Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Én úgy gondolom a jóslást arra használni, hogy megismerjük általa a jövőt, lehetetlen. Hiszen lehetőségek tárháza áll előtünk folyamatosan, amik állandóan, pillanatról pillanatra formálódnak.

Némi tapasztalattal rendelekezem ezen a téren, és bízvást mondhatom, hogy mindenfajta jóslási forma önmagunkba ad betekintést. Hogy mi hogyan viselkedjünk, hogyan lássuk a dolgokat, hogy jó legyen. Elvégre mi húzzuk a kártyákat, mi dobjuk ki az érméket (én csupán a Tarot-t és a Ji Kinget használom) intuitívan mi magunk formáljuk a jövőnket. Az egónktól nem látjuk ezt, ezért van szükség néha benső útmutatásra.

Még soha nem volt olyan helyzet, hogy a kártya rossz utat mutatott volna. Természetesen még a kivetés után is én döntök, és nem mindig követem a tanácsokat.

A jósláshoz pedig szükséges egy hatalmas adag intuíció. Ha ez nincs meg a jós nem tud ráérezni a jósoltatóra, ennek pedig csupán a megadott értelmezés összekombinálása és eldarálása lesz az eredménye. Veszélyes dolog ez. Én pl nem tudnék olyan embernek kártyát vetni, akit nem ismerek, nem érzek. Nem is teszek ilyesmit, mert tudom, hogy beláthatatlan következményekkel járhat egy gyengébb jellemű embernél.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A jóslás ma is nagyon jól működik, és minél nyitottabb felé az ember, annál könnyebben segít. Én speciel nem tartom használhatónak azt, hogy a jóslással kiderítsd a jövőd, vagyis azt a felállást voltaképp, ami jelenleg a legerősebb lehetőség, mert azt a befolyást - ami számodra van- ha használod, akkor bármilyen irányban megváltoztathatod.

Én azt szeretem megtudni, milyen jelleget képvisel a jelenlegi állapotom, a problémám, és milyen viselkedéssel lehet megoldani.

Az angyalok többféleképpen is megnyilvánulhatnak a világunkban. Ha leszületnek a formájuk hasonló lesz a többi emberéhez. Alapvetően ez ritka és kapcsolatba lépni velük csak a megfelően kifinomult érzékek segítségével lehetséges. Az özönvíz által elpusztítottak születettek voltak, de volt idő mikor sokkal többen láthatták halhatatlan formájukban is őket.

Link a hozzászóláshoz

Hát emberek ezzel az angyalos témával kapcsolatban szkeptikus vagyok, olyan Constantine-os feelingem van tőle. Bár lehetséges hiszen én csak a saját dimenziomat látom, és abban is csak korlátozottan. De ha igaz amit Takeda mond akkor az is elképzelhető, hogy azok a mítikus lények, akikről az ókori világban regéltek, valóban élnek és éltek. Mit szólnátok mikor egy könnyed esti sétánál összefutnátok egy elffel a parkban, vagy egy trollal? Érdekes kérdés.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem lehet kizárólagosan hinni a jóslatoknak.

Véleményem szerint amit a kártyák mutatnak, az az, hogyha egy bizonyos úton haladunk, akkor mi lesz a jövőnkben. Ha rosszat látunk, akkor változtatni kell és ehhez a változtatáshoz ad kulcsot a tarot.

Nem a bekövetkező és visszanem fordítható jövőt mutatja meg, hanem egy változatot, ami a jelen állapotban lehetséges. A változtatás rajtunk múlik.

(Ezzel kiegészíteném azt amit Morgian írt.)

Valahol nem tartom jónak, hogy tudjuk azt, mi következik majd be, velünk, szeretteinkkel.

Régen annyira hittem mindenféle jóslatnak és jóslási módszernek...most meg bár hiszek benük, de nem űzöm őket. Nem vayok kíváncsi a jövőmre. Elképzeltem magamnak egyet és nem akarom, hogy végül lássam a kártyavetéskor, hogy máshogy lesz. lehet hogy tudnák változtatni, de tudat, hogy meginog az álomképem, egyfajta mély gödörbe taszítana.

Magyarán, jól meg kell fontolni, hogy jósolunk/jósoltatunk e, vagy sem.

Link a hozzászóláshoz

Crowstone:

Nagyon erdekes amugy aza film es sok pappal beszeltem arrol ..es a fellenyek elvileg letezhetnek..

Amugy igen regen voltak trollok,finnben es svedben is,talaltak 2-3 m es csontvazakat a hegyekben akik a regekbol ismert trollokra kisertetiesen hasonlitottak..(ha mar a nevemet vettek toluk akkor utana neztem a trolloknak :D )

Az elfek,vagy magyarul tundekrol,tunderekrol sajna nem sokat tudok..

Link a hozzászóláshoz

Venes: A kártyákat jó használni anélkül, hogy a jövődet tudakolnád. Például ha megkérdezed tőlük, hogy mi a problémád, és hogy ezt hogy oldhatod meg legjobban. Nem azt mondják meg hogy ezt vagy azt csináld, hanem- mint ahogy jól tudod- csak a cselekvéshez a legmegfelelőbb lelkiállapotot mutatja meg, a tudat legmegfelelőbb állapotát az adott időszakban, vagy problémakörben.

Crow: Nekem nagyon tetszett a film eleje, mert egy jó képet fest a pokolról hivatalos megnevezéseknél maradva purgatóriumról, ahol időtlenül újra és újra átéled a szenvedéseidet, mígnem megunod.

És így van. Az angyalok és tündérek léteznek. A tündérek itt élnek köztünk, mivel ugyanolyan időhöz és helyhezkötött lények mint mi, az angyalok pedig bármikor és bárhol ott lehetnek.

A tündéreket lehetséges szemmel tehát fizikai érzékeléssel látni (mivel anyagi lények). Azért nem látjuk őket, mert a szemünk fényfrekvenciaérzékelési tartománya az egészségünk emberiség méretű alacsony szintje (avagy energiaszintünk alacsony volta) miatt nem terjed ki teljesen az ultratartományra. Ez viszont javítható és aki auralátó, az képes a tündéket és törpéket (stb) is látni.

Nagyon kevesen vannak, és csak a legszebb természeti helyeken van esélyed megpillantani egyet, ha képes is vagy látni.

Az anygyalok látásához nem elég az auralátás. Ehhez az élet energiáját az asztrálfényt, Nicola Tesla definícióval élva a a tachion részecskék tartományát kell látnod, amely független a szemedtől és akár csukott szemmel is megy, őket idézni lehet.

Ti kérdeztétek meg, én leírtam. Hogy hasznát veszitek e, az rajtatok múlik.

Link a hozzászóláshoz

Takeda:lehet hogy csak nekem fordul ez meg a fejemben de ezeket te honann szeded,milyen forrás,vagy csak személyes vélemény/kutatás/gondolatmenet?

Kártyás,jóslásos:egyszerűen nem látom benne az értelmet,a logikát...egyedül arra tudok gondolni(és csak a problémamegoldásnál működhet)hogy a tudataltti irányítja a kezed a keverésnél és ennyi...többit nem tudom elhinni teljesen logikátlannak tűnik...ugyanúgy mitn a horoszkóp stb...dehát énmár csak ilyen szkeptikus vok.

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Jól gondolod Aquenor! Valóban a benső tudattalan Én-ed irányítja a kártyavetést. Ne arra gondolj, hogy közvetlen a kezeidet... mármint úgy értem, hogy nem szükséges semmi transz, semmi misztikus tralala. Teljesen egyszerűen működik a dolog. Kihúzod a kártyákat és ennyi. Semmi humbukk. Az értelmezéshez van szükség intuícióra.. nah de ezt már írtam...

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Jóslásról én csak annyit mondanék, hogy a mai jóslások aléggé elkorcsosultak, Sztem. Manapság konkrét dolgokat mondanak, hogy mi lesz veled, mit kell csinálnod, hogy jobb életed legyen, meg ilyenek. (Előre leszögezem, hogy nekem nicns sok tapasztalati ismeretem a jóslásokkal kapcsolatban, magyarán szólva egyenlő a nullával :mrgreen: csupán az szól belőlem amit most tanulok :tanitas: ) Szóval, a görögöknél, Thébában, ahonnan kezdődött a jóslás nagy kultusza,persze már jóval eléőtte is voltak jóslási technikák, mint pl a sámánoknál, vagy asszem a Krétaiaknál disznóbélből való jóslás (ebből fejlődött ki aztán a labirintus kultusza is, de ez most mind1, nem is tudnék róla sokat mondani), szóval Théba kapuján állt/áll az a híres mondás, hogy "Ismerd meg önmagad". Ott a jóslás során nem intuiciókat adtak, hogy mit csinálj, vagy mit ne csinálj. Ehelyett relytvények formájában (egy jóslatnak rengeteg értelmezé létezett) adták a jóslatot. És ki hogy értelmezte (persze személyre szabottan adták). Szóval mindenki saját magábnak kellett megoldani a relytvényt, egy hasonlattal élve, a jóslat csak az irányt mutatta meg, az utat az egyénnek kellett megkeresnie é végigmenni rajta.

Ez több szempontból is előnyös volt. Ez egyúttal levette a Thébai jósdok válláról a felelőséget, hogyha olyan ikövetkezményei lettek volna a jóslatnak, másrészt ... (mindenki találja ki :P )

Röviden ennyit tudok mondani fejből :)

Angyalok, tündérek: Nemtudom, lehet, hogy szkeptikus vagyok, meg minden, de a mai tudomány úgy érzem elég fejlett szinten áll ahhoz, hogy ha lennének ilyen dolgok, akkor be tudták volna bizonyítani valamelyik létezését. Ma már vannak olyan műszerek amik képesek érzékelni a teljes teljes fényfrekvenciát, de nem találtak semmit. Szóval én maradok szkeptikus ez ügyben, eddig még nem sikerült meggyőznetek az ellenkezőjében :)

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

A jóslás szó valódi jelentését maga a szó hordozza: jó, vagyis a jó megmondása. (pl. a német Wahrsagen=igazság megmondása). Tehán nem a jövőbeli események megjövendölése a cél, hanem, hogy megtudjuk mit tehetünk annak érdekében, hogy megtörténjen ez vagy az. Úgy is mondhatjuk, hogy egy kártyavetés nem más, mint egy jó kétszemélyes pszichoterápia...csak olcsóbb...és hasznosabb mindkét fél számára. Szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Jé Tybycsoky, hogy kerültél elém? biztosan egyszerre írtunk..

Jóslás mindenhol volt ahol tárgyi emlékeket találtak, minden kultúrában.

Szerintem meg nem elég fejlett a tudomány még ehhez. Sokmindent tudnak mérni és sokminden bizonyítva is van, csak akik tudományos területen dolgoznak, azok még a gondolatát is elvetik sokmindennek, mert azt irracionálisnak vélik, vagy olyan is van, amit nem fogadnak el hivatalosan az eredménye miatt a vizsgálati helyességtől függetlenül.

Engem spec. nem érdekelnek természetfelettivel kapcsolatos kutatások, de ha nagyon akarod adhatok pár ötletet azokról, ahol komoly eredmények vannak e téren.

(Kirlián fotózás, orosz aurakutatás, tértechnológia->szabadenergiás gépek, Tesla)

Az egy dolog, hogy egy adott frekvenciát tudsz érzékelni, az más, hogy azt teljes valójában ember számára is érzékelhetővé konvertáld értelmezhető formában pl:

Például a te videókamerád is érzékel infratartományban is, de ettől te ugyanúgy nem látod mint élőben.

Link a hozzászóláshoz

Takeda, igazad lehet, hogy a tudomány nem tart még ott, hogy belássák, hogy létezik valami. De hát énis, mint mindenki pozitivista világban nőttünk fel, és csak kevesen tudják kivonni magukat ez alól a nézet alól. De hát bölcsész karon majd megtanítják, hogyan kell azt csinálni :)

Amúgy ja, két perc különbséggel kültük el a hsz-ünket... :)

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Az angyalokat mar kimutattak muszerek,vagyis csodat csinaltak azt kimutattak...

Nos ha egy zarandokherlyre mesz ahol tortent valami nagy csoda( Lurd,Fatima) ott talalsz egy ateistakbol es hivokbol allo orvoscsoportot akik a betegeket levizsgaljak mielott bemennenek erre a helyre es amikor kijossz akkor is...es ha eltunik azt megvitatjak meg ilyenek..nos erre csak a nagy betegsegekre gondolj...

Amugy angyalt latni nehez dolog...foleg nagy hit kell hozza es egy kis szerencse ;)..

sokat tanulmanyoztam az angyalokat es kigyujtottem a tema:

Angyalok és démonok

Bevezetés Az ember ősi tapasztalata, hogy vannak láthatatlan lények, és hogy egy részük jó, más részük viszont gonosz. Manapság van, aki a létüket is tagadja, és a róluk szóló beszámolókat, a velük való találkozást pszichológiai jelenségnek tekinti. Mások viszont állandóan ezekkel az erőkkel foglalkoznak, minden rosszat a gonosz szellemek számlájára írnak. A Biblia adatai azonban ezúttal is segítenek eligazodni.

1. A láthatatlan világ lakói A láthatatlan világ lakói a "kerubok" (héber köruvim, 1Móz 3:24, 2Móz 25:18-22, Ez 1:4-5, 10:15-20, 28:14-16, 41:18-20, Zsolt 18:11), a szárnyas "szeráfok" (héber szerafim, 1Móz 3:24, Ézs 6:2, Ez 1:4-24, Zsid 9:5), huszonnégy "vén" (Jel 4:4), négy másik "élőlény" (Jel 4:6), és az "angyalok" (héber mal'ák = követ, küldött, görög: angelosz = hírnök), akik erőben és dicsőségben az ember és a démonok (lásd alább!) fölött állnak.

Megjegyzés A bibliai világkép szerint nincsenek "személytelen szellemi erők", amelyeket az ember felhasználhatna (lásd mágia), csak személyes szellemi hatalmak, amelyek vagy jók (angyalok) vagy gonoszak (démonok), és amelyekkel az ember nem kezdeményezhet kapcsolatot (az angyalokat Isten küldi, a démonok maguktól is jönnek kísérteni).

2. Az Istenhez hűséges angyalok Õk is teremtmények (Neh 9:6, Zsolt 148:1-5, Kol 1:16), akik...

Link a hozzászóláshoz

Takeda:

Az anygyalok látásához nem elég az auralátás. Ehhez az élet energiáját az asztrálfényt, Nicola Tesla definícióval élva a a tachion részecskék tartományát kell látnod, amely független a szemedtől és akár csukott szemmel is megy, őket idézni lehet.

elsősorban ez,de a tündés fényes energiaszintes is érdekelne.szóval én azért kérdeztem ezt mer nekem enyhén szólva is irreálisnak tűnik...

tachion részecskékről még nemis halotam,szal az mondjuk érdekelne,fizika az jó:)

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Hát Troll ez amit kigyüjtöttl most és ide leírtál, az telhjesen meggyőzőtt arról, hogy nekem is lehet igazam és amiről korábban Ahriman és A'frad írt hát igen az ember is olyan hatalmat akar mint amit az istennek tulajdonit csak nem éri el. És ezért hamis próféciákkal és hazugságokkal él, viszont a hiszékeny és gyenge emberek elhiszik és fanatikusan követik. Köszönöm Troll.

Link a hozzászóláshoz

Crow: sok prófécias nem hamis, és az embernek van lehetősége nagy hatalomra szert tenni, csak ehhez nehéz gondolkodásmód vezet.

Megtudsz valamit->elfogadod hogy lehetséges->kipróbálod és így derül ki működik e vagy nem. Sokminden van, amiről csak akkor kaphatsz normális képet, ha már benne vagy.

Troll: Ez az Angyalok és démonok c regényben van?

Jó hogy beírtad, a vi-ben írtam a hierarchiákról már, modt nem fogok, de ha valamit nem értesz, írd meg... nekem fizikai problémákat okoz, ha valamit nem értek(ami fontos), és ezek is fontosnak tűntek..

Aquenor: Én a Hórusz szeme dokumentumfilm sorozat 6.részét ajánlanám ha meg tudod nézni (a spektrum tv-n megy időről időre).

Vannak a neten is írások, de ezeket csak platóni módszerrel érdemes olvasni: tehát meggyőzőek számodra vagy sem.

pl itt egy : http://esemenyhorizont.uw.hu/2001/reszecsk.html

Az auralátást kipróbálni érdemes; edzed a szemed konkrét gyakorlatokkal, és ha türelmes vagy, érdekes dolgokat láthatsz

Könyv: Ted Andrews: Az aura érzékelése

Ha konkréten az aura működése érdekel, és mondjuk az, hogy hogy működnek az érzéseid: Hodnik Ildikó: A lélek teste - Auradinamika

A tündérekről a kedvencem egy beszámoló volt Villás Bélától, talán feltöltöm a netre ezt meg a hórusz szemét ha tényleg érdekel.

Crow: ha tényleg érdekel, hogy most mi van, és intellektuálisan szeretnéd megragadni a kérdéskört, azt javaslom inkább olvass Rudolf Steiner könyvet, konkrétan az 'A magasabb világok valósága' c. könyvet ajánlom úgy, hogy elolvasod a hivatkozásokat is, ezzel egy éven belül végleges választ szerezhetsz (megéri, mert ez azért komoly téma)

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Nemtudom h ott van-e,mert nem olvastam....

ezt egy oldalrol szedtem le ,amit az Egyhaz is elfogad,de nemcsak ok.

Igen fontosak..nagyon foleg hogy ezzel szeretnek majd foglalkozni...

Jolenne beszelnunk majd ..mert latom h nagyon nagy tudasu vagy...biztos kiegeszitenenk egymast..

Sajna en csak a kereszteny Egyhaz altal elfogadott tenyekrol tudok....de asziszem kivancsi vagyok meg nagyon sokmindenre.. :)

De asziszem ezt most nem itt kene megbeszelnunk hiszen ez a topic mas miatt van itt..

Link a hozzászóláshoz

Troll: írj a valóság igazságába, vagy privibe kedved szerint.

Az egy jó kérdés milyen tudású vagyok, de mindenre amire kíváncsi vagyok nagyon gyorsan megkapom a választ. A ismeretet használni nehezebb mint megszerezni.

Azt tartsd szem előtt, mindíg tudd mit akarsz megtudni, vagy mit akarsz elérni. Ha tudod, akkor könnyen megtaláljuk a válaszaidat. Kezd el...

(Hú ez nagyon durva duma volt, kiráz tőle a hideg...de asszem ezt akartam mondani)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint nem elképzelhetetlen hogy a természet fogja kipusztítani az embert. Pl már Ausztriába pánikolnak a síparadicsomok hogy nincs hó most is van vagy hány fok, közünk nincs a télhez, aztán kittudja milyen tevékenységeket fog még végezni a természet, hogy fisszafizesse az embernek amit kizsákmányolt tőle...

Véleményem szerint...

Hm?

Peace

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...