Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Amund

Shadowrun- avagy 400 méteres árnyfutás

Legyen-e a Kalandozok találkozókon Shadowrun-os rész?  

36 szavazat

1. 1. Legyen-e a Kalandozok találkozókon Shadowrun-os rész?

Recommended Posts

Az már elég is tulajdonképpen...

4 fő felett kissé nehézkessé válik az SR rendszere.

Akkor majd egyeztetünk, ok?

(most egy kissé el vagyok havazva)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha érdekel valakit a véleményem (ami gondolom senkit sem nagyon érdekel), én is szívesen Shadowrunozok.

Egyébként valamelykőtök nem tudna véletlenül egy Debrecen környéki Jm-et? CSak mert nálunk vagy LordRuFuS mesél, vagy én, és szeretnék már vele együtt is játszani.

Köszönöm

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Húúú derég volt...

Najó annyira talán nem. Még az SR3 megjelenésekor gondoltam 1 et és megvettem a könyvet. Hát igen akkor még volt pénzem ilyesmire... / Igen jó hallotátok, akkor volt pénzem... :? / Aztán nem sokkal késöbb sikerült is egy partyt szervezni. Volt kemény 1 játék alkalom. Azt Tsá. Persze akkor is én meséltem, így persze még nem volt alkalmam játékban is kipróbálni a rendszert.

Visszaolvasva láttam hogy van néhány válakozó kedvü SR mesélő. Amenyiben beférek valahová szívesen játsznék végre én is.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Látom van jónéhány pro shadowrun játékos, úgyhogy fel is tennék egy kérdést!

A kiegészítőkben vannak előnyök-hátrányok. Sok helyen oda vannak írva ilyen megjegyzések, hogy*: ezt a hátrányt decker** nem veheti fel.

Most akkor ki számít deckernek, és ki nem? Ugyanez igaz az összes archetípusra!

Például ha van egy utcai harcos karakter, akinek van deckje, az most minek számít? Utcai szamurájnak v. deckernek?

Mi arra jutottunk, hogy a Srunban mégis csak van egyfajta bujtatott kasztrendszer (amit már a mágusban is nagyon útálunk). és az ilyen XY nem veheti fel dolgokat a KM-re belátására bízzuk, avagy illik-e a karakterhez vagy sem. Nálatok ez hogy megy?

*pontosat nem tudok mondani, kölcsön van adva az egész cucc

**megtartottuk az eredeti "rigger" és "decker" szavakat, mert a társaság egy része nagyon nem bírta bevenni a magyarított kifejezéseket. Normálisan nem lehet lefordítani!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Ez nem bújtatott kasztrendszer. Ha én drogot árulok akkor azt fogják rám mondani hogy dealer vagyok. Igen ha az utcaiszamurájod alvás helyett a mátrixon futkorászik akkor az dekás. :) Amúgy nem érdemes kiegeket használni mmint játéktechnikai kiegeket. Szerintem a többség kalap fosh, az alaprendszer pont elég illetve a rendszert nem felrúgva lehet gyönyörű kis házikiegeket csinálni/találni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért ezzel így nem értek egyet. Az utcai szamuráj katalógus jellegű dolgokat persze lazán lehet mellőzni, de pl. a Magic in the Shadows (vagy korábban Awakenings) igenis fontos része a rendszernek.

Shikaka:

Attól, hogy van egy adatjack-ed, meg egy fairlight excaílibur a polcodon... Nos az még nem dekás. Dekásnak onnan nevezheted magad, amikortól használod a dekás tartalékodat. Merthogy ezek a kikötések pont az esztelen tápolások ellen vannak. Szigorúan mindez csak szvsz.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hali!

Keresek régi (talán második kiadású) Shadowrun alapkönyvet, vagy egyéb kiegészítőt. Ha van valakinek eladó, vagy tudna szerezni vevő lennék rá.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...