Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Én már csak azt nem értem, hogy miért pokol az, ha elszakadok a te Istenedtől? Nem vagyok ateista, nagyon nem. De nem hiszem azt, hogy egy olyan Isten, aki mindenért megbűntet, parancsokat szab, előír dolgokat (és ha nem úgy történik, haragos lesz) az szeret engem. Én tisztelem ezt az Istent is, de nem tartom magam követőjének... valamikor így volt. De a sok áltatás, a sok valótlanság és sejtelem, ami az egyházat körülveszi, az nem tetszik...

És miért rossz a pokol, ha nem sütögetik az embereket? Akkor mijé pokol?

Hm.. A Biblia azt mondja meg vagyon írva.. minden meg van írva. Akkor nem lehet változtatni rajta

Link a hozzászóláshoz

Satanielnek hívták. És nem volt döntésjoga. Amiért nem teljesítette a zsarnok parancsát s nem választotta az emberek szolgálás...khm... védelmezését ezért letaszították és az embereknek a zsarnok megparancsolta h utálják őt és társait. Ez önzés. Miért nem vállalta a feladatot Isten? Hisz ő "mindenható"... Pred ébredj... megint csak Paracelsus idézetével szeretnék segíteni: "A mágia olyan dolgokat tud meg és hatol a mélyére, amelyek rejtve maradtak az emberi értelem előtt. Mert a mágia egy nagy titkos tudomány, az értelem pedig egy nagy és nyílt bolondság." Próbálkozz vele, hidd el tágítja az elmét. Csak óvatosan.

Link a hozzászóláshoz

Én csak helyeslek... isten számomra csak egy kitalált dolog, nme hiszem,hogy ha lenne bármily felettünk álló hatalom,ami irányitani képes a dolgokat, az miért hagyna, hogy valami lassú pusztuláson menjen keresztül... (Föld)

Erre persze lehet azt mondani, hogy ez az isten csak a kezünkbe adta a Földet, csak egy lehetőséget adott az emberi fajnak, hogy bizonyíthasson, cselekedhessen kénye kedvére e lehetőséggel... de ha látta, hogy milyen primitív ez a faj, akkor miért hagyta?? Miért nem pusztította inkább el??

Ha csak a "ti" bibliátokat vesszük alapul: már ott minden rosszul kezdődött, amikor megteremtette

Link a hozzászóláshoz

hja.aszondják h isten megbocsájt.MINDIG MINDENKINEK(ha jol tom de ha nem szoljatok mer nem vaygok járatos ebben a témában).d ha megbocsájt miért az özönvíz?miért a száműzetés?

És ha nem zsarnok miért a 10 parancsolat?Miért mondja meg hogy mit tegyünk?

Most a Warlock és Pred között lévő vita érthetősége érdekében kérem írjátok le mindketten hogy mit gondoltok(mit tudtok,mit hisztk)mijen a pokol.Mer War írásából nekem az jött le h gyakorlatilag ott nincs szenvedés meg ijesmi Pred írásából meg vmi ojasmi h van.

Egyébkét az egésznek a logikáját nem értem:Isten megteremti a cuccost.Hogy minek azt nemtudom.Ha azért h legyen aki higyjen,benne vagy imádkozzon hozzá akkor megteremtem az embert de nem termtrem meg mellé a gonoszt hogy ne legyen aki elcsábítsa.

De akármijen cél érdekében is teremtete meg Isten az embert nme értem miért teremtette arra a célre TÖKÉLETESEN megfelelőnek hiszen ő mindenható....

OFF:War zsír az új kép.

Link a hozzászóláshoz

ez az állítólagos isten állítólag próbára akarta tenni az embert, azért teremtette meg mellé a gonoszt... de nem jött be mert elcsábult... azért száműzte. aztán meg az özönvíz,mert rájött, hogy milyen gonoszak, kapzsik, könnyen csábíthatóak stbk az emberek. vagyis többszörös proba és csalódás után már nem pusztította az embert, ezért lennénk mi most még itt??

lehet azt gondolta: ha már megteremtettem a Földet az emberrel, nem pusztítom többször, hagyom, hogy azt tegyen amit akar, hagyom, hogy élje életét, s szenvedjen saját keze és tettei által.

mivel ez az állítólagos isten midnenható, látta előre mi lesz... ha pedig látta, megint csak a kérdés: miért hagyta??

ha valóban van ez az isten, léynegében hagyja, hogy pusztuljon amit alkotott... De ha már pusztul (s ő is pusztította), akkor miért nem pusztította el teljesen, s hozott létre megint 6 nap alatt egy másik világot egy -talán értelmesebb, talán jobb jövőt kínáló- fajjal??...

vagy lehet, hogy megtette, sőt talán több világot létre hozott, ezt pedig "dobta a lomtárba" ??...

minél jobban belemélyedek e témába, annál jobban megerősödik ama hitem, miszerint ez az isten nem létezhethet, mert csupa ellentmondás mind magával, mind az általa alkotott elvekkel, "szabályokkal" szemben... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Huh beleolvastam ebbe a témába is. Nem nagyon volt időm igazán elméllyúlni benne, így csak egy rövid hozzászólást írok. Szerintem a téma megközelítésében van a nagy baj. Gondolok itt arra. hogy megélni és átélni dolgokat egészen más mint beszélni róluk. Ez így most elsőre lehet furán hangzik, de hasonló talán a szomjazó ember példájához akinek a víz jelenti abban a pillanatban a világmindenséget, míg máskor nem bír nagy értékkel. Bizonyos dolgokat szerintem egy életen át kell keresni az őszinte és komoly válaszhoz és ezt a témát csak így lehet érdemben megközelíteni.

Link a hozzászóláshoz

Namost én amolyan istenbizony nem vagyok ateista, szintű ember vagyok. Nem hizsem hogy létezne egy olyan isten, aki mind a jó, mind a rossz dolgokért felelős lenne. Azonban nem állítom hogy nem létezik felsőbb hatalom, vagy egyszerűen egy felsőbb intelligencia, ami valami szerint mégiscsak rendezné a dolgokat, logikát adna nekik. De ez a hatalom sem összpontosulhat egyetlen lény, entitás kezében.

Én speciel a szellemhitet vallom, ami szerint minden dolgoknak lelke vagyon, és ezek a lelkek egymásra kihatással vannak. Csakhogy nem minden lélek rendelkezik értelemmel. Az értelemel rendelkező lelkek az élőlényekben, pontosabban az állatokban keresnek helyet. Ezek a lelkek képesek arra, hogy alakítsák, formálják a világot, de rájuk kihatással vannak az értelemmel nem rendelkező lelkek is, továbbá egymásra is hatnak. Ezért az egész egy igen bonyolult rendszert alkot, amit mi nem vagyunk képesek felfogni, csak nagyon ritkán. Azonban a szellemeket nem csak sámánok, vagy másnéven közvetítők érthetik meg, pontosabban nem kell ennek szentelniük az életüket. A nagy feltalálók mint például Einstein, azért voltak képesek olyan forradalmian új dolgokat felvetni, mert tudat alatt érzékelték a szellemek kisugárzásait, és ezt féligmeddig tudatosan ki is tudták vetíteni az anyagi világba, képletek, találmányok formájában.

Én ebben hiszek, ezt vallom. Aztán kiki döntse el egyet ért-e velem, vagy nem.

Link a hozzászóláshoz

RQ:nem mondom h ez volt a célunk bár talán vmijen szinten igen...ha ezt bánod akkor bocs :roll: ....

Gem:háát nemtudom nekem ez így első hallásra nagyon távolinak megfoghatatlannak tűnik....

Ma leültünk egy haverommal beszélgetni és megincsak rájöttem mennyire sz*rul működik ez az ország...(nemmintha a többi jo lenne de némejik talán vmivel tűrhetőbb...)Ha érdekel vkit h miért meg ijesmi szoljatok és írok ide erről...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jó sok munkát adtok nekem! :D De most már csakazértis megpróbálok válaszolni. A gond az, hogy a vallásismeretem csak kb.harmadfokú, nem pedig 5-ödik. Ezekhez már egy hittantanár kéne.

Szal itt lennének a válaszok szép sorban:

Warlock:

Rendben, hívják úgy, ha neked ettől jobb. Csak kérlek mondd meg a forrásodat, hogy honnan tudod, mert én maradi vagyok, és még a hittörténeti, hitelméleti könyvekből veszem az infókat, nem pedig azt mondom, hogy nincs igazad, és kész! Nem letaszították, hanem ő választotta a külön utat, de zárjuk le a vitát, mert úgyse győzlek meg, és nem is akarlak! Az idézetet értem, és elfogadom, talán még magamnak is vallom, de nyugi, nem fogja túlterhelni az elmém, ANNYIRA nem gyenge! :evil: Már ha ez célzás volt. És kérlek add meg a tiszteletet annak, amit én gondolok, én se akarlak 'megtéríteni', tiszteletben tartom, amit gondolsz, amiben hiszel, legyen az ateizmus, sátánizmus, wicca vallás... :wink: ÉS ha én álomvilágban élek, akkor nem is akarok felébredni!

Felon:

Sajnálom, hogy sokat szenvedtél, és átvertek. Tényleg. Lehet hihetetlen, de én sem az egyházat tisztelem. Én Istent tisztelem, és csak azért vagyok római katolikus, mert úgy érzem, ez áll legközelebb hozzám/hozzá. Megjegyezném, a pokol nem mindenkinek jelent csak szenvedést... :roll:

Nővérke:

Ha nem hiszed, hát nem hiszed. Te tudod. Ha csak a "mi" Bibliánkat vesszük alapul, akkor kérlek előbb olvasd el (akár újra is)! Az abban leírt történetek többsége 'csak' szimbólikus, inkább afféle tanításnak nevezném.

Link a hozzászóláshoz

Bátyó: olvastam a bibliát még kiskoromban, és egyébként református vok... Amit felháborítónak tartok vmilyen szinten azaz, hogy nem volt beleszólásom abba, hogy megkereszteljenek, avagy sem... no de mindegy...

A lényeg, hogy én átlátom ezt az egész vallási cuccot vmilyen szinten, mert ugye nekem is volt benne részem, ugym. rám akarták kényszeríteni az egészet, de aztán megelégeltem, hogy olyat kell vallanom amivel egyáltalán nem értek egyet, és amiben nem hiszek...

"Abba a bizonyos bárkába azért lehetett helye Noénak és családjának, mert nem bűnözők voltak, hanem becsületes, tisztalelkű emberek."

ööö... ők kaphattak esélyt, mások nem??? amit nem értek ezzel kapcsolatban: ha isten az embert maga teremtette abba a világba amit szintén ö maga teremtett, akkor hogy lehetett, hogy "elkorcsosuljon" ellenkező irányba, mint ahogy azt isten szerette volna... ergo lehet isten nem is anniyra mindenható??...

az pedig, hogy isten teremt, majd pusztít mert nem az lett ami várt, aztán megint csak pusztít, majd megint esélyt ad... hát nem is tudom... inkább hasonlít egy laboratóriumi új faj kikísérletezéséhez, ahol ha 1-1 egyed nem sikerül elég jól, fogják és egyszerűen bedobják a kukába... ez persze erős hasonlat, de a léyneget aszem érti mki... és ha nem sikerül tökéletesre, bizony sok-sok élet el fog pusztulni... akinek ezek az életek a kezében vannal, aza vki vagy vmi bizony óriási hatalommal bír... amit lehet, hogy rosszul használ... sőt...

jaés hogy hol az ellentmondás?? rengeteg helyen. de aszem, hogy érzékeltessem elég a 10 parancsolat egyike: NE ÖLJ!

isten mit csinált??? ölt, pusztított...

és persze még sorolhatnám, de ha egy kcsit jobban elgondolkozik bki meglátja az ellentmondásokat...

Link a hozzászóláshoz

Huhh d kíváncsi lett mindenki :) 8)

Nahh jöjön hát aminek jönnie kell.

Ez a rendszer egy nayg kalap sz*r.Nemcsak itthon hanem az egész világon.A pénz az ura mindennek nem számítanak az emberek érzelmei,sőt még az életük sem!Be lehetne venni még ide a hatalmat a pénz mellé de hát a 2 az ugyanaz....

Próbáld meg "globális" szemmel nézni az életed.Miről szól?Megszületsz.van egy egy pár éves korszak amiben a szerencsésebbek gondtalanul,boldogan élnek hiszne nem gyötrik őket gondok meg ijesmi.Aztán iskola amit mi nagybetűs SZOP*S-nak hívunk.Ez "jo" esetben 3 iskolából áll.Aztán kapsz egy végzettséget amivel szinte kitörölheted a hátsó feled.Aztán bekerülsz egy munkahelyre ahol megtanítanak arra amit tudnod kell ahoz a munkához.Aztán gürizel h minél jobban élj,te és a családod.És meghalsz.TAlán gazdagon,talán szegényen de megtörténik.(akinek jobban öszejön és gazdag lesaz az talán vmivel jobban élvezi...de nem sokkal)Meghalsz,megsirat a családod és a barátaid aztán el vagy felejtve.(ez engem különösebben nem izgat h nemigen fognak rám elmékezni de tudom h van aki egyenesen retteg ettől és ezért megpróbál szinte már kétségbeesetten alkotni valami maradandót.Van aki versel,van aki gyilkol...)Na most nemtudom ti hogyvagytok ezzel de ez nekem így nemigazán szimpatikus...De ezen azthiszem nemigen tundánk sokat változtatni...

Magyarország problémája:országunk legfőbb problémája a mentalitás.Ami nagyából abból áll:ÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉNÉN!!!!!!!!Persze vannak akik nem ijenek de hát azt kell mondjam az emberek nagyrésze...vagy ha nem is a nagyrésze de akik hatlmon vannak.Nézd meg mit csinálnak!!Azt az álcát (próbálják)rakják elénk h az ország fejlődik ők meg dolgoznak.EGY NAGY LÓFA**T!!!!Csak az érdekli őket h tömjék a zsebüket(ugye a mentalitás)és nekik minél jobb legyen.Mindegy h Gyurcsány,Orbán,Medgyessy vagy Torgyán...("lopni,megyünk lopni a fityinger meg a várady..."ismerős?szerintem ő írták...)Mer enenk nem arról kéne szólni h létrehozzuk/megkeressük a kiskapukat és támogatjuk azokat akik nekünk szimpatikusak(Orbán-romák például...)Mer nem annak kéne segélyt adni akinek van 10 gyereke és nincs állása!!Mer hány ojan ember van aki becsületesen dolgozott sok éven át és végül simán kirakták az utcára mer külföldről olcsóbb behozni!Legyen már bennünk valami nemzeti érzés és ne hagyjuk elveszni ezt az országot a semmibe!!!(pl.:Horvátok:Hazai sör ára:X.Külföldi sör ára:5X!!!És ez szinte mindennel így van!!És ez nem hülyeség hanem ésszerűség..De a Horvátokat még elő fogom venni)

Ha jol tudom 94-98 között volt egy ojan kormány aki előre megmondta h emberek ez a 4 év sz*r lesz de az ország fejlődni fog.És lám úgy lett.Mert ők őszinték volta kés nemcsak az ÉNÉNÉN mentalitás volt bennük...(lehet h nem teljesen jol írom mer azé elég kis porbafingó voltam akkoriban de aszem vmi hasonló volt)Az hasonlított arra ahogy az ország vezetésének viselkedni kéne...Nézzétek meg mondjuk Horvátoszágot:pár éve olyan mesze voltak tőlünk fejlettségben mint ide Peru most meg már lehagytak minket.(pl.:Pár év alatt felhúztak 700KM autópályát hegyen völgyön át mi meg nemtudunk megépíteni 200-at egy Alföldön...)Miért?Mer ott nem csak az van h lopjunk,hanme az h menjen előre az ország és azután ráérünk lopni.ÉSZRE KÉNE M

Link a hozzászóláshoz

Hát, mondtam, hogy gyűjtök energiát, most megtörtént :)

Először a megszületés. Az, hogy hova születsz, mindent meghatároz, mert annak megfelelően itéltetsz meg. Nem mindegy, hogy hova tudnak a szüleid küldeni iskolába, mennyit tudnak utánad fizetni.. Ahogy mondják: "a pénz beszél, a kutya ugat" , és ez sajnos így van. Én nem tartom szerencsésnek, és igazságosnak se, hogy van aki könnyebben él, egész életében nem csinál semmit, a másik meg gürizik a betevőért. De belenyugodtam az egyik tanárom segítségével. Akit érdekel, annak elmondom, mire gondolok.

Arra, hogy mit hagyunk magunk után... Lényegében mindegy. Nem nézem felülről magam, hogy mit beszélnek rólam az emberek, úgyis visszakerülök egy másik testbe, és talán sosem jövök rá, hogy én az a személy voltam. Tehát, én nem azért írok verset.. levezetem magamból, és papíron őrizgetem. Nem mondom, hogy nem adatnám ki, de én még messze vagyok attól, és nem hajtok rá.

Aquenor, neked nem lényeg a saját magad? Minden ember önző, és aki a mai világban nem az, azt kegyetlenül megkopasztják, nem kifezetődő. Ettől függetlenül, egyáltalán nem szép dolog, és undorítónak találom.

Nézd, nem az a baj az országgal, hogy nincsenek gazdagok. Itt vannak. Mindenhol vannak. Tehát nem őket kell még tömni, hanem a szegényeket közelíteni az ő szintjükre. Mert ha megen a módosabbak kapnak, felborul az egyensúly, és ki szeretne olyan országban élni, ahol csak gazdagok és csak szegények vannak? Munkát kell nekik adni, és ha nem mennek dolgozni, akkor elsüllyeszteni őket, de meg kell csillantani a jobb élet lehetőségét előttük. Feltételekhez kellene kötni a segélyeket is, hogy lehessen látni, akar-e szabadulni. De ehhez olyan gazdaság kellene, ami most nincs. Nem érdemes azon siránkozni, hogy a horvátok hol járnak, meg pl. az angolok hol. Magyarország mindig rosszul választott, mindkét világháborúban a rossz helyre állt. Alapvetőleg szeret az erősebb mellett lenni, meg kéne tanulni a magunk lábára állni. Először a németek, majd megint a németek, később az oroszok, most meg az amerikaiak szoknyája mögé bújt. A magas fa árnyékában a zsenge fa tönkremegy, nem kap fényt, vizet.

Azt hiszem mindent leírtam, amit akartam

Link a hozzászóláshoz

Örüéök h végülis rászántad magad h elolvasd :)

Arról h önző vagyok-e:igen az vagyok!De nem mindegy h ezt mijen pozicíóba teszed.Mer akiket mi(illetve inkább ti)megválasztotok azoknak nem ez lenne a feladatuk.

Ne érts félre én nem azon síránkozok h a Horvátok hol tartanak nem vagyok "féltékeny" az angolokat meg egyenesen lesz*rom csak azt probáltam megmutatni h mit lehetne megtenni...Arról h ezekhez a dolgokhoz nincs meg a gazdaságunk:nincs mert nem csinálták meg és most sen csinálják/fogják.Támogatják a külföldi multikat ahelyett h a hazait támogatnák,h legyen íyg meg a kellő gazdaság?

Egyébként ne érts félre én nem azt akartam mondani h az a baj h nincsenek gazdag emberek mer igenis vannak!Miér lenne az jo nekünk h az ország szegénységben él,4 ember meg mocskosul gazdag?NEM!Nem ezt akartam mondani.Inkább éljen az emberek 90%-a a középréteben mint 20%-a a felsőben...ÉS pontosan úgy van ahogy mondod:aki akar az tényleg tudjon dolgozni aki meg nem akar az takarodjon kiefelé!!!!Az is igaz h mindig a rosz oldalra álltunk,de ez van ezen nem érdemes rágódni inkább azon kell gondokozni h most vajon a "jo"oldalon állunk-e.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Nos, én részben egyet értek Aksival, ebben a megszületek, meghalok-os dologban, részben nem.

Az tény, hogy az ember megszületik és onnantól egyetlen biztos pont van az életében, éspedig az ember halála. Akármit is ügyködnek a tudósok, az öregedés ellen, az emberek akkor is "gyengék" és sebezhetőek maradnak.

Abban viszont nem értek egyet, hogy az ember élete üres. És nincs benne olyasmi, amire a halálos ágyán ne emlékezne vissza szívesen. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha az ember egész életében szegényen nőtt fel és élte is végig az életét, vagy mindezt gazdagon, lennie kell, legalább egy olyan pontnak, ami lehet, ogy másoknak lényegtelen és nem fogják továbbvinni a történelemben, de annak az egy egyénnek biztosan nagyon sokat jelent és akár szorult helyzetében ha csak rágondol arra a dologra, akkor melegség önti el a szívét. Higyjétek el nekem, nekem már vol részem belőle. ;)

Ja, hogy mondjak példát is, ilyen szerintem a szerelem. Egy közösségnek ez nem jelent semmit, ha nem velük történik meg. De annak a két embernek igenis sokat jelent.

Nos, ennyi lett volna.

Maradtam mély tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Tyby igazad van, jó példa a szerelem, de azért, hát nem tudom... Milyen kiba sz*r is tud lenni, amikor szerelmes vagy vkibe állatiul, ö meg fogja magát...és otthagy... Aztán megy a kínlódás, szenvedés, stb stb...

Jó, végülis ennyi erővel midnenbe bele lehet kötni, de akkor is... Nincs olyan dolog ebben a világban, ami tisztátalanul tökéletes boldogságot nyújtana... Szerintem... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Én: "Nincs olyan dolog ebben a világban, ami tisztátalanul tökéletes boldogságot nyújtana... Szerintem... :roll: "

Tyby: "És sztem sincs tökéletes ebben a világban. Szvsz ember nem tud tökélerest alkotni, sőt még talán maga a természet se. De ez csak szvsz :roll: "

örülök, hogy egy véleményem vagyunk, végülis nem lehet mindenen vitázni... :evil: :twisted: :lol::lol::lol: :wink:

Link a hozzászóláshoz

Ennek énis örülök :wink:

Bár szerintem az egészséges vita is lehet szórakoztató és nem csak ellentéteket szíthat. Bár ez megint csak szvsz.

Visszatérve az eredeti témára. Ha a politikusok valóban szétlopják az országot, akkor már inkább azt mondom, hogy jobb volt amikor még egy ember állt a birodalom/ország élén (lásd. királyság, diktatúra és talán a kommunizmus :roll: ) mert akkor csak egy ember lop(ott), ha egyáltalán lopott. És akkor legalább mindenkinek nyilvánvaló volt/lehetett, hogy az az illető lop. De nem lehet/lehetett ellene tenni semmit, mert olyan magas pozícióban áll(t). Csak egy puccsal, talán.

Na csak ennyit szerettem volna, remélem érthető mit akartam ezzel mondani. :roll:

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...