kicsit fiatalabb nálam. Különleges személy. Nem lángőrnek készült, hanem tűzvarázslónak, mint én. De erre a pályára szinte alkalmatlan volt. Nem volt meg rá a türelme. Tehát használhat mágiát, megkapta rá a kiképzést, de időközben váltott

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Véleményem szerint a paplovagok alapvetően valóban nem tudományos emberek, nem lennének paplovagok, ha könyveket bújnának. Ha meg tanulni adják a fejüket, ott kasztváltás - vagy ikerkasztosodás - lesz.

DE attól még vannak a paplovagoknak vazetőik, ezeknek bizonyosan van valami címük, rangjuk.

Shadonban egyébként még az egyházi magas méltóság is megoldható,

Komolyan, lassan úgy tűnik, hogy állandóan akadékoskodom, de becsszó, nem direkt van. :oops

Szóval. Az erős, hogy a paplovag nem tudományos ember. Rendben, az elsődleges feladata (általában) a harc. De azt tanul a szabad Kp-jából amit akar, a rend kebelén meg ugye lehet oktatót találni.

Azt aláírom, hogy az átlag paphoz képest az átlag paplovag kevésbé tanult, de azért biztosan van művelt, tudomány iránt érdeklődő paplovag is szép számmal.

Vegyünk egy paplovagot, aki minden szabad idejét a könyvtárban tölti, és hobbiból mondjuk nyelveket tanul, meg vegyünk egy Shadleki gettóban élő papot, akinek az teszi ki az egész napját, hogy a gyerekeket próbálja berángatni az iskolába, meg rávenni őket hogy a munkát válasszák a tolvajklán helyett...

Szóval karakter koncepció, és nem kaszt kérdése a dolog.

-----------------

Egyházi poszt: nyilván főpap nagyon ritkán lesz paplovag, de pl. inkvizítor (mind pyar, mind domvik) lehet PPL szerint, az meg már elég komoly pozíció.

------------------

A női tűzvarázsló, bm, férfi boszi témában:

Ha a karakter életszerű, és valóban az a kaszt illik hozzá, akkor miért ne?

mert a nők egyáltalán nem olyan "farkuk után menők" mint a férfiak.

:roll:

Más dolgokra jobban harapnak. Kábé egál. (meg ismerek olyan nőt, aki nem tudja kidobni az egyébként irgalmatlan tapló "barátját", csak azért, mert szerinte senki se khm... olyan jól)

Nem hiszem, hogy nehezebb elcsábítani egy férfit, mint egy nőt. (már ha érzelmi függésbe vonást értünk ez alatt.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka,

igazad van, magam sem úgy gondoltam, hogy minden paplovag tanulatlan bunkó, aki csak a harchoz ért. Ha így lehetett érteni, elnézést. Persze, egy paplovagnak a műveltsége és a lehetősége is meg lehet a tanulásra, mégsem tartom nagyon valószínűnek, hogy minden idejét arra fordítja. Hogy miért? Mert ő paplovag. A paplovag a hit FEGYVERES védelmezője. Az lesz paplovag, aki ehhez ért és ez érdekli. Akit meg nem, az nem lesz paplovag, mert kiesik, elvándorol, stb. Szerintem ez nem úgy működik, mint ma egy munkával, hogy mondjuk pékként dolgozok, de nem szeretem, meg egyébként is az atomfizika érdekel, és ezért azt olvasgatom. Egy paplovagot nem a tudomány érdekel, mert különben pap lett volna. Nincs kényszerítve a lovagságra, lehet kettős, vagy váltott kasztú is... Szerintem a kaszt pont azt jelenti, hogy egy kicsit behatárolja az embert, és nem azért, mert neki így KELL, hanem fordítva, mivel ő ilyen, vagy így akarja, amiatt lesz az a kaszt valaki!

De ez továbbra sem azt akarta jelenteni, hogy egy paplovag nem tanulhat.

A férfi nős dolgoban nem értek veled egyet, a természetükből kifolyólag alapvetően különbözik a férfi és a nő, valószínűleg nincs ez másképpen Yneven sem. Kérdezz meg egy szexuálpszichológust... de ez már túlmutat a fórum témáján, ha gondolod, és igényed van rá, privátban folytathatjuk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek MagyarGergellyel a paplovagok témájában. Ha valaki hobbiból nyelveket akar tanulni, nem megy lovagnak.

--------

...Ezt úgy értettem, hogy -Ynev töbi részéhez hasonlóan- lenézik őket, és mivel a más fajokat sem engednek tűzvarázslónak tanulni, -hiszen (valószínűleg) lenézik őket- ezért gondolom, hogy -a szintén lenézett- nőknek sem engedik, de lehet, hogy nincs igazam, hiszen konkrét tiltást én sem találtam.

Desdichado! Alapvetően elképzelhetőnek tartom, hogy a nőket nem tartják egyenrangúnak a férfiakkal, de ez biztosan nincs így mindenhol!!!

Én támogatom a női tűzvarázslót. Nem állítom, hogy sok lenne belőle (már csak azért sem, mert nem sok női kalandozó van és még kevesebb közülük Sogron-hívő :tuzes: ), de haszabály nem tiltja, lehessen!

--------

...Kijátszható minden, kérdés, hogy van-e értelme. Az biztos, hogy érdekes dolog női boszorkánymesterrel játszani, és ugyanígy férfi boszorkánnyal is, csakhogy mennyivel több az, mint amit más kasztból ki lehet hozni. Pl mennyivel több egy férfi boszrokány, mint egy bárd...?...

Andoron! Megkérhetlek, hogy elmagyarázd, milyen kiskapukra gondolsz? Az biztosnak látszik, hogy az egyértlmű szabály alól nincs kibúvó!

Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy felesleges foglalkozni a női BM + ffi boszorkány ötletével (mármint elméleti síkon, desztem sem játszható).

Õszintén szólva én azon is sokat gondolkozom, hogy egyáltalán milyen lehet mondjuk ffiként boszorkányt vagy általában nőikaraktert játszani... akinek van gondolata, megírhatná nekem, mert érdekel.

Meg nekem egy picit értelmetlen ez a bárdos megjegyzés a végén: úgy érted, hogy miben más? Mert akkor azt mondom, hogy nem is nagyon lehet párhuzamot vonni köztük, annyira különböznek (pl. a mágiaformáik).

...A két kaszt nem véletlenül azonos nevű, mindkettő méregkeverő, általános tapasztalati mágia- fajta

Erről jutott eszembe, ha lenne ffi boszorkány, akkor annak ki tanítaná meg pl. a szexuálmágiát? Nem lehet, hogy ez eleve nemspecifikus (akár azért, mert tapasztalati és a tapasztalat azért nőktől származik? :D )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichado,

az ok szerintem a boszorknymestereket nevelő kultúrákban rejlik. Azok a "kultúrkörök", akik eredetileg foglalkoztak/foglalkoznak boszorkánymesterek képzésével, elsősorban a sötétnek nevezhető (Krán, Gorvik, Toron) kultúrák. (Kivétel a dzsad, de a következők rá is igazak.) Mint eredendően minden ynevi társadalom, ezek is férfijogúak, és nem igazán valószínű, hogy még ha csak félig-meddig legálisan működnek is a boszorkánymesteri rendek, átengedik a háttérbe szorított nőknek a jelentős hatalmat biztosító mágiahasználatot. Éppen ez okból alakultak ki a nők sajátos szervezetei, a boszorkányrendek, amelyeket ha megtűrnek is, hivatalosan mindenhol illegálisan működnek. Ugyanez az oka, hogy a boszorkánymágia fő területe nem az anyagi világot pusztító látványos varázslatok, hanem főként a rejtve használható asztrálmágiák.

Mindez azzal együtt is igaz, hogy egyes boszorkányszekták, különösen az északiak, Morgena papi rendjétől eredeztetik magukat. Ez legfeljebb gondolkodásmódjukban, kultúrájukban, életszemléletükben nyilvánul meg, mágiájuk nem szakrális mágia, nem valódi papok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf, ragyogó eszmefuttatás, gratulálok hozzá, és egyetértek!

Õszintén szólva én azon is sokat gondolkozom, hogy egyáltalán milyen lehet mondjuk ffiként boszorkányt vagy általában nőikaraktert játszani... akinek van gondolata, megírhatná nekem, mert érdekel.

Nos, nekem nem csak gondolatom van erről, hanem tapasztalatom is.

A férfi, ha nőt játszik, vagy nem csinál semmit másképpen, és ez elég kiábrándító, vagy megpróbálja a nőt alakítani, és ez is nagyoon gyatrán szokott sikerülni, általában elmegy a mindenkivellefekszek/csábolgok kategóriába, mert ezt könnyű. De igazi nőként játszó férfi játékost én még nem láttam...

Volt már persz itt az oldalon, aki azt állította, hogy ő jobban játszik nőt, mint férfit, biztosan lehet ilyen, de nem sok reményt fűzök hozzá.

Én KM-ként ha csak lehet, megakadályozom az ilyet, szerintem a játék nem erről szól.

A nők másképpen gondolkodnak, látnak sok dolgot, hagyjuk meg nekik a női JK-kat. Ez persze csak az én véleményem, lehet más is. De ahol a szabályok is ezt támogatják, ott kíméletlenül bevasalom.

:twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

A Mentálcsavar találkozók büszke főszervezőjeként állíthatom, hogy nálunk megtörtént a fenti eset: a harmadik találkozóra ketten is női karaktert hoztak, férfiként - de nem ám valami "férfias" női kasztút, hanem egy amazont és egy boszorkányt... A pontszámok a "nem ajánlatos ellentétes neművel játszani" állítást igazolták.

Ahogyan Gergely fentebb mondta:

...természetükből kifolyólag alapvetően különbözik a férfi és a nő, valószínűleg nincs ez másképpen Yneven sem.

illetve

A nők másképpen gondolkodnak, látnak sok dolgot, hagyjuk meg nekik a női JK-kat.

E két állítással tökéletes mértékben egyet tudok érteni. Bevallom, magam is játszottam (na jó, éppen játszok) egy női karakterrel, de nem érzem úgy, hogy akárcsak meg is közelíteném azt a szintet, amit egy nő képes kihozni egy, a saját nemébe tartozó karakterből. Egészen egyszerűen azért, mert egy nő felfogása, világszemlélete, ember-, test-, és lélekfelfogása merőben különbözik a férfiakétól - a néggyel több kommunikációs központot pedig hadd ne említsem.

Az pedig, hogy a szabályrendszer nem tesz különbséget a férfi és a női karakterek között mondjuk a képzettségek Kp-igényére való tekintettel, nem teljesen jogos... A Lélektan miért nem olcsóbb a nőnek? És a Kíntűrés vagy a Nehézvértviselet miért nem drábább nekik? Persze, azért, mert ez attól függ, mennyit foglalkozik vele az ember, meg mennyi a tehetsége, és így tovább - persze, a realitásra vágyók háziszabályai éppen erre is kitérhetnek...

Hogy mire akarok kilyukadni néhány kisebb kitérő és mellékút végigjárását követően? -- Minden KM-nek igaza van, ha foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz az ETK-beli javaslathoz, hogy mindenki a saját neméhez tartozó karaktert játsszon. (Főleg mert aki eddig férfiként banyát játszott s ismertem, az a tápok miatt tette - erről pedig inkább nem is nyitnék vitát.)

Remélem nem beszéltem feleslegesen,

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...