Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Új Életszerű Középkori Játék!(készülőben)


Kipróbálnád?  

37 szavazat

  1. 1. Kipróbálnád?

    • Mi?!Hagyjá mán!
    • Háááát... Majd... talán...
    • Lehhet érdemes megnézni.Még alszok rá.
    • Persze mindent ki kell próbálni.
    • Oké király,végre valami ami engem is megfog!


Recommended Posts

8)

Üdv!

Nos..huhh:

ConSalamander:Igen az infókhoz képest jól értelmezted a képletet.Grat. :wink:

És amúgy miennek találod az eddigi ismereteid alapján a rendszert, világot, magát a apróbálkozást?

d3st: A sebesülések különbségét a "túlütés" mrétéke dönti el pl a játékomból: Törrel (sebzés 2) támadunk a 100 as védőjü ellenfélre, A támadónk 60, k100-al dobunk és 65-öt dobunk(125>100), igy 25-el "túlütöttük" a Védőjét, a sebzés (ha nincs erőböl adódó egyébb bónusz)

2, ám ha 87-et dobunk (147>100), akor 47 a túlütésünk, így a sebzés már 2*2 vagyis 4.

A túlütés határok: 1-30(*1),31-70(*2),71-120(*3),121-180(*4) stb...

---Nem vagyok biztos a pontos számokban, mert nem néztem meg!---

Harc:

Kezdeményezés: k10-el

Támadás: k100-al (a vége 3-400 as Támadó mellet nem a kock lesz adöntő)

Védekezés: Nincs dobás alapban, csak magas Reflex altulajdonságnál...

A vértek SFÉ-jét picit bonyolultabb számítást igényelnek... :wink:

de mégy így is finomítottabb mint a TimeLord's- rendszeré..

(aki nem ismerné a rendszert: A valóm életben játszódik, akár magadat is megcsinálhatod, NAGYON BONYOLULT! rendszerű, de rendkívül életszerű)

A honlap a tanévvégig nem indul be, mert így is napi 20-100 oldalt kell megtanulni... vagyis kéne... meg érettségi meg stb...

De amint kész lesz Reklámozom :wink:

Addig is minden kérdésre szívesen válaszolok.

Remélem továbbra is nő az érdeklődés, és a komoly tesztjátékosok tábora.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Örülök Hogy van még érdeklődő.

A mágiahasználó rendszere, háttér története elég bonyolult, legalább 1-2 óra beszélgetés, és utána lehetne csak komolyabban hozzákzedenei de a felszines dolgokban könnyen tudunk haladni!

Érettségi után ráállok jobban!

Már csak 2 hét :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos mivelmostmár fennvagyok egyetemen és ebből fakadóan mindig netközelben, folytattom a játék készítést, és asszem hamarosan az olkdal is elkészül.

Amint lesz honlap azonnal leközlöm, ér remélem még a régebben jelenetkezett tesztjátékosok sem adták fel . :wink:

Elég komolyra tervezem, vannak rajzolók sőtt elkészült komoly képek is a világ is jól alakul , de még a "teljesség" elött levédetem amit csak lehjet ami szinén kis isö de mindig lesz tályékozttatva ez topic.

Ha valakinek vannak Jó rajzoló hajlama és kedve az ne tétovázzon, mert beállhat a rajzoló gárdába :) .

Köszönök minden érdeklődést, hamarosan új hirek! (remélem az hogy kész vagyok... )

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Na helló!

nem tudom h még mindig él e ez a fórum vagy h mi van h késszen van e a játék de engem is érdekel cak sztem nem tudok elmenni a próbajátékra és így nemtom h tudnék e játszani vagy mi... :( a világ másik oldalán lakom csak ezért egyedül meg még nem engednének el. ha más nem akkor kis késéssel a szabálykönyvől (ha lesz) megpróbálok vmit de nemtom... mindenesetre hajrá BYCS és a többiek!! :wink:

Link a hozzászóláshoz

8)

Nos lehet, hogy nem ez a legtalálóbb név a fórúmnak, de mivel még maga a játék is né nélkül vanm így nem adhattam azt , ezért lett ez ami nem a földtúró parasztokról szól...

Mindössz azért adtam ezt, egyértelmű legyen a világkor....

Nos most VÉGRE vagyunk 5 en (eddig 1edül szenvedtem) készítők, így hamarosan tényleg játszgható formában lesz, még a tetsztjátékok nem kezdődtek el, ugyanis a Mágia rendszer, illetve a Életerő/sérülés, és a képzettség rendszer elég hiányos , amint kész leszünk remélem ebben a hónapban, akkor elkezdődik a beleső tesztjáték, ha már csak kevés fennakadás lesz (remélem semmi) akkor mehet a nyilvános teszt is.

A rendszer bonyolultabb mint a szokványos rendszerek (M.A.G.U.S., D&D, Vampire) de sok magot magában hordoz ezekből, így majd minden tapasztaltabb játékos felismerhet hasonlóságot, így könnyebben átál erre a rendszerre. A bonyolultásga legjobban a TIME LORD'S ra hasonlít, de azért könnyebb...

A cél, a minnél életszerűbb rendszer volt (nem a világkép!), hogy ha majd bárki-bárhol átszon is bárkivel , ne lehessen az, hogy pl más súlyt bír felemelni más más mesélőnél ugyanazzal az x erővel, illetve hogy "kézzelfoghatóbb"-ak legyenek a képzettségek szintjei álltal meghatározott paraméterek.

Mindez magával vonta a bonyolultságot, hisz maga a világ sem egyszerű.

A többiek egyszerűsíteni akarják, de én ebből csak minimálisat engedek, ami még nem ront a valósághűségen, és javítja a játszhatóságot.

Először kicsit fura lesz az esetleges új "táblázatok" használata de amint beljönnek a játékosok, (megtanulják azokat) úgy magától folyik majd minden. PL: Mint a M.A.G.U.S.-ban a kötelező Ép veasztés, vagy a túltés Ép vesztés táblázatok, aki hazsnálta őket az "hamar" megtanulta, és alkalmazta.

Nos tudom, hogy már túl hamar beharangoztam a tesztelhetőséget, de akkor nem számoltam egy aprósággal.. azaz 2 vel...: Egyetem & Asszony

ezek sok időmet felmésztik....

de most hogy vagyunk többen remélem, megtáltosodva hala majd a fejlesztés, mindenki örömére.

Köszönöm a hozzászólásokat, ilyen kevés figyelemfelkeltő, elmaradozó infó mellet is...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
az életszerű középkori játék alatt azt értjük, hogy 100 játékosból 98 a földet túrja, atom tudatlanul, lealázva, megerőszakolva, kizsigerelve, egy karddal rohangál és bármit megenged magának a 100-ik pedig ájtatosan mosolyog és élvezi a kor minden előnyét?

Tudom késő, de ezt csak most olvastam. A fentebb vázolt világkép szvsz. Ynevre is igaz.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Valóban , és nem véletlen. Számomra ez (Ynev) az egyik legkedveltebb világkocepció, ám rengeteg, remgeteg buktatója akad, amit most nem részleteznék, ezzel szinte mindenki (akik komolyan foglalkkoznak a Mágielméletek témakörével azok biztos) eléggé tisztában van.

Nos itt nincs 2 "mágia" van :

- 1: Szellemi energia (tulkép mondhatni a pszí)

- 2: Tulvilági energia (okultizmussal elérhető)

A világleghatalmasab hadereje (és gazdasági ereje) az Inquzició kezében van, így nem robbantgatnak, reptetnek tágyakat csak úgy a "varázslók" mert igen hamar bevégzik...

Inkább a középkori : Mágjázzuk el mert elcsábította az uram, bisztos boszorkány! -Standál...

Most ennyit, majd ha van még kérdés szívesen , hamar válaszolok...

Adddig is...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...