Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

A számadatok hibás beírásáért elnézést kétek mindenkitől. Nem tudok pontos dátumokat mondani, hiszen, mint azt oly sokan monták, én is csak emberből vagyok :) . Nade mit számit az a pár ezer év különbség amit rooszul írtam? :roll: . Előbb utóbb mindneki meghal, és mi azt már úgyse érjük meg akár 1500 év múlva lesz, akát 15000 év múlva :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Most írtam egy egész rohadt regényt, de unokatesóm sikeresen megsemmísítette, szóval nagylevegő és röviden összefoglalom amit írtam az imént.

Tehát: Hogyha a Napból 'kifogy' a hidrogén, akkor a hélium kezd fuzionálni, de nem vagyok asztrofizikus, tehát ebbe ne menjünk bele, mert nem értek hozzá.

Csikós: az emberek többsége önző, és/vagy fajgyűlölő, és/vagy kegyetlen, etc. A hangsúlyt az önzőre és a kapzsira fektetném, mert a legtöbb mindennapi probléma erre vezethető vissza.

Viszont egyetértek azzal, hogy ha egy ember életét megváltoztatod, akkor azok talán megválztoztatják mások emberét is, és a lánc tovább bővülhet.

Úgy gondolom, hogy az emberek többsége rosszul gondolkozik, úgy hiszik, hogy ők csak esőcseppek az óceánban, de elfelejtik, hogy ők is az óceán részei. De ahogy azt nemrég hallottam valahol: egy csepp is növeli az óceánt, tehát nem szabad úgy élni, hogy 'én csak egy vagyok a sokmilliárdból'.

Amíg csak egy maroknyi olyan ember is marad a Földün, aki rosszat akar másoknak, addig is nem leszünk biztonságban. Szerintem a bűnözés ellen jóval keményebben kéne fellépnie a kormányoknak. Sokan azt mondják, hogy emberi méltóság így meg úgy, meg hogy azt meg kell adnunk a gyerekgyilkosoknak, tömeggyilkosoknak, stb. stb. Nos gondolj bele, hogy egy este hazamész, a sötét előszobába belépve valami csúszós dologra lépsz, aztán meg valami puhába rúgsz és ott találod anyádat kicsordult belekkel, meg a családod többi részét is hasonlóan elintézve és ott áll egy alak nem messze tőlük vértő csöpögő késsel. Te azt mondanád neki, hogy megbocsájtok gyilkos bácsi, nincs semmi probléma, menj, szabad vagy Vili, menj és sokasodj a nagyvilágban? Nos ha igen, akkor gratulálok hozzá, de ezeknek enyhe ítélet lenne egy halálbüntetés. Gyakran hallani emberekről, akik kislányokat erőszakolnak meg, bedobják egy gödörbe és halálra éheztetik, aztán megint megerőszakolják, szerintetek az ilyenek törődnek az oly sokat emlegetett 'Emberi Méltósággal'? Na hogy is jött ez ide? Ja igen, úgy hogy amíg vannak rosszfiúk, addig nem lesz világbéke, és amíg nem lépünk fel keményen a bűözés ellen, addig lesz is (főleg, hogy összkomfortos Hi-tech börtönökbe dugjuk őket, könyvtárral, internettel, edzőteremmel, etc [nem azt mondom, hogy nincs hátránya a börtönnek! és van aki nem érdemel meg egy középkori várbörtönt egy mezei lopásért pld, de mind1, remélem értitek, hogy mire akarok kilyukadni])

Húhh, most még teljesen rövid voltam az eredeti verzióhoz képest, szóval mondjatok hálát annak a szakbarbár unokatesómnak! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nem nézünk hülyének, sőt sztem ők is erről beszéltek eddig, hogy szenedjen ne legyen vége egyből.

Velem egyszer történt ilyen, bár nem ennyire durva, sőőt:

Az első kutyánk volt, egy magyar vizsla. Betanított állat, gyönyörű szőrme, makk egészséges, meg minden. Nem messze tőlünk van egy önkormányzati bérház, tele romákkal (elnézést, ha sértőn fogalmaznék, de nemzok másképp :roll: ). Nos, Megi (úgy hívták a kutyát) egyíszer elszökött két napra, halálra izgultuk magunkat, hogy mi van vele, aztán ahazajött véres pofával, és egy csirkét szorongatott. Aztán jött egy roma és el kezdett ordítozni apámmal, hogy a VAD

Link a hozzászóláshoz

Szerintem törvényszerű, hogy az emberiség kipusztul. Ez minden élettel rendelkező bolygó sorsa. Először megjelennek az egysejtűek, majd egyre fejlettebb lények. Később kifejlődnek a nagyobb intelligenciával rendelkező fajok, akik aztán egymással háborúzva lassan kipusztítják egymást. Ha a bolygónak szerencséje volt, akkor egyben maradt, így pár évmillióval később ez a folyamat kezdődhet elölről a fennmaradt legfejlettebb fajtól. Ez megint egy ostoba, rám jellemző elmélet, de szerintem a Marson is hasonló történt, csak ott elpusztult minden élet.

Link a hozzászóláshoz

Azzal eggyetértek hogy minden faj sorsa az hogy kipustuljon. De az emberek direkt önpusztítást folytatnak. És Tybycsoky-val is eggyetértek (a vad eggyetértés itt mutatkozik meg:)) hogy az emberiség csak púp a föld hátán, de továbbmegyek eggyáltalán minden élet az hiszen csak kevés bolygón alakulhatott ki és ott kezd el teszem azt burjánzani:mint afféle rák (lásd:Mátrix).

Link a hozzászóláshoz

Hát ha már itt tartunk, akkor fel kell hogy tegyem a kérdést:

Mi az élet értelme?

Hiszen ha elfogadjuk azt, hogy a mi csak élősködünk a Földön, akkor minek vagyunk egyáltalán itt? Szerintem valami célja biztosan van. Én nem fogadom el a ti teljesen szkeptikus ateista véleményeteket. Szerintem mindenképpen volt valaki, vagy valami ami/aki a világot teremtette. De ez már inkább a Valóság Igazsága topicra tartozik.

Link a hozzászóláshoz

Oó! Akkor megint vissza ahhoz, hogy az anyag nem létezhetett örökké (ahogy te állítod valaki, vagy valami teremtette). A világon senki sem tudja (legalábbis a világnak a Földre eső részén). Tehát azt akarom mondani, hogyha szerinted nem volt anyag, és mondjuk a ti istenetek teremtette a világot, akkor ki teremtette az isteneket? Õk voltak mindigis? Mert akkor miért nem fogadod el azt, hogy az anyag volt mindig is?

(ebben a kérdésben nem foglalok álláspontot, de a lényeg az, hogy nem istenek teremtették, mert olyanok nem is léteznek).

Link a hozzászóláshoz

Anyag létezett mindig is.

Bebizonyították.

Gondolom az ősrobbanásról mindenki hallott? Itt azonban fel kell tenni egy kérdést: tekintve hogy a galaxis jelenlegi hőmérséklete -270 és hül (tudni kell hogy az abszolút 0 az -273 ahol a molekulák rezgése leáll es gyakorlatilag megfagy az idő) arányosan a galaxis tágulásával, szóval hogyha megáll akkor mi van?

Link a hozzászóláshoz

Nos én úgytudom h először volt egy ősrobbanás.azt vagy kicsinek vagy nagynak nevezik.és aszondják h előtte volt a SEMMI.de ez hülyeség.még ha létezik is oylan h "semmi" abból nem alakulhat ki semmi.ott nincs se tér se idő se energia úgy egyáltalán semmi.aból pedig nem alakulhatott ki semmi.

d3st:ha most tágul akkor mé kezd el újra öszehúzódni.

egyébként ezt én mindig is egy nagy hülyeségnek tartottam h tágul az univerzum mégpedig 2 okból:

1.ami végtelen az nem tágulhat.

2.ezt azzal magyarázzák h a galaxisok között nő a tér.és mi van ha csak távolodnak egymástól egy természetes mozgássa????

Link a hozzászóláshoz

Sztem igaza van d3st-nak abban, hossz összehúzodik. És mégpedig azért, képzeljetek el egy nagy gumilapot, mait elkezdünk húzni. az elején még elég szepen tágul, majd egyre nehezebben, lassabban, majd egyszer már nem lehet tovvább húzni és összemegy, ami elég nagy zajjal szokott járni. Nos én ugyanígy gondolom a galéaxisról is. És amaikor összemeg akkor a sok galéaxis, meg a nagy üres tér hirtelen kis helyre töpörödik össze és ez nagy robbanáshoz vezet.

Aksi: Az a szó, hogy végtelen szerintem realtív. Azért használjuk ezt a szót a világűrre, mert így valami sejtést kaphatunk annak nagyságáról, terjedelméről. De ebben az értelemben a végtelen szó nem azt jelenti, ami a matekban végtelent jelent.

Link a hozzászóláshoz

Nos, a világegyetem most valóban tágul. Az ősrobbanás után, azonban 3 féle esemény következhet be:

1, A világegyetem tömege nem ér el egy kritikus határt és akkor a tágulás lelassul, majd megfordul és összehúzódik, és ez ismétlődik folytonosan

2, A világegyetem tömege eléri a kritikus tömeget és akkor a végtelenségig tágulni fog (a tudomány jelen állása szerint ez fog bekövetkezni, ha jól emlékszem)

3, (Ebben sem vok biztos) Valami olyasmi hogy a tágulás 0-ra csökken és úgy is marad vagy nem tom...

Na, a tágulásról ennyit.

S most néhány logikus kérdés:

Az ősrobbanás pillanatában, a világegyetem összes anyaga egy pontba sűrűsödött, akkor mi volt azon kívül?

Ha a világegyetem végtelen, akkor hova tágul?

Ha tud tágulni, akkor kell még lennie helynek ahova tágul. De akkor hol van a világegyetem?Mi van azon kívül?Hol a világegyetem vége?

Link a hozzászóláshoz

Most leírok egy kis saját véleményt, ami nem kötődik teljes mértékben az elöbbihez.

Csak annyit írok, hogy az emberek jövője már nem hosszú.....nem tudom, hogy mennyi ideig lesz ez még így, de az biztos, hogy nem sokáig. Az emberiség saját maga pusztítja el saját magát.

Pl. állítólag 30 év múlva elfogy a kőolaj készletünk....hm ciki, az élet kegyetlen....megéljük a Mad Max2-t. Meg ott vannak az esztelen háborúk, meg jön a h*lye génsebészet, meg minden szar amiről azt hisszük, hogy a mi és a mások javát szolgálja, de ezzel csak azt érjük el, hogy elpusztulunk.

A másik nagy gond, hogy esztelenül öljük az állatokat....nics értelme, mert ezzel nem csak az ő életük felett döntün, hanem a saját vesztünket okozzuk.

Gondolom ezekkel nem mondtam újjat, de nem is akartam, csak a saját véleményemet írtam le, illetve annak is csak egy részét.

A másik ami még érdekes, az hogy mindenáron örökéletet akanak, megakarják állítani az öregedést és ez befog következni, illetve talán befog következni. De szerintem semmi értelme az egészenk....felélnénk az egész univerzumot, mert ezért mégse elf az ember.... :lol: Túl gyorsan szaporodunk. Mge mire használnák az emberek az öröklétet....? Felesleges.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ebben a tágulás kérdésben határozottan nem merek állást foglalni, mert ehhez én túl korlátolt vagyok. Két dolgot jegyeznék meg. Az egyik, hogy ha a végtelen nem végtelen, és folyton összehúzódik, kitágul, akkor elméletileg lehetséges, hogy az űrhajó ha egyenessen megy is, de visszaérjen kiindulási pontjába. De ha a végtelen télleg végtelen, akkor mi van azon túl?

S most néhány logikus kérdés:

Az ősrobbanás pillanatában, a világegyetem összes anyaga egy pontba sűrűsödött, akkor mi volt azon kívül?

Ha a világegyetem végtelen, akkor hova tágul?

Ha tud tágulni, akkor kell még lennie helynek ahova tágul. De akkor hol van a világegyetem?Mi van azon kívül?Hol a világegyetem vége?

Jogos a kérdés! Erre én is kíváncsi lennék! Noha, attól tartok, ezt felfogni soha nem leszek képes!

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...