Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Élő szerepjáték online


Recommended Posts

Sziasztok!

Kerestem ugyan,de nem találtam Twichen ilyen jellegű platformot,de nem találtam.Arra gondoltam létre lehetne hozni.Vannak olyanok akik nem szeretnek közösségekbe mászkálni ilyen és olyan okokból + most a járvány idején is hasznos lehet.

Nagyon rég játszottam a M.A.G.U.S-al és nagyon sok dologból kiestem már,de szívesen újrakezdeném  ilyen formában.Akár létre is hozom  az oldalt népszerűsítve.

Tehát az a kérdésem volna e rá igény az elnökségi tagok részéről?

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem online szerepjátékra gondoltál? 

(Az élő szerepjáték kifejezést (Live, LARP) az olyan szerepjátékra használják, ami beöltözős, eljátszós... igazi eszközökkel, kicsit más - nagyon is jó! - élménnyel) érdekes ötlet lenne, mert lehetne ezt is gép előtt, bár nem vagyok nagy live szakértő...) De szerintem te arra gondolsz, hogy játszanál asztali szerepjátékot, csak nem találkozós-együtt leülős formában, hanem gépen keresztül. 

Sokan csinálják ezt most... van akinek egyébként is csak erre van lehetősége, és a mostani helyzet is ezt kényszeríti ki... szóval lehet csatlakozni is online játékokhoz, meg ha gyűjtesz embereket, akkor játékot is indítani. Én úgy tusom, több olyan platform is, ami ezt támogatja... bár én nem élek velük, nem vagyok nagyon képben. De sima skype-on is lehet... a bonyolultabb platformoknak a plusz szolgáltatás az előnyük... pl. beépített dobások, esetleg térkép mutató, kép, zene megosztás, ilyesmi. Ilyet akarsz - még egyet - létrehozni? 

Azt javaslom, hogy amennyiben ezt nem magán úton, hanem a Kalandozók szjneiben, logójával stb. szeretnéd megcsinálni, mindenképpen konzultálj a vezetőséggel (Pl @Antail kalandozó-főmágussal.)

 

 

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Nem online szerepjátékra gondoltál? 

(Az élő szerepjáték kifejezést (Live, LARP) az olyan szerepjátékra használják, ami beöltözős, eljátszós... igazi eszközökkel, kicsit más - nagyon is jó! - élménnyel) érdekes ötlet lenne, mert lehetne ezt is gép előtt, bár nem vagyok nagy live szakértő...) De szerintem te arra gondolsz, hogy játszanál asztali szerepjátékot, csak nem találkozós-együtt leülős formában, hanem gépen keresztül. 

Sokan csinálják ezt most... van akinek egyébként is csak erre van lehetősége, és a mostani helyzet is ezt kényszeríti ki... szóval lehet csatlakozni is online játékokhoz, meg ha gyűjtesz embereket, akkor játékot is indítani. Én úgy tusom, több olyan platform is, ami ezt támogatja... bár én nem élek velük, nem vagyok nagyon képben. De sima skype-on is lehet... a bonyolultabb platformoknak a plusz szolgáltatás az előnyük... pl. beépített dobások, esetleg térkép mutató, kép, zene megosztás, ilyesmi. Ilyet akarsz - még egyet - létrehozni? 

Azt javaslom, hogy amennyiben ezt nem magán úton, hanem a Kalandozók szjneiben, logójával stb. szeretnéd megcsinálni, mindenképpen konzultálj a vezetőséggel (Pl @Antail kalandozó-főmágussal.)

Jól leírtad,igen :) Élő-online játék gépen keresztül :D Természetesen a Kalandozók színeiben,mert ahogy látom ez a legrészletesebb,profibb  oldal.Én nem láttam online dolgot sehol.TWICH-en van egy hasonló,de gyengének találtam.

Természetesen csak engedéllyel csinálnám,de jobb lenne,ha a Kalandozók hoznák létre maguk :)

 

 

 

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Még mindig nem világos, hogy pontosan mit szeretnél. Van több oldal is, ami kifejezetten arra lett kifejlesztve, hogy az online játékot segítse (Fantasy Grounds, roll20, csak hogy két népszerű opciót említsek). Twitchen leginkább olyanokat találsz, hogy másik játszanak (akár élőben helyben, akár ők is külön külön ülve), és ezt közvetítik.

Link a hozzászóláshoz

Pontosan arra gondoltam amit leírtál!Twichena van a Taverna nevű szerepjáték,de nem az igazi.Ti Kalandozók ezt nagyon jól csináljátok.Azon oldalak nem M.A.G.U.S és nincs is ilyen.

TWICH -en lehetne jó esetben támogatókat is szerezni,de a lényege,persze nem ez lenne..Látom vannak találkozók,versenyek,táborok a lényeg a JÁTÉK és ezt átlehetne ültetni online.Kifejezetten M.A.G.U.S formában.Készíteni egy menetrendet,hogy mikor milyen kaland,stb,stb...aztán indulhat is a live strem a játékosokkal.

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Javaslat: ha keresel, így írd le: "online asztali szerepjáték". Ez az, amit keresel.

Létezik online lrp is (ezt már végképp nem lehet larp-nak titulálni, csak lrp-nek), bár magyar vonatkozásban nem találkoztam vele még, nemzetközi szinten a pandémia okán sokan kísérleteznek vele.

Elméleti szinten persze az online asztali játék és lrp között elmosódnak a határok, főleg, ha telimesélős rendszerről beszélünk. Bár ezt most valszeg kevesen értették teljes mélységében ebben a körben. :)

Mindenesetre sok sikert, biztosan találsz társakat. Én jelenleg is két csapattal játszom online. Igaz, nem Magus, de legalább fantasy és akár Magus is lehetne éppen... ha nem freestyle kult lenne. :-P

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...