Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Minden a játékos szemszögéböl - dobások,játékon felüli játék


Recommended Posts

Üdv!

én az elf mániám miatt választottam ezt a nevet. azthiszem a tolkien.hu-s fórumra kerestem vmi megfelelőt és sok szót pakolgattam össze... ez pedig mind jelentésben , mind formában megtetszett...( man:áldott, -(n)dil: hűség...) és hogy miért van az n kettőzve, mikor szükségtelen? így sokkal személyesebbé vállt, hisz az eredeti nevemben is van két n....( Mariann) :)

jó ötlet volt rákérdezni a nevek eredetére, sokmindent elárul az illetőröl, és van ami jókedvre derít....

ami az eredeti témát illeti, 00t ritkán dobok, 01et mégritkábban...szinte soha és ez nekem megfelel így, hisz előfordul hogy 01esetén meghal aki dobta.....

az igaz hogy a 00 esetén +3 sebzés is van? mert nekem ez nem tűnt fel az alapkönyvben viszont egy haverom olyan biztosan állította hogy elfogadtuk... és ez volt az egyik oka annak hogy egy harcművészt egy kráni csataló símán kicsinált..... persze elemi sötétet használva....

Link a hozzászóláshoz

Hmmm...

Először is a nick miatt: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Aztán ugye két méter felett vagy. Ha jobban meggondolom az előbbit viszavonnám :D

Nekem első Czékkel megesett játékomkor született a nickem, mikoris Cznek nem volt ötlete a karaktere nevére. Az első ami eszébre jutott az a Nafta-Lin volt. Nekem ugyszintén nem volt ötletem. Találtam a tolltartómban egy gém kapcsot oszt elneveztem magam Gem Kapocsnak. Ide ezzel a nickel regisztráltam, mára meg már elterjedt.

Link a hozzászóláshoz
TAO:ez a plussz 3 ÉP sebzés hol van leírva???????Mi azt szoktuk alkalmazni(szigorúan háziszabály :!: :!: :!: )ha 100-al ütöd túl és nem 50-el akkor kapsz még egy kocka sebzést.

Aquenor félreértetted. nem 100-al való túlütést mondtam, hanem 00-s dobást. ETK-ban le van írva a harcrendszernél, hogy ha egy játékos 00-t dob támadásra, az biztos találat (tehát akkor is sebez, ha ellenfelét még 00-s dobással sem találta volna el), és +3 Ép-t sebez (és az ezzel járó 6 fp-t). A többi sebzése normális, tehát vagy fp-be, vagy ép-be megy, attól függően, hogy a túlütés bekövetkezett-e vagy sem (00-s dobással általábn beszokott következni, de nem feltétlenül :D ).

Ami te említesz, az más. Az nincs leírva ETK-ban, de házi szabályként mindenki szokott alkalmazni hasonlót... ugye 50-nél van túlütés általában, 75-nél szoktak adni valami kisebb bónuszt, 100nál meg nagyobbat. Pl: +1 k6, +1 k10 vagy +2k6, másfélszerezés/kétszerezés, vagy ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

TAO:nem értettem félre érte.hanem te engem :D:P .én kérdeztem aztán írtam h mi mit szoktunk.nade mindegy.

Arról amit Mado-ék használnak:szerintem ez nem túl jo mer pl lehet h én egy 00-ás dobásal tökéletes támadást hajtok vége ha a végénmegcsúszik a kard vagy az elleenfél egy kicsit megmozdul és a sérülés nem lessz olyan nagy.tehát tökéletes támadás csak akkor lesz ha 00-ás dobás +max sebzés.nesze neked JK csinálj egy ilyet :) .Legalábbis szerintem .

Sropi:ha kapsz mégegy kockát és azzal is 1-et dobsz nos akkor az

SZ

Link a hozzászóláshoz

stropi:az elemi erö aura felfog annyi sp sebzést, aminnyit, de szvsz ekkor ugy kell kezelni, h az egész sebzéshez kapsz +3 és ha ugy sikerült leverned az ellenről az aurát, ha meg nem, akkor nincs semmi, mert ugy eltalálni, eltalálod persze.de hát az aura, az mégiscsak aura:D,

de ha a sebzésed alapból több, mint az sféaura, akkor megkapod a plussz 3 sp-t, (akkor is)

Link a hozzászóláshoz

sropi: sztem is jár a + sebzés. Megmondom miért. Ugyebár túlütésnél olyan súlyos sebet okozol az ellenfeledek, hogy azmár komolyan hátráltatja. Namost egy páncélnál nem azt jelenti a túlütés hogy megtaláltál egy rést( illetve nem CSAK ezt jelenti) hanem egy olyan pontot találtál el az ellenfeled teatén ami különösen sérülékeny. Ilyen lehet például a váll. Ugyanis hiába van rajta elemi erő aura, hogyha valaki olyan erővel csap a kulccsontodra, szinte biztos hogy eltörik. Ez egy elég sérülékeny pont. Namost az aura SFÉje itt is lejön, de ha még marad sebzés, akkor az természetesen akár azt is eredményezheti, hogy lebénul az adott kar, illetve jólelkű mesélőnél brutális minuszokkal ugyan, de használhatod. E csak egy konkrét példa volt, de hogy ne scak ez legyen itt, említhettem volna a hasfalat, amit ugyebár semilyen csont nem véd, ezért különösen sérülékeny(emellet mint mind tudjuk egy mély hasi sebe nem halsz bele azonal, hanem sokáig szenvedsz és csak utána patkolsz el, hacsak nincs valaki aki meggyógyítson záros határidőn belül).

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Lene egy kérdésem: a 00-as szabály elemi erő aurára is vonatkozik?

Mert ugye az aurn nincs se rés, se illesztés, se fedetlen testfelület...

Ebből nemrég parázs vita támadt nálunk, szerintem nem vonatkozik rá.

Helló!

Nem szeretek úgy írni, hogy nincs kéznél ET, mert abból csak a bukta van, de szerintem ez egyértelműen le van írva, tehát bárki bárhogy játszhat, de a szabály egyértelmű.

Vagy az van hogy a vértek SFÉ-je nem érvényesül. (Szerintem ez van)

Vagy az, hogy nem érvényesül ellene SFÉ.

Vagy nem?

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hihetetlen de azóta sem voltam még otthon...

Igy ebből indulok ki:

00-ás dobás esetén nem csak a találat biztos, a sebzés is kiemelkedő. A páncélok SFÉ-je nem érvényesül, és az áldozat a fegyver által okozott (Ép vagy Fp)sebesülésen túl még 3 ÉP-t is elveszít.

Ebből következik, hogy minden esetben alapból találat van (elemi erőnél is), SFÉ csak a páncél esetén ninics (tehát elemi erőnél sfé megvan), és mindenképpen van 3 ÉP sebzés (elemi erőnél is).

Szerintem 00-nál a találat elemi erő aura esetén is biztos, DE a +3 ép (+6Fp) szerintem ekkor nem jár.

Pont ezt mondom, hogy mit akarsz kifejezni.

A szabályok szerint jár, tehát a "szerintem" itt nem igaz.

Azonban mi nem a leírtak szerint játszunk, tehát nálunk sincs.

SAS

Link a hozzászóláshoz

"Hoppá, egy apró kis, de mégis lényeges hiba...

Nem tudom Ti mit gondoltok, de szerintem az igazság valahol a kettő között van. Szerintem 00-nál a találat elemi erő aura esetén is biztos, DE a +3 ép (+6Fp) szerintem ekkor nem jár.

De ez csak egy vélemény..."

Elnézést, elírtam, nem tudom mi csapott fejbe, az eredeti gondolat az volt, hogy az SFÉ érvényesül. Hasonlóra gondoltunk Sas...

Link a hozzászóláshoz

A 00 a tökéletes támadás. Az egyik kuldiben egy mágiahasználó ellen harcoló társam tőrt dobott az elemierő aurával védett varázslóra. Vita támadt a témával kapcsolatban, de a találat érvényes volt. 8)

Annak tudtuk be a dolgot, hogy a varázslónak pont lejárt a védelem ideje, és a tőr pont azelőtt találta el mielőtt a következő aurát magáranyomta volna.

Mellesleg nálunk úgy működik, hogy:

01=a karakter saját magát sebesíti meg, avagy a hibája miatt sebelsül meg -a helyzet hozza- :roll:

02-03=a karakter a társai közül sebesít meg valakit. 8) -ez kellemetlen is tud lenni.-

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...