Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játéktechnikai megoldások - Pszi


Antail

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

109 szavazat

  1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

    • Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit


Recommended Posts

Üdv!

Valahol, valamikor már írtam, de a teléjsesség kedvéért ide is leírom.

A harmadik szem mágusban a kyr Auraérzékelés, Asztrálszem és Mentálszem diszciplínák gyűjtő neve.

A különböző regényekben a hősök előszeretettel alkalmazzák a diszciplína Codex-es változatát, ahol konkrétan valamely lény auráját lehet megtekinteni vele olyan szinten, mint szabad szemmel az anyagi testet. Erz jelenti azt is, hogy aurarejtés nélkül nem tehető láthatatlanná semmii hiszen a Codexben ez alapdiszciplína (ellenben nem ad plusz információt).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Helló ! Lenne 1 kérdésem melyről már 2 csapatot megkérdeztem és 2 külömböző válaszra leltem .

Ha a jk-nak 4.fokon van Pszi - je

akkor mennyi pszipontot kap /tsz

én úgy használom hogy 4-et de hallottam olyat , hogy valaki 7et kap mert összeadja az alapfok szintenkéntijével-ami szrintem reálabb , de tápabb.

hiszen ha tudom a mf-et akkor tudom az af-etis vagy nem?

Link a hozzászóláshoz

Először is amit mondani fogok valószínűleg az itt fórumozgató emberek véleményével 100%os összhangban lesz:

1. Mindig a MF mellett feltüntetett érték számít, ha van. Nem a kettő összege. De az egész a használt metódustól függ. Az alapot akkor kapod meg amikor megszerzed a képzettséget. A szintenkéntit meg minden szinten. (szintenként 1*)

alap-szintenkénti

4-3 pyarr alap

5-4 pyarr mf

6-5 slan met

7-6 kyr met

ami még fontos hogy fajonként lehet módosító.

Iqt 10feletti részét meg adjátok hozzá. Bár gondolom ezzel nem volt gond.

Ha alapfokon volt meg a képzettség és mfra fejlesztetted, akkor nem kapod meg a pyarr mf alapját, csak a szintenkénti növekmény változik. (+1gyel)

Ami még esetleg fontos lehet. Ha a karakter teszem azt varázsló-bárd, akkor a magasabbszintű metódus alapján kapja a pszit, de nem kapja meg mindkettőből.

Remélem segítettem.

Link a hozzászóláshoz
Az alapot akkor kapod meg amikor megszerzed a képzettséget.

Ha alapfokon volt meg a képzettség és mfra fejlesztetted, akkor nem kapod meg a pyarr mf alapját, csak a szintenkénti növekmény változik. (+1gyel)

Üdv!

Nos, magadnak mondasz ellent, Alysium. A MFot ugyanúgy 'megszerzi' a karakter, mint az 'AF'-ot, hisz áldoz rá idejéből, kp-jából, valószínűleg pénzéből is. Ezért azon a szinten mikor megszerzed a MF-ot bizony nem 4 Pszipontot kapsz, hanem ötöt

tehát az Int 10 feletti részét levéve a pszi-pontok így alakulnak, ha 4. szinten veszel fel MF-ot:

4

4+3=7

7+3=10

10+5=15

15+4=19

19+4=23

...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értek egyet Con Salamanderrel!

1TK,116.old, 2. hasáb, 2. bekezdés: " FIGYELEM! Az, aki a Pyarroni módszer alapfokán kezdte a pszi-alkalmazást, és később szerezte meg a mesterfokot, nem veszíti el addig összegyűjtött pszi pontjait. A különbség csupán annyi, hogy miután mesterfokú pszi alkalmazó lett, a táblázat idevonatkozó szabályai szerint kapjatovábbi szintlépéskor a pszi-pontjait."

Nekem ebből az esik le, hogy a mesterfokra emelkedéskor nem kapja meg a pszi pont alapot ismét, hanem csupán a szintlépésekkor kap majd a Mf-nak megfelelő mennyiségű, azaz 4 pszi-pontot.

Egyébként szerintem ez a pszi pont mennyiség elég sok, ezért üdvözöltem az ÚT. pszi korlátozásait, ahol az egyszerű pszi használók képességei korlátozva lettek! Mi ezt alkalmazzuk.

Link a hozzászóláshoz

MagyarGergely:

1. Ha Alysium, akkor ugyanazt írta, amit te... nem értem a "nemegyetértést"

2. CS: én is úgy tudom, ahogy MagyarGergely és Alysium mondja: azon a szinten, amikor felfejleszted a pyarroni af-ről mf-re a pszit, nem 5-öt, csak 4-et kapsz. (ebből gond is volt NYT-n Ynev-teszten ;))

üdv

Link a hozzászóláshoz

Hát szerintem itt nem mondtam magamnak ellent, de nyelvtanilag biztos nem. Én így játszom immár 6 és fél -7 éve a pszi ide vonatkozó részét. Ha a végére valaki kihozza azt hogy mégsem így van áldásom rá, én már hozzászoktam a régihez. De az ETKban szerintem ez így van leírva ahogy írtuk TAOval. Amúgy igazad van időt és energiát fordított rá. De az az !1! pszi pont szerintem semmi ahhoz képest, hogy új diszciplínákat tud alkalmazni és nem csak magára stb. Szóval mégha garasoskodó is lennék mikor megfosztom szegény jkkat attól az 1 ponttól, még akkor is tetemes új tudás birtokosai lesznek afról mfre lépve/ fejlesztve/ tanulva.

Link a hozzászóláshoz

Teljesen igazad van!

Nem is az 1 pszi pont miatt írtam, csak a szabályok értelmezései miatt.

Egyébként pontosan a te általad leírtak miatt tetszik nekem az ÚT szerinti pszi. Sok diszciplína eleve titkos, ami azt jelenti, hogy a karakter nem ismeri még Mf (4.fok) pszivel sem. Ezért értéke van a diszciplínáknak, különbözősége a pszi iskoláknak. Én általában 1-2 titkos diszciplínát engedélyezek egy kisebb, 3-4-et egy nagyobb iskolából származó oszi használónak, a többit pedig a kalandok során kell megtanulnia, más mesterektől, más pszi iskolákban. Ez által a karakter megtanulja becsülni az új diszciplínákat, hiszen nem kevés szenvedésbe kerül, mire használhatja őket.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, a félreértések elkerülése végett, én is úgy játszom, hogy 4 pontot kap, mikor megszerzi a mesterfokú tudást, úgy logikus. Hiszen nem az alapvető dolgokat tanulja meg, azokra már szert tett az alapfok elsajátításánál, csupán tökéletesíti a diszcíplinahasználatot és javítja elméje befogadókészségét. Egy kis kavar volt Alysium szavaiban, csak vázoltam egy esetet.

Elnézést, ha én is félreérthető voltam..

Bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

felvetnék egy olyan megoldást, amit - sajnos - gyakran látok játékosok által alkalmazni. Példa a szitura, és erre a bizonyos pszi-vel való megoldásra:

KM: Sértésed hallatán a fickó kardot ránt, és feláll a székről.

JK: Pszi lökés fejre, amikor megpróbál felállni. Simán kilöki az egyensúlyából, kis erő is elég, mondjuk 3-4 kiló. Tuti visszaül a helyére, vagy leesik a székről, ha jó szögben kapja.

VAGY

KM: Fut feléd/társad felé a barbár, meglengetve kétkezes csatabárdját a feje felett.

JK: Pszi-lökés (1 szegmens), lábra, térdhajlatba/térdre, így el fog terülni az állat. Néhány pszipont is elég.

Személy szerint nem csípem ezt a megoldást. A játékosok gyakran megcsinálják ezt, mindegy, hogy milyen kasztú és műveltségű karakterrel játszanak. Nekik jó húzásnak tűnik, okos, kis befektetést igénylő, praktikus megoldásnak.

Pedig SZERINTEM irreális. Több szempontból is.

:arrow: Ha csak az illető nem harcművész, stb, tehát mozgáskultúrában jártas karakter, akkor honnan tudná, hogy pontosan milyen erővel, hol, és milyen időzítésben kell eltalálni a mozgásban lévő személyt?

:arrow: Más: Egy barbár rohamozik a JK felé, a JK-nak (legyen példánkban mondjuk egy arel-pap) van néhány másodperce cselekedni. RENDK

Link a hozzászóláshoz

Játszottam már én is olyanokkal, akik hasonlóan oldották meg a dolgokat. Volt köztük varázsló is :) Hát igen, játékban midnig könnyű hidegvérűnek maradni ;)

Egyébként a dologban egyet értek, tényleg nem reális. Vagyis egy varázsló esetében, aki teszem azt sosem alkalmazott ilyen dolgokra pszít, nem hiszem hogy azonnal ez jutna eszébe (hozzáteszem, nekem nagyon játékosként sem, ezzel is bizonyítva tapasztalatlanságom :) )

Szóval ahogy leírtad, Kicsi :) Valószínűleg ott állna, és szépen bekapná a taslit, anélkül, hogy bármit is cselekedne.

A másik dolog pedig, hogy az elme hatalmát nem tartja esetleg alantas dolognak ilyesmire használni? Mert szerintem az lehetne.

Meséltem TT-n olyan csapatnak, ahol gyakran szálltak a pszí pontok, mégsem hoznám fel ide rossz példának, mivel az

1. helyénvaló volt szerintem

2. ötletes volt

3. felkészültek rá, sokat tanakodtak előtte, karakterként is, hogyan, hova, mekkorát.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Had keljek szegény, szerencsétlen, hányatott sorsú varázsló(k) védelmébe 2 részről is.

Az egyik az volna, h mivel egy falatbontó pofontól a legtőbb jóérzésű harcos/lovag/gladiátor/stb megszédűl, addig egy ekkora méretű pofontól, - amit látványosan nincs esély kidumálni (egy apró poén a km zsebéből, a "hogyan rántsuk a bilibe az egész partyt egy kiadós kocsmai verekedéssel?" :wink: :D) -, a varázsló biz elterül/elájul/lába nem éri a földet úgy száll ki a fogadó ajtajából, opciókkal tud reagálni :oops: ...

tehát, mint a valós életben amikor az emberben egy pillanat (a szegmens törtrésze :!:) szétárad az adrenalin és olyan dolgokat csinál meg, amire nem hitte addig, h képes volna vagy olyan megoldások jut(hat)nak az eszébe, amik amúgy nem jutnának... tehát ez az azonnali reagálás valamilyen formában (pszi lökés), amivel a nyeszlett életét próbálja meg védeni ez talán jogos is lehet akár még... :wink:

Ellenben ez szerintem ilyenkor még izgisebb, hiszen a pofon megindítója látván, h a keze valami delejes erő következtében nem találta el a kiszemelt mitugrászt, azonnal kisakkozza, h ellenfele egy varázshasználó... :oops: 8) aaauuu.... és akkor jajj az első szintű varázslónak :lol: ...

A másik rész pedig pont az, h a varázsló nem alacsonyodik le egy olyan szintre, h a mágiáját alkalmazza, akkor valószínűsíthetően életében már legalább 1 nagyobbacska pofont kapott már, akkor pedig simán alkalmazhatja a pszi lökést, hisz volt miből okulnia... :evil:

(tegyük hozzá a legutóbb is a kicsi a rakás alján a varázsló feküdt, de ő vhogy nem élvezte annyira... :wink: )

Ugyanakkor az, h mindenki akinek van pszije nyakra-főre ezzel mókázik (természetesen hihetetlen hatékonysággal és természetességgel) az már nem tartozik a fair game tárgykörébe.sztem.Tehát erre lehetne midne alkalommal vmi százalékot dobatni, h sikerült-e a kívánt hatást elérni, és ha igen akkor mennyire... Hiszen nehogymár egy tűzvarázsló vagy egy paplovag, stb alkalmazza teljes hatékonysággal... erre belehetne vmi szábályozást vezetni.

Tisztelettel, és elnézéssel, h oly bő lére eresztettem rövid mondandómat, mint magyargergely,

@huszár - Én A Senki Semmije

Link a hozzászóláshoz
Nos én be se mennék egy tanulmányaira büszke varázslóval egy kocsmába, de az eset amit leírtál irreális...

...bár láttam MF kocsmai harcos varázslót :P

hm Varázsló köcsmi verekedés íjj :D meg pszí lökés hát szerintem távol áll tőle hisz a varázsló leginkább az MP-ket nyeri vissza belőle bár hát kitudja egy kalandozónál :)

szerintem nem kell ahoz élettan h tudja hol sérülékeny a test hol könyen meginogtattó, pl egy harcos szerintem tudja ha térdhajlaton vágják az igencsak fájdalmas és összecsuklik tőle vagy például a könyökét beveri valaki mindenki tudja lezsibad az egész karja az ott lévő idegtől szerintem ehez nem kell más csak egy kis fájdalom megtapasztalása...

így szerintem ezek egyértelmüek, amúgy szerintem sokkal feelingesebb mikkor magára a fegyverre irányúl a pszí lökés :) és azért ez reálisabb is meg 1-2 centire 3-4 kilónyi erőkifejtéssel el lehet tolni a fegyvert vagy esetleg fékezni a roham erejét esetleg a lecsapódó pallost ...

én arra lennék kiváncsi, hogy a tárgyak mozgatása lehetséges AF-on is???

Link a hozzászóláshoz

3-4kiló semmire sem elég.

Mert lehet hogy a kard csak 2.5kilós. De az az erő amivel a fejedet közelíti már sokkal nagyobb. Egy feléddobott lasszót ki lehet ezzel védeni, egy egyszerű lökéssel, de egy shadleki nyílpuskából leadott lövést ne akarjon mársenki pszi lökéssel az orra elől elhesegettni.

Amúgy a pszi lökés homlokból indul ki és nem forgatható, mint a hagyományos varázslói csóva mozaik. Ergo az olyan feltevések hogy milyen szögből stb már eleve kudarcra vannak ítélve. főleg egy-két szegmens alatt. ejha....ha vki ezt megcsinálja az 00. :D

Link a hozzászóláshoz

No igen, ez a pszi lökés egyik legvitatottabb része. Hogy honnan jön, és lehet-e irányítani a szögét, vagy sem.

Több KMet láttam már, hogy megengedték ezt. Én Alysiummal értek egyet ebben a részben. Emiatt lehetetlen is, de ha engedjük, akkor is irreális az a félrecsapom a kardot 2 kilóval könnyedén magam előtt. Egyszerűen túl gyors hozzá a csapás. Ez az ötlet LEGFELJEBB akkor használható, ha valaki 20 méterről rohamozik egy feléd tartott dárdával/lándzsával (és persze a fegyver hegye folyamatosan feléd néz), hogy átszúrjon. Abban az esetben még van időd cselekedni.

Link a hozzászóláshoz

Ez utóbbiban én is egyet értek az előttemszólókkal. Stem már csak azért sem lehetne "forgatni" a pszi lökést, mert SZVSZ kell hozzá egy amolyan fix pont, ami biztos és tud koncentrálóni az energia. És a legbiztosabb ilyen pont te magad vagy. Azaz a fejed (homlokod) ahol ugyebár koncentrálódik az energia. Bár ez szigorúan csak szvsz, úgyhogy ne hurrogjatok tudatlanságom miatt :)

Itt viszont feltennék egy kérdést:

Alysium mondta, hogy nyílvesszőt szemből nem lehet eltéríteni, csak hatalmas energiával. Akkor kérdem én, ha feldobunk a levegőbe (csak úgy függőlegesen) mondjuk egy poharat és az illető l akarja "téríteni" pszi lökéssl, tök mindegy milyen szándékkel, akkor csak a poharat kell néznie, és autómatikusan eltalálja azt a lökés? Ezzel arra akarok célozni, hogy egy fix pontra oké, hogy nem kell semmi, hogy eltalálja-e a lökés. De egy mozgó tárgynál is így van? Elég csak nézni, vagy esetleg dobni kell rá valamit?

Remélem érthetően fogalmaztam.

Előre is köszi az esetleges válaszokat.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Alysium sport tevékenységeimből tudom h ha csak picit érek bele egy labdába ami szinte csak súról és nagy erővel van kapura lőve olykor bőven elgendő h centikel a kapufa mellet suhanjon el a labda...

Vagy a másik alig érnek az emberhez de elveszíti az egyensúlyt azt a tökéletes pontott ahol még villámsebessen erőtöl fakadva tud mozogni ugyanez az egyéb dolgoknál... ott van pl. ronaldinho vagy gascone vagy sorolhatnák még neveket finom mozdulattal szeliditenek meg dolgokat vagy változtattnak irányt... szóval 2-3 kiló olykor elegendő h párcentivel eltold a pegét és ne a fejed csapja le egy vágásnál nem azt mondom h elkerül a fegyver de az életed megóvhatja... de próbáljátok ki kérlek feszitsetek ki egy könyen szakadó zsineget és szaladjatok érezni fogjátok h veszítettek a lendületből bár ez csak úgy jó ha meglepi mert így tudsz rá készülni... és igazából itt a meglepetés a lényeg ...

Link a hozzászóláshoz

Amúgy amit tybycsoky írt megfontolandó és komoly kérdés igazából tárgyak fellökésére használható amit az ETKban meg is fogalmaznak szal fix tárgyra de ha fixen a levegőre koncentrálok akkor szerintem az oda eső érkező tárgy is abba a körletbe kerül így eltolható amúgy a kérdésemre még nem kaptam választ...

Link a hozzászóláshoz

Cather: ha visszaolvasod amit írtam, akkor meg fogod érteni, mit akarunk mondani...

Mint írtam, egy lándzsának el tudod oly módon téríteni a hegyét (legalábbis abban a példában, amit az előző hsz-emben írtam) pár kilóval, ahogy leírtad (HA feltesszük, hogy más szögből is mehet a pszi lökés, mint szemből, :roll: ). De egy kardcsapást nem tudsz eltéríteni, mert egyszerűen TÚL gyors hozzá. Az egyik pillanatban itt a kard, a másikban ott. Maga a csapás ideje nincs egy másodperc sem (ebbe ne számíts bele felkészülést, kezdeményezést, stb, hanem csak tisztán a csapási időt, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy eljusson a kard egy méterrel odébb).

Remélem érthetően tudtam kifejezni magam.

Tybycsoky: szvsz értelmezési kérdés, amit feltettél, ergo KM dönt. :) Ugyanis itt meg az a kérdés, hogy a pszilökés közvetlenül csak a tárgynál jön létre, és csak arra hat (ekkor nem kell dobni), vagy pedig már a homlokodnál létrejön, és el kell jutnia a tárgyig (ebben az esetben esetleg dobni kell rá. Ez a húzósabb eset, mert ezt elvileg meg is tudja akadályozni egy közbelépő tárgy, elakadhat.)

Cather: bocs, de néha rohadtul nehezen lehet megérteni amit írsz,mert nincs központozás és hemzseg a helyesírási hibáktól. :)

Link a hozzászóláshoz

Tao igen kicsit rosz helyes író vagyok ezért nem szoktam a fórumba írni :) de most muszálynak éreztem :)

nos igazat írtok de én lényegében nem arra az időpontra gondolok mikkor már csap konkrétan a fegyver hanem egy előtte lévő pillanatra és ha így jobban tetszik akkor inkább a csuklóra hasson szemből a pszi lökés de ezen felesleges vitázni végülis mert tény mi tény eltalál...

de amúgy ez a szöges dolog is elég érdekes dolog mert ha moccanok akkor már más szögben vagyok ilyen formán akkár irányítható is a lökés nem mindegy... szóval én azt mondom csak néha pár kilónyi erőkifejtés is elegendő ahoz h ne úgy történjen valami ahogy kellene. Egy nyilpuskásnál meg ha kifejted az erőt mondjuk oldalról és magát a nyílpuskát lököd meg ott nyílván eltérülhet a lövés pillanatában a fegyver és nincs találat. Amúgy szerintem ha valaki pszít használ igenis tudja h nem a nyílveszőt kell lökni, hanem a nyílpuskát. Igazából ezt a pszí lökést legtöbben a StarWarsos erő lökéshez viszonyítják legtöbben, ott meg ugye bár nem is egyszer löktek fel egy normál testü embert, szerintem itt a félre értés a lökésről...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tao,

1 :arrow: én ilyenkor egy IQ próbát is dobatok, hogy van-e olyan gyors ugyebár... (hasonlóan a varázsláshoz)

2 :arrow: erre meg egy asztál-próba illene..., meg hogy ugye milyen gyakran nyúl a pszihez. Lehet van, akinek eszébe jutna, de akkor máskor is legyen "pszi-dobáló".

3 :arrow: szerintem sem illik varázslóhoz annyira, bár lásd 2.

@Huszár,

1 egyetértek

2 ezzel még jobban, hadd alkalmazza csak, de legyen következménye is!

Valamint pl az njk-k is tudhatnak ilyeneket... (persze akkor nem etikus a JK-nak megtiltani)

Cather, igen, az UT már 3. fokon is (Af) engedi használni. Elvégre itt nem már elméjére, hanem tárgyra hatsz. Bár kicsit tényleg mesterfokos hatás...

HA feltesszük, hogy más szögből is mehet a pszi lökés, mint szemből, ).

nem, az UT egyértelműen fogalmaz. A használótól indul a cél felé.

Emiatt Tybycsoky kérdésére, szerintem elég lenne kiszámolni, és ugye csak becsülni lehet, tehát nem egyértelmű a siker... én kérnék hozzá egy mechanikát, meg mértent... és még úgy sem biztos.

vagy pedig már a homlokodnál létrejön, és el kell jutnia a tárgyig
Bizony. Még csökken is az erőssége lábonként, úgyhogy meg kell gondolni, hova, mikor, mennyiből...
De egy kardcsapást nem tudsz eltéríteni, mert egyszerűen TÚL gyors hozzá

Hát ha a szabályokat nézzük, akkor ugye a kardcsapás 3 szegmens, (körönként egyszer-kétszer támadó fegyver) a pszi-lökés meg ugye csak egy...

Bocs @Huszár, rövidebbre akartam, de ez van.

Link a hozzászóláshoz

Nem értek egyet veletek, de hát ez van... :)

Pár alaptétel az én logikám szerint:

Tétel 1.

Aki harcos és pszi használó, annak vannak elképzelései, hogy mit kell az ellenfélen lökni...

Bizonyítás

- Aki harcos, az tud bánni a fegyvereel. Tudja hova kell ütni, hogy fájjon. Azt is tudja, hova kell ütni, hogy a másik elveszítse az egyensúlyát.

- Aki pszi használó, az tud bánni a pszivel. Ez egy fantasy világ, ahol az emberek egy része nemcsak ösztön szintjén képes kiaknázni belső energiatartalékait (pszi), hanem tudatosan is. Engedtessék már meg egy mesterfokon(!) képzett karakternek, hogy alkalmazni tudja képességeit!

Tétel 2.

A kard kb. pont annyira gyors, mint a repülő lándzsa.

Bizonyítás

- Ha a lándzsát a kar teljes sebességével dobják el, akkor a kar teljes sebességével indított vágás sem lesz gyorsabb.

- Persze az erőkarból és a hegy íves mozgásából nagyobb kerületi sebesség jön ki a kard hegyén, de a karakter nem is teljes lendületből vág a harcban (mint ahogy a lándzsát dobná), hanem irányíthatóan, így kisebb sebességű vágásokkal manipulál.

- Na meg a kardnak nem csak hegye van, hanem markolata is...

A végeredményt összességében hasonlónak lehet titulálni. Szerintem.

Tétel 3.

Ellenfélre pszi lökéssel hatni csak támadó dobással lehet.

Bizonyítás:

- Rendszerileg is hülyén néz ki, ha egy karakter karddal képtelen adott testtájat támadni, de egy egyszerű pszi lökéssel kitöri a delikvens nyakát.

- Fegyverrel fegyvert ugyxanúgy lazán félre lehet ütni (akár 2-3 kilós erővel), de ott erre szolgál a TÉ, a VÉ, meg a teljes rendszer.

Pszinél ugyanez a helyzet. Lehet alacsony az ellenfél VÉ-je (mert nem tud effektíve védekezni), de a pszi támadásod alap TÉ-je sem lesz túl magas... Mondjuk amennyi a pszi erőssége, pl. 1, vagy 6. Már csak 75 fölé kell valahogy dobni, és sikerül a támadás.

Tétel 4

Felejtsétek el, hogy a pszi használata meglepő.

Bizonyítás:

- A karakterek 90%-a rendelkezik pszivel.

- Az njk-k jó része is tanulhatott pszit. Tudom, hogy drága, de az njk "kasztok" egy része is megkaphatja ingyen ugyanúgy mint a játékosok. Furán nézne ki egy városi őrség 1000 taggal, ahol egyik sem pszi használó, mert nincs senkinek 10 aranya egy "hivatalos" iskolára... Azért ez vicces lenne, nem?

- Ahol használnak pszit, ott tudnak is védekezni ellene, vagy legalábbis tudják, hogyan reagálják le.

Személyes megjegyzés:

A MAGUS jellegű rendszerekben sajnos senki nem gondol bele abba, hogy milyen hatása van a világra eresztett rengeteg mágiának és speckó hatásoknak. Röhej, hogy a világképben az szerepel, hogy a pszi valami nagy dolog. Persze nagy, de ha mindenkinek van, akkor hol itt az újdonság? Simán beépül a világképbe. Az emberek kihasználják az előnyeit. A varázsló aranyat teremt, a fontosabb vezetők nem mernek kilépni az utcára, a városőrök pszi pajzsait a város varázslója építi fel, a tagoknak pedig egy helyi tanító oktatja a pszi alapokat, a kocsma alapjaiba mágikus védőköröket raktak, a sört pedig egy zárt pincében boszi gyertyákkal füstölve erjesztik, hogy mindenki bebóduljon tőle, mint disznó az erjedt gyümölcstől... :P

Légből kapott példák, de a lényeget gondolom értitek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...