Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Újra szólok. :mrgreen:

Ez nem az én gondolatom (de én tudom kié :wink: ), de figyelemreméltó, és van benne valami. Mégpedig, hogy régen az emberiség populációs problémáit (túlnépesedés, a föld erőforrásainak túlzott felhasználása), megoldották a járványok+ az emberek is jobban aprították egymást. De manapság már az orvostudomány klasszisokkal fejlettebb, és azért annyi ember sem hullik el a másiknak a keze által, és ugye a túlnépesedés manapság már igencsak probléma. Tehát a természetnek valahogy át kell hidalni ezeket a különbségeket. És a természet közbeszól. A bosszú közeleg :D .

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Phoenix, érdekes témakört érintesz, de véleményem szerint van más, talán "humánusabbnak" is nevezhető metódus.

Tényleg igaz az, hogy régebben a népesség létszáma nagyjából kiegyensúlyozott volt, vagy legalábbis kielégítően lassan nőtt. Ha belegondolunk, akkor pár száz éve Európában annyian éltek, mint most egy közepes méretű európai országban. A korábbi korokban a járványok és a háború voltak a fő létszám-egyensúlyt fenntartó hatások.

Csakhogy ma az orvostudomány, és a genetika segítségével megpróbálunk minden betegséget kiirtani, és minden ellen immunissá tenni magunkat. (Megjegyzem, hogy szerintem ez sosem fog sikerülni.)

A hőn áhított rószaszín "világbéke" a másik dolog, amire próbálunk törekedni, ezzel csökkentjük is a háborúk számát, vagy legalábbis megpróbáljuk. (Szerintem ezt sem fogjuk soha elérni.)

Mindemellett rendkívül megugrott a szaporodási ráta. Emlékszem, amikor általános iskolás voltam, én még úgy tanultam földrajzból, hogy a Föld népessége 5 milliárd ember, és Kínában élnek a legtöbben, közel 1 milliárdan. Ehhez képest ma már túlléptük a 6 milliárdos összlétszámot, és a kínaiak is a másfelet. Borzasztó a sebesség, ha ezt saját generációnkon belül ilyen mértékben érzékelhetjük.

Sokak szerint a túlnépesedésre egy lehetséges megoldás, hogy mire elérjük a kritikus határt, addigra már elég fejlett lesz a technika ahhoz, hogy másik bolygóra költözzön a népesség egy része. Csakhogy szerintem az sem jó megoldás.

"Az ember olyan, mint a sáska."

Ha belaktuk és kinyírtunk egy bolygót, átmegyünk egy másikra. Ha azt is feléltük, továbbmegyünk. Ez talán megoldás, hiszen a világegyetem mérete mai szemmel nézve végtelen nagy. :)

Van olyan megoldás is, ami nem igényli ezt a fejlett technológiát, és nem igényli jelenlegi anyabolygónk elhagyását sem. Csak hogy ehhez alapvetően meg kell változnunk. ÉS az emberek nem szeretnek megváltozni, mindenki azt hiszi, hogy "úgy a jó, ahogy ő gondolja". (Én is ilyen vagyok, de tudok róla, és próbálok nyitottan élni.)

A születés-szabályozás.

Az emberek nem akarják majd elfogadni, hogy szigorúan kontrollálva vannak. De ezzel megoldható lenne a túlnépesedés. Nem biztos, hogy humánus megoldás, felfogás kérdése. Hiszen "miért szabják meg nekem, hogy hány gyerekem legyen, vagy lehet maximum?", kérdezik majd az emberek. Kultúránként változó lesz a reakció. Kínában már évek óta dolgozik a kormány az "egy család - egy gyerek" programon, de az ország még mindig nem fogadta el, a hagyományok, a kulturális kötöttségek, és a felfogás miatt.

Mi Magyarországon azt mondjuk, hogy "nem vállalok 2 gyereket, mert lehet, hogy nem tudom mindkettőt rendesen felnevelni, ezért csak egyet vállalok". Ezzel szemben Kínában bevállalják a 9 gyereket akkor is, ha tudják, hogy éhezni fognak. "Nem baj, csináljunk kettővel többet, mert 1-2 úgyis éhen hal." Szomorú vicc.

Szóval Phoenix, egy igen vitatott és kardinális kérdéskörbe kezdtél bele. :)

Már így is sokat írtam, ezért nem megyek bele a többi felvethető, már-már filozófikus kérdésekbe, de azért felvetek egyet-kettőt:

- Mindenki küzd a háború ellen, mindenki békében akar élni. "Világbéke" - rebegi meghatottan az aktuális szépségkirálynő. Tekintsünk vissza a történelemben: a háború volt az, ami

1. a túlnépesedést korlátozta

2. a fejlődést hozta az emberiség számára. Ugyebár a katonai kutatásokba ölik bele a legtöbb pénzt. Feltalálnak valamit. Ha nem lehet vele ölni, majd jó lesz másra. (Ilyen melléktermékként találtak fel nagyon sok dolgot.) Ha valamit nem a katonaságnál találnak fel, akkor azonnal lecsapnak rá, hátha lehet vele ölni. (lásd Nobel dinamitját) Ez az emberi felfogás évezredek óta.

- A háború tehát jó, mert előre viszi az emberiséget. No de amikor a háború a te hazádban zajlik? Téged visznek a frontra? A te gyerekedet ölik meg? Akkor senki nem hiszi azt, hogy jó a háború, és "legyen mindörökké béke".

- "Oké, meggyőztél legyen születésszabályozás. Mi, hogy vetessem el a gyerekemet? Megölnél egy embert?! Neki is van joga az életre!"

Na be is fejeztem, elszaladt velem a paci. ;)

Eredetileg csak azt akartam vázolni, hogy elvileg nem muszáj meghalni az emberiségnek, nem muszáj túlnépesedni, lennének más megoldások, csak TUDNI KELL V

Link a hozzászóláshoz
- Mindenki küzd a háború ellen, mindenki békében akar élni. "Világbéke" - rebegi meghatottan az aktuális szépségkirálynő. Tekintsünk vissza a történelemben: a háború volt az, ami

1. a túlnépesedést korlátozta

2. a fejlődést hozta az emberiség számára. Ugyebár a katonai kutatásokba ölik bele a legtöbb pénzt. Feltalálnak valamit. Ha nem lehet vele ölni, majd jó lesz másra. (Ilyen melléktermékként találtak fel nagyon sok dolgot.) Ha valamit nem a katonaságnál találnak fel, akkor azonnal lecsapnak rá, hátha lehet vele ölni. (lásd Nobel dinamitját) Ez az emberi felfogás évezredek óta.

- A háború tehát jó, mert előre viszi az emberiséget. No de amikor a háború a te hazádban zajlik? Téged visznek a frontra? A te gyerekedet ölik meg? Akkor senki nem hiszi azt, hogy jó a háború, és "legyen mindörökké béke".

Ehhez fűznék hozzá egyenlőre csak.

Sztem az emberek azért áhítoznak a világbékére, mivel a nem akarnak a második világháborúhoz hasonló szituációt - gondolok itt a módszeres épírtásra, ami mondjuk ki, nem is egy háborúhoz 'méltó' dolog (rossz a megfogalmazás, de így érzékletesebb a dolog). De abban tökéletesen egyetértek, hogy a háború, előbbre vitte azemberiséget - és itt most nem csak a pozitív dolgaira gondolok, hanem a rosszakra is.

Az embervi áldozatokkal meg gyvagyok (ami valószínűleg sokaknek motbidnak tűnik), hogy ahogy Darwin is felvázolta a természetes kiválasztódás elvében - azaz a gyenge elesik. Kapcsoljatok pl az animal planetre, számtalanszor lehet látni, hogy hogy marcangolják szét egymást egy azonos fajba tartozó állatok (mégah nem is 'szándékosan' csinálják, hanem csak a párosodái időszak voltán), de ott van speciel, hoy egy hím megöli egy nőstény gyerekét, csakhogy ő párosodjon vele - ez is ugyanolyan kegyetlen dolog, mint a háború, mert a saját fajtájába tartoó egyeddel végez, mégsem cinálnak belőle nagy ügyet az állatok - mondhatjuk, hogy az állatok mások. Persze, ösztönlények, de akkor is a saját "gyarlóságuk" okán tszik mindazt amit...

Befejezem, még mielőtt túlságosan belemélyednék a dologba - amit most nem igazán szeetnék.

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

A témához annyit tudok hozzáfűzni, hogy szerintem felesleges olyan dolgok miatt aggódni, ami ellen nem tehetsz semmit. Ha kipusztulunk, kipusztulunk...

Innen Magyarországról hiába ugrálunk, hogy a kínaiak másfél, az indiaiak egymilliárdnyian vannak, az USA meg cs.szik aláírni a Kyoto-i egyezményt, értelme nem sok van szvsz. Úgyse hallgat ránk senki.

Amit tehetsz az az, hogy spórolsz az energiával, a vízzel, meggondolod milyen csomagolású termékeket veszel, próbálsz minél kevesebb szemetet termelni, stb. Ennél többet nem nagyon csinálhat egy átlagember itthon...

A járvány, háború meg most sincs kizárva. Ki tudja mikor szabadul el valami jó kis vírus?

Link a hozzászóláshoz

Ahogy említésre került a modern orvostudomány, az meg is adja a választ a szabályozás egy lehetőségére.

Egyszerűen ki kell vágni a genetikai szemetet. Persze a téma kutatás alatt áll, a minőséthetetlenül agyondiplomázott .... .... .... (és még oldalakon keresztül) végre rájöttek hosszú évtizedek múltán, hogy hoppá, kevés dolgot vizsgáltak, most vezttek még csak észre geometriai alakzatokat.

Elérkezett a posztgenom korszak ezzel.

Persze nem ártott volkna, ha a szerencsétlenek már a legelső fejlett mikroszkóppal meglátják. :lol:

Tehát, mikor beköszönt a valódi, modern orvoistudomány, akkor képes lesz megoldani a problémákat.

Most mennem kell, ha lesz időm, még írok a témában.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...