Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Nagyon érdekes.

Egyépként előbb utóbb tuti elpusztul a föld.

Nem rég olvastam egy könyvben (valami tudományos olvasmány), hogy a nap pár 1000 év múlva megnövekszik a melete lévő két bojgot bekebelezi és a föld felszinén pedig megközelitöleg 3-6száz celszius fok lesz.

Nos ebben csak az a vigasz hogy nekem már nem kell félnem hogy megérem :lol: .

Link a hozzászóláshoz

No mondom én Veneském hogy tudsz te valamit :wink:

A kedvenc témáim közül való ez is.

A reiki avatásomon olvasta föl két éve Tibi mester (ezért megjegyeztem) aki járkál Mexikóba is tolték varázslást tanulni ezt a maja jóslatot.

Személy szerint én a Bibliából ismerem hogy lesz egy kis változás nem soká, de pontos időpont nem volt, csak más könyvekben.

Ha valóban fontosnak érzitek ezt a kis témácskát, (mármint a mi lesz a Földdel és velünk) ajánlom olvassátok el a jelenések könyvét.

Tehát eddig a történelemben összegyült 144000 személy, akik képesek voltak felülemelkedni emberi gyengeségeiken és nem kötelező újjászületniük. Na ők fogják elhagyni a földünket (így a galaxisunkat)

Én mindenesetre nem tartom valószínünek, hogy elpusztulna a Föld, ez legalábbis Tőlünk függ. Nekünk (értsd emberiség) kell rendbehozni, vagy elpusztítani a Földünket (ez esetben egy jó tanulási lehetőségtől fosztva meg magunkat). Ehhez persze lelkes segítőink akadnak. Az angyalkák, akik jó tanácsokal és segítséggel látnak el ha elég az enrgiád befogadni ezt, illetve a szeméyles démonaink, akik lelkesen zabálják az energiakészletünket folyamatosan.

Talán ha ezek a mesterek eltávoznak, lesz egy időkiesés, mikor nem érezzük segítségüket, de ha addig kibírjuk, 144000nyi Jézus tér vissza...

Remélem követhető voltam.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Tűzróka: én is szeretek kötekedni! Nem lesz mindenkinek születésnapja 2012.-ben!!! És megnyugtatlak, mindenki azt gondol, amit akar.

Venes: hogy mi lesz 2012.-ben? Nem tudom. Ha lesz is valami, akkor az azért lesz, mert teszünk valamit. (vagy éppen mert nem) De ilyen világvége meg harmadíg típusú találkozásokban és egyéb babonákban nem hiszek. Hogy mi lesz 2012.-ben? Ha jól tudom -és megérjük- akkor pl. lesz foci VB. Bár ezt lehet hogy rosszul tudom. Nem szeretem a labdarúgást különösebben.

És még néhány apróság a végére! Tűzróka: Sogron, "z" nélkül! .-) És kihez nem imádkoznak sokan???

Darun

ui.: mcsabee: gratulálok, ez igazán témábillő hsz volt, én sem mondhattam volna szebben! Mellesleg én nem attól fogok félni, hogy földönkívüliek jönnek, hanem attól, hogy eb-t akarunk rendezni. Igaz, így legalább minden magyarnak lehetősége lesz kijutni rá! Gondolom azért akarjuk mi rendezni, hogy ha már szerepelni nem tudunk, valami közünk azért még is legyen hozzá. Vagy ez a "ha az olimpiát bebuktuk, akkor jó az EB is" kör lesz??? :evil:

Darun

Link a hozzászóláshoz

A jóslatok csupán érdekesek szerintem, a Földet az emberiség fogja elpusztítani, ha egyáltalán el lehet. Ugyanis szerintem elég nehéz lenne... legfeljebb annyit tudunk elérni, hogy elnéptelenid, és ennek az életformának alkalmatlan lesz. De másnak talán pont így jó...

Mi is csak egy faj vagyunk a több millióból, nem jobbak a galandférgeknél ilyen szempontból. (Sőt tán rosszabbak, mert a galandférgek nem fenyegetik az egész bolygó faunáját és flóráját kihalással). Meg van írva a mi időnk is, amikor pedig lejár, hanyatlani kezdünk, mint a legtöbb faj. Szerintem ez most kezdődött el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem, rajtunk kívül nincs élet az univerzumban. Erre egy nagyon egyszerű magyarázatom van. Elég "primitív", de elég jó érv

Tudni illik, a Biblia nem mondja ki, hogy Isten teremtett volna a Földön kívül is életet. De szerintem ezt mindenki tudja. Tudta. De mind1

Erről mi a véleményetek?

Tiszteletem

Link a hozzászóláshoz

Szóval a Biblia nem mondja. Mint ahogy a népek teremtésmítosza is csak az adott népről szól. Az ószövetség elég hébercentrikus, mintha mások nem is lennének fontosak. Az újszövetség is max embercentrikus. Jézus is az emberekhez szólt, minek beszélt volna más bolygókról, mikor az is bonyolult lett volna, ha az amerikában élőkről beszél. Nem volt jelentősége.

Node Jézus hová is ment? És Gabriel arkangyal talán Izraelben, Rafael meg Mezopotámiában lakik, mert ott látták őket? Õk nem a Földön laknak.

A Föld a mi helyünk most. Dönthetünk felőle. Ezért ne felejts el vigyázni a környezetedre, és ha háború lesz, ne felejtsd el, hogy az ellenség is pont ugyan olyan ember mint te és nem lesz neked attól jobb, ha megengeded, hogy bántsák. Ez fontos.

Link a hozzászóláshoz

Hát hm :)

Nem kötözködök senkivel, aki hisz benne, mert ninsc jogom. Nagyon szép dolog a hit, amíg nem húz szürke hájogot a szemed elé. A Bibliát bizony egy - vagy több - ember írta, és minden bizonnyal a világirodalom egyik legszebb alkotása, de szerintem akkor sem lehet többre venni, mint a többi nép teremtésmítoszát, amin most mosolygunk talán.

Lehet, hogy nincs máshol élet, ne értsd félre, de a magyarázatod, hogy mért nincs, kicsit sántít ;)

Link a hozzászóláshoz

Andoron: A többi nép teremtésmítosza is jó. Pl az indiaiak ősi írásai sokkal többet és átfogóbban modnanak a múltról, sokkal korábbról is és leírják, mi az értelme az emberi létnek, és honnan-hová tart az ember. (pl a kundalini ~ mi felénk a merkúr bottal értelmezve)

Nekik az új szövetségük mondjuk Buddha lenne, mert ő is a bonyolultból egyszerűt csinált, szinte ugyanaz mint a mi példánk esetében Jézussal.

Link a hozzászóláshoz

Ez érdekes meglátás.

A keresztény bibliábann egy kicsit tulzásba vitték a cenzurát sztem és nem emlit meg sok dolgot amit kéne és érdekli az embereket.

És még azt nem értem hogy honnan jött a maják ötlete miszerint piramisokat kéne épiteni ami érdekes mert előtte már egyiptombann is használták ezeket az épületeket és még indiában is.

kiváncsi lennék hogy ezeknek a népeknek miköze van egymáshoz--esetleg az UFO-k segitették ki mindet 8)

Link a hozzászóláshoz

üdv!

Véleményem szerint nem sok köze van a bibliának az emberiség jövőjéhez, ugyanis annak is lehetne akkor hozzá köze ha én írok egy könyvet, nem vagyok hívő, csak a saját istenemben hiszek, no meg Zrogdavarban lassan :twisted: ha szabad ezt így kifejezenem.

Az emberiség jövője csak az emberen múlik. Egy elméletem szerint az ember saját intelligenciájába fog belebukni. De ez is csak olyan teoria mint a biblia:)

kidolgozom ha gondoljátok:)

nah jó csak vicc! (hogy kidolgozom) maradjon az enyém.

Maradtam tisztelettel:

Hokusz

Link a hozzászóláshoz
Andoron: A többi nép teremtésmítosza is jó. Pl az indiaiak ősi írásai sokkal többet és átfogóbban modnanak a múltról, sokkal korábbról is és leírják, mi az értelme az emberi létnek, és honnan-hová tart az ember. (pl a kundalini ~ mi felénk a merkúr bottal értelmezve)

Nekik az új szövetségük mondjuk Buddha lenne, mert ő is a bonyolultból egyszerűt csinált, szinte ugyanaz mint a mi példánk esetében Jézussal.

Nem mondtam hogy nem jó..

Link a hozzászóláshoz

Naszóval az a lényeg, hogy mindez (világvége, meg hasonlók) nem rajtad kívül álló, vagy tőled független esemény, ebben a világban úgy történik minden, hogy te idézed elő magadnak a sorsodat és ha nem tetszik amit eddig előidéztél, akkor változtass!

Illetve ha nincs kedved valami katasztrófa áldozata lenni, akkor tedd meg amit kell.

Ehhez tudnod kell egy Mit? -re és egy Hogyan? -ra válaszolni...

Ez mindenkinél más.

De van néhány fontos dolog, amit senkinek sem szabad. Pl vegetálni, elfogadni feltétel nélkül amit a többiek mondanak és csinálnak (pl állami vezetők, tanárok, szülők).

Ha történik veled valami kellemetlen, ne hidd azt, hogy annak más az oka, és nem te.

Nem szeretek ilyen felengzős izékről írni, mert sokaknak elrugaszkodottan hat, pedig nem- de erről szól a topic.

A jövő pedig a mindennapi apróságok helyes véghezvitele által javul meg.

Link a hozzászóláshoz

üdv!

Igazad van Takeda, valóban abból fog javulni hogy mindenki azt teszi amit kell, még ha más apróbb kárára is, de a mai világ ebben az országban és rendszerben, a másik maximális kihasználásán alapszik ami nem azért van hogy tökéletes legyen hanem hogy jobb és jobb.

De kinek?

Nem igazán értem a világot, nem is baj ha érteném sem tudnék mit csinálni.

Békét szeretnék......

Peace

Link a hozzászóláshoz

Hmm.

Csupa érdekes dolog.

Az emberek tényleg töbre és töbre vágynak és ez nem mindig jo mert a tudás gyakran a vesztét hozza az embernek.Néha job keveset tudni :!:

Azt tudom hogy ki az a Zrogdavar és nem is tagadom hogy régen én is elgondolkodtam azon, hogy létezik-e.

Mindenkinek saját istene lehet bár ezt egyesek rossz szemmel nézik, én pl Szogron hívője vok és néha meg égetem magam szorakozás közben :wink:

Egyépként meg szerintem a mai embernek még nem fontos a világvégével foglalkoznia, mert az én "generációm" nem foglya megélni azt. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Igen, Hokusz, én sem értem a világot. Szinte minden adandó alkalommal fennakadok egy megválaszolhatatlan kérdésen.

Miért gyűlölik egymást az emberek :?: Kant szerint mindeki érzi, hogy mi a helyes. Elgondolkoztam rajta, és azt hiszem, én érzem. Ha jót cselekszem, az elégedettséggel tölt el, ha mások kárára teszek, bűntudatom lesz. Nem hiszem, hogy csak én működöm így ezen a világon. De ha mások is érzik, akkor miért szítják mégis a gyűlöletet? Miért olyan sok az erőszak? Ezeken a kérdéseken időnként elmerengek, miközben A Mother Gaiát vagy az Anthem of the World-öt hallgatom a Stratovariustól. Most mondjátok azt, hogy hülye neohippi vagyok, de úgy gyűlölöm magam, mikor eszembe jut, hogy nekem megvan mindenem, amit csak akarok, míg a világ másik oldalán milliók szenvednek. Úgy szeretnék egy olyan világban élni, ahol mindenki egyenlő, boldog és toleráns, ahol senki nem mondja meg másnak, hogy mit tegyen és mit gondoljon, ahol az emberek nem gyűlölik egymást.

Ezt hívják utópiának?

Link a hozzászóláshoz

Az ember mindig gyűlölni fogja a másik embert,mert gyúlölni kell valakit és mivel csak emberek vannak ezen a bolygón (az állatok utálásán már túl léptünk), ezért egy másik ember lesz az akit a különbségek miatt utálni fog (fekete, fehér , zsidó stb.). Amúgy teremtés mítoszok ide vagy oda, szerény véleményem szerint az ember igen is magát fogja kiírtani. Ha megnézzük ennek több alternativája is van, pl. szerintem max.10-20 év, és a földön komolyan lőni fognak, vagy jön az atom. Most így hírtelen csak ennyit.

Link a hozzászóláshoz

Hókusz: Nem a másik kihasználásával, hanem a másik segítésével kell előbbre jutni. (Igen lehet így is!) Maximum olyan rövidtávú kárára, amit csak annak érez, de a jövőben érdekét szolgálja.

Tüzróka: Minden generáció úgy gondolja, hogy a következőnek kell csak valamit csinálnia.

Csak a tudatlanság okozza az ember vesztét. Tudatlanság az atombomba feltalálójától, hogy azt hitte csak erőmüvekben látja viszont amit csinált. Tudatlanság az elnöktől aki ledobatta, mikor azt hitte, ezzel jobb lesz neki és a népének...

Madowick: nem megválaszolhatatlan a kérdés, csak megválaszolatlan !

A lekiismeretre hallgatni jó, de azt fejleszteni kell, nem konstans dolog.

Phoenix: Ha mindíg gyülölni fogod a másikat, akkor valóban az lesz a vége.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...