Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kezdeni óhajtó játékosok


Recommended Posts

Nem tom mér, de a régi forum le lett zárva igy most ide irok.Remélem, nem baj hogy nyitottam egy ujj témát.Vagyis a régit az ujj forumon.

Köszönöm a tanácsokat, megprobáljuk használni öket.

Tatabányán jáccunk, és szivesen néznénk meg mások játékát, (legalábbis én) meg föleg jáccanánk olyan km-mel aki jobban vágja a témát.

Mert hát nekünk nem magyarázott el senki semmit, egyik gyerek báttyának volt meg az alapkönyv, és ö látta hogy a báttyáék jáccanak, aztán megmutatta nekünk.Mi meg kiprobáltuk, meg vettünk kiegészitöket.

Szal abszolut saját eröböl probáltuk élvezetesebbé tenni a játékot, több kevesebb sikerrel.Persze amig meg nem találtuk ezt az oldalt :)

Hát most tulajdonképp több kérdés nem is jut eszembe, mert szerintem a legtöbb hasznos dolgot elmondtátok, innentöl nekünk kell megprobálni használni öket.Azért ha vki a közelben lakik (még1-szer:Tatabánya és környéke) szivesen megnéznénk a játékukat, vagy jáccanánk velük! :D

Link a hozzászóláshoz

Takeda

Pteropta

HozzászólásElküldve: Szerd Aug 27, 2003 3:07 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nagyon szeretem a barbárokat. Olyan aranyosak.. Mint a barátom akit jól kitárgyaltam (Bocs S****ki) Én persze már nem vagyok képes ilyen kifinomult szinten játszani. Biztos elkezdenék gondolkodni vele, meg rejtéket megoldani, meg minden... Ja nem van egy kardm?vészem az is egy harcos. Azzal kussolok mindíg. Levágom azt aki megérdemli, megmentem azt aki még nem, a rejtélyen meg hagy szenvedjenek azok a kancsó fels?bbrend?ségmániás varázslók vagy micsodák akik például leégették a fél arcomat, aztán kés?bb felgyujtottak, aztán kés?bb megfürdettek az ég? naftában, aztán meg majdnem elvágtam a t?zvarázslónk torkát mikor csinált egy t?zgyújtást. Szóval jó Iq-tlanul játszani néha ha van Iq bajnok is melletted. Én is szeretnék.

_________________

Mortel! Így akarsz kimenni az utcára? Kilátszik a Mara-sequorod!

-Nyugi eltakarja a lopakodóm.

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Belabatyo

Teve

Csatlakozott: 2003. 08. 30.

Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: Szomb Aug 30, 2003 6:13 am Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!

Nos én kéréssel fordulnék a tisztelt forumozok felé.

Én és néhány barátom nem rég óta M.A.G.U.S.-ozunk (1 év) és abban szeretnék segiccséget kérni, hogy hogyan lehetne szinesebbé és érdekesebbé tenni a játékot.Felváltva mesélünk 4-en, de eléggé unalmasak és szürkék a történetek, és a karaktereknek sincs semmi egyéniségük, csak minél táposabb legyen a harcban, ez a lényeg.

Egy-egy kalandmodul elolvasása után az oldalon, erre már mindannyian rájöttünk, és szeretnénk vhogy jobbá tenni a játékot.

Tudnátok tippeket adni? (17-éves korosztály vagyunk, ha ez számit vmit)

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

sneer gion

Ogár

HozzászólásElküldve: Szomb Aug 30, 2003 6:43 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belabatyo (Bélabátyó?)

A történetek amiket meséltek miért szürkék?kalandmodulokat meséltek? csak te érzed így vagy a többiek is panaszkodnak? Gondolom fantasy könyvet csak olvastatok?!Láttatok pár filmet.Ültessetek át pár sztorit a Magus világába és hadd szóljon.Ne az egész történetet csak ötleteket.

Szánjatok id?t a karik kidolgozására.

Adjatok nekik egyedi vonásokat.

Példák skizofrén barbár. 3 személyiséggel. a harcba beleunt öreg. A félénk 3 éves gyerek és a b?sz bersekker.

A mindenkit lenéz? gorviki fajgyülöl? boszorkánymester wier.

Az állandóan csukló harcos ha izgatott lesz.

A pösze törpe. az álandóan részeg Arel pap.Ezek alapszínt visznek a játékba.Ha a Km is csinál egy két ilyen karaktert, ott a játék.

Csináljatok olyan kalandokat a hol nincs harc vagy nem az a legfontosabb. Ez a szerepjátékosabb része, ahol nyomozni kell. A KM ha kell szivassa meg a játékosokat. T?njön el az extra varázs fegyverük. találkozzanak össze egy er?s varival aki részleges amnéziával móresre tanítja ?ket . Meséljenek úgy a Km-ek hogy ne tudják a JK a szörnyek értékeit. Sima gólemt?l is fut el 4 8. tsz? kari ha az egy Ranagol démont formáz életh?en és a KM jól adagolja be nekik.

Vigyetek humort a játékba.

Vannak akik szinesíti a játékot térképekkel. Nagyot dob a játékon mikor a Km el?veszi a pergamszer? lapot és átadja a valóságban a megbizatást.

Amikor a jk a keresend? szobrot kicsiben a kezébe fogja persze ehez jól kell faragni.

de elég lerajzolni vagy képek segítségével életh?bbé tenni.

Szólhat zene a háttérbe.pl gy?rük ura cd.

De ezek csak segéd eszközök.Szerintem akkor fogtok egy jót játszani ha leültök és megdumájátok hogy ki mit szeretne.

Ha elakadtok a megvalósításba dobjátok be a kérdéseiteket a fórumon és a nálam tapasztaltabb szerepjátékosok biztos ezernyi jó ötlettel szolgálnak.

Még valami, ha tehetitek játszatok mindenképp másokkal is! Nagyon sok jó dolgot lehet tanulni másoktól ha els?re azok idegennek és furcsának is hatnak.

_________________

sneer

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

ICQ

ICQ

Belabatyo

Teve

Csatlakozott: 2003. 08. 30.

Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: Hétfő Szept 01, 2003 7:14 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenki kicsit szürkének érzi.

Az a baj, hogy a km-ek (saját magunk) sem tudnak jol jáccani.Nem ismerjük eléggé az országokat, szokásokat, népeket.Fantasy könyveket olvasunk mindannyian, és át is viszünk néhány ötletet, csak a baj az, hogy a könyvben a szereplö azt csinálja amit kell, viszont a játékosok nálunk, rendszerint az elsö lépésnél már kötözködnek, és biztos hogy csakazért is mást csinálnak.Persze ettöl szerepjáték hogy te döntesz, de a km-nek ez nálunk mindig gondot okoz.Ha meg csak mindig:"jo elválalljuk, oké, megyünk, jo megyek utána és hasonlok vannak, az meg unalmas"

Modulokat most keztünk el mesélni, (az itt olvashatokbol én meséltem az egy kis vidámság cimüt, de az egyik kari kinyirta az unokaöccsöt, egyik gyerek meg nekem mesélte az egyedül c. modult, engem meg sajna megevett egy ghoul... icon_smile.gif)) )

és ezek valoban vmennyivel jobbak, de nem tudjuk ugy átélni ahogy a modulban le van irva.

Még továbbá, sosem jáccuk ki az ilyeneket, hogy kocsmázás, meg dorbézolások.Vhogy ez mindig kimarad."Bemegyek a kocsmába, kérek vacsorát, megeszem, kiveszek egy szobát, felmegyek, fegyverrel a kézbe elalszom" Általában ez a sablon sajnos...

És még1 nagyon fontos dolog.Sose tuggyuk eltalálni az ellenfelek erösségét.1-ik haverom katonáit 1 ütésböl leüttyük, a másikébol meg 2 agyonver 3-unkat...

És nem tudjuk jol eltalálni, mien erös legyen egy városör, egy parasztlegény, vagy egy ork bandita...

Tehát néha még olyan is elöfordul hogy az 5. szintü karaktert egy falusi parasztlegény elagyabugyálja...

Azért megfogadom a tanácsaidat, és szivesen venném a további tippeket, föleg a km-eknek kellene segitség.Mert ahhoz is hogy vki meséljen, (bár sorba megyünk) rendszerint kell könyörögni 1-2 napot...

És még vmi, a tp osztás.Mennyi kaland után kéne 2. szintre lépni?Mert szerintem mi nagyon sok tp-t osztunk...Ebben is kérnék tanácsot.

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Crowstone

Huri

HozzászólásElküldve: Hétfő Szept 01, 2003 7:52 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belabatyo a végén kezdem. Én sem vagyok nagyon jó mesél? de azért nem szoktak szidni hogy unalmas vagyok.

1. A TP osztás az a KM olyan feladata amit úgy kell megoldania hogy tükrözze a kaland nehézségét, a játékosok alakítását, és nem utólsó sorban a tapasztalat mennyiségét. Sajnos ezt mindenki maga dönti el mennyit ad, majd megtanuljátok mennyi az a menyiség amit nem sokalsz.

2. Az NJK-k. Nos szóval egy 1. szintü karaktert elpáholhat egy parasztlegény, de egy 2-3. szint? karaktert már nem, viszont nálam egy sima katona 3. szint?ek, a tisztek 4. szint?ek, a test?r?k 5. szint?ek. Egy várúr 1-10. szintig bármennyi lehet. Egy dolog biztos a f?ellenség min. 2 szinttel magasabb a karaktereknél de csak egyedül van.

3. Hát igen a KM-ek próbáljanak meg improvizálni, tehát tudjanak lemesélni egy teljesen szokatlan helyzettet amire nem készült. Pl.: kocsmai verekedés esetén vegyen ki néhány karaktert egy kalandmodulból, legyenek gyengébbek és er?sebbek de semmivel ne legyenek er?sebbek a karaktereknél, de ha mindent szét akarnak verni akkor vegyék körbe ?ket és verjék el ?ket, és ha nem jönnek rá, hogy menekülni kell akkor verjék ?ket eszméletrenre és rabolják ki ?ket. Ne félj, élvezni fogják a végén ha rájönnek mit kellet volna tenniük. És ez még segíthet is nekik hogy visszatérjenek a f? szálhoz, bár néha ilyenkor kell segítség egy barátságos NJK.

_________________

Quiasse amaren si ullo l'imenel

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Belabatyo

Teve

Csatlakozott: 2003. 08. 30.

Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 8:39 am Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha, értem.Elolvastattam a többiekkel is amit irtatok, és most télleg jobb volt a legutobbi mese.Egyik haverom mesélte, egy nönek segitettünk, akinek mogyorósa volt egyik város közelében, de állandoan tolvajok fosztogatták, a riválisa megbizásábol, hogy a minden évben megrendezett szedöversenyt ne a csajnál rendezzék hanem nála.

És mire sikerült elkapni a ravasz tolvajokat, jol elszorakoztunk. icon_smile.gif

A katonák szintjeit viszont hozzád képest mi nagyon elértékeltük...

pl.: Volt olyan hogy egy 3. szintü kardmüvész elpáholt 4 város?rt, bottal.

Monnyuk a katonáknál is csak botok voltak, mert csak moresre akarták tanitani a pimaszt.

Akkor ezen majd változtatunk.A kalandmodulok mesélése télleg jobb, mert sok ötletet tudunk belöle meriteni.Az jelent még problémát, hogy nem félnek a karakterek...Szal mindenki üt mint állat aztán ha meghal, akkor meg reklamál, hogy kancsó a km meg ilyenek.Vagy ha kis szintü volt csinál egy ujj karit azt kész.És nem tugyuk jol kijátszani, hogy az "életünk"-röl van szo.Ehhez tuttok tippet adni?

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Belabatyo

Teve

Csatlakozott: 2003. 08. 30.

Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 8:44 am Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elöbbibe nem tom mér irta "kancso"-t a kö-csög helyett.Most vagy igy moderálja a szöveget, vagy diszleksziás vagyok, és mást irok mint amit akartam...Vagy lehet hogy nem diszlexiának hivják, ezt nem tom.

Szal a lényeg, hogy piszok, szemét, és szinonimáit használják a km-re ha meghal egy kari.Jah, elönézetben most láttam, igy moderál. icon_smile.gif

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Gem Kapocs

Pteropta

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 3:11 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El?ször ne úgy próbáljátok kijátszani a karaktereket mintha az életüket játszanátok.Mondok pár példát ami tbe lehet lökni egy egy kari személyiségéhez.Garantáltan jókat fogtok röhögni icon_biggrin.gif :

Vegyük az említett skizofrén barbárt.Ha egy kari skizofrén az iq-ját asztrálját és akerejét annyiszor dobd ki ahány személyisége van.Határozd meg mikor változik meg a személyisége(ha varázsolnak rá v. ha túlütik hogy csak a legegyszer?bbet említsük.)Ha a barbárt vki felidegesíti berserker állapotban nyugodtan ordibáljon szórja az átkokat hadonásszon mintha tényleg magát a játékost idegesítenék fel.

Az örök részeg karinak nincs egy értelmes mondata de mivel részeg nagyon bátor.Ezért esetleg kaphat +-t a té-jére és -a vé-jére.Beszéd közben tényleg csuklik stb stb.Lényeg hogy a játékos ne csak leírja a cselekedeteit hanem úgy eljátsza ?ket mintha a való életben is megtenné.

Honnan írsz?mert legegyszer?bb végignézni egy ilyen játékot és rögtön ráéreztk. icon_cyclops.gif

_________________

A szellemek itt vannak köröttünk...ne dühítsd fel a szellemeket.

És ne dühíts fel engem se!

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Gem Kapocs

Pteropta

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 7:30 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha ezeket a dolgokat el?adjátok szép lassan kialakul a karakter személyisége.Nem csak egy két jellemz? hanem akomplett érzelemvilág és gondolkodásmód.Ha ez már megvan mindenki vigyázni fog a karijára icon_smile.gif Egyébként 1-2 tsz-ig 10-15fp alatt illik elmenekülnie egy harcosnak.3-4 tsz en ez úgy 20-ra módosul stb...stb.Ez alatt csak barbárok v. vallási fanatikusok maradnak a harctéren mert ?k nem félnek, azt a természet vagy a fanatizmusuk rég kiölte bel?lük. icon_cyclops.gif

_________________

A szellemek itt vannak köröttünk...ne dühítsd fel a szellemeket.

És ne dühíts fel engem se!

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Crowstone

Huri

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 8:48 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát Gem én se mondhattam volna szebben, vagy jobban. Most teljesen igazad van.

_________________

Quiasse amaren si ullo l'imenel

Vissza az elejére

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

sneer gion

Ogár

HozzászólásElküldve: Csüt Szept 04, 2003 11:18 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belabatyo nem kell hogy a játékos társaid féltsék a kariaikat, de az tényleg kicsit rossz hozzá állás hogy legyaktak egy karimat nem számít el?veszem a mappámból a következ?t, vagy átírom a nevét és Km mesélj be a sztoriba hadd játszam. Persze valakik lehet hogy így szeretik csinálni!Félre értés ne essék ha valakinek meghal a karakterte játék közbe és pl a sztori felénél, természetesen legyen meg lehet?sége egy új karival beszálva tovább játszani. Javaslom az életút játékot. Egy Km pl 1.tszr?l mesél ugyanazoknak a kariknak. Hidd el 10 játék után már félteni fogják a karikat.Mellette az egy történetes játékokat meséljék mások és akkor ? is tud játszani.

tp osztással kapcsolatban. Amik a Bestiben vannak pont értékek azok maxok csak nagyon kivételes alkalommal adják ezt meg a km-k inkább csak a 70 százalékát osszák szét!

szószerint szét.Ki mennyie?re vette ki a részét a legyakásukba.S?t. A harcos kasztúakon kivül a gyilkolászásért ne adjatok sok tp-t . A ki mennyivel vitte el?bbre a kalandot, ki milyen jó ötlettel állt el?.Mikor használta tök jól, szuperül. egy képességét ,képzettségét ,varázslatát stb. esetleg mennyire jól játszotta ki a kariját -ha ezzel még a küldetést el is rontja-hisz szerepjáték a MAGUS vagy mi fene!

Ha valaki ugyanazzal a módzserrel öli meg a 100. orkját ne nagyon kapjon érte tp-t hisz már rutin munkát végez.

Gem Kapocs hogy te micsoda fogalmazó tehetség vagy!Mikor indul a Km tanodád? beiratkozom!

icon_wink.gif

_________________

sneer

Link a hozzászóláshoz

Szerző Vendég

Elküldve: Hétfő Szept 08, 2003 1:24 pm Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Crow, jöhet!!!Egyébként ti hol jáccotok?Nagyon messze?

A kalandmodulok olvasása közben vettem észre, hogy nem is mindegyik modul MAGUS-os.Vagy rosszul láttam?Mer voltak ott mindenféle fura dolgok.Egyébként ott azér van böven modul, tudtok ajánlani vmit 2-3 szintü kariknak (inkább többnyire 3) ami monnyuk izgalmas?

A JÁRVÁNY cimüt most mesélem, és teccik nekik, és én is élvezem a mesélést, ami igen ritka.Eccerüen teccik a modul és jo mesélni!

-------------------------------------------------------------------------------------

Elnézést kis technikai probléma volt!

Link a hozzászóláshoz

Vendég: A találkozókról a találkozók témán belül részletesen olvashatsz!

A kor pedig esetleg az általános beszélget?ben megy! :)

Kezdeni óhajtó játékosoknak ajánlom, hogy ha valami kérésük van akkor a chaten megtehetik a bennlév?kt?l!

Csapatok jelentkezését várjuk akik bevennének embereket játszani! Mindezt azért mert több kérdés érkezett ki hol tud tudna elkezdeni játszani!

Link a hozzászóláshoz

Nefadar

Vendég: A találkozókról a találkozók témán belül részletesen olvashatsz!

Ant: mikor lesz legközelebb ilyen, mert én is mennék szívesen és nagy valószin?séggel embert is tudnék hozni

Szerintem nemcsak elolvasni kéne hogy mit írtam hanem megérteni is! Nemígyvan?

A netes harc 1óra! De ezt a netes harc rész alatt kéne! :)

OFFokat nyugodszívvel törölgetem!

Szóval, csak vigyázva! :evil:

Link a hozzászóláshoz
Persze,ha szólsz idôben elôtte,megbeszéljüka dolgot.

De egyetlen kitétellel.Csak élet jellemű karival lehetsz! :lol:

Ezt nem tehetitek velem :cry:

Na jó, káosz-élet is megfelel? Az élet jellemet max. fél kalandig meg birom tartani. :wink:

Sneer: tapétázhatod a karaktereidet. Ugyanis végigjátszottam 3 kalandot káosz-élet jellem? karival és meg tudtam tartani az életet :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...